Nitka, Milva, Arsen i Regis + Triss i Falka :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Nitka, Milva, Arsen i Regis + Triss i Falka :)

Post autor: mataforgana »

jak wiadomo, dotychczas mieszkały ze mną dwie ogoniaste - Nitka ( która przyszła na świat już u mnie ) i Milva ( po Rubi od Banshee ). poza tym moja siostra ma Triss ( szczurkę ze sklepu ).

w niedzielę wzięłam od Gothiki dwa maleństwa - czarną samiczkę dla siostry i albinoskę dla siebie. albinoska jest maleńka, dużo mniejsza od siostry. imię doskonale oddaje jej charakter - Iskra to żywe srebro, jest słodka i milutka, wszędzie jej pełno. ale... już w niedzielę zauwazyłam, że ma przerzedzoną sierśc u nasady ogonka i troche na grzbiecie. rano, po dokładniesjzych oględzinach okazało się, że mała ma na skórze pomarańczowe, łuszczące się plamki. byłam z nią dziś u weta, przyjmowała jakaś młoda dziewczyna, obejrzała Iskrę i stwierdziła, że nie są to żadne typowe objawy i ona nie może stwierdzic, co to takiego. zaproponowała dietę i obserwację. mam na początek dawać małej tylko suchą karme, a powoli wprowadzać po jednym nowym produkcie. przejrzałam tematy na forum i widziałam coś na temat łupieżu, Nizoralu itp. - zwykłą wodą plamki nie schodzą, czy spróbować jakiś szampon?
po drugie - łączyłam już Nitkę z Milvą, ale obie były wtedy w podobnym wieku. później doszła do nich Triss ( Triss mieszka na stałe w Żarnowie, moje ogony są ze mną w Łodzi, a tylko weekendy i święta spędzają w domu, w klatce razem z Triss - teraz natomiast Triss przez miesiąc pomieszkuje u nas z powodu nieobecności siostry ), również nie było wiekszych problemów. a teraz roblem jest... Nitka i Milva strasznie prychają i atakują małe. małe siedzą na piętrach, duże na dole, ale sytuacja wiecznie trwac nie może, bo dla wszystkich jest niewygodna... próbowałam poznać je na neutralnym terenie, niby z pozoru nic sie nie działo, duże zignorowały małe i uciekły, ale później... zaatakowały i już myślałam, że pogryzą maleństwa, od przelewu krwi uratowała jedynie szybka interwencja...

kurcze, Triss prycha najmniej, więc mam nadzieję, że w domu zaakceptuje czarna, ale te moje cholery... ma ktoś jakieś dobre pomysły...? i co zrobić z tymi plamami Iskry? wetka nie kazała mi jej trzymać z resztą, bo nie wiadomo co to jest i mogą się pozarażać - ale ja nie mam więcej klatek :|
Ostatnio zmieniony czw maja 11, 2006 4:58 pm przez mataforgana, łącznie zmieniany 1 raz.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Nitka, Milva, Arsen i Regis + Triss i Falka :)

Post autor: Ewqa »

Mam szczurki od niedawna, ale pomarańczowe plamki to mi sie kojarzą z nadmiarem testosteronu u samczyków, a nie z chorobami skóry. Zawsze możesz zapytac wetów na http://www.vetserwis.pl/ - odpowiadaja zawsze.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Nitka, Milva, Arsen i Regis + Triss i Falka :)

Post autor: mataforgana »

dzieki Ewo.

jak na razie przemyłam małą w Nizoralu - zauważalna poprawa. mniej plamek, wyraźnie 'ładniejsze' futerko.

Iskra i Falka dołaczyły już do dużych dziewczyn, dostają od czasu do czasu jakies małe lanie, ale ogólnie jest pozytywnie - Iskierka własnie wtula się pod Milvę, a Falka spi na grzbiecie Triss :)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Nitka, Milva, Arsen i Regis + Triss i Falka :)

Post autor: krwiopij »

wiedzialam, ze bedzie dobrze... :D
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Nitka, Milva, Arsen i Regis + Triss i Falka :)

Post autor: mataforgana »

gorzej, że rodzina jeszcze nie zauwazyła Iskry... ;) Falka rzuciła im się w oczy, bo czarna, a Iskierka zakopana w trocinach była mało widoczna i została przeoczona... na razie chyba nie bede się nią chwalić w domu ;)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

Nitka, Milva, Arsen i Regis + Triss i Falka :)

Post autor: agacia »

A kiedy jakies foteczki malych wrzucisz? :wink: Jestem ciekawa jak rodzinka wyglada 8)
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

moje ogoniaste - zdj?cia maluchów :)

Post autor: mataforgana »

własnie sie zastanawiam które wybrac ;)

hmm.

prosze bardzo 8)

1) maluchy: Falka, Iskra i ich brat i siostra ( powędrowały dalej ) - widac, jaka mała jest Iskra przy rodzeństwie ( to oczywiście ta najmniejsza, beżowa - po kapieli okazało się, że jednak beżowo-biała ;) )...
Obrazek

2) maluchy z Triss:
Obrazek

3) Iskra i Falka w żarnowskiej klatce:
Obrazek

jak wam sie podobają? ;)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Nitka, Milva, Arsen i Regis + Triss i Falka :)

Post autor: Dona »

Ale ta Triss wielka przy nich! Są śliczne... I takie malutkie jeszcze ;)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Nitka, Milva, Arsen i Regis + Triss i Falka :)

Post autor: krwiopij »

triss w ogole wielka jst jakas... :twisted:

moi rodzice tez nie wiedza nic o moich nowych domownikach... stitch juz zaraz sie wyprowadza, wiec problem z glowy, ale za lilo to mi chyba leb ukreca... :twisted:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Nitka, Milva, Arsen i Regis + Triss i Falka :)

Post autor: mataforgana »

heh, Triss jest w ogóle wielka ;) największa ze wszystkich naszych szczurzysk. a jak ją kupowałam, to taaaaka była maleńka... ;) grubasek z niej troszke. i świetnie wygląda, kiedy Iskra ( pchełka ) po niej łazi ;)

a tutaj proszę,
* Niteczka, śpiąca na kawałku mojej torby podczas podróży do Łodzi:
Obrazek

* Milva w torbie:
Obrazek

* cała trójka:
Obrazek

:D
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

Nitka, Milva, Arsen i Regis + Triss i Falka :)

Post autor: agacia »

Maluszki swietne sa 8)
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Nitka, Milva, Arsen i Regis + Triss i Falka :)

Post autor: Ewqa »

Śliczne maleństwa :)
Chyba jednak nie bardzo pomogłam ;) :D
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

Nitka, Milva, Arsen i Regis + Triss i Falka :)

Post autor: agacia »

A czy iskra tez ma taka jakby siersc inna? Bo Maly wyglada jakby sam podszerstek mial.Moze to jego "szczenieca" siersc jest i sie zmieni :wink:
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
MrówkA
Posty: 51
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 11:40 am

Nitka, Milva, Arsen i Regis + Triss i Falka :)

Post autor: MrówkA »

hejka.. :D .. sliczne maluszki :)

moje dwa lobuzy tez wygladaja przy sobie smiesznie.. :D ...
Psikusek gruby sie zrobil, a Farcik (od Palatiny) jeszcze chucherko takie :)

a co do rodzicow.. to mama tez sie dowiedziala z opoznieniem o Farciku.. na szczescie nic nie mowila (moze dlatego, ze dowiedziala sie podczas grilla i miala dobry humor :D :P )

pozdrawiam!!
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

Nitka, Milva, Arsen i Regis + Triss i Falka :)

Post autor: agacia »

A ja u Malego tez zobaczylam takie strupki pomaranczowe przy nasadzie ogona :-( Kurcze cos te maluchy maja dziwnego. No ale jutro kupie w takim razie saszetke nizoralu,moze pomoze :roll:
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”