Enciakowy zwierzyniec

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

Jestem zbyt oszołomiona chyba, żeby pisać :D

Obrazek
Obrazek
Ojejejej ^^"

Na razie mały się boi. No, ale jeździł dziś dużo, tyle zapachów, łojj... Siedzi głównie za poduszką albo w swoim domku. Wzięty na ręce włazi na kark i umiejscawia pod włosami, ew. do kapturka. Jest śliczny.

(nie krzyczeć za trociny - to tylko tymczasowo, do jutra ;] )
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: unipaks »

Śliczne stworzonko :-* I takie ma bystre patrzałki, dużo przeżyc obiecują :D
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: tahtimittari »

Już się nie mogę doczekać, aż go wezmę w łapy :D
No i tych maluchów z Nowej Soli.. ::)
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Jessica »

jaki śliczniusi ::)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

Uch, to ja może kilka słów napiszę... (acz mogłabym dłuuugo, jak ja współczuję współlokatorce... ::) )

Na początku mały nieruchomiał na każdy mój ruch, nie wspominając o kaszleniu, które mnie ostatnio męczy... Zdecydowałam się więc zapewnić mu Ciszę, Ciemność i Ciepło i włożyłam go pod bluzę.
W efekcie mój dekolt wygląda, jakby dzieciak dorwał się do czerwonej kredki, ale małemu ewidentnie się tam podobało ;D Po pół godzinie, kiedy już wyściubił nos, był dużo spokojniejszy i nawet sam do mnie podbiegał.
Podróż do Wrocławia również spędził pod sweterkiem, ale tym razem od mojego biednego, podrapanego ciałka oddzielała go bluzka. Nie, żeby mu to przeszkadzało - uznał, że woli gołe ciało i na siłę wepchnął się. No dobra. Niech będzie.
W efekcie mały ilekroć coś go przestraszy, nawet, jeśli jestem to ja, wbija mi się pod koszulkę. To też najlepsze miejsce na sen :D.
Urzekł już wszystkich, którzy go widzieli. Niekoniecznie ze wzajemnością, póki co nieufnie traktuje wszystko, co nie jest mną. Ale w chwili, w której wbiega mi na kolanka... Jestem jego ;D.
Nie przepada za rękami, ale za rękawami już jak najbardziej. A kiedy wbił mi się na kolana, umościł na nogach i pozwolił miziać... Rozpływam się :D.
Maluch jest taki kochany! Jak zrobiłam sobie drzemkę popołudniową, to (naturalnie) wlazł pod bluzkę, umościł się na karku i poszedł spać ze mną. Potem wylazł, przytulił do brzucha, a jak się obróciłam na plecy, nieco się odsuwając, to otworzył ślepka, popatrzył z oburzeniem, ziewnął i przysunął się z powrotem. I w kimkę.

Szczuras urzeka mnie tak, że nawet kochająca wszystkie zwierzaki współlokatorka musi już mieć o mnie dziwną opinię :D.
Obecnie Speedy siedzi mi na brzuchu, wygodnie przytulony. I śpi, jakże by inaczej.
A w nocy będzie szaleństwo... ::)

Z mysich wieści - małe znowu wygryzły dziurę w transporterze. Wala, widząc biegającą Penelopę koło klatki, uznała, że "ja chcę" i pokazała mi "ja umiem stąd wyjść. Tylko zwykle nie mam po co."
Jejku, muszę okratować drzwiczki. Jutro, jak będę miała chwilkę, będę szorować klatkę i spróbuję połączyć małe z dużymi. Myślę, że nie powinno być problemu.
Jejku, jakie niespodzianki mi po roku robią...
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: tahtimittari »

No i tak szybko zawiązała się nić porozumienia między Wami ::) Tylko czemuż te szpony takie ostre? ::)
Jak przeczytałam o mychach to mi się wspomniało, ze zapomniałam dać Ci kratki... Skleroza.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: klauduska »

ponieważ widziałam twoje wpisy na sb, piszę tutaj o spaniu.
generalnie samce są bardziej ospałe w stosunku do samic. moi panowie też przez cały dzień śpią. są aktywne nad ranem trochę, potem spanie do popołudnia późnego [chyba, że dam wybieg to polatają, polatają, ale i tak idą spać w pewnym momencie] i dopiero wiecz zaczyna się szaleństwo :).
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: tahtimittari »

Ja muszę donieść, że Speedy jest rewelacyjny ;D
Tyle, co go widziałam, to był skory do eksplorowania, choć się spodziewałam, że nie będzie raczej skłonny pchać się na ręce i raczej przestraszony nową osobą, to od razu przejawił chęć do wlezienia mi pod bluzkę.
I jest taki malutki w porównaniu do moich chłopów::)
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

