Luna i Balbina <3

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Luna i Balbina <3

Post autor: bubu »

dzieńdoberek. ;D

postanowiłam przedstawić wam tutaj mój mały zwierzyniec.
zacznę od najstarszej części ekipy ;

-Baca-mówimy też na niego Ciapek ,Kłapciaty, Bacek bądź Ciapurajda .
Baca ma już 9 lat . Bardzo lubi spać ze mną na łóżku . Zawsze kiedy wieczorem idę do łazienki ,przychodzę do pokoju a tam Baca z miną; 'no czeeeeść . mogłem ,prawda ? '. Startujemy też razem w zawodach PT,ale nie wiadomo jak to teraz będzie bo 'starość nie radość ,a młodość nie wieczność '. Baca ma problemy z łapami.Jego hobby to obgryzanie i noszenie w pysku patyków większych i cięższych od niego. Gdzieś nawet chyba mam zdjęcia.

A oto pies ;
Obrazek

Obrazek ;D

-Nesca- młodsza od Bacy o 2 lata.Strrraszny z niej lizus! Nie ma takiej pory dnia kiedy Nesca nie przyszłaby kogoś wylizać i prosić o głaskanie . Nesca również startuje w zawodach ,ale z moją mamą. To głównie mama mnie tym wszystkim zaraziła :P .
Nesca ma świra na punkcie piłeczki. Kiedy idę z psami na spacer i widzą ,że chowam piłkę do kieszeni to tak koło mnie skacze,że wytrzymać się nie da.Albo tak samo kiedy na spacerze powiem hasło ; 'piłeczka ','chcesz piłeczkę ?' . Hihi .

Obrazek Zdjęcie w lecie .

Obrazek - a tu w zimie .

A tutaj jeszcze zdjęcia psiaków razem ;
Obrazek
Obrazek
Obrazek

-Mania-nasze kocisko . Tzn.kotka.Tak naprawdę to Mańka jest znajdą .Znaleźliśmy ją w piwnicy. A wszystko przez mojgo tatę,bo od zawsze chciał mieć kota..Przychodzi pewnego razu z pracy do domu i mówi ; Chyba mamy kota w piwnicy,coś tak miauzy i miauzy na klatce . No a znając mnie i moją mamę od razu popędziłyśmy do piwnicy . Wzięłyśmy też salami . 8)
Wołamy kota; kici,kici . Przyszła taka wychudzona kocinka , dłonią dało się chwycić cały jej brzuch. I tuli się do nas i miauczy i główką się o nas ociera . Wzięłyśmy ją do domu. Ale jak jej damy na imię ? Zostało Mańka ,bo na początku wydawało nam się ,że ma jakąś manię ,cały czas 'dawała nam buzi' ,tzn. ocierała się o nas głową . I tak zostało. Teraz jak powiemy; Mania,buzi! -to przychodzi i nas buziakuje .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

-Balbina i Luna- szczurki.
Dziewuchy przyjechały do mnie z Wrocławia,od matrix360 z tego forum . O,tu jest nawet temat http://szczury.org/viewtopic.php?f=4&t=24190&start=0. Na początku kiedy maluchy do mnie przyjechały były zestresowane,ale wiadomo podróż i te sprawy,ale nie bały się brania na ręce , głaskania ,po kilku minutach nawet zaczęły zwiedzać pokój,ciekawskie . Właściwie nie ma się czemu dziwić , bo od początku przebywały z człowiekiem . Teraz maluchy są nie do opanowania,wszędzie ich pełno,a mi już brakuje rąk. Ciągla któraś gdzieś wlezie,zacznie obgryzać tapetę,wlezie na parapet.. ::) . Co do obgryzania ścian to muszę im kupić wapno dla gryzoni,bo tapety coraz mniej. Raz nawet chyba się zmówiły i obie naraz zaczęły obgryzać w różnych miejscach .Zaczęłam je odciągać,ale jak jedna odeszła i odciągałam już drugą to zaś ta pierwsza wracała.
To może teraz indywidualnie napiszę.

Luna-bardziej odważna,złodziejka pierogów,cFaniaczek,ma jakąś manię a nawet obsesję wchodzenia mi za biurko gdzie są wszyściusieńkie kable,bardzo trudno tam cokolwiek zabezpieczyć,ale się staram.Bibliotekę mamy już pod komputerem,i po bokach łóżka O0 .Luna przychodzi na cmokanie nawet z końca pokoju ^-^ Jest uparta jak osioł. Jak już wybierze sobie jakiś cel to musi go zdobyć (np.biurko..).Bardzo trudno jest zrobić jej zdjęcie,taka szybka. Jak była u nas na początku to mówiliśmy na nią Spidi Gonzales. ;D


Obrazek taka mysia ;* .

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek taki szczurzy batman . :P

Obrazek śmierdziuch od góry .

Obrazek

Balbina-mniej odważna,ale tak samo towarzyska jak Luna . Można ją nazwać spokojnym szczurem,ale czasem też lubi poszaleć.Skoczek pierwszej klasy. 8) Miłośnik chodzenia po pionowych prętach.Bardzo lubi bawić się z moją ręką.Tzn.moja ręka ją goni,apotem ucieka i na odwrót.Balbinisko goni ręke i ucieka. Taki berek ,ale z ręką .Zawsze wydaje mi się,że Balbinka to taka chudzinka,takie chucherko,delikatne takie małe coś.W porównaniu do Luny B. to piórko .(o ,właśnie ,muszę je zważyć). Balbinisko z uporem maniaka chce wchodzić na kaloryfer ,a potem z niego wskakiwać na parapet i do kocyka. A ja ją zawsze ściągam,bo ciągnie od okna i jeszcze mi się poprzeziębia moje maleństwo. Ale to tylko teraz jej nie pozwalam,w lecie czy jak nie będzie tak ciągnęło od okna to jej pozwolę.Ostatnio na Balbinę mówimy siwek ,bo nam zjaśniało szczurzysko. ;D

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek ta minka mnie rozwala :D

Obrazek a to chyba moje najlepsze zdjęcie Balbiniastej ;*

Obrazek

Obrazek

Obrazekchyba tam muszę posprzątać ::)

A tutaj;
Obrazek B.wchodzi

Obrazek prawie,prawie..

