szczurek z ADHD pomocy

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
ramci5
Posty: 15
Rejestracja: śr sie 25, 2010 7:24 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała

szczurek z ADHD pomocy

Post autor: ramci5 »

Witam wszystkich;)
Jestem nowa na Forum i szukam pomocy w sprawie mojego szczuka.
Mój szczurek ma chyba ADHD bo cału czas tylko biega i nie chce reagować na mnie. Czasami tylko przyjdzie jak cmokam i wymawiam jej imie ale nic po za tym. nie chce wole zwracać na mnie uwagi na smakołyki też ie zwraca uwagi jak jej podsuwam pod nosek :-\ nie chce się też ze mna bawić w żadne zabawy. Jak to zrobić zeby zaczeła mnie słuchać i zaczeła zwracać na mnie uwage? :'(
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: szczurek z ADHD pomocy

Post autor: isia28 »

taki typ ;D nie kazdy lubi sie glaskac. z wiekiem stanie sie troche bardziej spokojny ale "biegac " bedzie zawsze......
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: szczurek z ADHD pomocy

Post autor: Ogoniasta »

:D Pewnie maluszek, co? ;) Szczurze dzieciątka mają małe motorki w pupkach i wszędzie ich pełno :D Chyba że maluch jest szczególnie bojaźliwy. ::) Zazwyczaj z wiekiem troszkę zwalniają ;) choć to żadna reguła :)
Nie pozostaje Ci nic innego, jak obserwować, próbować nadążyć i cieszyć się radością małego rozrabiaki. ;D

..i najważniejsze: Czy szczurek ma towrzystwo?? Jeżeli nie, to spraw mu przyjaciela tej samej płci koniecznie!! :) Szczurki to zwierzątka stadne. Samotne są nieszczęśliwe. :(
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
ramci5
Posty: 15
Rejestracja: śr sie 25, 2010 7:24 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: szczurek z ADHD pomocy

Post autor: ramci5 »

tak jest młoda jeszcze u mnie jest 3 tygodnie. Niestety narazie nie moge sprawić jej towarzystwa :-\ ale czemu nie chce się do mnie rzyzwyczaić? :'(
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: szczurek z ADHD pomocy

Post autor: WildHeart »

2 szczurki latwiej oswoic, do tego jak teraz jej dolozysz towazysza to pewnie ominie Cie laczenie bo obie panienki beda mlodziutkie, potem jak podrosnie to juz nie bedzie tak latwo. Po za tym 1 szczurek sie meczy i bardzo nudzi w nocy, kiedy ty spisz. Nigdy nie zapewnisz mu odpowiedniego towarzystwa :) Po za tym patrzenie na dwa malenstwa spiace razem i iskajace sie jest na prawde bezcenny :) Koszty utrzymania 2 szczurkow nie roznia sie od utrzymania jednego :)

Ale iestety jesli nie masz zamiaru dac mu towarzystwa to powinnas mu poszukac innego opiekuna :(
Awatar użytkownika
ramci5
Posty: 15
Rejestracja: śr sie 25, 2010 7:24 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: szczurek z ADHD pomocy

Post autor: ramci5 »

Mój znajomy ma tylko 1 szczuka i jakoś żyje nawet dobrze. Wiem, że macie więcej doświadczenia i wiecie co dla naszych pupili jest dobre;) więc posłucham waszych rad. Może wtedy coś się zmieni w zachowaniu siwej:* dzieki za rady;)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: szczurek z ADHD pomocy

Post autor: alken »

uwierz, ze nie zyje dobrze. jak jgo opiekun spi albo jest nieobecny to szczur sie smiertelnie NUDZI i jest samotny.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
ramci5
Posty: 15
Rejestracja: śr sie 25, 2010 7:24 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: szczurek z ADHD pomocy

Post autor: ramci5 »

a nie wiecie ile kosztuje na kastracja szczurka?
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: szczurek z ADHD pomocy

Post autor: Ogoniasta »

ramci5 pisze:a nie wiecie ile kosztuje na kastracja szczurka?
Dlaczego chcesz szczurka kastrować?? ;) koszt kastracji to granice ok 80-120zł..zależy gdzie ;)

