Moje małe zoo ^^

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje małe zoo ^^

Post autor: Diego<3 »

UWAGA! Doszczurzyłam się, czy jakoś tak.. ::)
Wiem, że szaleję z kolorami, ale trudno. Pragnę poinformować, że w osobnej klateczce czeka już mój czwarty szczur znaczy szczurzyca. Nazwałam ją Śnieżka, bo przypomina białą śnieżynkę. No i Montanę... :(
Wracaliśmy ze stajni i nagle BUM! mama znajduje na necie w telefonie, że u nas w Szczecinie pani ma do oddania bo ratowała szczury. Miała bez łapek, głuche i ja adoptowałam taką 4 - miesięczną. Od jutra rozpoczynam łączenie i poszukiwania większej klatki. Możecie mi w tym drugim pomóc i pomoc by się przydała.


Mam też złą wiadomość. Przed chwilą robiłam własną kontrolę i sprawdzałam czy szczurki np. nie mają guzka czy krzywo im zęby nie rosną.... I u Dina wykryłam bąbelka z boku brzucha. Jutro po szkole idziemy do weta. Wyglądaa jak w ropie. Nie wiem co to może być. :'( :'( :'(

Pozdrawiamy.
A stadko wciąż się powiększa...
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje małe zoo ^^

Post autor: olgapsiara »

Gratuluję.... :( (!)

PS. Kolor czerwony jest zarezerwowany tylko dla modów, a im to lepiej nie podskakwić... :P
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
moonchild82
Posty: 19
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 7:57 am

Re: Moje małe zoo ^^

Post autor: moonchild82 »

Gratuluję nowej kompanki :) A możesz coś bliżej powiedzieć o tym "bąblu"? co to znaczy "w ropie"?
Awatar użytkownika
Vikikkii
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 01, 2015 1:39 am

Re: Moje małe zoo ^^

Post autor: Vikikkii »

Gratuluję ! ;)
Oczywiście czekamy na więcej informacji i zdjęć :D
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje małe zoo ^^

Post autor: Malachit »

olgapsiara pisze: PS. Kolor czerwony jest zarezerwowany tylko dla modów, a im to lepiej nie podskakwić... :P
Dokładnie tak :P
Dlatego post edytowałam, zgodnie z regulaminem
11. Czerwony kolor czcionki zarezerwowany jest wyłącznie dla Administratorów i Moderatorów.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=33&t=5
Wyszukiwarka nie gryzie
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje małe zoo ^^

Post autor: Diego<3 »

Przepraszam. Poniosła mnie radość. ::) na 15:00 wet więc już muszę iść, a jak tylko wrócę powiem coś więcej o tajemniczym bąbelku.
Wasza Wiktoria. ;)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje małe zoo ^^

Post autor: Diego<3 »

Mam już wszystko o Śnieżce:
Imię: Śnieżka
Wiek: 6-7 miesięcy (okazało się bo pani się pomyliła)
Data urodzenia: kwiecień 2015
Gatunek: Albinos
Sierść: Biała, Długa
Waży: 450 kg
Charakter: Miła, Przytulańska, Podporządkowana pod inne ze stadka...
Płeć: Samica
Uszka: dumbo
Pozycja w stadku: delta
Fociak:
Obrazek

Od razu zrobię o szczurkach ;)
Imię: Latte
Wiek: 5 miesięcy (od pierwszego grudnia 6 )
Data urodzenia: 01.06.15
Gatunek: Fuzzy
Sierść: Łysa z lekkim meszkiem na główce
Waży: 400
Charakter: Słodka, Energiczna, Dusza towarzystwa
Płeć: Samica
Uszka: Dumbo a przynajmniej tak wyglądają
Pozycja w stadku: Alfa
Fociak:
Obrazek

Imię: Lenka
Wiek: 5 miesięcy (od pierwszego grudnia 6 )
Data urodzenia: 01.06.15
Gatunek: Fuzzy
Sierść: łysa też z meszkiem :)
Waży: 390
Charakter: Leniwa, Wybredna, Przyjazna
Płeć: Samica
Uszka: Dumbo
Pozycja w stadku: Beta
Fociak:
Obrazek

