Brygada Er - Er - To już koniec brygady

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Brygada Er - Er - To już koniec brygady

Post autor: noovaa »

Jest to mój pierwszy post tutaj więc się przywitam ;) . Cześć.

31 Lipca, do Naszego domku wprowadziły się 2 szczurki. Jest to "prezent" urodzinowy dla mojej 4ro letniej córci ( oczywiście ja się nimi zajmuję). Teraz jeszcze się oswajają ;) ale z dnia na dzień widać postępy. W naszym domu oswajanie wygląda tak: KATEGORYCZNY zakaz wtykania paluchów w kratę, każde karmienie przez otwarte drzwi a kiedy mam chwilę siadam na szafce obok klatki i otwieram drzwi. Szczurki w ten sposób już nauczyły się że ja nie gryzę i można po mnie połazić bez konsekwencji ;).

Docelowo miały być dwie samiczki, ale się niestety nie wyszło. Ciemny (prawie czarny) to Adaś, a jasna to Różyczka (córcia nazywała).

Problemem jest jeszcze branie na ręce (nie są chętne), ale jak wczoraj Adaś próbował zwiać z łóżka to i wejście na ręce było dobrym rozwiązaniem ;) ... Szczególnie że już raz uciec mu się udało i teraz baardzoo ciekaw jest podłogi. Samiczka jest bardziej nieśmiała. Żadne z nich nie przejawia agresji (po za wetkniętym palcem w kraty, co z resztą już chyba minęło).

Fotki robione na wczorajszym "wypadzie z klatki".
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: zalbi »

czy wy trzymacie samca i samice razem w jednej klatce?
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: noovaa »

Tak. Póki co, są razem. Zastanawiam się nad wykastrowaniem samca, ale to nie teraz i jest to raczej tylko pomysł (przynajmniej na razie). Nie jest to rodzeństwo i jeśli / kiedy samiczka będzie w ciąży - samczyk dostanie czasowo nową klatkę, a młode odchowamy ;) (obiecuje zapewnić im godziwe warunki w przyszłych nowych domach ;P).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: zalbi »

nie uwierzę, że dorośli ludzie są tak nieodpowiedzialni...

jak najszybciej rozdzielcie szczury! nie dosc, że szczury są z chowu wsobnego i są genetycznie uposledzone to jest to rodzeństwo!
czy wiecie co wy robicie? chcecie, by urodzily sie zwierzęta ze strasznego ch0owu wsobnego, chore, genetycznie obciążone? będa umierały w męczarniach, zbyt młodo.. bo wy macie taki kaprys.


rozdzielcie szczury... samice najlepiej teraz wysterylizowac - zrobic cesarkę aborcyjną - tak będzie lepiej dla niej i dla tych biednych, nienarodzonych szczurów.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: klimejszyn »

jak najszybciej je rozdzielcie !
samica pewnie już jest w ciąży, na świat sprowadzone zostaną chore, upośledzone genetycznie szczury. chyba tego nie chcecie ?
nie popieramy rozmnażania nierodowodowych szczurów, właśnie ze względu na upośledzenie genetyczne, chów wsobny, co powoduje choroby, nieraz bardzo ciężkie, i wczesną śmierć zwierzaka.
jak najszybciej rozdzielcie i wykastrujcie samca lub wysterylizujcie samicę. może jeszcze nie zaciążył samiczki.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: noovaa »

Nie rozumiem.
Chów wsobny - czyli krzyżowanie ze sobą blisko spokrewnionych zwierząt. Napisałam że nie są rodzeństwem. Nie są nawet z tego samego miasta (samczyk przyjechał spod Krakowa razem z kolegą). Żadne z nich nie jest też kupowane w sklepie zoologicznym.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: zalbi »

ależ sa z chowu wsobnego!

jeżeli nie są to szczury z hodowli rodowodowej to tak, są z chowu wsobnego. są genetycznie uposledzone i urodza się z tego chore, genetycznie upośledzone szczury.


bądźcie odpowiedzialnymi ludźmi i rozdzielcie szczury i umówcie się na sterylizacje samicy.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: noovaa »

W sobotę za tydzień o 13:00 kastracja .. :(
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: klimejszyn »

mam nadzieję, że szczury już są rozdzielone ?
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: zalbi »

lepiej i bezpieczniej będzie, jeżeli wysterylizujecie samicę.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: Kameliowa »

Teraz na rozdzielanie jest już pewnie za późno i tak, małe w drodze ... :/
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: klimejszyn »

na wszelki wypadek oddzielić, może akurat nie zaciążona.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: jordan »

masakra jacy ludzie sa głupi
Obrazek
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: noovaa »

Wypraszam sobie. Przyszłam na forum, ponieważ w moim domu zawitały szczury i chciałam się czegoś dowiedzieć. Jako że miały być dwie samiczki, miałam przygotowaną jedną klatkę i żadnego konkretnego planu. Dowiedziałam się wcześniej tylko jak zapewnić odpowiednie warunki i opiekę tym dwóm samiczkom. Dziękuję wszystkim za poradę ... dziękuję również za wyzwanie od głupków i totalny brak szacunku. Twój post nie wniósł nic konkretnego do tematu, pokazał tylko wasz poziom... Niestety następnym razem jak będę chciała się czegoś dowiedzieć... nie pojawię się tutaj.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Adaś i Różyczka ;)

Post autor: odmienna »

No, rzeczywiście. Powitanie przednie zgotowano i ślicznym Rożyczce i Adasiowi a i Tobie noovaa... ;D
(wiem, że nie ma się z czego śmiać :-[ – gwałtowna reakcja, jest o tyle uzasadniona, że jak jednak zdecydujesz się, by pobyć z nam dłużej- sama się przekonasz, jak wiele jest szczurków, które nie mogą znaleźć kochającego domu, jest ich tyle... człowiek, kiedy naogląda się krzywdy sprowadzanej na stworzenia przez lekkomyślność- robi się nerwowy :'( ....)

Jeśli masz warunki, by odchować miot, a później zapewnić im bezpieczną przyszłość, to...
to w ten sposób i tak marnuje się szansa pomniejszenia o sporą kropelkę oceanu krzywdy stworzeń, które już są, lub będą i tak i tak...
Na świecie nie brakuje szczurków- brakuje dla nich serc. Naprawdę- nie ma sensu „mnożyć bytów ponad miarę”

Cóż. Jeśli „dokonało się” i Różyczka zostanie mamą, to nie pora martwić się teoriami o złych genach, kalekich osobnikach i innych wsobnych chowach.
To wszystko jest prawda, ale „względna prawda” – która bardziej służy jako argument w forsowaniu „jedynie słusznych racji”, niż opisuje stan faktyczny. Według wszelkiego prawdopodobieństwa, narodzą się śliczne małe klusie- którym już dzisiaj życzę wszystkiego najszczęśliwszego. :)

Hmmmm.... jeśli, nominalnie to Córeczka jest Opiekunką maluchów, wygląda, że zostanie czteroletnią „babcią” :D Choćby dlatego, mam nadzieję, że zechcecie jednak zostać z nami, bo któreż Forum może się czymś takim pochwalić? :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”