UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! [wyłudzanie szczurów]

Ogłoszenia dotyczące oddania/sprzedaży/kupna zwierzaków (nie tylko szczurów).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: Licho »

Hyh chyba coś z łożyska albo z pępowiny...
Obrazek
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: Tili »

No cos w tym stylu w kazdym razie wywolalo to wielkie poruszenie.
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: Maugosia »

offtopic: Nawet są z krowich wymion http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=77564
Obrazek
Obrazek
megan
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 07, 2011 9:44 pm

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: megan »

maris pisze:Właśnie o to chodzi, że krowy, świnie i wszelkie zwierzęta rzeźne NIE cierpią przy zabijaniu ich. Są ścisłe przepisy dotyczące norm w rzeźniach i określające sposoby uboju tych zwierząt. Świnie traktuje się np. tlenkiem węgla, który wprowadza je w coś w stylu śpiączki. Nie czują wtedy bólu i nie wiedzą, że za chwilę stracą życie. W ten sposób jest im zapewniony dobrostan do końca, tzw. dobrostan ubojowy. Są pewnie takie rzeźnie gdzie się to zaniedbuje, ale czy nie staramy się aby ich było coraz mniej?

proponuje poczekac,po 4 roku bedziesz miala praktyki w rzezni (tez zajecia z rozrodu i chirurgii w rzezniach),to zobaczysz w jaki sposob sie przeprowadza uboj,w jakim stanie sa zwierzeta dowozone do rzezni i jak panowie poganiacze traktuja zwierzeta pradem bo np "za wolno" ida korytarzem..jest tez cos co sie nazywa uboj rytualny.to tak tytulem wstepu i nie pisze tego zlosliwie.to czego ucza na higienie "miesa"(na drugim roku jeszcze nie masz tych zajec,chyba ze sie od moich czasow program zmienil),a to co widzialam w rzeczywistosci bardzo od siebie odbiegalo.
mam kilka wezy,mam tez szczury,ale..
zanim sie wzielam za hodowle szczurow poczytalam troche (na waszym forum),o tym co maja jesc,jakie maja miec klatki,jakie mozna kupic/zrobic im zabawki,o genetyce,zywieniu, ogolnie jakie warunki maja miec.moje szczury nie mieszkaja w ciemnych piwnicach,wiadrach czy miskach,maja duze klatki z mnostwem polek,rolek po papierze toaletowym,galazek,rur wychodzacych poza klatki i innych.Sprzatam im co drugi dzien.Nie oszczedzam na ich zywieniu,na porzadku dziennym sa rozne smakolyki.To,ze sa przeznaczone na karmowke nie oznacza ze mam je trzymac w brudzie,smrodzie i ciemnicy.Samice rodza raz na 4 miesiace,nie ma takich sytuacji ,ze rodza jeden miot za drugim.Mam "stado podstawowe" (4 szczury) i te nie sa i nie beda przeznaczone do skarmienia,nawet kiedy zakonczy sie ich "kariera" hodowlana.Te przeznaczone na karmowke sa usmiercane humanitarnie ,nie podaje zywych wezom,bo jakos nie bawi mnie ogladanie procesu duszenia zywego zwierzecia.
Nigdy nie wpadlabym na to ( i nie miesci mi sie to w glowie), zeby wyludzac za darmo szczury,myszy itd od kogos kto sie zajmuje ratowaniem tych zwierzat.Jezeli zdazy sie tak ze zabraknie pokarmu to kupuje mrozone w sklepie zoologicznym.Ktos tu na forum madrze napisal,ze jak kogos nie stac na utrzymanie zwierzecia to sie go nie posiada.


/* Poprawiłem cytat, bo nie było zaznaczone , ze to cytat. - Paul_Julian , mod
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: Nikolka »

Tak zaczęłam przeglądać tematy i tak wciągnęłam mnie ta historia, że wszystkie wątki przeczytałam :) Masakra z takimi bezdusznymi ludźmi, normalnie wychłostować !!! Przypomniało mi się też przy okazji że jakiś rok temu byłam u rodziny w innym mieście i odwiedziłam starego znajomego. Pokazał mi swój pokój i jego zwierzaki: węże, pająki, jaszczurki itp nawet jednego wyjął żebym pogłaskała Bleee.... nagle coś zaczęło chrobotać w szafie. Pytam co to. A on że koszatniczka gryzie pudełko. Myślałam że hoduje i futrzaki hobbystycznie, a się okazało że to na pokarm dla węży. A ona była dość spora. Przeraziłam się normalnie, coś tam mu powiedziała ale pewnie miał to gdzieś jak każdy zapalony terrarysta. Rzuciłam krótkie "cześć" wyszłam z mieszkania i przysięgłam sobie że już nigdy go nie odwiedzę. Poza tym rzadko tam jeżdżę, więc bardzo dobrze się składa >:(
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
Awatar użytkownika
AśkaM
Posty: 7
Rejestracja: sob gru 15, 2012 7:07 pm