3 tygodnie to bardzo malutko ;) Jeżeli szczurek jest ze sklepu zoologicznego i nie był socjalizowany, to oswajanie może troszkę potrwać. ;) Jak wypuszczasz malucha, to siadaj na obszarze jego wybiegu, niech szczurek ma możliwość wchodzenia na ciebie i przyzwyczajania się do twojego zapachu oraz przekonania się że nic mu z twojej strony nie grozi. ;) Później przyjdzie czas na głaskanie, mizianie, całowanie :D
Poczytaj dział o oswajaniu ;) Tam znajdziesz wiele wskazówek. :)
Koniecznie spraw mu towarzystwo :) szczurki w stadkach fajniej się oswajają i są śmielsze w kontaktach. :) Adoptuj jakiegoś malucha z tego forum. :)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
ramci5
Posty: 15
Rejestracja: śr sie 25, 2010 7:24 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: szczurek z ADHD pomocy

Post autor: ramci5 »

Dla tego pytam o kastracje bo ciężko dostać samiczki... tak kupiłam w zoologicznym i pierwsze co zdobiła po wyciągnięciu przez sprzedawce to ucieczka na szczęście skałam niedaleko i wskoczyła na mnie ;) ja uwielbiam zwierzęka i mam duuuuuuuuuże akfarium z rybkami psa i szczurka teraz. Co do adopcji z miłą chęcią ale boje się, że może nie dożyc transportu. Mój wcześniejszy szczurek był chory na coś takiego, że ciężko oddychał i za kilka dni mi umarł na moich rękach :'( to yło trałmatyczne przeżycie :'(
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: szczurek z ADHD pomocy

Post autor: Ogoniasta »

ramci5 pisze:Dla tego pytam o kastracje bo ciężko dostać samiczki... tak kupiłam w zoologicznym i pierwsze co zdobiła po wyciągnięciu przez sprzedawce to ucieczka na szczęście skałam niedaleko i wskoczyła na mnie ;) ja uwielbiam zwierzęka i mam duuuuuuuuuże akfarium z rybkami psa i szczurka teraz. Co do adopcji z miłą chęcią ale boje się, że może nie dożyc transportu. Mój wcześniejszy szczurek był chory na coś takiego, że ciężko oddychał i za kilka dni mi umarł na moich rękach :'( to yło trałmatyczne przeżycie :'(
Samiczki tak samo łatwo dostać w adopcji jak samce. ;) Dużo teraz maluchów do oddania. :) Skąd jesteś? Transport na forum też można znaleźć. :) Szczurek jedzie wtedy pod opieką i bezpiecznie trafia do nowego właściciela. :)
Szczurki z tego forum jeżdżą po całej Polsce. ;)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: szczurek z ADHD pomocy

Post autor: mikanek »

Wszystkie maluchy lubią brykać, ja mam od tygodnia trzy małe szczurcie. Dwie są bardzo kontaktowe, wchodzą na ramię, dają buzi...Trzecia jest dzikuskiem , widać i Tobie się taki charakter trafił. Zaadoptuj jej koleżanki, w grupie poczuje się bezpieczniej. Po doświadczeniach z innymi zwierzakami wiem, że po burzliwym okresie dojrzewania zwierzaczki stają się bardziej skłonne do miziania z właścicielem. Teraz Twoja szczurcia zafascynowana jest światem i dlatego wszędzie jej pełno :D
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
Mal
Posty: 478
Rejestracja: sob maja 01, 2010 5:31 pm
Kontakt:

Re: szczurek z ADHD pomocy

Post autor: Mal »

jakby co ja mogę którąś z moich podopiecznych oddać. są trzy Bójka Bajka i Brawurka do towarzystwa mają dwa Albinosy z adopcji od susurment. Jeśli nie uda Ci się znaleźć małej w dziale adopcja to w razie czego zapraszam do nas. Warszawa, sggw
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: szczurek z ADHD pomocy

Post autor: WildHeart »

a ja z całego serca polecam szczurki od Mal bo sama mam jedną panienke ^^
Awatar użytkownika
ramci5
Posty: 15
Rejestracja: śr sie 25, 2010 7:24 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: szczurek z ADHD pomocy

Post autor: ramci5 »

Dziękuje wszystkim za rady;) jesteście kochani;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”