Matrixowe skarbki <3

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Matrixowe skarbki <3

Post autor: matrix360 »

A więc witam wszystkich

Postanowiłam tutaj założyć swój temat, żeby pochwalić się moimi kochanymi urwiskami ^^

Zaraziłam się miłością do szczurków i tak są ze mną aktualnie Autiś, (mój kochany autostradowy pan) oraz szczurka o cudownej osobowości JD.

Autostrada :
Uwielbia biegać z jedzeniem po całej klatce i znosić wszystko do domku, żeby potem do mnie przybiec i błagać o więcej i więcej
Jest strasznie wesołym i strachliwym szczurem. Kiedy póściłam go na łóżko pierwszy raz był strasznie wystraszony, dosłownie gały mu na wierzch wychodziły, więc trzymał się blisko mnie, ale szybko sie przyzwyczaił. Raz go póściłam, zeby pobiegał po pokoju, to się okazało, że był tak przerażony, że mogłam go postawić na dwóch nogach i stał tak dopóki cos go nie przestraszyło (w tym wypadku byłam to chodząca ja, albo JD biegająca gdzieś w oddali).
Teraz, kiedy Autiś się przyzwyczaił do otoczenia, (zapoznanie się z tym panem było bardzo przyjemne, od razu czuło się ta więź pomiędzy nami , biega wszędzie, chyba, że go zawołam. Bardzo szybko się uczy. Nie boi się brania na ręce i przytulanek
Jest po prostu moim kochanym, tłustym szczurkiem.

Zdjęcie Autisia :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd9 ... 72ee5.html

Jack Daniels (JD) :
Totalne przeciwieństwo Autostrady!
Ale o tym później. Z tą kobietą to ja dopiero miałam problemy! ..była pierwsza. I na dodatek, kiedy była brana z zoologa prosiłam o chłopca, więc myślałam też, ze to chłopiec. Nie było widać jąder, myślałam więc, że jest jeszcze za młody, albo go już wykastrowali czy coś w tym stylu. Szczurka po 3 miesiącach przebywania razem z urwiskiem zaszła w ciążę. Urodziła na następny dzień, kiedy to zauważyłam.. Wcześniej coprawda wydawała mi się jakaś cięższa, ale myślałam, że tak się objada i z tego powodu taki skok wagi. Wszystkie szczurki znalazły domek, a ja zostawiam sobie 3 panów do towarzystwa dla Audisia, a JD chcę oddać w dobre rączki.
A co do jej charakterku :
Jak już mówiłam, totalne przeciwieństwo Autostrady. Szybko zdobyłam jej zaufanie, ale dopóki Audiego jej nie dałam do klatki patrzyła na mnie spod byka z drugiego końca klatki zawstydzona. Potem jednak przyzwyczaiłyśmy się do siebie i razem zaczęłyśmy się dobrze dogadywać :)
JD przez ciążę zrobiła się bardziej czuła, zaczęła mnie lizać po twarzy, podgryzać delikatnie uszy i nos, wcześniej tego nie robiła. A i swoje 1 dniowe kluseczki również pozwalała mi bez przeszkody brać do ręki - nie miała nic przeciwko, czuła sie przy mnie bezpieczna.
Jest moja ukochaną kruszynką, uwielbiającą płatać psikusy. Raz weszła za szafę i chyba z 15 minut czekałam cierpliwie aż odechce jej się przygód ..teraz wszelkie wejścia są bardzo dobrze zabezpieczone, a szczurka chowa się pod fotelami i pufami.

Zdjęcia JD :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc3 ... 2ae97.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/475 ... 79404.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a17 ... ecbdc.html

Kochanych młodziuśkich samców jeszcze dobrze nie poznałam, ale trochę jestem w stanie o nich powiedzieć ;)

El Hurón jest typem indywidualisty, kocha sam zwiedzać wszystkie zakamarki, chowac sie pod kołdrę, jednak zawsze kiedy się czegoś przestraszy cała 3 zbiega sie w kupę

Alex i Marty to niby dwa podobne szczury, ale jednak..
Alex woli sobie siedzieć przy miseczce i spokojnie jeśc, nie obchodzi go, kiedy drzwi do klatki się otwierają, jest spokojny.
Marty natomiast jest połączeniem El Huróna i Alexa, jest indywidualistą, lubi chodzić, ale dopiero, kiedy widzi, że przynajmniej połowa stadka wyszla idzie sam znajdywać rożne miejsca, w kótrych można się schować.

Filmik z moimi Panami :) Był robiony niedawno po otwarciu oczek, teraz natomiast maluchy już szaleją po całej klatce ;)
http://www.youtube.com/user/85kasia85#p/u/3/ZpjRyEr-hsg
Awatar użytkownika
Vivon
Posty: 735
Rejestracja: czw paź 15, 2009 5:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Matrixowe skarbki <3

Post autor: Vivon »

Słodziaki ^-^
A imiona ! Zaczepiste ;D
Cheedarek [*]
Awatar użytkownika
Krejzoolek
Posty: 731
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 1:44 pm
Lokalizacja: Mosina.

