Nakashowe ogoniaste

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Nakasha »

Orisia urodziła! :) :) Zapraszam do działu narodziny. :D
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Nakasha »

Jakiś czas temu zrobiłam fotki, nie miałam czasu ich wrzucać.... Nie ma wszystkich szczurów, ale wrzucam to co mam...


Hermes

Waży 512 gramów. Spodziewałam się killera, jak go rozpakowałyśmy z Wunką, miał straszny łupież testosteronowy. Spodziewałam się, że u mnie będzie jeszcze gorzej, bo mam samce i samice. Ale nie, był zestresowany tylko 1 dnia, a teraz już wszystko jest ok. :) Hermesik to spokojny i stonowany szczur, jest całkiem proludzki i mogę z nim zrobić wszystko. :) Miętoszenie i trzymanie na rękach nie sprawia mu jakiejś szczególnej przyjemności, ale znosi to ze spokojem i cierpliwością. ;)

Jak do innych szczurów tak na dobrą sprawę nie wiem, przy łączeniu z braćmi HH Hades był do niego mocno zaczepny, a Hermes uciekał. Próby łączenia ponowię jak bracia HH stracą jajka.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek




Sunek i Sepi

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek




Balaji - śpioszek naleśniczek :serducho:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Pocahontas i Hotaru

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Felicity i Iva

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Azarel i Kadiya - moje obecnie jedyne nierasowe ogonki, Kadi z zadrapanym oczkiem, znowu jej się tam zrobił malutki ropień, chodzimy na czyszczenie i zakraplamy

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Whisper i Ester

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Aya i Miyu - Aycia tyje i coraz bardziej przypomina Miyu, także z zachowania :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Mam jeszcze na dysku fotki Liny i Juuko oraz Hadesa i Haddoru, wrzucę później.




Chciałabym też o czymś napisać... Przez ostatnie kilka miesięcy sytuacja w mojej rodzinie i zdrowotna była trudna. O ile ze zdrowiem jest już ok, to w rodzinie niekoniecznie. Ja i Zbyszek staliśmy się rodziną zastępczą dla mojej 4-letniej siostrzenicy, często też zajmujemy się moim 9-letnim bratem. Moja siostra ma ciężki okres, a to wszystko bardzo mnie porusza i dotyka.

Skutkuje to tym, że kompletnie nie mam czasu właściwie na nic i cały czas chodzę roztrzęsiona.

Poza tym śmierć Chichiri, a wcześniej miotu E, trochę mniej miotów u Ren, śmierć moich szczurów latem i jesienią (szczególnie Eliane, Diabła, Akiela, Sky'a), strata linii po Miyu i Ayi... wstrząsnęło mnie to i ciężko mi się pozbierać, mimo że mija coraz więcej czasu. Przestałam sobie radzić z obowiązkami, w tym z chętnymi na małe z miotów.


Dlatego muszę zrobić przerwę.

Będę trudno dostępna, więc jedyne o co mogę prosić, to o cierpliwość.... w niektórych sprawach zamiast mnie pomoże Ren, w szczególności związanych z miotami. Ren również odchowa kilka moich miotów, sądzę, że yes też nam pomoże. Bardzo Wam dziewczyny dziękuję, to cudowne, że jesteście gotowe tak bardzo mi pomóc...

Nie wiem kiedy i jak to się zmieni.... :(


Będę czasem pisać coś o naszych szczurach, czasem zajrzę na fora, ale nie będzie to regularne... przepraszam i mam nadzieję, że uda mi się kiedyś wrócić do jakiejś normalnej aktywności....
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Mucha321 »

Jesteś wielka, zasłużyłaś na odpoczynek, i tu nie ma dyskusji. :) Nie martw się o Nas, damy radę, i może nie umrzemy z tęsknoty ale obiecać nie mogę. ;D

Przykro mi z powodu tej sytuacji w rodzinie i nie tylko, ale wierzę, że wyjdziecie na prostą i wrócisz do Nas, nie ma innej opcji. ;)
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: pin3ska »

Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Nakasha »

Ja wiem, że nie umrzecie, chodziło mi bardziej o chętnych na ogonki, którzy potrzebują ze mną regularnego kontaktu. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: sssouzie »

http://s993.photobucket.com/albums/af56 ... C_0179.jpg
biedny widoczek...taki sam jak u mnie :(
ale najważniejsze, że apetyt na życie mają ::)

ojejejej...mogłabym patrzeć godzinami :-*
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: susurrement »

mój Sunek najkochańszy..
nie wiem co ten szczur w sobie ma, ale jest dla mnie naprawdę wyjątkowy.. :)
dużo zdrówka dla Was!
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Nakasha »

Dzisiaj bracia HH byli kastrowani. :) Dostałam chłopaków już wybudzonych i łazikujących. :) Jak na razie wszystko jest w porządku. :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przy okazji ważenie sprzed jajcięcia: Hades 550 gramów, Haddoru 535, ale bez jajek na pewno ważą dużo mniej. :P
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: susurrement »

ja jestem wprost zakochana w dumbusiowym siamku. nie wiem jak ma na imię, nie odróżniam ich :P

ale i tak Sunek na zawsze w moim serduchu. :-*
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Nakashowe ogoniaste

Post autor: Babli »

A ja chyba wiem :P Hades to czarnuch, a Haddoru to siamek, tak?

Bo Hades pasuje do czarnucha :D Jak się mylę poprawcie mnie :)
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: susurrement »

właśnie chyba odwrotnie ale głowy nie dam :p
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Nakasha »

Hades jest czarny. ;) W razie czego na stronie jest rozpiska wszystkich naszych szczurków. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Jessica »

HADES <3 <3 <3 ::) :-*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Nakasha »

Z okazji nieco większej ilości wolnego czasu, pofociłam trochę ogoniaste.


Grupowe spożywanie kaszy z tuńczykiem:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Felka zerwała sobie ostatniego strupa po martwicy. Strasznie długo im się to goiło, mimo smarowania ich chitopanem... :(


Nasze 3 najmłodsze, Juuko, Hotaru i Kuyuni. ;)

Juuko

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Hotaru:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Kuyuni

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Lina i Juuko

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Lina - dawno nie miała porządnej sesji ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Whisper - bo się akurat na mnie wdrapała :P

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Whisper będzie niedługo kończyć roczek. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: StasiMalgosia »

http://s993.photobucket.com/albums/af56 ... C_0328.jpg jaki śmieszny nieporadny bąbel :)
Nakasha za każdym razem jak oglądam twoje zdjęcia nie mogę się nadziwić jak twoje szczurki pięknie pozują, ja swoich nie jestem w stanie unieruchomić nawet na chwile. Zdradź proszę sekret ;D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”