Futrzaste Stadko <:3 )~~

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: xiao-he »

O matulu! Jakie te myszy kolczaste są... kolczaste! :P Szczerze myślałam że to tylko nazwa, ale on serio kolce mają, haha :D
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Dzisiaj przyszła duna dla myszek :) Myślę też nad alex'em z tunelami, ale dowiedziałam się
że kołowrotek 22cm mi się do niej nie zmieści. Kołowrotek w dunie musiałam położyć na bok
i póki co, calkowita wysokość kołowrotka wynosi 23,5cm a wysokość duny od środka wynosi 25cm (z czego na zewnątrz 27cm).

Czas na foty ;)

Taka przyszła: Obrazek

Nie mogę tego usunąc za nic na świecie...
Obrazek

Taka przyczyna
Obrazek

Próba włożenia kołowrotka :P
Obrazek

Wersja 1
Obrazek

I ostateczna :)
Obrazek
Obrazek

Co u szczurów?

Po staremu, Milky bierze dalej leki, Miodysia też. W poniedziałek Szarik miał już kastrację :) Ładnie poszło, ma malutki szew
(mamy dobrego chirurga :) ) i jajca ma śliczne.

Oto biedaczek
Obrazek

Sprawdzili też jego ogon, na razie zostawiamy - widocznie ogon rośnie, a skóra nie wyrabia.
Dzisiaj zauważyłam że po kryjomu skubnął koniec ogonka, aż klasnęłam żeby to zostawił. Może mu to przeszkadza :/ Jak będzie gorzej to podajemy przeciwzapalne.
Obrazek

Jak trafił do mnie to miał ładny ogon:
Obrazek

Co o tym myślicie?
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: margot1408 »

madziastan pisze: Oto biedaczek
Obrazek
Ale słodka różowa bródka... ;D
Biedny, nie dość że jajka mu ciachnęli to jeszcze ten ogonek... Pierwszy raz taki widzę, nigdy bym nie pomyślała, że ogonek może rosnąć za szybko.

Jeżeli te ślady to kamień z wody, to możesz spróbować sczyścić je octem - ostatnio odkamieniłam sobie garnuszek, trochę śmierdziało ale jest efekt ;)
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Ocet nie zdał egzaminu, tak samo jak płyn do mycia okien, niestety ślady zostaną, już wryły się w plastik i za żadne skarby nie da się usunąć :(

No, Szarik jest młody, rośnie i ogon oczywiście też rośnie, ma dopiero 4 miesięcy, a w młodości (nie u mnie) odgryzł sobie ogon ze stresu i dlatego kiepsko, bo jeszcze nie skończył rosnąć...
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: noovaa »

A może jakiś suplement diety "na skórę"? Nie wiem czy pomogą w tym przypadku, ale skoro pomagają w odbudowie tkanki i takie tam ... ::)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: klimejszyn »

madziastan pisze:Ocet nie zdał egzaminu, tak samo jak płyn do mycia okien, niestety ślady zostaną, już wryły się w plastik i za żadne skarby nie da się usunąć :(
śladów po przyssawkach z duny niestety nijak nie usuniesz..
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

noovaa pisze:A może jakiś suplement diety "na skórę"? Nie wiem czy pomogą w tym przypadku, ale skoro pomagają w odbudowie tkanki i takie tam ... ::)
Można spróbować :) Skonsultuję na ten temat z wetką.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

No, 2 tygodnie minęło od kastracji i wczoraj zaczęłam łączenie. Moje obawy były słuszne, Cherry, najmniejsza alfa pobiła Szarika...
W transporterku byli grzeczni, ale w klatce (1/3 perfecta) zaczęli się bić. Majtki i Elentari dostały rujki na widok Szarika ::) Dzisiaj mogę powiedzieć, że łączenie (chyba) dobiegło końca.

1 dzień (od dołu, Gryzia, Cherry, Miodynka, Elentari, Milky, Szarik, Lucynka i Majtki)
Obrazek

2 dzień (agutka Cherry, husky Szarik i doublerex Elentari, a pod spodem Majtki) :)
Obrazek

Co do zdrowia, aktualnie nadal Milky i Miodynka chorują - Milky bierze nadal prilium, furosemid i theospirex... a Miodynka prilium i dostinex... niestety muszę też wzmocnić Miodysię beta glukanem bo kicha, prycha i zaczęła poświstywać pod nosem. Miodysia to ogromny pulpet tak samo jak z Lucynki. Muszę dzisiaj zważyć. Reszta jest szczupła :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: diana24 »

Piękne stado :) Nie ma to jak chłop wśród nich, wiem coś o tym ;)
Zdróweczka dla wszystkich :)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

W sumie mam 2 chłopów :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: diana24 »

To jeszcze lepiej ;)
Tylko pozazdrościć tak różnokolorowego i różnopłciowego stadka :P
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
fidusiowa
Posty: 608
Rejestracja: śr lis 28, 2012 10:07 pm
Lokalizacja: Biała Piska

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: fidusiowa »

Ale agutka jest piękna! Od dziś jest moją ulubienicą :)
A te myszaki, to kolczaste?
Za TM: Bazylek, Chrupcio, Franuś, Albercik, Krakersik [*][/b][/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38825
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Tak, kolczaste :) Są fajne, są na dożywotni DT ::)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: diana24 »

Myślałam kiedyś o myszakach, tylko takich zwykłych, puchatych ;) jak mój facet chciała kategorycznie zabronić mi trzymania szczurów, ale jak do niego doszło, że tego zabronić mi nie może :P to na razie się wstrzymam. Mimo wszystko również wyglądają na fajnych kompanów :)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Są fajni, tylko raczej do obserwacji, są dzikie ale nie gryzą, z ciekawieniem patrzą na człowieka, wąchają ale na rękach dają nieść tylko trzeba zabezpieczać bo potrafią skoczyć... są bardzo szybkie. Z pewnością zwyczajne myszki są lepsze, bo nie skoczą tak wysoko jak kolczaste :D
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”