Horda pajęczycy

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Horda pajęczycy

Post autor: valhalla »

Ostatnia seria mnie położyła na łopatki. Nie ma nic piękniejszego, niż szczęśliwe szczurki, które mają towarzyszy. Ech, żebym miała miejsce na więcej niż dwa...

Aaa. I fajny pomysł na imiona ;) Też myśleliśmy o nadaniu szczurkom skaveńskich imion ale wydały mi się zbyt słodkie. No dobra, przejściowo nazywałam Czmysia Kościorwijem ;) ale to przejściowo.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Skaveńskie imiona są fajne, jednak jakoś wszyscy się na nas dziwnie patrzą, jak mówimy, jak nazwaliśmy szczury.
Chyba jesteś pierwszą osobą, która skojarzyła ich imiona :)
Powinnam była za to przewiedzieć nagrodę ::P

A co w stadku?
Poszliśmy wczoraj z Avalonem i Skyre do weterynarza. Avalon miał problemy z okiem - pojawiła się zaschnięta krew w kąciku, lub inna ciemna substancja, nie mógł do końca otworzyć oka, ale już wszystko w porządku. Wet potwierdził, że nic mu nie jest i należy obserwować.
Skyre natomiast kichał seriami, o ile szczurkom u nas od miesiąca zdarza się kichnąć i ciągle boimy się przeziębienia, to chcieliśmy mieć pewność, czy wszystko dobrze. Skyre został wymacany, osłuchany, potarmoszony, a na domiar złego obcięto mu pazurki! :)
Okaz zdrowia.

W pudełku czeka mnóstwo nowych zabawek, rzeczy do urządzenia klatki, także niedługo, jak pokonamy nasza własną grypę, pokażemy jak nowa klatka wygląda.

Przy okazji, szczurki mogą się zarazić grypą od człowieka?
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Horda pajęczycy

Post autor: *Delilah* »

Horda rzeczywiście imponująca :D


A propos grypy, z tego co wiem, to bakterie ludzkie raczej nie przenoszą się na szczurki i odwrotnie, więc przypuszczam, że nie ma się czego obawiac.
Co do tej ciemnej substancji, to może to była po prostu porfiryna?

pozdrawiam pajączki :)
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Nakasha »

No to czekamy na fotki. :)

Nie, bakterie i wirusy ludzkie wywołujące grypę raczej nie przenoszą się na zwierzęta, przynajmniej nigdy nie słyszałam, żeby szczury zaraziły się od człowieka grypą czy anginą. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Klatka przez tydzień wyglądała tak:
Obrazek

Czekaliśmy na dostarczenie kilku zabawek i nowych akcesoriów by urządzić ją na nowo.
Wygląda teraz tak:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tu już szczurki podczas zwiedzania i odkrywania nowych zakamarków.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Horda pajęczycy

Post autor: jordan »

na dole masz pręty normalnie ?
Obrazek
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Ano, zostawiłam im pręty. Ciągle mam nadzieje, że się będą tam załatwiać, a nie na szmatki i ręczniczki. O ja naiwna.
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Horda pajęczycy

Post autor: jordan »

ja tez mam pręty ale zaslonilem je półkami i na to dalem duza kuwetke lepiej nie ryzykowac z pretami zlamanie,skrecenie nie problem przy szczurach tymbardziej.... a u mnie prety musza byc bo ta kuwete to by zezarly :)
Obrazek
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Większe szanse mają na złamanie i skręcenie łapki jak się po ścianach wspinają, już nie raz któremuś łapka wpadła bo nie trafił w pręt, szczególnie, że u mnie po niej sobie swobodnie łażą po wybiegu... Bardziej się boje, że któryś spadnie, niż, że sobie coś zrobi. Ale obserwuje, możliwe, że masz rację.

Na razie mają dziką radość z nowego wyposażenia. :)
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
sheila.
Posty: 366
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 9:49 am
Lokalizacja: Kęty.

Re: Horda pajęczycy

Post autor: sheila. »

Co tam u pająków słychać ? ;D
sheila&mysia <3
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Horda pajęczycy

Post autor: szczurzyca. »

Pająk pisze:łapka wpadła bo nie trafił w pręt
Avalonek? ;D
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Nietoperrr... »

Pająku,Pająku,ale będę miała pole do popisu "urządzając" co nieco Twoją klateczkę...To ta sama,co jordanowa,prawda? ;) To wiem,widziałam i jest WIELKAAA!!!
Właśnie zabieram się za Twoje zamówienie ;D
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Nietoperrr... pisze:Pająku,Pająku,ale będę miała pole do popisu "urządzając" co nieco Twoją klateczkę...To ta sama,co jordanowa,prawda? ;) To wiem,widziałam i jest WIELKAAA!!!
Właśnie zabieram się za Twoje zamówienie ;D
Śmiało, dekoruj, upiększaj ile wlezie. Klatka jest ta sama, wiec mniej więcej wiesz jak to tam wszystko się mieści ::)
Się właśnie zastanawiam czy jeszcze tuneli u Ciebie nie zamówić, bo moje własnie poniszczyły te które z dżinsu miały.
szczurzyca. pisze:
Pająk pisze:łapka wpadła bo nie trafił w pręt
Avalonek? ;D
O dziwo to nie tylko Avalon sobie nie trafia, wszystkim się to zdarza. Upodobały sobie bardzo chodzenie po klatce i siedzenie na jej górze.
sheila. pisze:Co tam u pająków słychać ? ;D
A stadku generalnie nic ciekawego się nie dzieje. Od kilku podajemy biostyminę na wzmocnienie, bo Paskudy kichają. Do tego obserwujemy uważnie Avalona, bo robią mu się czasem ciemne strupy w kącikach oczu, niemniej weterynarz nie stwierdził by działo się z nim coś niepokojącego. Oczka są zdrowe.

Paczka zdjęć pod tytułem - Pysie zza krat.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tak ostatnio śpią moje szczury - NA tunelu. Co tam hamak, co tam tunel, co tam domek, najfajniej śpi się na tunelu, przyciśnięty do krat, bo tam ledwo miejsca jest.
Obrazek
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
sheila.
Posty: 366
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 9:49 am
Lokalizacja: Kęty.

Re: Horda pajęczycy

Post autor: sheila. »

Pysie zza krat - cudowne ::)
A na tunelu też jest fajnieee ;D
sheila&mysia <3
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Horda pajęczycy

Post autor: klauduska »

ja zazdroszczę wyposażenia klatki..! u mnie pustka jak na razie :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”