,,Niewielkie" stadko :-)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Vikikkii
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 01, 2015 1:39 am

Re: ,,Niewielkie" stadko :-)

Post autor: Vikikkii »

Cześć mam na imię Piorun mam 2 miesiące i jestem nowym kolegą Spikiego :)
Obrazek

Zdjęcie w czasie podróży do domku ;) Byłem jeszcze na urodzinach :D
Obrazek

A tutaj już po łączeniu które przeszło bez problemowo ponieważ każdy szczurek miał rodzeństwo a poza tym są młode ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Chyba szczuras lubi pozować :D
moonchild82
Posty: 19
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 7:57 am

Re: ,,Niewielkie" stadko :-)

Post autor: moonchild82 »

Witaj :) nie znamy się jeszcze, ale widziałam zdjęcia i jestem zachwycona Twoimi chłopcami! Laseczki też śliczne, ale chłopcy sprawili, że ugięły się pode mną kolana! (dobrze, że mąż nie słyszy). Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Vikikkii
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 01, 2015 1:39 am

Re: ,,Niewielkie" stadko :-)

Post autor: Vikikkii »

Ktoś nam dzisiaj zdjęcia porobił :D
Obrazek Obrazek
Obrazek

Znaleźliśmy sobie kryjówkę :)
Awatar użytkownika
Vikikkii
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 01, 2015 1:39 am

Re: ,,Niewielkie" stadko :-)

Post autor: Vikikkii »

Ostatnio mój temat jest dość aktywny no ale cóż zrobić :P

Chciałam wam przedstawić resztę naszego mini zoo :) ponieważ widziałam że większość osób również tak robi to czemu nie ?

To są nasze pieski :)
Łatka i Fado <3
Obrazek
Straszcie zdjęcie tak wygląda Fado teraz :) Będzie miał już 5 lat w marcu , był najmniejszy z miotu , jego rodzeństwo urodziło się 18 marca on 19 :) Jednak jest z nich wszystkich największy hehe
Obrazek

Tutaj natomiast mamy Łatke , zdjęcia które teraz widzicie były robione na jej 15 urodziny które odbyły się we wrześniu :)
Już powoli niedosłyszy i zaczyna pojawiać jej się zaćma ..
Obrazek Obrazek
Ps : Karton z tyłu jest tylko dla tego bo Łatka jak kot :P drapie ścianę :D


Tutaj mamy moje nimfy :)
Biała to Lola , Papużka ze zdjęcia na balkonie to Lili a dzielnie stojący na palcu to Rio :)
Obrazek

Tutaj mamy prosiaczka :) Dino ma ok. 8 lat ( starsze zdjęcie ) Niestety w tej chwili nie mam zdjęcia ale mam jeszcze jednego prosiaka Mus się nazywa i ma ok. 7 lat jest taki jak Dinuś tylko bez białego :)
Obrazek

A tutaj jeszcze mamy nasze ptaszki Zeberki :P n
Obrazek

Dziękujemy za obejrzenia nas hihi :)
Awatar użytkownika
Vikikkii
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 01, 2015 1:39 am

Re: ,,Niewielkie" stadko :-)

Post autor: Vikikkii »

Możemy się pochwalić ,, W połowie " naszym nowym apartamentowcem ;)

Oto nasza willa :D
Proszę nie patrzeć na bałagan w środku wszystko trzeba ładnie umeblować , muszę również dokończyć drzwi ? :P
tzn. zasuwkę , jedna niestety nie wystarczy bo małpki otworzą :D
Na dziale z klatkami jak i tu na pewno pochwalimy się umeblowaną klateczką ..

Prawdopodobnie jutro dokończymy .. :)

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Vikikkii
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 01, 2015 1:39 am

Re: ,,Niewielkie" stadko :-)

Post autor: Vikikkii »

Łączymy się !


W związku z tym że klatka jest już gotowa ( tylko mebluje :) ) mogłam zacząć łączenie..

Przed chwilą skończyliśmy biegać :P więc przyszedł czas na łączenie w klateczce powiem tak jestem bardzo zdziwiona i szczęśliwa bo nie było żadnego problemu .. Milka zdenerwowała się tylko raz kiedy to Mamba za bardzo ją zaczepiała . Nie wiem dlaczego ale nowe szczurzyce zawsze zaczepiają Milkę tą najbardziej nietolerancyjną :D

Teraz Tiki , Tosia i Addy siedzą sobie na pięterku ( bo jedno im zawiesiłam ) a Milka z Mambą są na dole ... zauważyłam również że Mamba po wszystkich chodzi , wchodzi na nie i ,, dominuje " :P Ale to raczej w formie ,, chcę się bawić " :D
Awatar użytkownika
Vikikkii
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 01, 2015 1:39 am

Re: ,,Niewielkie" stadko :-)

Post autor: Vikikkii »

No to tak ..

