Horda pajęczycy

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Horda pajęczycy

Post autor: unipaks »

Klatka robi wrażenie! :) Ale to:
http://img713.imageshack.us/i/img4097a.jpg/ :-* :-* :-*
Wygłaszcz pięknoty :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Jessica »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Nakasha »

Możesz spróbować dać im więcej kuwet - u nas szczury robią kupki ładnie do kuwet, nie na plastik. :) Klatka jest fajna. A nie przełażą Ci przez pręty?
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Na razie mają jedną narożną i już zaczynają ogarniać. Czasem zdarzy się jakaś kupa poza kuwetą. Kupy zostawiają tylko na górze, a tam jest już kuweta. Mogłabym dodać drugą niżej, tylko, że tam w ogóle się nie załatwiają.

Przez pręty... A to ciekawa historia w sumie - starsze Potwory się nie mieszczą przez pręty, ale maluch - Merkury bez problemu. Niemniej Merkury nie przechodzi przez pręty sam z siebie, wychodzi tylko jak jest na wybiegu. Także zasługuje na odznakę grzecznego szczura.
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Nakasha »

wychodzi tylko jak jest na wybiegu
Jeszcze nie załapał czemu służy zwiewanie przez pręty O0
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Ciii. Utrzymujemy, że po prostu jest grzeczny i tak lubi swoją klatkę.

Ale zaczynamy mieć problem z Avalonem. Zawsze był dość dziki, niemniej to zjawisko wcale nie zmniejsza swojej skali, wręcz przeciwnie. On jest inicjatorem wszystkich bójek, wszelkie piski z klatki są spowodowane jego agresją. Wprawdzie nie objawia się to krwią i latającym futrem, ale do tego wszystkiego dochodzi fakt, że Avalon jest wobec nas dziki. Nie daje się absolutnie wziąć na ręce, wszelkie próby kończą się naszymi zadrapaniami do krwi, nie da się go w ogóle opanować. Nawet TŻ nie jest w stanie go utrzymać. Niemniej nie ma problemu jak Avalon chce na nas wejść, po prostu to robi, często nawet. Ale wystarczy, że pojawi się ręka, od razu jest agresja i panika.
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Nakasha »

Nie myśleliście nad kastracją?
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Własnie się teraz nad tym zastanawiam, próbowaliśmy go z dłonią oswoić, ale poprawy nie ma, jest coraz gorzej.
Zastanawiam się jak inne Albinosy z tego laboratorium, te których los mogę śledzić tu na forum są wykastrowane, i nie ma z nimi problemu.

Nie wiem czy to już TEN etap, kiedy kastracja jest rozwiązaniem, czy jeszcze jego zachowanie da się jakoś utemperować bez cięcia.
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Nakasha »

A ile on ma miesięcy? Czasami warto zdecydować się na kastrację, bo jak się nauczy agresywnych zachowań, to mogą mu potem nie minąć. A jak macie u siebie wziewną, to już w ogóle nie ma problemu. :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Avalon ma ok 5 miesięcy.
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Nakasha »

No to piękna burza hormonów. :D Ja bym cięła, ale ja "lubię" ciąć jajka samcom, to mogę mieć skrzywione zdanie na ten temat (wszystkie moje samce zawsze były kastrowane, a trochę ich miałam i mam :P). :P 8)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Jak się nie mylę to:
Skyre, Eshin, Szary - urodzili się pod koniec września, mają 4,5 miesiąca (20 tygodni)
Avalon - urodził się w październiku, ma 4 miesiące
Merkury - urodził się pod koniec listopada, ma 2,5 miesiąca (11 tygodni)

W piątek prawdopodobnie czeka nas wizyta u weterynarza, niestety aż z trzech powodów.
Po pierwsze Merkury ma dziwne ślady pod pyszczkiem. Początkowo podejrzewałam, że go Avalon ugryzł, ale ran jako takich nie ma, jedynie czarne kropki wyglądające jak skrzepy krwi. Malucha wyraźnie to boli.
Po drugie Avalon ciągle ma problemy z oczami. Zbiera mu się porfirynka w kącikach, wygląda jakby miał je wiecznie podkrążone. Wcześniej był badany i stwierdzono, że nic w tym oku nie ma, ale zjawisko się nasila.
Po trzecie Avalon zostanie prawdopodobnie wykastrowany.

A tak śpimy wszyscy razem wtuleni:
Obrazek

Om nom nom nom drops!
Obrazek Obrazek

A tak 'poprawiamy' hamaczki:
Obrazek Obrazek

A niedługo trafi do nas kolejny szczur ( z tego tematu - http://szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=29638). Wyratowany z potwornego syfu, który skończył się dla niego wszołami, świerzbem i innymi pasożytami.
Szczurzyca zagroziła, że jak go nie wezme to i tak zastnę go któregoś dnia pod drzwiami na wycieraczce :)

Obrazek Obrazek

Na zdjęciach widać w jakim stanie ma uszka. :/
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: Horda pajęczycy

Post autor: sasza&masza »

Piekny Agutek;;)
Moja Sasza ma całe uszy pogryzione, też fajnie nie wyglądają..
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
Mictlan
Posty: 574
Rejestracja: czw lis 04, 2010 9:12 am
Lokalizacja: Police k.Szczecina

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Mictlan »

Ładne dzieciuszki, Frodo czuje się jak prawdziwa gwiazda :D
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Jessica »

prześliczne Aniołki
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”