Tahti, to Ty chyba wydzielasz takie fluidy :P Każdy inny wzbudza w nim panikę i ucieka czym prędzej do mnie/pod pluszowego misia/cokolwiek... Podobne uczucia wzbudza w nim podłoga, co w ogóle mnie rozbraja. Ja chciałam dobrze, a on pierwsze co zrobił, to wskoczył mi na nogawkę i popatrzył z wyrzutem. Wygląda na to, że nie ma co uszczęśliwiać na siłę, może kiedyś sam się zdecyduje :D
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Afera »

Rude mynie prześliczne. :) Sama kiedyś miałam pokaźne stadko myszek, ponad 10 osobników. ;)
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

Łojejej, gdzieś Ty je trzymała? Bo na moje 4 to ledwo da się coś znaleźć ;D

Łączyłam przedwczoraj mysie. Luiza reagowała nerwowo na Walę, piorąc ją łapkami, ilekroć ta próbowała ją choćby poniuchać. Z pozostałymi nie było problemu. Penelopa z kolei od razu razem z Walą próbowała znaleźć drogę ucieczki ^_-. Kiedy Wala się zniecierpliwiła, dokonała brutalnego gwałtu na Luizie i się zaczęło... Mała dostała traumy i prała wszystkie, które się zbliżyły (i Tanję, z którą bardzo szybko zaczęła się przytulać, i Penelopę, z którą spędziła całe życie...), piszczała w niebogłosy i wprowadziła nerwową atmosferę. W efekcie Wala zaczęła się ostro lać z Penelopą, dołączyła do tego Tanja i te dwa kolosy na jedną małą... Przyznaję, spanikowałam, rozdzieliłam je po kilku sekundach bójki, mimo iż tak naprawdę krzywdy sobie nie robiły ^^". Kiedy jednak Tanja i Wala zaczęły się bić, zniecierpliwiłam się i rozdzieliłam wszystkie. Po ochłonięciu wrzuciłam je do terrarium, gdzie siedziały wcześniej małe. Luiza skuliła się w kątku i skrzeczała na każdą zbliżającą się mysz, ale reszta rozrabiała jak pijane zające :D. Potem Tanja, spokojnie, nie przejmując się piskami i uderzeniami łapek, obwąchała systematycznie całą Luizę... I poszły zgodnie spać :D. Dołączyły potem pozostałe dwie i spały zbite w rozkoszną kulkę (aparaaaaat >:( ). Wprawdzie Luiza piszczała ilekroć któraś dotknęła ją po tyłeczku, ale potem jej przeszło i teraz już nie ma problemu :D.
Niemniej, kiedy wsadziłam najpierw małe do klatki, okazało się... że są za małe. Nie minęło pięć minut i musiałam szukać Penelopy po całym pokoju :/...
Mają więc wygnanie do terrarium wszystkie cztery, a ja ciężką zagwozdkę pt. co z tym fantem zrobić...
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Afera »

Miałam kilka klatek na myszki. :) Teraz zostawiłam sobie jedną w razie czego, bo dalej mnie kusi posiadanie myszek ale mój facet chyba by oszalał jakbym zagraciła pokój kolejną klatką. :P

Ładne masz przeboje z babami. :P Na pewno w końcu będą zgodne. U mnie tylko jeden facet lubił się prać z innymi. Jak znajdę zdjęcia to wrzucę na forum. :)
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

Mój facet na szczęście uwielbia zwierzęta tylko trochę mniej niż ja :P
A jaki rozstaw prętów?
Bo te małe pierony mają za duży i ni wiem co w związku z tym, chyba muszę poszukać o mniejszym, a tą zawieźć do domu.

Luiza się ośmieliła. Nie pozwala spać Wali przytulonej do reszty o_O". Przegania ją. Biedna Wala śpi często sama. No cóż, muszą się jakoś dotrzeć, więc nie ingeruję.

Speedy je malutko. Dalej większość czasu spędza w ciemnym, ciepłym kąciku, ale powoli eksploruje klatkę. Podłoga nadal wzbudza strach.
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: zocha »

Ile tu cudnych stworzeń ::)
Myszaste są przecudne :)
http://img215.imageshack.us/i/omnomnom2.jpg/ cudny kolor
i te dwie http://img24.imageshack.us/i/20751733.jpg/ ślicznotki
http://img707.imageshack.us/i/26436099.jpg/ ;D
a w tej królewnie http://img684.imageshack.us/i/pychol.jpg/ się zakochałam :-*

Piękny ten Twój zwierzyniec
Wygłaszcz wszystkie główki :) i wycałuj ode mnie
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”