Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sardyna
Posty: 193
Rejestracja: pn gru 24, 2012 11:50 pm
Numer GG: 10588149
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: Sardyna »

katkanna, Twoje opisy przyprawiły mnie i moją dziewczynę o niekontrolowany wybuch śmiechu :D Wiedziałem, że Panda to panikarz, ale żeby aż tak? Mimo wszystko wiem, że lepiej trafić nie mógł, widziałem jak obchodzicie się ze szczurkami i już na wstępie byłem uspokojony i pewny, że jak gdzieś ma się rozkręcić, to właśnie u Was :)

Co do DT, jeśli faktycznie się do niego aż tak przywiązaliście już na dzień dobry, nie będę miał serca zabierać od Was szczurka. Dla mnie najważniejsze jest dobro Pandy, a przez 2 tygodnie zdąży się przyzwyczaić i przestanie "drzeć ryja" jak tylko jakiś inny samiec do niego podejdzie ;D .

A mam jeszcze pytanie - je chętnie, czy i to nie bardzo? Bo to straszny żarłok i u nas pochłaniał wszystko co dostał, niezależnie od ilości (i dlatego aż ciężko mi uwierzyć, że to taka kruszyna).
Ze mną: Chrupka, Parówka, Kawa, Śrubka, Marcelka 2

Za TM: Marcelka, Fasolka, Łatka, Usia, Kluska, Plamka, Perła

Obrazek
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: katkanna »

Socjalizacja idzie coraz lepiej - właśnie wlazł do klatki, zasiadł na półce i wcina marchewkę, aż mu się uszy trzęsą. Zatem najgorszy stres chyba minął. Jak będzie tak ładnie szło, to może go nawet zostawimy na noc z chłopakami.

Dziękujemy za miłe słowa, puchniemy z dumy, że robimy takie miłe wrażenie :)

A tu Pandzioch już w klatce i wcina (film):
http://www.youtube.com/watch?v=diVD9-Bp ... e=youtu.be

I zdjęcia
Trzech panów na półce, lenistwo:
http://imageshack.us/photo/my-images/688/img3393k.jpg/

Pandzik w pudełku z wafelkiem ryżowym:
http://imageshack.us/photo/my-images/163/img3400nd.jpg/

Bliskie spotkanie 3 stopnia na kanapie:
http://imageshack.us/photo/my-images/541/img3404h.jpg/

Kaukaz w jego ukochanym hamaczku (wystaje ogonek):
http://imageshack.us/photo/my-images/822/img3407k.jpg/

I Pandzioch już w klatce na półce:
http://imageshack.us/photo/my-images/22/img3408rn.jpg/
Awatar użytkownika
Sardyna
Posty: 193
Rejestracja: pn gru 24, 2012 11:50 pm
Numer GG: 10588149
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: Sardyna »

No tak, marchewka to coś, co go zawsze przekona ;D W razie gdyby wciąż panikował, spróbuj może z suszonym chlebem, to kolejny jego ukochany przysmak ;)
Ze mną: Chrupka, Parówka, Kawa, Śrubka, Marcelka 2

Za TM: Marcelka, Fasolka, Łatka, Usia, Kluska, Plamka, Perła

Obrazek
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: katkanna »

Ta histeria to chyba na wyrost - półkę już zawojował, klatkę zwiedza, a wielkoludy boją się bliżej podejść, więc to chyba taka sprytna strategia. Myślę, że za dzień-dwa przekona się, że nie chcą go zjeść i pozwoli im na bliższy kontakt. Ale jak piszesz, że siedział z babeczkami, a potem sam, to w zasadzie się nie dziwię - nagle przyszły jakieś duże śmierdzące samce i go zaczepiają, to się biedny zestresował. A to że moje chłopy są łagodne jak baranki i dadzą sobie wejść na głowę to osobna sprawa :D

Suchy chlebek właśnie zlokalizował i wcina - w takim tempie wyżre chłopakom wszystkie zachomikowane przysmaki, a oni nic nie podejrzewając śpią sobie na innej półeczce i pozwalają nowemu rozrabiać :)
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: katkanna »

Tu jest link do wątku, gdzie wrzucam nagrania z pisków i ryków - przy okazji wszyscy panowie w pełnej krasie:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=38998
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: katkanna »

Po wczorajszej histerii nastąpiła spokojna noc, bo panowie spali osobno - starszaki w swojej klatce, a nowy w swoim pudełku, tak zaciekle bronionym :) Chyba się stęsknił za towarzystwem, bo rano pognał w susach do klatki :) Tym razem zapoznanie przebiegło lepiej: został obwąchany, czemu się poddał bez awantur. I od razu schował w tunelu, gdzie go dopadł Kaukaz - po odgłosach sądzimy, że chyba wyiskał. Pandzioch wydziera się jeszcze na widok Łatka, ale Łaciuch jest generalnie szefem i wszystkich ustawia, więc na jego widok szaruchy też na początku piszczały ;) Na razie jest spokój i ogólne chrupanie mordkami - wszyscy rzucili się do misek, przy czym Pandzik z upodobaniem wyżera z misek mojego towarzycha, a towarzycho podżera z jego miseczki :))) Bójek póki co nie ma.
Awatar użytkownika
Sardyna
Posty: 193
Rejestracja: pn gru 24, 2012 11:50 pm
Numer GG: 10588149
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: Sardyna »

No to widzę, że tam wesoło z Pandziochem macie :D Mam tylko nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej, może w końcu głuptas zrozumie, że nic mu nie grozi ze strony Twoich samców z wyjątkiem iskania przytulania i wspólnego biegania ;)
Ze mną: Chrupka, Parówka, Kawa, Śrubka, Marcelka 2

Za TM: Marcelka, Fasolka, Łatka, Usia, Kluska, Plamka, Perła

Obrazek
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: katkanna »

Teraz śpią, cisza jak makiem zasiał - Pandzioch na osobnej półce co prawda (to ta jego ulubiona, której bronił), ale odstresował się na tyle, że zwinął w rogalika na boczku i zasnął. Widocznie kluchy na drugiej półce już go aż tak nie przerażają. Do wspólnego chrapania musi minąć jeszcze długi czas, ale postęp jest zdecydowany.
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: valhalla »

Jeśli już jest w stanie się zrelaksować w klatce mimo obecności innych, to wielki krok do przodu :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: katkanna »

Z ostatniej chwili: Pandzioch zdominował tunelik i teraz w nim śpi. Niedawno doszło moich uszu nawet cichutkie terkotanie ząbkami, więc chyba się wyczilautował ;)
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: katkanna »

Minęła pierwsza noc spędzona razem. Zaglądam rano do pokoju, a tam spokój i błoga cisza:
- mutanty (Ogon i Kaukazik) śpią na półce w pozycji "leniwy naleśnik"
- Król Pod Górą, czyli Łatek zajmuje całą półkę naprzeciwko
- Pandzioch lula w tunelu pomiędzy tymi półkami

Jednym słowem: uroczy obrazek rodzajowy :) Nowemu chyba przypasuje w naszej klatce...
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: valhalla »

Łatek - Król Pod Górą :D
Ach, piękna ksywa :D

Czyli co... Panda zostaje w stadzie? ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: katkanna »

No bo Łaciuch ma tak królewską postawę i minę, że aż mi się skojarzył z tymi krasnoludzkimi królami, co siedzieli na skarbach w Hobbicie ;D
Pandzioch - ustaliliśmy z Sardyną, że decyzję zostawimy szczurom. Jak za dwa tygodnie się tak zintegrują, że żal ich będzie rozdzielać, to zostanie. A jak się dalej będzie chłopaków bał, to pojedzie dalej. Na razie jeszcze czuje respekt, szczególnie wobec naszego Króla Łatka ;)
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: katkanna »

Z najnowszych wieści: następują delikatne próby zaczepiania nowego do zabawy (przoduje w tym Łaciuch, jak zwykle), widziałam też, że Panda śpi nieco bliżej kolegów - już nie spanikowany w drugim końcu klatki, tylko tak... w okolicy. Przytulania jeszcze nie ma, ale histeria i piski też coraz rzadsze. Z jedzeniem nie ma kłopotu: dostały całą kolbę kukurydzy, wcinają, aż miło popatrzeć, nikt nie jest odganiany i dyskryminowany przy jedzeniu :)

Wprowadziłam brutalne metody integracji, które zawsze działają ;D wpakowałam kolegów do pudła i zabrałam klatkę do gruntownego szorowania. Po zainstalowaniu krat i czystej kuwety klatka była niemal pusta, bo wszystkie szmatki i półki się suszyły... więc chłopcy byli zmuszeni do siedzenia razem na dnie kuwety, a jak chcieli spać, to nie mogli się pochować po kątach, tylko razem :D Pandzioch co prawda nadal spał osobno, ale już nieco bliżej niż poprzednio, więc sukces jest.
Awatar użytkownika
Sardyna
Posty: 193
Rejestracja: pn gru 24, 2012 11:50 pm
Numer GG: 10588149
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: Sardyna »

Widzę, że Pandzioch robi niesamowite postępy, bardzo mnie to cieszy :)

Tak w ogóle dodam, że masz cudowne szczurasy, zdjęcia nawet w połowie nie oddają tego, jak urocze są na żywo :)
Ze mną: Chrupka, Parówka, Kawa, Śrubka, Marcelka 2

Za TM: Marcelka, Fasolka, Łatka, Usia, Kluska, Plamka, Perła

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”