Demolka Commando-here comes blazed!

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Demolka Commando-here comes blazed!

Post autor: Eruntale »

jutro wszystko się okaże. Jeśli zapalenie oskrzeli cofnęło się po antybiotyku choć trochę, to będziemy to kontunułować. jeśli nie...cóż, pożegnam moją ukochaną przyjaciółkę.

a zaraz muszę dać jej zatrzyk. prawdę mówiąc niecierpię tego, jestem strasznie roztrzęsiona.ale trzeba. to nasza szansa na jeszcze trochę razem.
z rzeczy technicznych: wszystkim z krakowa polecam weta na sokołowskiego- w końcu potraktowali Dżumę jak zwierzę, a nie przedmiot. co do antybiotyku, nazywa się Gentomycyna, o ile poprawnie odczytałam.
Dżuma nie chce lacidofilu z wodą. chce mi się wyć. ale bedę dzielna, bo nie mogę pozwolić żeby ona się bała.
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
viridjam
Posty: 265
Rejestracja: pt lut 17, 2006 12:30 am

Demolka Commando-here comes blazed!

Post autor: viridjam »

trzymam bardzo mocno kciuki za kazdy dzien Dzumy... wiem, ze ciezko jest kiedy tak sie dzieje... moja Natty dopiero co odeszla, miala 2 miesiace wiecej od Dzumki... walczyla az do konca.. dlatego nie zdecydowalismy sie na uspienie..a w okolicach brak bylo odpowiedniej pomocy weterynaryjnej.. tylko moja mama.

walczcie obydwie. kazda chwila, mimo cierpienia, moze byc szczesliwa dla szczurci. to moje zdanie.
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Demolka Commando-here comes blazed!

Post autor: Dona »

Dżumuś, jestem z Wami. Trzymaj się, mama.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Demolka Commando-here comes blazed!

Post autor: Nisia »

[quote="Eruntale"]Dżuma nie chce lacidofilu z wodą[/quote]
Co to jest "lacidofil"? Czy to skrót myslowy od Lactobacillus acidofilus? Jesli tak, to w jakim preparacie to masz?
Jesli zas chodzi o zwykly Lakcid, czy Trilac to sprobuj rozmieszac z mala iloscia wody, a potem z serkiem waniliowym. Cholernie niezdrowe, kaloryczne, ale Heike tylko tak zjada Lakcid ze Scanomune.
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Demolka Commando-here comes blazed!

Post autor: Eruntale »

http://www.leki.med.pl/lek.phtml?id=206 ... 703&menu=3

to jest lacidofil, właśnie ten lek zaleciła mi wetka podawać, choćby po 2-3 kropelki rozpuszczonego w wodzie.Farmaceutycznie to po prostu inna forma Lakcidu, produkowana przez inną firmę. problem ejst w tym, że nawet z największymi przysmakami jest olwany.
nie wiem z czego to wynika, daje dosłownie 2-3 krople na łyżeczkę z jogurtem.

a zaraz zbieram się i idę do weta...wzdech.
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Demolka Commando-here comes blazed!

Post autor: Nisia »

W sumie, wszystkie te leki mają podobne działanie.
Ale mogą miec rózny skład - na jakiej pozywce jest ten lek? Lakcid jest np. na serwatce.
A Lakcid u nas na jogurcie też nie wchodził - dopiero serek pomógł.

Jesli kompletnie nic nie da, to mzoęsz stosowac ten reklamowany preparat dla dzieci (kurna, musiała mi z głowy nazwa wylecieć). Wiesz, ten z Lactobacillus casei defences. Ale w dużej ilości. A jak i nie to to zawsze można jogurty i kefiry z dużymi ilościami kultur bakterii.

Co do Lactobacillus casei defences. Cos takiego oczywiście nie istnieje, to chwyt reklamowy. Nowa nazwa Lactobacillus casei, bakterii kwasu mlekowego uzywanych np. w produkcji serów.
viridjam
Posty: 265
Rejestracja: pt lut 17, 2006 12:30 am

Demolka Commando-here comes blazed!

Post autor: viridjam »

wiem, ze Lakcid ma bardzo neutralny smak... wydaje mie sie, ze lacidofil mniej. Lakcid w ampulkach bardzo polecam, jako dziecko z letnia herbata dostawalam (do kapsulki wlac troszke tej herbatki, czy innego plynu, ale lekko oslodzonego, wymieszac, a potem oproznic stukajac o lyzeczke ) mysle, ze moze byc troche latwiej przyswajalny.
pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Julek
Posty: 234
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 9:42 pm

Demolka Commando-here comes blazed!

