Tosia i Lusia - dwa diabełki

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
dominick_black
Posty: 148
Rejestracja: pt lut 14, 2014 3:51 pm

Tosia i Lusia - dwa diabełki

Post autor: dominick_black »

A więc witam was serdecznie :) chciałabym założyć wątek moim panienkom, dwóm małym rozrabiakom, a więc nie wiem od czego zacząć, a więc zacznę od samego początku.

To moje panienki:

Obrazek

A więc moje dwie panny wzięłam z zaufanego zoologicznego (nie bijcie), gdzie nie kręcą zysku na małych biednych zwierzątkach, tam można szczurka kupić tylko i wyłącznie na zamówienie. A więc po rozmowie z pracownikiem na następny dzień na wieczór przywiozłam do domku dwie małe, zdrowe, strachliwe kruszynki. Od razu włożyłam je do przygotowanej klateczki. Małe siedziały całe prawie dwa dni w kącie klatki bo się bały, ale codziennie wkładałam im rękę do klateczki i one czasami podchodziły żeby obwąchać. Wtedy jeszcze bały się najmniejszego szelestu. Teraz, gdy moje grubasy są już praktycznie ze mną oswojone i z moim zapachem, wchodzą wszędzie i niczego się nie boją. No z wyjątkiem kocura Księcia i malamuta Jassminy. Ale do rzeczy. Moje kulki bardzo lubią spać w kostce, którą zresztą sama uszyłam, no prawie sama ;D Mama mi uszyła na maszynie, ja powycinałam :) ale nie ważne, hamaki zrobiłam sama. Niunie mają jak na razie dwie połączone ze sobą klatki, jedna w postaci sypialni, mała, druga salono-kuchnia. W przyszłości (być może za miesiąc) planuję kupić dużą klatkę 80x50x70 i połączyć ją z mniejszą, czyli 70x40x50 i 33x3035 żeby kulki miały więcej miejsca. Ale na razie przed sobą mam za niecałe 4 tygodnie egzamin gimnazjalny i muszę się skupić na nauce, dlatego moje kruszynki muszą często siedzieć w klatce :( Ale obiecuję, że po egzaminie to się zmieni W klatce dziewczyny mają: domek, dwa hamaki, gałąź z jabłonki, pień jabłonki, podełko, pięterko, trzy miseczki, rurę pcv i mostek :). Ulubionym przysmakiem dziewczyn są dropsy owoce leśne, gerberek warzywny i jogurciki owocowe :). Karmy złączyłam cztery rodzaje. Beaphar, Vitapop Premium, Vitapol owocowy i Alegia Exclusiv, a za pewnie niecały miesiąc kupię VL bo na razie mnie za bardzo nie stać :). Nie wiem co tu jeszcze dodać, a więc kilka zdjęć:

Obrazek Takie tam skradanie się Tosi do ziarenek słonecznika :D

Obrazek - To jest mój soczek i będę go bronić! :D - rzekła Tosia

Obrazek - Oho, co tam masz? Daj mi zobaczyć! Proszę! - Znowu Tosia :)

Obrazek - Oj, schowam się tutaj, na pewno mnie nikt nie znajdzie, nie ważne, że łóżko jest otwarte i wszystko wszyscy widzą - powiedziała Lusia zajadając się dropsikiem jogurtowym XD

A wiec na tym wszystko się kończy. Tosia to jak widać, alfa w stadzie i wszędzie musi wejść, wszystko zobaczyć, wszystko zjeść, taki mały grubasek z niej :) . Lusia bardziej spokojniejsza, ostrożniejsza :) Do zobaczenia! <3 Zuzia :P
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tosia i Lusia - dwa diabełki

Post autor: unipaks »

Bardzo ładne te Twoje dziewczynki, niech zdrowo rosną i wesoło brykają :)
Nie przesadzaj z dropsami, jogurtami i gerberami - niech będą niezbyt częstym przysmakiem; a gerberki mogą się przydać kiedyś, do podawania lekarstw (oby nie było potrzeby! :P ), więc nie ogonki nie przywykają zbytnio do rarytasów. Dobrze podać im od czasu do czasu taki własnej roboty, zdrowszy ;)
Wygłaszcz panienki ode mnie :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
dominick_black
Posty: 148
Rejestracja: pt lut 14, 2014 3:51 pm

Re: Tosia i Lusia - dwa diabełki

Post autor: dominick_black »