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: AśkaM »

Przepraszam,że wtrącę się. w temat. Kiedyś jak w Strzelinie działała rzeźnia,poszłam po resztki dla psa. Okrawki itp. Pomijam widok wiszących za nogi ubitych krów.Ale przy mnie zabijano cielaka.Siekierą w łeb. Siekiera bez kolca. Kilka uderzeń,męczarnia.... X lat później byłam świadkiem zabijania podrostka byka na wsi przez faceta z uprawnieniami.Siekiera z specjalnym kolcem,jedno sprawne uderzenie i byk pada na miejscu martwy zanim sie zorientuje co się faktycznie dzieje..
Awatar użytkownika
wika99
Posty: 22
Rejestracja: pn lip 22, 2013 12:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;( [wyłudzanie szczu

Post autor: wika99 »

Biedne szczurki ;c Niestety jest bardzo dużo takich osób i nie tylko w Polsce. :c. Trudno się dziwić,że potem. Trudno zaufać młodym ludziom jeżeli chodzi o opieke nad zwierzetami, chociaz sama mam 14 lat.
Ze mną : Disa I Nuka :D

Za Tęczowym Mostkiem : Maja [*] I chomik Szaruś [*]
djatturo
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 9:13 pm

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;( [wyłudzanie szczu

Post autor: djatturo »

Poczytałem ten wątek i pogadałem ze znajomym ( pracuje w Warszawskiej Arkadii ).
Ponoć tak małolaty nauczyły się dorabiać do kieszonkowego.
Sprzedają wszystko na pniu do Kakadu.
amfa
Posty: 40
Rejestracja: śr sie 21, 2013 9:55 pm

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;( [wyłudzanie szczu

Post autor: amfa »

powiem tak mój chłopak hoduje węża małego takie tam małe dziadostwo dla mnie ani to inteligentne ani ciekawe ale dla niego to pasja to niech ma
do tego ma szczurka o którego dba i się troszczy
zjedzenie tego szczura przez tasiemkę było by porównywalne z zjedzeniem krowy w całości przez człowieka

ma wielkie tera wszystko co do niego potrzebne zapewnia mu dobre warunki dobre ale nie super węże dla mnie męczą się w takich warunkach nie są naturalne ,
ale nigdy nie karmił żywą karmą dla czego a dla tego ze bał by się bać żywego by czasem szczur itp nie wpadł w panikę i nie zrobił coś tasiemce

każdy ma swojego zwierzaka dajesz psu mięso coś musiało dzięki temu umrzeć by pies się najadł ty jesz mięso
gadanie ze zwierzęta w upojni nie cierpią jest dla mnie bez sensowne widziałam jak cielak płacze
paćka
Posty: 57
Rejestracja: pt sty 31, 2014 8:11 pm
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;( [wyłudzanie szczu

Post autor: paćka »

Chciałabym sie wypowiedzieć
Miałam kiedyś karliki szponiaste (takie małe akwariowe żabki) karmiłam je pokarmem zywym, a mianowicie larwami komarow.
Bardzo jestem przeciwna ubojowi rytualnemu, choć jem mieso.
Sama nie wyobrazam sobie, co by zrobil moj szczur, gdyby byl sam na sam w terrarium z wezem. Na oewno strasznie by sie bał.
Nie wyobrazacie sobie trzymac w jednym domu weze i szczura, a sami nieraz piszecie, zemacie w domu po kilka szczurkow i do tego psa lub kota. Pies czy kot tez jest drapieznikiem. A szczurek moze w kazdej chwili, w najmniej spodziewanym momencie stac sie ofiarą tego kochanego pieska czy kotka.
Nie jestem za dawaniem zywych szczurow wezom, bo one umieraja wtedy smiercia powolna i bolesna.
Ale jest tak : nie kupimy na wigilie zywego karpia, bo on tak ladnie plywa i do tego patrzy! Wolimy kupic juz zabiyego karpia, w ladnym, estetycznym opakowaniu...
buahahahaha!
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;( [wyłudzanie szczu