Imię: Dino
Wiek: 9 miesięcy
Data urodzenia: Marzec 2015
Gatunek: Dumbo
Sierść: Czarno biały kaptur ^^
Waży: 640
Charakter: Leniwy, Czasem dziabnie jak pachnę jedzeniem, Szybki
Płeć: Kastrat
Uszka: dumbo
Pozycja w stadku: gama
Fociak:
Obrazek

Poźdrawiamy sierdećnie! :D
PS: Błędy ortograficzne powyżej
zostały zrobione specjalnie (:
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje małe zoo ^^

Post autor: Diego<3 »

Tajemniczy bąbel ?

Podczas wizyty u weterynarza, wet obejrzał bąbla i powiedział, że to mogą być jakieś zmiany skórne czy w tym stylu. Dała wcierkę, a jeśli bąbelek powiększy się to zaczniemy brać leki. :(
Jeśli was to ciekawi bąbelek jest trochę mniejszy niż połowa tik taka.

Pozdrawiam i obserwuję bąbla.
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje małe zoo ^^

Post autor: Diego<3 »

Dobranoc wszystkim.

Już niedługo pojawi się mały news. ::)
Musicie zaczekać za to jutro opowiem wam historyjkę Śnieżki i Latte...

Pa!
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje małe zoo ^^

Post autor: Newbie8 »

Diego, jak tak patrzę po zdjęciach to tylko Dino ma uszka dumbo ;)

zdrówka dla maluchów :)
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje małe zoo ^^

Post autor: Newbie8 »

no i nie "gatunek" tylko odmiana, jak już. Wszystkie szczury należą do tego samego gatunku ;)
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje małe zoo ^^

Post autor: olgapsiara »

Dostałam od Diego zdjęcia klatki o zgodę na wstawienie ich więc proszę bardzo : :)

Obrazek

Nazwa : Pet Inn Pallazo Plus; )
Wymiary : 80×40×33, więc trochę ją powiększyłaś Diego ;) Tak więc proszę bardzo :)

I klatka jest za mała jak na 4 szczury moim zdaniem :-\
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje małe zoo ^^

Post autor: Diego<3 »

Jestem słaba z matmy :-\ No cóż do świąt będzie większa, ponieważ teraz nie mamy odpowiednich funduszy. Przygotowałam na przyrodę prezentację o szczurach i różne ciekawostki.... ::)
Ciekawostki

Nie wszystkie wyglądają tak, jak stworzenia z horrorów. Niektóre szczury są niezwykle urocze. Wiedzieliście, że to istoty, które potrafią współczuć? To jeszcze nie koniec.
Te zwierzaki są niezwykle inteligentne i towarzyskie, a w dodatku potrafią zadbać o czystość. Ze względu na wysoki poziom inteligencji można ich nauczyć bardzo wielu sztuczek. Co o nich sądzicie? Chcielibyście takiego zwierzaka w swoim domu?
Szczury, tak jak koty świetnie widzą w ciemności, ponieważ są to zwierzęta nocne co znaczy, że są bardziej aktywne wtedy, kiedy my już śpimy.
Szczury w policji o tym nie wiedziałeś!
Szczury można tresować i uczyć fajnych sztuczek. Policja wykorzystała to! Tresowane szczury, potrafiące wykrywać ładunki wybuchowe, to nowi sprzymierzeńcy kolumbijskich policjantów w walce z terrorem. Siedem szczurów po trzech latach nauki potrafi wskazać materiały wybuchowe z dokładnością 98 proc. Stając na tylnych łapach, zwierzęta sygnalizują obecność niebezpiecznych przedmiotów. Niedługo wyszkolone okazy trafią do Meksyku i Hiszpanii, gdzie zaprezentują swoje niezwykłe zdolności.
Zaadoptuj mnie!
Kiedy stajemy przed wyborem zakupu zwierzątka, szczur domowy jest chyba jedną z ostatnich pozycji na liście preferowanych przyjaciół. Z jednej strony nie ma się czemu dziwić, ogólna opinia o szczurach nie jest zbyt pochlebna, większości kojarzą się z egzystencją w brudnych kanałach, śmietnikach i innych mało przyjemnych miejscach. Co więcej, powszechnie uważane są za irytujących szkodników. Jednak szczury domowe z tymi miejskimi nie mają nic wspólnego, oprócz potwierdzonej wieloma badaniami wrodzonej wysokiej inteligencji. Pora rozjaśnić trochę wizerunek szczura domowego.
Szczury hodowane w mieszkaniu są zwierzętami miłymi, czystymi i niezwykle towarzyskimi. Wystarczy zapewnić im odpowiednie warunki i właściwą opiekę, a z pewnością odpłacą się swojemu opiekunowi przywiązaniem, trzeba się też przyzwyczaić do odbierania szczurzych oznak miłości. Taki wierny pupil zapewnia wspaniałą zabawę, gdyż są to zwierzęta bardzo komunikatywne i inteligentne.
Druga część:
Urządzenie całej klatki zależy przede wszystkim od wyobraźni i wizualnych upodobań hodowcy. W klatce musimy jednak umieścić domek, który będzie służyć szczurkom jako kryjówka i zaciszne schronienie, w którym zwierzęta będą się czuły bezpiecznie. Taka nisza będzie też spełniać rolę miejsca do narodzin i wychowywania potomstwa. Co ważne, każda samica powinna mieć własny domek (domki mogą być umieszczane na różnych poziomach). I jeszcze jedna istotna sprawa – skoro liczymy się z tym, że klatka będzie dla naszego pupila całym światem – nie żałujmy mu przestrzeni. W takiej małej „skrzynce” szczurek będzie tylko więźniem, a nie naszym przyjacielem.
Czego nie należy robić?
- nie wolno umieszczać zwierząt w przegrzanym lub przechłodzonym pomieszczeniu;
- nie należy niepokoić ich w kryjówce;
-nie można zaniedbywać dokładnego zamknięcia klatki gryzonia;
- nie ograniczać możliwości ruchu, biegania i wspinaczek;

- gdy mysz lub szczur ma biegać po mieszkaniu, nie zapominać zamknąć szafy, okien, urządzeń kanalizacyjnych i sanitarnych;

- nie pozostawiać biegającego po mieszkaniu gryzonia bez opieki i kontroli;

- nie straszyć i nie denerwować przykrymi bodźcami;

- nie pozwalać osobom obcym brać ich nagle do ręki (szczególnie dotyczy to szczurów) - potrzebny jest czas na zaakceptowanie nowego zapachu;

- nie żywić jednostajnie, a w miarę możliwości urozmaicać dietę;

- nie używać naczyń z cienkiego szkła;

- nie traktować każdego zwierzęcia identycznie według schematu;

- nie dawać zwierząt w prezencie, w formie niespodzianki - osoba obdarowana może być nieprzygotowana na taki prezent i nie zawsze chce go otrzymać;

Stosowanie się do tych kilku "przykazań" pomoże uchronić naszych podopiecznych przed nieszczęściem, a hodowcę przed przeżyciem rozczarowania domowym szczurkiem. Szczegółowych informacji na temat szczurów możemy poszukać w internecie, warto odwiedzić też stronę wetkros.republika.pl lub mini-adopcje-szczury.bloog.pl.
To nie są szkodniki tylko przyjaciele, a przynajmniej w moich oczach! ;)
Dziękuję!