Łączenie trwało jeden dzień , dziewczyny już są w nowej klatce .. podczas łączenia nie było żadnych problemów , teraz w klatce są małe incydenty ale nic poważnego ;)

PS : zdjęć nie dodałam bo szczerze nie chciało mi się ich robić :D Postaram się zrobić je w najbliższym czasie :D
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ,,Niewielkie" stadko :-)

Post autor: diana24 »

Piękne stado, ale chłopacy mnie rozczulają :) po prostu cuda :) Tyle razy już chciałam się przerzucić na samce, ale jednak jakoś nie wychodzi ;)
Reszta zwierzyńca też niesamowita :)
Wygłaskaj co się da ;)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
Vikikkii
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 01, 2015 1:39 am

Re: ,,Niewielkie" stadko :-)

Post autor: Vikikkii »

Pora na małą aktualizację ..

Z dnia na dzień wyskoczył Milce mały guzek pod przednią łapką w ciągu tygodnia miałam się udać z nią do weterynarza jednak on urósł z dnia na dzień i był w wielkości piłki do tenisa może minimalnie mniejszy . Milka swoje lata już miała i podjęłam wczoraj decyzję o jej uśpieniu :-[ :'( Jeden z pierwszych szczurków zawszę będę ja pamiętała .. nie była już chętna do wybiegów i miała problem z chodzeniem po klatce . Nie pozwalała się również brać na ręce :-\ Tak jest lepiej ponieważ już się nie męczy :(
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: ,,Niewielkie" stadko :-)

Post autor: unipaks »

Smutne wieści, przykro mi... :(
Leć, Milko! [*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Rrruda
Posty: 28
Rejestracja: pn mar 14, 2016 9:00 am
Lokalizacja: Gdańsk ♥

Re: ,,Niewielkie" stadko :-)

Post autor: Rrruda »

Przykro mi z powodu Milki... [*]

Ale Piorunek ma przeuroczy pyszczek! :)
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia! :)
Soowaa
Posty: 67
Rejestracja: wt wrz 16, 2014 5:03 pm
Lokalizacja: Pomorskie, okolice Trójmiasta :)

Re: ,,Niewielkie" stadko :-)

Post autor: Soowaa »

Milka [*]
Chojrak <3 Mufasa <3
Awatar użytkownika
Vikikkii
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 01, 2015 1:39 am

Re: ,,Niewielkie" stadko :-)

Post autor: Vikikkii »

Dawno mnie tu nie było :/ więc czas na małą aktualizację :)

Niestety nie ma już z nami Spike'go :(

U dziewczyn również się troszeczkę pozmieniało ..
Mam trzy nowe dziewczyny :
- Russian blue agouti berkshire dumbo 4 miesiące
- Russian blue berkshire dumbo rex ok. 1,5 miesięcy
- American blue berkshire dumbo ok. 1,5 miesięcy
(dwie ostatnie to siostry :) )

Postaram się na dniach wstawić jakieś fotki ..
Awatar użytkownika
Vikikkii
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 01, 2015 1:39 am

Re: ,,Niewielkie" stadko :-)

Post autor: Vikikkii »

Troszkę niebiesko u nas ..
Siggi ;)
Obrazek
Tutaj już troszkę większa z Mambą i Addy
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bonnie :)
Obrazek

Freya :)
Obrazek

Wybaczcie że zdjęcia takie nie za bardzo :/ ale ostatnio na prawdę nie mam zbytnio czasu .. nauka i to wszystko teraz pod koniec eh.. Gdyby ktoś skojarzył to troszkę mnie poniosło z imionami, a mianowicie wzięłam je z seriali :) The Originals, Pamiętniki Wampirów i Wikingowie ;)
Awatar użytkownika
Vikikkii
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 01, 2015 1:39 am

Re: ,,Niewielkie" stadko :-)

Post autor: Vikikkii »

Złe wieści ;(

W czwartek Tosia dostała prawdopodobnie wylewu, weszłam rano do pokoju i leżała na dole klatki nie potrafiła ruszać żadną łapką raczej się czołgała .. nie mogła nawet dojść do wody czy picia. Szybko się ubrałam i pobiegłam z nią do weterynarza dostała oczywiście sterydy i dwa inne zastrzyki ( witaminy i coś jeszcze ) była już strasznie zimna, a z oczu i uszu lała jej się krew ! :'( Dostaliśmy "witaminy" do domu ( nie jestem pewna jak to się dokładnie nazywa ) żeby nam się nie odwodniła. Na drugi dzień na kontroli było troszeczkę lepiej, ale nie najlepiej i tak od czwartku codziennie chodzimy sobie do weterynarza na dwa zastrzyki, witaminy i antybiotyk. Podczas dzisiejszej wizyty zauważyłam że w miejscu gdzie były wbijane zastrzyki powstał krwiak .. Pani powiedziała że jest to martwica i prawdopodobnie w tym miejscu zrobi nam się dziura i wypadnie sierść więc w tej chwili muszę przemywać to octeniseptem. Eh.. na tą chwile Tosia ma dziwnie wypukłe oczka :/ trochę ją wykrzywiło, ale zaczęła się drapać, myć, trzymać jedzenie w łapkach i próbowała się wspinać po klatce . Ale Pani weterynarz już na samym początku powiedziała że może to być tylko poprawa na dwa tygodnie :/
Mam nadzieję że wszystko będzie ok ..

Reszta gromadki bez zmian, tylko rosną ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”