Re: Matrixowe skarbki <3

Post autor: Krejzoolek »

ahh. Słodziaki,wszystkie a najbardziej to kluchy. Czekam na więcej fotek . :)
Kiki, Dusia [*][/color][/size]
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Matrixowe skarbki <3

Post autor: matrix360 »

Dzisiaj byłam zmuszona oddać JD do nowego domku, ze wzglądu, że została sama w klatce :(

Mam nadzieję, że będzie dobrze mojej małej kruszynce w nowym domku <3
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Matrixowe skarbki <3

Post autor: bubu »

na pewno będzie jej dobrze z innymi szczurkami, w klatce , nie ma co się martwić przynajmniej nie jest samotna ;) .

poproszę więcej zdjęć chłopaków . :D
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Matrixowe skarbki <3

Post autor: matrix360 »

Dzisiaj odbyło się łączenie ojca z moimi trzema urwiskami <3
Klatkę dokładnie umyłam i zrobiłam przemeblowanie, jedną półeczkę musiałam też zlikwidować, bo stwierdziłam, że i tak nie jest używana.
Zrobiłam im jamkę z sianka i wprowadziłam do niej małych chłopaków.
Po 15 minutach, obejściu całej klatki i po wpałaszowaniu kilku dropsów wprowadzony do klatki został również grubasek (Autiś).

Nie było żadnych problemów tym razem.. Myślę, że to dlatego, że były tak często puszczane razem na łóżku, gdzie spędzały przynajmniej dwie godziny dziennie :)
Małe wprowadziły sie na pięterko do domku w trójkę, a Autiś zamieszkuje domek z drewna na parterze :P

Alex i Martysa nierozdzielni :) Śpią razem, jedzą razem, wszystko robią razem, udany duet się z nich robi ^^
El Hurón za to zaprzyjaźnił się z Autisiem, który na początku go niemiłosiernie gryzł.

To tyle, jeżeli chodzi o temat łączenia moich urwisów :)
I powiem wam, że już mnie naszła ochota na następne ogonki ^^
Tylko może poczekam z tym, dopóki nie znajdę większej klatki?

A co do zdjęć to postaram się zrobić jutro o ile mi sięda, bo nie wiem kiedy będę w domu..
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Matrixowe skarbki <3

Post autor: matrix360 »

Dzisiaj będzie duuużo zdjeć :)

Zacznę od prezentacji klatki :
W całej okazałości
Obrazek

Domek w lewym dolnym rogu klatki
Obrazek

A to była zrobiona przeze mnie "jaskinia" w sianie, ale wolały ją rozwalić i przenieść siano do domku :P
Obrazek

Lewa górna strona klatki, domek jest dla maluchów, bo Autis sie w nim już nawet nie mieści :P
Obrazek

Prawa górna część klatki
Obrazek

A teraz zdjęcia moich kochanych panów, zaczynamy od Autostrady :

Zakręcony wokół rosołku
Obrazek

"Wypuść mnie!" :P
Obrazek

Tak wygląda Autiś jak mu się przerwie sen :P
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zawstydzony ciur :P
Obrazek

Meeega zbliżenie
Obrazek

Zdjęcia El Huróna (pieszczoszek sie z niego zrobił ^^) :

Przestraszone maleństwo
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Od jajec strony :P
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Grzeczny Marty :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niesforny Alex.. Ewidentnie wcielił się w ojca. Tak samo strachliwy, a może nawet i bardziej? :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czyścioszek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nastawianie radarów
Obrazek

Obrazek

Nurkujący w kocu :D
Obrazek

A teraz wszystkie ciury razem, przy obiadku :

Zasłoniłam palcem lampę, dlatego taki czerwony odcień
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za ewentualne powtórzenia się zdjęć przepraszam, ale jak ich tyle jest nie jestem w stanie zapanowac nad wszystkimi! :)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Matrixowe skarbki <3

Post autor: bubu »

El Huron, Marty,Alex,Autiś..cudowni :-*
Awatar użytkownika
Vivon
Posty: 735
Rejestracja: czw paź 15, 2009 5:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Matrixowe skarbki <3

Post autor: Vivon »

El Huron jest cudaczny :-* :D
Cheedarek [*]
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Matrixowe skarbki <3

Post autor: sssouzie »

Vivon pisze:El Huron jest cudaczny :-* :D
cudownie cudaczny ::) śliczny chłopaczek..
no i reszta mężczyzn też piękna :-*
...czyż nie dobija się koni...?
Felicyta
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 12, 2010 2:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Matrixowe skarbki <3

Post autor: Felicyta »

O jej śliczne :) Też bym chciała mieć gromadkę szczurków :)
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Matrixowe skarbki <3

Post autor: matrix360 »

Felicyta - a co to za problem? :P

Dziękuję w imieniu chłopaczków ^^
Felicyta
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 12, 2010 2:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Matrixowe skarbki <3

Post autor: Felicyta »

Wszystko w swoim czasie :) Dopiero miesiąc temu kupiłam Franie, a od kilku dni mam Manie :) Nie moge się doczekać aż Mania sie oswoi i dziewczynki zaczną się razem bawić :) Normalnie cieszę się, jak małe dziecko haha. A jak się wyprowadze z domku, to napewno powieksze szczurzą rodzinke :D
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Matrixowe skarbki <3

Post autor: matrix360 »

Ja zamierzam ją powiększyć już niebawem ^^
Dopiero co Marty, Alex i El doszli do Autiego, a ja już patrzę za nowymi szczurkami ::)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Matrixowe skarbki <3

Post autor: bubu »

matrix , kiedy będą u ciebie nowi lokatorzy ? co tam słychać u moich..ee..bratanków ? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”