Post autor: Osna »

Myślę, że ta dyskusja idzie w złym kierunku. Gubi się gdzieś słowo kluczowe w tym temacie, a mianowicie "wyłudzenie" i co ono tak naprawdę oznacza.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
goska.czyzewska
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 08, 2013 11:38 am

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;( [wyłudzanie szczu

Post autor: goska.czyzewska »

Takie podawanie, że "miałam szczury, było im super i żyły po 6 lat" to sygnał "sprawdź mnie, chcę cię oszukać, nie mam pojęcia co ci napisać o karmie szczurów, o rozmnażaniu szczurów, o tym ile kosztuje weterynarz i mój wąż jest głodny". Także wszelkie okrzyki ja nie podpiszę żadnej umowy, nie wpuszczę Cię do domu żeby ocenić warunki powinny być ostrzeżeniem dla każdego kto oddaje szczurki. Dlatego jak najbardziej popieram ankiety adopcyjne, wizyty i rozmowy, mimo że mogą być kłopotliwe bo nie zawsze jest na to czas, ale jeśli ktoś ma czyste intencje i mu zależy to powinien się zgodzić bo przecież nie ma nic do ukrycia. Wyłudzanie zwierząt to żerowanie na kimś kto może od młodości zwierzaka wkładał w jego wychowanie całe serce.

Off top: A pro po tego, że zwierzęta podobno "nie boją się iść na rzeź" to jakaś bujda. Cielak czuje że zaraz stanie mu się krzywda, nawet jeśli nie traktuje się go brutalnie, a strach powoduje w ciągu mniej jak kilku minut nawet skurcz grasicy zwierzęcia do 1/3 i jest to udowodnione naukowo. To pokazuje jak bardzo cierpi zwierze które może nie będzie czuło fizycznie że się je zabija. Terraryści pomyślcie jakie przerażenie czuje szczurek stojący naprzeciw boa dusiciela, jak go to niszczy, a taki przerażony zwierzak wcale nie jest zdrowy dla węża, nie mówiąc już o tym że to sadyzm godny potępienia.
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! [wyłudzanie szczurów]

Post autor: Szczur_Albinos »

Mieszkały z Nami cztery szczurzyczki, każda w różnym wieku. Gdy miałam, którąkolwiek na rękach to po czasie zaczęłam mieć czerwone oczy, katar i bąble na dłoniach. Bardzo długo się zastanawiałam co zrobić i decyzja, którą podjęłam była ciężka i nie wybacze sobie jej do końca życia... Dałam ogłoszenie i po paru dniach odezwała się do mnie kobita, która chętnie przygarnie ogony, pomyślałam, że fajnie, będą mieć nowy dom, ja będę spokojna, będę dostawać zdjęcia... Niestety moje szczęście nie trwało długo. Mąż tej kobiety przyjechał po dziewczyny, podpisał umowę i pojechał... Tego samego dnia napisałam sms-a do babki jak się miewają szczury, odpisała, że wszystko okej, tylko, że są wystraszone, odpisałam, że to kwestia czasu. Po kilkunastu dniach napisałam e-maila z zapytaniem jak się szczurki czują i czy mogę zdjęcia dostać. Nic. Cisza. Napisałam ponownie maila i tak samo jak z poprzednim, nikt nie odpisał. Zaczęłam się denerwować i zastanawiać dlaczego nikt mi nie odpisuje, zdjęć nie wysyła. Wkurzyłam się na tyle, że zadzwoniłam do faceta i zaczęłam pytać o szczury, gdzie gościu odpowiedział, że żadnych szczurów nie brał itd. , później zadzwoniłam do jego żony z tym samym zapytaniem (oczywiście na początku nie odbierała i nazwala mnie wariatką), nie potrafiła mi konkretnie odpowiedzieć na moje pytania... Poprosiłam chłopaka, aby zadzwonił, facet powiedział, że szczury uciekły albo zostały wypuszczone (oczywiście też miał spiny na początku do mojego chłopaka i wykręcał się... ) Po tym czasie nikt mi nie odpisał na wiadomość, ani na sms, ani telefon. TOZ nie pomógł pomimo, że też dzwonili do tego faceta. Oczywiście znów się wykręcał. Dane personalne mam, ale facet stwierdził, że ktoś mógł się pod niego podszyć. Co mogę w tym wypadku zrobić? PS: Swoje osobiste uwagi lub złośliwe komentarze proszę zostawić dla siebie, ponieważ nie na tym polega moje pytanie.
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzaki”