Moje słodziaki :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
czartoria
Posty: 93
Rejestracja: pn maja 30, 2011 4:58 pm

Re: Moje słodziaki :)

Post autor: czartoria »

Jak czytam o o pięknym wieku dziewczyn to się zastanawiam ile Tfetek by przeżył gdyby nie kastracja...
Zdrówka dziewczynkom życzę :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje słodziaki :)

Post autor: unipaks »

Twarda sztuka z Grubci, jak dobrze że taką decyzję podjęłaś :) Wyczochraj ode mnie staruszki i młodsze słodziaki również! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Moje słodziaki :)

Post autor: molll »

Niestety... wczoraj pożegnałam się z Grubcią... byliśmy zmuszeni ją uśpić... Mimo tego że była wysterylizowana to miała spore krwawienia z dróg rodnych... Antybiotyki nie pomagała. W czwartek w nocy krwawiła dosyć mocno do tego stopnia, że osłabła na tyle, że nie jadła i nie ruszała się z miejsca... oddech miała jakby cięższy... cyclonamina w zastrzykach nie pomagała. Wczoraj z rana miała robione usg. Okazało się że w brzuszku ma sporego guza uciskającego pęcherz i pozostałe narządy... nie chciałam skazywać jej na dalsze cierpienie... To była ciężka decyzja... czułam się do niej potwornie przywiązana... była najspokojniejszym szczurkiem jakiego miałam, uwielbiała głaskanie, miziaki, nigdy nie zachowywała się agresywnie, w każdego chwytała za serce swoim słodkim wyglądem... Miała 2 latka i prawie 9 miesięcy. Śpij spokojnie grubciuuu [*] ;( będzie nam wszystkim ogromnie Cię brakowało...
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje słodziaki :)

Post autor: unipaks »

Grubciu... :( Tak smutno się z Tobą żegnać i ciężko uwierzyć, że naprawdę odeszłaś...
Leć, słodka szczurzynko, tam gdzie już znów nic nie będzie Cię ograniczać [*]
Moll, bardzo mi przykro, trzymaj się kochana
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Moje słodziaki :)

Post autor: molll »

unipaks pisze:Grubciu... :( Tak smutno się z Tobą żegnać i ciężko uwierzyć, że naprawdę odeszłaś...
Leć, słodka szczurzynko, tam gdzie już znów nic nie będzie Cię ograniczać [*]
Moll, bardzo mi przykro, trzymaj się kochana
Dziękuję za ciepłe słowa unipaks...
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje słodziaki :)

Post autor: unipaks »

Jak się tam trzymacie, moll? Serdeczne głaski dla ogonków ode mnie :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Moje słodziaki :)

Post autor: molll »

Jakoś musimy sie trzymać, dziękuję unipaks. Tylko te wstrętne upały dają się nam wszystkim we znaki... Móżdżuś się trzyma, stan zdrówka stoi w miejscu. Oby jak najdłużej...
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje słodziaki :)

Post autor: unipaks »

No to niech się trzyma dzielny ogonek, będę mocno kibicować żeby jak najdłużej było zdrowie, siły i wola życia. Czochranko serdeczne ode mnie :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
czartoria
Posty: 93
Rejestracja: pn maja 30, 2011 4:58 pm

Re: Moje słodziaki :)

Post autor: czartoria »

Dopiero przeczytałam :( Najważniejsze że Grubcia już nie cierpi. Trzymaj się, moll
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje słodziaki :)

Post autor: unipaks »

Czyjeś urodziny tu dziś są, więc sto lat! :D :-*
Co tam słychać, jak się trzymacie?
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje słodziaki :)

Post autor: Malachit »

O, ja również dołączam się do życzeń, wszystkiego naj!
Jak tam twoja banda?
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Moje słodziaki :)

Post autor: molll »

Dziękuję wam ślicznie za życzenia :D nie wiedziałam że takie informacje są tu widoczne ;)
A Babcia Rigel czy też Móżdżi (jak kto woli ;)) :) trzyma się jak na swój stan fizyczny naprawdę świetnie. Właśnie wypuściłam młodziaki na wybieg i Móżdżi zawsze z takich wybiegów korzysta wyiskując Liczi i Mango na wszystkie strony... widać że brak jej towarzystwa dlatego poza wybiegami przy których może cieszyć się obecnością innych szczurowatych, ja staram się jej zastępować kiedy tylko się da towarzysza do drapciania i miziania... a Zrobiła się bardzo liziasta i miziasta odkąd tylne łapcie wogóle nie funkcjonują. Guzek na prawej łapce rośnie bardzo powoli, a pozatym żadnych innych niedogodności nie zauważyłam a oglądam ją bardzo dokładnie przy każdej okazji. Apetyt ma, mimo poruszania się przednimi łapkami nie traci chęci do eksploracji całego mieszkania, które ma pod zasięgiem łapek 24 na dobę. Ogólnie stabilnie u nas :)
A smarkacze tylko co rusz powiększają liczbę zniszczonych rzeczy- to dywan poszarpany, to kabel nadgryziony, to poduszka dziurawa... czyli również wszystko w normie :D
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje słodziaki :)

Post autor: Malachit »

Tia... powiem ci, że przyzwyczajona do spokojnego, dojrzałego stada odzwyczaiłam się od kłębiącej się wszędzie demolki, która jest wiadomo "w normie" ::)
Cieszę się, że Rigel humor dopisuje, jest w pięknym wieku, więc co tam, że nóżki już nie te :-* a czemu nie może mieszkać z młodymi? Bardzo chce włazić w górę w większej klatce?
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Moje słodziaki :)

Post autor: molll »

teraz już się przestała wspinać bo widzi sama , że rady nie daje ale młodziaki są bezczelne... zabierają jej jedzenie, potrafią boleśnie dominować starowinkę (miała strupy na pleckach kiedy z nimi mieszkała), mam przeczucie, że tak dla niej jednak chyba lepiej... i więcej przestrzeni ma niż jakby miała mieć tylko dno wysokiej klatki, w której zresztą młode laski i tak najczęściej siedzą na górze... tak mi rozsądek podpowiada... ale co sama Rigel by wybrała? nie mam pojęcia...
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Moje słodziaki :)

Post autor: molll »

kilka świeżynek z dziś:
1. Móżdżuś
Obrazek
Obrazek
2. Móżdżuś i Liczi
Obrazek
Obrazek
3. Mango :)
Obrazek
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”