Obrazek jest! :)

Obrazek Obrazek


I jeszcze inne fotki;

Obrazek Obrazek


Pewnie niektórzy wiedzą,co robią szczurki kiedy chcą wyjść . Przedstawię wam to obrazowo.

Jedne szczurki grzecznie proszą o wyjście.
Obrazek Obrazek

Zaś drugie to wstrętne diabliska i nie są już takie grzeczne. Potrafią niszczyć przedmioty codziennego użytku. Te osobniki to..gryzoprętacze!

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek To zdjęcie chyba należy do moich ulubionych O0

Moje kochane śmierdziulki <3.
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: matrix360 »

Moj pies (Tinka) też nauczyła się znosić różne patyki i kamienie większe i cięższe od niej :D Nauczyła się tez wchodzić pomiędzy nogi jak ktoś idzie (nie, to nie ja ją tego nauczyłam xD).

A co do szczurasek to widzę, że Balbinka robi się taka jak El Hurón mój, bo też mi ostatnio wyjaśniał, ale tylko do połowy i jest taki szaro czarny :D Uwielbiam patrzeć na jego zad(bez skojarzeń:P), jak się mieni dwoma kolorami ^^

A jak patrzyłam na Lunę to się zastanawiać zaczęłam co u Ciebie Alex robi, bo są strasznie podobne xD

Życzę kolejnych ogonków :D
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: kulek »

Twoje psiaki to ja znam z jakiejś gazety typu "Przełom" czy tam "Kurier Libiąski" 8) Fajne z nich psy : D
Szczurki świetne : D Nie dawaj zdjęć z widokiem za oknem, bo jeszcze skojarzę gdzie mieszkasz i tyle będziesz zwierzeta widziała 8)
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: bubu »

matrix360 pisze: Nauczyła się tez wchodzić pomiędzy nogi jak ktoś idzie (nie, to nie ja ją tego nauczyłam xD).
a ja tej sztuczki celowo nauczyłam mojego Bacę . :P
matrix360 pisze:A jak patrzyłam na Lunę to się zastanawiać zaczęłam co u Ciebie Alex robi, bo są strasznie podobne xD
no bo w końcu to rodzinka .
matrix360 pisze:Życzę kolejnych ogonków :D

przyznam się,że planuję ::)

Wentzowa,ty mi tu nie kombinuj!
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: matrix360 »

Rodzina, rodzina, ale kto by pomyślał, że będą po dwa szczurki tak samo umaszczone? :P

Planowanko, planowankiem, do czynu się zabierz, ja już nową kaltkę wychaczyłam, a a za dwa tygodnie nowi panowie ^^
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: kulek »

Ja tam nic nie kombinuję ::) Ale pożyczyć któregoś zwierzaka mogę, nie? ;)
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: Jessica »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: bubu »

matrix,wow . bardzo szybko :D

oj wentzowa,wentzowa.. ::)


dziewczyny dzisiaj stwierdziły ,że jedno wejście do norki to za mało i tak oto zamiast norki mamy tunel 8)
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: matrix360 »

a tam szybko, ważne, żeby panowie mieli jak najwięcej towarzystwa :) a i słyszałam, że im więcej szczurów tym lepsza zabawa ^^

jako babcia będę bronić wnuki :P xD
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: ol. »

Ha ha, ale zdeterminowana poza http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/979 ... 4bab3.html !Strach się bać co się stanie jak ten żywioł się nareszcie z klatki wydostanie O0

Sympatyczne masz te szczurki i bardzo wesołego psa Baca ;D
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: zocha »

Zdjęcia masz świetne i szczurki fotogeniczne. Szczególnie gryzoprętacz :D, jest niesamowity. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c99 ... 672ab.html to mi się bardzo podoba, a zresztą wszystkie są świetne ;D .
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
Zyzia
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Leeds - UK

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: Zyzia »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a7 ... 49a3f.html rozwalilo mnie to zdjecie, tak "rozesmianego" psa juz dawno nie widzialam. :D
Angielskie panny - Niunia, Pixie, Luna, Dixie i Freya.
Kiedyś używano znaków interpunkcyjnych, teraz od tego są emoty.
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: sssouzie »

zachwyciły mnie psy, i wybaczcie, pomimo, ze to forum szczurze, ja się ich zdjęć domagać będę ;D
roześmiany amant jest prześwietny:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a7 ... 49a3f.html

śpiąca Mańka równie urocza: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/af2 ... edb49.html

a gryzoprętacz...zadzior mały groźnie pewnie tylko wygląda ;) :D
...czyż nie dobija się koni...?
grzesia
Posty: 773
Rejestracja: czw cze 19, 2008 11:36 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: grzesia »

Śliczne szczurzątka..w haszczaku się zakochałam :-*
Kociak pełen gracji :) piękny ;)
I oczywiście pieski urocze, szczególnie Baca ;D
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: bubu »

hihi , dzięki .

'roześmianego' psa mam jeszcze podobne zdjęcie to może wstawię :P .

dzisiaj dziewczyny dostały brokuła ; normalnie szał . wcinają aż im się uszka trzęsą :D .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”