Aniołki Lisa

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dusza Lisa
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 05, 2015 5:38 pm

Aniołki Lisa

Post autor: Dusza Lisa »

Ave!
Cóż, jestem Lis, a to moi chłopcy:
Obrazek
Aiko - mój pierwszy szczurek, przyszedł na świat 25 października 2014r. przytulas, łagodniejszego szczura w życiu nie spotkałam <3. Znam go od urodzenia, opiekowałam się tym małym dziadem i kiedy reszta jego rodzeństwa wywędrowała, wzięłam go do siebie. Początkowo był sam, ale jeszcze przed mikołajkami wzięłam jego "braciszka".
Obrazek
Ten "szarak" to Nikander zwany Nickiem. Starszy kuzyn Aika, przyszedł na świat 21 października 2014r. upodobał sobie przegryzanie mi myszek od komputera i niszczenie moich pościeli, dopiero w ciągu ostatnich czterech miesięcy zaczął tak naprawdę się do mnie przyzwyczajać, początkowo bał się dotyku, teraz można go już spokojnie miziać :).
A to mój najmłodszy aniołek, pychol dołączył dzisiaj do mojego stada:
Obrazek
Maleństwo zwie się Estel. Urodzony najprawdopodobniej w pierwszym tygodniu listopada. Już od jakiegoś czasu myślałam nad dobraniem chłopcom towarzysza, a kiedy byłam dzisiaj zobaczyć szczurki na wydanie z "niespodzianki". mój wzrok wpadł na niego. Najmniejszy z miotu, siedział w kącie klatki, patrząc tymi swoimi czerwonymi ślepiami, niemal w ogóle się nie bał, nie uciekał, w przeciwieństwie do pozostałych, od człowieka, po prostu wtulił się w moją dłoń. Okazało się, że pozostałe maluchy miały już dom i czekały na odbiór. Cóż, zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia. Niemal całą drogę powrotną spędził wtulony we mnie.
Obrazek
Pierwsze chwile spędzone razem na neutralnym terenie, który ongi należał do lisiego żółwia. Wszystko poszło gładko, Aiko od razu wziął maleństwo pod swoje skrzydła i zaczął zachowywać się, jak kwoka w stosunku do małych. Nicko, już w klatce, trochę marudził i postanowił pokazać Estelowi, że to on jest starszy, ale Aiko go utemperował. Cóż, najbardziej obawiałam się właśnie jego reakcji, ale nie jest tak źle :).
~Rudość to nie kolor włosów. Rudość to charakter.~
Dusza Lisa
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 05, 2015 5:38 pm

Re: Aniołki Lisa

Post autor: Dusza Lisa »

Dopiero dzisiaj udało mi się zrzucić zdjęcia z pierwszego wybiegu Estela na komputer:
Obrazek
"A kuku!"
Obrazek
Esti kocha tygryska, co go nie spuszczę na chwilę z oczu, to ten leci do tygryska 8).
Obrazek
Te momenty zabawy Nicka i Estela :p.
Obrazek
,,Estel, gdzie się schowałeś?"
Obrazek
Złapanie Aika na zdjęciu graniczy dosłownie z cudem.
Obrazek
Cała trójka aniołków <3
Obrazek
To jego spojrzenie :D.
Obrazek
Nicko i Aiko na tle tygryska :p.

Zaczynam zbierać na większą klatkę dla moich aniołków i na wizytę kontrolną u weta. Z Aikiem i Nickiem jeszcze nie byłam ani razu. Niestety, o ile samych chłopców rodzinka zaakceptowała, to...po co szczurom weterynarz? Jak o tym wspomniałam dziwnie się popatrzyli i stwierdzili, że to kolejna moja fanaberia. Cóż, zrezygnować nie zamierzam, wolę chłopców przebadać niż potem żałować. Niby sprawdzam im skórę i sierść, ale to moje pierwsze szczury, więc nie jestem do końca pewna, czego szukać. Co do klatki albo sama zrobię z pomocą taty, albo będą musieli zaczekać do wakacji aż uzbieram :/.
Ostatnio wprowadziłam im hamaczek do klatki i Aiko się do niego przeprowadza, gdy Młody doskwiera, zostawiając temperowanie dzieciaka na głowie Nikandra.
Rodzice spokojnie przyjęli wiadomość o nowym domowniku, stwierdzili, że jestem jednym z najmniej wymagających dzieci, jakie spotkali, więc nie ma sprawy, ciekawe, jakby zareagowali na to, że chciałam początkowo wziąć dwa maluchy, ale stwierdziłam, że poczekam z tym do czasu nowej klatki? >:D
~Rudość to nie kolor włosów. Rudość to charakter.~
Awatar użytkownika
olgha
Posty: 37
Rejestracja: śr lis 25, 2015 5:29 pm
Lokalizacja: Września