Ale ja właśnie gerberki robię sama z ziemniaczka, ryżu, papryki, marchewki i kukurydzy i moje kruszynki się zajadają nim, nie jestem za tym, żeby podawać im gerberki ze sklepu ;) Dziś zrobiłam im akurat z jabłuszek :D trochę pogrymasiły, ale zjadły :) Dropsa daję połówkę raz na dwa dni, w nagrodę :P I oczywiście jutro je wymiziam od ciebie hehe XD A małe mają już jakieś 5-6 miesięcy więc już nie takie małe :D
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tosia i Lusia - dwa diabełki

Post autor: unipaks »

Tyle to jeszcze młodość i żywioł:) Fajnie, że im serwujesz kuchnię domową, smaczną i zdrową ;)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
dominick_black
Posty: 148
Rejestracja: pt lut 14, 2014 3:51 pm

Re: Tosia i Lusia - dwa diabełki

Post autor: dominick_black »

mhm, dbam o moje kruszynki i to chyba widać po ich brzuszkach hehe :D tylko jeszcze mam im za złe, że przegryzają hamaczki i potem nie mają w czym spać :(
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tosia i Lusia - dwa diabełki

Post autor: unipaks »

Skąd my to znamy... :P
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
dominick_black
Posty: 148
Rejestracja: pt lut 14, 2014 3:51 pm

Re: Tosia i Lusia - dwa diabełki

Post autor: dominick_black »

hehe, już mi zjadły dwa kable, od klawiatury i od głośników :D. Znaczy przegryzły na pół i tylko końcówki zostały podłączone do komputera :D. Teraz niedługo, pewnie w piątek przyjdzie im nowa klateczka Ferplast Furet XL :D. I na razie mam kupę roboty żeby im poszyć hamaki i domki bo kupiłam trzy rodzaje ładnego polarku ? :)
dominick_black
Posty: 148
Rejestracja: pt lut 14, 2014 3:51 pm

Re: Tosia i Lusia - dwa diabełki

Post autor: dominick_black »

Nowy domek dziewczyn. Za bardzo jeszcze nie skończony bo chcę jeszcze parę rzeczy dodać, ale to jeszcze nie teraz :D


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tosia i Lusia - dwa diabełki

Post autor: unipaks »

No niezła willa! :) Dziewczynom się spodobała?
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
dominick_black
Posty: 148
Rejestracja: pt lut 14, 2014 3:51 pm

Re: Tosia i Lusia - dwa diabełki

Post autor: dominick_black »

I to jeszcze jak! Pierwszego dnia nieźle ją do góry nogami przewróciły, tak hałasowały biegając, że musiałam spać z poduszką na głowie bo w ogóle trudno było zasnąć :D No dzięki dzięki, a mogłabyś doradzić co jeszcze do niej dodać :P Bo jakoś mi się taka pusta wydaje.
Awatar użytkownika
Jay-Jay
Posty: 548
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 8:20 pm
Numer GG: 7336498
Lokalizacja: 100 km od Szczecina
Kontakt:

Re: Tosia i Lusia - dwa diabełki

Post autor: Jay-Jay »

Jakie śliczne dziewczyny. Żądam kolejnych zdjęć ich pyszczków :)
Obrazek
dominick_black
Posty: 148
Rejestracja: pt lut 14, 2014 3:51 pm

Re: Tosia i Lusia - dwa diabełki

Post autor: dominick_black »

Z tym to akurat będzie problem, ale jak mi się uda to cyknę jutro parę foteczek i wstawię :D Może jakiś filmik uda mi się nagrać, kto wie, teraz sobie smacznie śpią w hamaczku zmęczone po dzisiejszym dniu zabawy na wybiegu :D
Roksana1999
Posty: 131
Rejestracja: śr paź 31, 2012 10:52 am

Re: Tosia i Lusia - dwa diabełki

Post autor: Roksana1999 »

Śliczne te twoje dziewczęta, wymiziać je ode mnie :-*
dominick_black
Posty: 148
Rejestracja: pt lut 14, 2014 3:51 pm

Re: Tosia i Lusia - dwa diabełki

Post autor: dominick_black »

Mhm, oczywiście wymiziam :D
Inuki
Posty: 19
Rejestracja: pt mar 07, 2014 11:24 pm

Re: Tosia i Lusia - dwa diabełki

Post autor: Inuki »

Słodkie Małe Puchate Kulki! ;p

Przekochane masz dziewczynki ;)
Fajny pomysł z tą siatką w klatce. Takie urozmaicenie podłoża, a w lecie może się przydać do chłodzenia brzuszków - większy przewiew ;)
Tylko czy łapki im w nią nie wpadają?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”