Post autor: Julek »

Trzymam za was kciuki lakcid jest obezydliwy.
Szukam TRASPORTU TYCHY-> SZCZECIN dla dwóch samiczek, pierwsza połowa marca. PILNE!
Za czowym mostem --> Tosia, Zosia, Kama, Nela, Luka (23.02.07), Duduś (18.08.07-20.08.08), Alusik (29.11.08), Dyziaczek (05.04.07 - 01.09.09) :'(
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Demolka Commando-here comes blazed!

Post autor: Eruntale »

Jak nie urok to przemarsz wojsk. przyszłam do domu- pidżama siedzi i dziwacznie oddycha, ruszając całym brzuchem. pobiegłam do weta: obrzęk płuc i duszności.

niech to wszyscy diabli.
znowu będę musiała kłuć szczura...a z nią nie jest dobrze, jest taka chudziutka- nie wiem czemu, ale mam wrażenie że coś ją zżera od wewnątrz.
szczerze mówiąc, mam dość, nie wyrabiam psychicznie. i coś mi się zdaje że więcej zwierząt nie będę mieć. jestem zbyt słabego charakteru.

mała czarna waży tylko 30 deko... chce mi się wyć
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Awatar użytkownika
Julek
Posty: 234
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 9:42 pm

Demolka Commando-here comes blazed!

Post autor: Julek »

[quote="Eruntale"]Jak nie urok to przemarsz wojsk. przyszłam do domu- pidżama siedzi i dziwacznie oddycha, ruszając całym brzuchem. pobiegłam do weta: obrzęk płuc i duszności.

niech to wszyscy diabli.
znowu będę musiała kłuć szczura...a z nią nie jest dobrze, jest taka chudziutka- nie wiem czemu, ale mam wrażenie że coś ją zżera od wewnątrz.
szczerze mówiąc, mam dość, nie wyrabiam psychicznie. i coś mi się zdaje że więcej zwierząt nie będę mieć. jestem zbyt słabego charakteru.

mała czarna waży tylko 30 deko... chce mi się wyć[/quote]
Ojej a wiakim ona jest wieku??
Szukam TRASPORTU TYCHY-> SZCZECIN dla dwóch samiczek, pierwsza połowa marca. PILNE!
Za czowym mostem --> Tosia, Zosia, Kama, Nela, Luka (23.02.07), Duduś (18.08.07-20.08.08), Alusik (29.11.08), Dyziaczek (05.04.07 - 01.09.09) :'(
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Demolka Commando-here comes blazed!

Post autor: Eruntale »

poniżej 2 lat, ok 21-23 miesięcy.
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Demolka Commando-here comes blazed!

Post autor: Dixi »

Przy obrzęku płuc to według mnie sprawa jest przesądzona :cry:
Pozdrawiam,
Aguśka
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Demolka Commando-here comes blazed!

Post autor: Eruntale »

poprawiło się jej nieco dzisiaj- nie oddycha już tak bardzo "brzuchem"- czeka nas zastrzyk dziś i jutro,a w piątek z nią i Dżumą pójdziemy do weta...
z tym obrzękiem jest sprawa dyskusyjna- albo nowotwór który uciska na organ, albo zebrany płyn w płucach i stąd ten obrzęk.
cóż, jeśli antybiotyk nie pomoże, sprawa będzie przesądzona.
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Demolka Commando-here comes blazed!

Post autor: Dixi »

Mnie sie wydawalo, ze obrzek robi sie kiedy plyn sie zbiera w plucach....przynajmniej tak jest u ludzi, do tego dochodza dusznosci.....przy nadcisnieniu i np. niewydolnosci lewej komory serca moze stworzyc sie obrzek pluc, jesli wtedy czlowiek jest podziebiony to niestety, ale ...... RIP [']

Co nie znaczy, ze ogonek nie wyjdzie z tego, zawsze trzeba miec nadzieje....malutka ale miec.....moze po prostu za duzo przeszlam w zyciu i stad moj czarny humor dzisiaj.....ehhh
Pozdrawiam,
Aguśka
Awatar użytkownika
Julek
Posty: 234
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 9:42 pm

Demolka Commando-here comes blazed!

Post autor: Julek »

tRZYMAM ZA MALUSZKA kciuki i jestem przy niej sercem.
Szukam TRASPORTU TYCHY-> SZCZECIN dla dwóch samiczek, pierwsza połowa marca. PILNE!
Za czowym mostem --> Tosia, Zosia, Kama, Nela, Luka (23.02.07), Duduś (18.08.07-20.08.08), Alusik (29.11.08), Dyziaczek (05.04.07 - 01.09.09) :'(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”