Re: Aniołki Lisa

Post autor: olgha »

Śliczne aniołki :) Nick jest cudowny :D
Pozdrów i wycałuj świętą trójcę ode mnie ;)
''Wszys­cy ludzie rodzą się równi i całe życie wal­czą prze­ciw­ko temu.''
Dusza Lisa
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 05, 2015 5:38 pm

Re: Aniołki Lisa

Post autor: Dusza Lisa »

Chłopaki pozdrowione i wymiziane ;).
Przeglądałam dzisiaj sierść u pychów i o ile u Estiego i Nicka nic nie widać, to Aiko ma w kilku miejscach strupy po małych rankach, nie przypominam sobie żadnych bójek ani sytuacji, w których mogłaby się polać krew :/. Na tę chwilę zacznę go częściej sprawdzać, bo nie podoba mi się taki stan rzeczy.
~Rudość to nie kolor włosów. Rudość to charakter.~
Dusza Lisa
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 05, 2015 5:38 pm

Re: Aniołki Lisa

Post autor: Dusza Lisa »

Moje chłopaki wkrótce zmienią lokum. Klatka, którą mają teraz była dobra dla Aika i Nicka, którzy spędzali tam tylko noc i czas, gdy nie było mnie w domu, ale na trzy szczury jest stanowczo za mała, dlatego, będąc świadoma, że nie przekonam taty na kupno nowej klatki, pokazałam mu znalezioną na internecie wolierę. I co? Trybiki zaczęły pracować >:D. Co prawda czeka mnie przemeblowanie w pokoju, żeby się zmieściła, ale już wkrótce moje małe dziady będą miały nowe lokum :D. Teraz zacznie się zabawa z kupowaniem koszyków/półek, szyciem hamaków, i urządzaniem ich nowego mieszkania. ::) Kto wie czy w najbliższym czasie, skoro już tata zaczął sam myśleć o dobrze moich pycholi, nie uda mi się go przekonać na wizytę u weta? Mógłby ktoś polecić dobrego weterynarza w Lublinie/Puławach? Dwa w miarę duże miasta, do których mam +/- 40 km, więc dałabym jeszcze radę się przedostać sama, gdyby jednak nie udało się go namówić.
Idę truć dalej o nowe mieszkanko dla aniołków <3.
~Rudość to nie kolor włosów. Rudość to charakter.~
SimiRat
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 08, 2015 3:37 pm

Re: Aniołki Lisa

Post autor: SimiRat »

Sama słodycz :D Wymiziać proszę ode mnie chłopaków! :)
Dusza Lisa
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 05, 2015 5:38 pm

Re: Aniołki Lisa

Post autor: Dusza Lisa »

Chłopcy wymiziani :3
U mnie bez większych zmian, poza tym, że na tymczasie siedzi dwóch chłopców, a zamiast małej klatki mamy wolierę większą ode mnie *wolierę, którą próbuję od trzech godzin wyczyścić, ale mi się nie chce, niech ktoś mnie kopnie* :P.
Próby zrobienia im zdjęcia to męczarnia, nie udało mi się uchwycić Elladana tak, aby było dobrze widzieć:
Obrazek
Elrohir:
Obrazek
I filmik( nie jestem pewna czy ze zdjęć da się dokładnie odczytać, o ile Ro jest wyraźny, to Dan już niezbyt), na którym przewija się też ich opiekun łóżkowych wybiegów - Estel:
Ro, Dan, Estel
Hahah, jak można się domyślić, jestem z tych osób, które mają fioła na punkcie Władcy, teraz jest to bardziej widoczne, rok temu, gdy nazywałam Aika, a potem Nikandra, nie było to aż tak silne... Co prawda Estel powinien być najmłodszy, ale... :P
~Rudość to nie kolor włosów. Rudość to charakter.~
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aniołki Lisa

Post autor: olgapsiara »

A jaka woliera? =P
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”