To koniec! Dzięki za przeczytanie.. napracowałam się! ;D
Dobranoc.
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje małe zoo ^^

Post autor: Diego<3 »

Prawdopodobnie dozwierzamy się...:)

Moja siostra i ja chcemy adoptować, bądź kupić co będzie aktualne dwie świnki morskie. Oczywiście wiem, że będę musiała mieć klatkę dla świnek, a najważniejsze jest to by moje ogonki najpierw dostały wolierę... :-\ Wstrzymamy się dopóki szczurki nie dostaną większej klatki a wtedy ta co mają teraz pójdzie dla świnek. To co wiem:
-będę musiała kochać całą szóstkę
- nie będę mogła wypuszczać na wybieg dwóch gatunków w tym samym czasie
- będę miała podwyższone koszty
- i oczywiście pielęgnacja, wet itd.
Na razie tylko to takie plany.... :-\ :)
A teraz sesja Kiss w bluzie! :-*
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A niedługo świąteczna całego stadka. ;D
Wasza mała redaktorka i spółka!
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje małe zoo ^^

Post autor: Diego<3 »

No więc tata nie mógł znaleźć w takim sklepiku z akcesoriami metalowych kątowników, jutro pojedzie do castoramy.
Na razie przykleiliśmy taśmą klocek drewna, który idealnie zasłonił dziurę i od wewnątrz nie mają kontaktu z taśmą, żeby mi się nie zatruły kluchy. ;) Postanowiłam, że sesja świąteczna CAŁEGO STADA łącznie ze mną i moją brzydką twarzyczką zostanie wrzucona na forum w tych dniach 19-27 , albo i wcześniej.
Dziś chciałabym Wam opisać mały wybryk Śnieżki... ::)
Po powrocie ze stadniny otworzyłam klatkę i wszystkie wyszły powoli na wybieg. Latte zakopała się w kocyku na moim łóżku, Lena coś tam robiła z Dinem na skrzynce z zabawkami... a Śniecha. ? ? ? Gdzie ona jest?? Patrzę a po firance się wspina (nie wysoko tylko tuż nad parapetem) i taki spider-man próbuje wchodzić jeszcze wyżej, jeszcze wyżej... a Grubas zjeżdża co chwilę.... :D
Ściągnęłam ją i teraz mam małego stracha czy mi znów tam nie będzie próbowała włazić, więc zdjęłam pudła prowadzące na parapet i teraz mają tylko wybieg, moje łóżko biurko itd. :P

Wiktoria poznaje sztukę....

Teraz coś o mnie. Chciałabym zacząć własnoręcznie szyć tunele dla szczurów, hamaki. Rozejrzę się po postach i jak nic nie znajdę to miałabym prośbę czy ktoś chętny mógłby mi rozpisać maleńką instrukcję z czego uszyje, jak?
Jako pierwsza najprostsza rzecz, którą polecacie... kryjówka? Hamak?
Ale, że nie jestem księżniczką z natury rozejrzę się i poczytam a ta pomoc na PW to jako plan B. Mogłabym kupić w zoologicznym i nie to, że jestem biedna, ale u nas w zoologu jednym 25.00 to dla mamy za dużo jak na ,,hamaczek". ;D
Coś takiego mi się podoba co ktoś uszył:
https://www.google.pl/search?hl=pl&site ... eyHxivM%3A

Ewidentnie tunel bym jakoś powiększyła, bo.. Dino ::)

A i wesoła wiadomość (szczególnie dla Olgi) mama się zgodziła na święta jako prezent klatkę coś takiego stylu. Ale tylko napiszcie, która najlepsza cenowo wymiarowo i jeszcze inaoczejowo ;D
1. http://www.zoologiczny.sklep.pl/Inter_Z ... 27___14423
2. http://www.zoologiczny.sklep.pl/Inter_Z ... 27___15488
3. http://klatki.org/klatki/klatki-dla-gry ... GA-3-metal
4. http://klatki.org/klatki/klatki-dla-gry ... GA-2-metal
5. http://klatki.org/klatki/klatki-dla-gry ... -legowisko
6. http://klatki.org/woliery/woliery-gryzo ... -142x70x56 (za nr 6 mama pewnie tyle nie da, ale to moje marzenie i może ją udobrucham)
7. http://olx.pl/oferta/duza-klatka-dla-sz ... a9IN9.html

Na razie 7 przykładów. Jestem załamana. Mama za klatkę może dać maksimum 380 zł. :'( Na pewno takiej woliery nie znajdę, a mam 4 szczury i kto powiedział, że nie będę powiększać stadka?

Na dziś to tyle. Wika i zwierzyna. ;)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”