Parapapapa I'm lovin' it!

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Megi_82 »

Jak ta dziewczynka się czuje?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: diana24 »

Trzymam mocno kciuki za zdrówko :-*
Poprawiło się coś?
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Magdonald »

Tabletka zaczęła działać dopiero po kilkunastu godzinach, jednak wczoraj już było znacznie lepiej niż przedwczoraj. Mamba nie była już do końca bezwładnym plackiem, który nie może o własnych siłach nawet podnieść główki, o ruszeniu przednimi łapkami już nie wspomnę. Wczoraj udało się jej też dość niezdarnie, ale jednak samodzielnie trzymać w łapkach jedzonko, co przedwczoraj było marzeniem.
Specjalnie dostosowałam jej kuwetę klatki, zamontowałam tam jakimś cudem poidło, zniosłam na dno klatki miseczki z jedzonkiem, a na noc wyjmowałam drabinki prowadzące na górne półki, bo już wczoraj zdarzyło jej się wczołgać wyżej:). Musiałam też w nocy doglądać i podsuwać jej wodę pod pyszczek, zresztą to robię do teraz, co jakiś czas, bo nie mam pewności, czy używa już poidełka, jeszcze jej tam nie widziałam. Jeśli nie chce pić z łyżeczki, przed moim wyjściem z domu, dosypuję do łyżeczki wody dosłownie odrobinę kaszki sinlac, żeby nabrała troszkę zapachu/smaku, a wciąż była płynna, wtedy wchłonięta zostaje cała zawartość, a ja mam pewność, że w ciągu tych zazwyczaj 2-4 godzin Mamba nie zostanie całkowicie bez wody, bo po powrocie już jestem w pogotowiu z powrotem.
Co do jedzonka, wcina już samodzielnie, nie tylko gerberka, którego kupiłam w razie czego i podaję jej troszeczkę co jakiś czas, ale też suchą karmę. Wczoraj ugotowałam pannom kaszę jaglaną i rozdziabałam ją widelcem z brokułem gotowanym na parze - Mamba jak nowa, pierwsza zjawiła się przy misce :D

Zadziwiła mnie reakcja stada - nie odpuszczają Mamby na krok. Nigdy, ale to nigdy nie śpi w swoim domku sama. Najczęściej widuję tam Śnieżynkę, ale jak ona wyjdzie poleżeć na hamaczku lub pospacerować, w krótkiej chwili przy Mambie znajduje się któraś z pozostałej trójki, albo wszystkie na raz :) Czuwają, tulą, myją, dogrzewają, nie pozwalają zostać jej samej.

Także, dzięki pomocy kilku wspaniałych osób i dzięki tej jednej tabletce, którą jakimś cudem udało mi się dorwać, powoli wychodzimy na prostą. Dziś już powinnyśmy mieć zapas kabergoliny, jutro mamy umówioną wizytę do weta (dopiero jutro, choć dzwoniłam już przed weekendem, nienawidzę długich terminów, gdy dzieje się coś pilnego - na szczęście jest forum :) ), także powinno być już tylko z górki.

Dziękujemy za kciuki, dobre słowa i zainteresowanie, powoli wszystko się układa, oby tak dalej ;)
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Megi_82 »

Jak się czują dziewczyny? Jak Mamba i Śnieżynka?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Magdonald »

Dziś po raz kolejny pękło mi serce, a jego 0,5 kg zostawiłam w lecznicy... Przeprowadziłam Śnieżynkę na drugą stronę, tam, gdzie już nie boli...
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
marmik
Posty: 40
Rejestracja: pn sie 05, 2013 4:42 pm
Lokalizacja: Poznań/Katowice

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: marmik »

Kochana Śnieżynka...Trzymaj się!
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Megi_82 »

:'(
Przytulam mocno :(
Nie ma już żadnego z najbliższych księżycowych, oboje biegają za TM razem z Czarnuszką :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: unipaks »

:(
Tak mi przykro... Trzymaj się jakoś, kochana, przytulam :-*
[*] dla Śnieżynki
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: diana24 »

Przykro czytać jak Twoje stado się zmniejsza...
Ściskam mocno...
Leć Śnieżynko [*]
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Magdonald »

Minął zaledwie miesiąc od ostatniej straty, a ja przed chwilą pożegnałam Małą Mi... Niestety pasteurella wygrała.

Zostały ze mną już tylko 3 dziewczęta, czuję ogromną pustkę...
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: unipaks »

[*] Mi, śpij spokojnie...
Tak bardzo mi przykro :( Przytul ode mnie osamotnione dziewczynki
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Megi_82 »

:( Przykro mi strasznie :(
Tak smutno, stadko topnieje...:(
Przytulam :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: kaka958 »

Ojeju, przykro mi bardzo że tak nagle odeszło tyle panien :(
Akurat weszłam zobaczyć jak tam żyją moje panny a obie podeszły. Z tego miotu widocznie został już tylko Jellal mojej siostry ale też mu się coś robi na pyszczku i słabnie coraz bardziej..
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Magdonald »

Kaka, z Twojego miotu jest u mnie jeszcze Miu :) Ostatnio pożegnałam Małą Mi, która jest z interwencji wrocławskiej.

Przedziwne uczucie, gdy ze stada 8 rozbrykanych panienek, zostały mi już tylko trzy (Mamba, Miu i Łysy), coraz starsze i mniej ruchliwe...
No, ale trzeba żyć dalej.

A z "newsów", Mambie powiększa się w coraz szybszym tempie nowotwór pod pachą. Ona sama zaczęła go rozgrzebywać. Śmierdzi ropą, rana wciąż jest otwarta, bo Mambul ciągle się do niej dobiera... W piątek robimy wycieczkę do Warszawy, do dr Rzepki i będziemy wycinać. Trzymajcie kciuki, bowiem Mamba ma już 2 latka i 7-8 miesięcy, do tego jest przysadkowcem i przez pasteurellę ma wciąż, czasem mniejsze, czasem większe, problemy z układem oddechowym. Brr, chodzę jak na szpilkach już od zeszłego tygodnia.
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
Duana
Posty: 121
Rejestracja: sob maja 02, 2015 8:16 am

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Duana »

Mam nadzieję, że mimo utrudnień wszystko pójdzie dobrze, a Mamba szybciutko dojdzie do siebie. Będziemy z moimi dziewczynkami trzymać kciuki.
Szczury zza Odry: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=46541 czyli poznajcie moje niemieckie stadko!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”