Szczurzaste Dziubole

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: kaka958 »

Ogólnie to ja tam sobie planuje.. ale już był wielki bunt jak miałam wziąć drugą (wzięłam nie do końca za zgodą). Może później zaadoptuję :D
Nezumi się nie bawiła to była przepychanka żeby dostać się do skrawka bluzy po którym może na legalu się wdrapać :D A teraz sobie wymyśliła myk że wchodzi na szafkę nocną i mi z niej skacze na plecy :D
No ja też mam nadzieję że wezmę tą klakę jak najszybciej :D Już powoli szyję hamaczki itd.
Aka mnie teraz wystraszyła bo jej kawałek (dość długi) utknął w gardle, wyglądało to tak jakby ziewała a ten kawałek jej wystawał, połknęła to, czy nic jej nie będzie? Strawi to jakoś, nie zaczopuje się?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: kaka958 »

Jakby ktoś chciałby sobie przetłumaczyć imiona moich szczurów to proszę bardzo:
Nezumi: prawidłowo ネズミ
Aka: prawidłowo 赤

Tylko dla ciekawych dodam że imiona zbyt kreatywne nie są :D
ObrazekObrazek
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: Blanny »

http://www.youtube.com/watch?v=scLpuB-2vw8
Tu jest filmik, jak Nero robił. To właśnie o tym mówiłam. :) Znalazłam go na jednej z pierwszych stron mojego tematu, pomyślałam, że może chcesz zobaczyć. :)

Aka powinna to raczej trochę strawić i wykupkać. Może obserwuj jej bobki przez jakiś czas?
I jeśli chodzi o jej imię, to faktycznie jest dość popularne. Pojawia się w wielu mangach czy anime. Ale jest piękne. :) A Nezumi brzmi naprawdę ślicznie.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: kaka958 »

Akę będę obserwować :D
Zauważyłam że Nezumi takim zachowaniem chce się przedostać na biurko. Ale mimo tego i tak często wchodzi na mnie żeby pobaraszkować w bluzie albo posiedzieć na ręce którą trzymam myszkę :) Aka powoli przyzwyczaja się do mnie ale jest jeszcze nieśmiała, boi się wszelakich dźwięków a u nas jest dość głośno (szczególnie sposób mówienia siostry każde "sz" "cz" to ruch uszkami - śmiesznie to wygląda :D ).

O imieniu Nezumi myślałam długo na początku myślałam o tym żeby mieć albinoska i myślałam nad czymś podobnym do Shiro, Yuuki i jeszcze szukałam jak jest cukier, puch itd. i próbowałam przekształcać żeby było bardziej dziewczęce. W końcu mam husky'ego którego nazwałam po prostu i pasuje (rozmyślałam jeszcze nad Mayumi, Meyumi)
A imię Aka wymyśliłam w drodze do domu i wzięłam po prostu od koloru oczu :D No w sumie jest trochę imion z dodatkiem "aka" np. Akamaru i widziałam jedno anime w którym chłopak miał na imię Nezumi (mi to brzmi bardziej na damskie imię, ale to je Japonia) ;)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: kaka958 »

Szczurki na szczęście zdrowe. Na wybiegu głównie siedzą w mojej bluzie (coś jakoś za leniwe jak na samiczki ;) ). Klatki jeszcze nie mam i nie wiem kiedy będę mieć moje plany nie wypaliły (nie chce ktoś może kupić wózka dla dzieci 3w1 ;) ). Przyczepiłam dziewczynkom własnoręcznie robiony hamaczek (w akwarium nie ma zbyt dużo pola do popisu) ale i tak wolą domek :)

Wykorzystam temat do reklamy mojego warsztatu, jak chcecie mieć ładne podpisy podobne lub inne do mojego to ZAPRASZAM! :-*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=7&t=39192
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: kaka958 »

Nie mam teraz internetu :/ Więc przez najbliższy czas bd mogła pisać co tydzień :)
Z tej nudy bez internetowej powstał o to taki obrazek:
Obrazek

Kolor Aki się trochę nie zgadza ale już zapisałam i trudno byłoby zmienić :/
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: akzi »

Pieknie to robisz !
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: kaka958 »

Dziękuję! Cieszę się jeśli komuś się podoba ^^
ObrazekObrazek
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: xiao-he »

Mi też się podoba, sliczne! :)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: kaka958 »

Dziękuję za dobre słowa :D
W końcu mam z powrotem internet i mogę pisać :D

Zauważyłam że Nezumi jest chyba najspokojniejszą samiczką jaką widziałam (i o jakiej słyszałam) Poza akwarium na łóżku zazwyczaj siedzi w jednym miejscu na zmianę z uganianiem się za mną, na odwrót jest z łóżkiem siostry obok którego jest fotel (moje jej się chyba znudziło). A w akwarium diabeł, chce wyjść więc szarpie i przerywa sznurki od hamaka :D Wczoraj się uśmiałam jak uczepiła się sznurka od hamaka zębami a nóżkami z niego spadła i tak wisiała a szarpiąc odbijała się od szyby, może w opisie to nie jest takie śmieszne ale na żywo masakra :D Ale zazwyczaj (nie biorąc pod uwagę pokoju siostry) goni za mną żeby wcisnąć się i spać w mojej bluzie :D
Aka już jest bardziej zabawowa lecz jest ślepa lub niedowidząca co jej to utrudnia. W akwarium się bawi bo je dobrze zna ale łóżko to dla niej zbyt duża otwarta przestrzeń i boi się wtedy każdego dźwięku. Jak leżę z nimi pod kołdrą to Nezumi kombinuje gdzie spać albo po prostu chodzi a Aka biega (tam czuje się najlepiej) Mnie się już chyba nie boi (bardziej dźwięków które mi towarzyszą np. chodzenia) jak jej podłożę rękaw to wchodzi bez zastanowienia (ona też uwielbia spać w mojej bluzie).

To chyba wszystko z tego okresu jak mnie nie było :D Jak mi się coś przypomni to dopiszę :D
Muszę porobić zdjęcia i wystawić wózki do sprzedaży (może ktoś z was albo waszych znajomych potrzebuje?), jak mi się poszczęści z ich sprzedażą to zamierzam kupić dziewczynom wolierę np. taką: http://allegro.pl/duza-klatka-dla-ptako ... 74156.html lub tą bo tamta ma pionowe kraty :/ http://allegro.pl/woliera-klatka-140-x- ... 72954.html nie wiem która z nich jest w ofercie :)

Filmiki:
Kolejny z wybiegu ale lepszy bo nauczyłam się gdzie w tej durnej kamerze ustawia się balans bieli i jasność więc więcej widać :D 0:42 Nezumi wącha kamerę jakby się ktoś zastanawiał ;) Sorki za te dziwne przybliżanie i oddalanie ale nie umiałam się zdecydować O0
https://www.youtube.com/watch?v=tuNns37kgoQ

Myju myju czyli najukochańszy (według niektórych) widok.
https://www.youtube.com/watch?v=k3qiUI9GDZI

Coś czego niigdy nie widziałam u szczura - merdanie ogonem O.O Niby czytałam że to przejaw agresji (o ile mi się nie pomyliło) ale czy według was wygląda wam on na niezadowolonego? Wiem że jak mu się nie podoba coś to odskakuje albo piszczy. Myślicie że jest wyjątkiem i merda ogonem jak pies czyli jak się cieszy? Na końcu siostra chciała powiedzieć najedź na niego ale akurat wyłączałam kamerę :D
https://www.youtube.com/watch?v=fDZCHqCZ3gc

A teraz zdjęcia:
Nosek:
Obrazek

Super pozycja do picia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Słyszałam że uwielbiacie zdjęcia szczurów jak się myją więc proszę:
Obrazek

Moje ulubione:
Obrazek

Rozmazane ale jedyne na którym są razem :3
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie wiedziałam że kamera może zrobić tak ostre zdjęcie:
Obrazek

Akrobatka Aka (niżej udaje kowalika :D)
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Roksana1999
Posty: 131
Rejestracja: śr paź 31, 2012 10:52 am

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: Roksana1999 »

Hej! Jak dla mnie to ona tym ogonem wręcz miota! Nie wiem czy to złość czy co ???
Wycałuj ode mnie, nie wiem jak ty ale ja tam kocham wycałowywać szczurasy :-*
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: kaka958 »

Uwielbiam je całować! :D Całuję w brzuszek w mordkę albo gdzie popadnie jak są na ramieniu :D A ogonem miota on, szczur od siostry, raczej zły nie jest a wręcz chyba mu się to podoba :D Dziewczyny wycałowane, wycałuj swoją, koniecznie w brzuszek ! :* A a jak przekonywanie mamy? Masz w końcu drugą maluszkę?
ObrazekObrazek
Roksana1999
Posty: 131
Rejestracja: śr paź 31, 2012 10:52 am

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: Roksana1999 »

Nijak, próbowałam zaprzyjaźnić ze szczurkami mojej koleżanki, kompletnie je olewa... Ona chyba już zostanie sama, jakoś nie obchodzi ją towarzystwo innych. A poza tym jest taka jakby terytolialna i niema mowy o tym żeby jakikolwiek szczur wdarł się na jej teren. :D Wydaje mi się jednak szczęśliwa, korzysta z życia i wolności jak może! Tak poza tym to tylko ja mogę włożyć jej rękę do klatki, głaskać ją i nosić. Ogólnie odnosi się do mnie z szacunkiem i sympatią, nawet ze mną śpi. :)
Ale uparciucha straszna, jak gdzieś nie pozwalam jej wejść to właśnie tam się wpycha, jak wejdzie na półkę z której nie może zejść to nawet nie zapiszczy, czy nie da jakiegoś znaku o potrzebie pomocy, muszę ją ciągle obserwować bo już nie raz musiałam wyciągać ja z "zakazanych" miejsc...hehe
Jak wy macie dwa stada z siostrą? Czy macie kastratów albo wysterylizowane samiczki? Czy po prostu nie mają do siebie dostępu?
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: kaka958 »

Nie mają do siebie dostępu. Ale tylko ja pilnuję bo siostra to chciałaby żeby były młode (d.bil) :/

Moja Nezumi też ma gdzieś Akę razem śpią, razem jedzą, raz widziałam jak Nezumi iska Akę, ale żeby się bawiły to słyszałam tylko raz, w nocy (może czegoś nie wiem) ::) Ale Aka chodzi za Nezumi cały czas, jak nie może dogonić Nezumi to chowa się pod kołdrą (chyba jest ślepa bo dołącza do niej tylko jak jest na wyciągnięcie wąsów). Zaprzyjaźnianie może trwać długo mogą potrzebować np. wspólnej nocy lub kilku żeby się zaprzyjaźnić, Ty się z nią chyba nie bawisz w nocy nie? Przekonuj mamę, nawet jeśli nie będzie się chciała przyjaźnić to może chociaż będzie tolerować towarzyszkę. A po dłuższym czasie może okazać się że się złamie i nie będzie mogła żyć bez siostry? :D
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nezumi i Aka :D

Post autor: kaka958 »

Jakoś tak nikt nie zagląda :D Ale poddawać się nie można >:D
Jak ostatnio pisałam że szczury się olewają tak teraz się odmieniło jak wkładam je do akwarium to pierwsze co muszą zrobić przed spaniem to małe zaczepki, ale nie widać jakiejś hierarchii :D

Skupiam się teraz na robieniu im fajnego wybiegu żeby się nie nudziły staram się wymyślać jakieś zabawki. Z filmiku (tutaj) zgapiłam od kogoś zabawkę z kartoników (zdjęcie) i zapytam się sąsiadki czy nie ma jakichś starych grzechotek którymi jej mała się nie bawi, a kiedyś daliśmy jej duży wór, i taką kostkę z zabawki do dopasowywania kształtów (tylko tyle z niej zostało) :D Spróbowałam wiaderka po dzieciach do których wsypałam karmę i jeden dałam do akwarium i o dziwo chętniej jedzą z wiaderka O.O mają miskę do której mogą przyłożyć tylko pysia i jeść a one wolą się wspinać i chylić (w sumie to nawet lepiej) wyciągnęłam im miseczki i mają trochę więcej miejsca :D

Chciałam zacząć tresurę nauczyć ich jakiś sztuczek, na początek obrót, Nezumi mnie olała, chętnie weźmie jedzenie ale żeby się musiała jakoś o nie starać? ona woli się porozglądać. Za to Aka jest pojętna KILKA razy jej pokazałam wymawiając komendę i raz udało jej się zrobić samej O.O zdziwiłam się że tak szybko :D jestem z niej dumna. Potem się rozhulała i nie wiedziała co ma robić. Następnie będę uczyć ich kontaktu z wodą według tego filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=7end071b3zA .

Zdjęcia YAY! :

Nieuchwytna mordka Aki:

Obrazek

W końcu! Normalne zdjęcie razem:

Obrazek

I can see you, czyli jej ulubione zajęcie oprócz biegania - obserwowanie mnie :)

Obrazek

Papu papu Aka:

Obrazek

Wrzucam zdjęcia akwarium, nie mam na razie klatki ale staram się chociaż jakoś zagospodarować miejsce w akwarium :/

Obrazek

Tutaj widać owe wiaderko i zabawkę z kartoników (dziewczyny jak na razie nie są zainteresowane):

Obrazek

Tutaj lepsze ujęcie zabawki i podwójny hamak, 500 razy przyczepiałam sznurki ale one (Nezumi) woli namiot więc im tak zostawiłam:

Obrazek

Ogólne miejsce ich zabaw, mają dostęp do podłogi i całego pokoju ale nie korzystają, jeszcze (!):

Obrazek

Zbliżenie na kartonowy domek, zadanie: znajdź obserwującą mnie Nezumi :D:

Obrazek

I rura którą zrobiłam z butelek ma chyba ok. 1m i nie mam co z nią zrobić (jakieś pomysły?)

Obrazek
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”