UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! [wyłudzanie szczurów]

Ogłoszenia dotyczące oddania/sprzedaży/kupna zwierzaków (nie tylko szczurów).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
azizi
Posty: 13
Rejestracja: czw maja 01, 2008 12:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! [wyłudzanie szczurów]

Post autor: azizi »

witam

piszę w pewnej sprawie która wydaje mi się ważna dla ludzi którzy pragną oddać swoje szczurki w dobre ręcę.

założyłam na tym forum ogłoszenie w sprawie oddania maleństw, wszystkie trafiły w dobre ręcę oprócz dwóch samczyków.....

napisała do mnie dziewczyna o imieniu Ola, miła szesnastolatka. była zainteresowana dwoma samczykami. mówiła że kiedyś już miała szczurki i wogóle.
umówiłam się z nią w arkadii przy empiku. przyjechałam na miejsce, ona czekała na mnie.
dałam jej szczurki pogadałyśmy chwilę, wszystko wydawało się być w porządku.
widać było że się spieszy więc rozstałysmy sie i wyszłam. jednak po chwili zawróciłam i zobaczyłam że w tym miejscu gdzie chwile wczesniej brała ode mnie szczureczki, stała dziewczyna z pudełkiem ze zwierzakiem i oddawała go tej Oli. zdziwiłam się ale bardzo się zdenerwowałam gdy zobaczyłam że nie ma przy sobie pudełka z moimi maleństwami które jej chwilę wcześniej oddałam !

nie wiedziałam kompletnie co o tym myśleć. pisałam do niej a ona mi nie odpisywała.
dwa dni później napisała mi smsa, widocznie się pomyliła, że chciałaby małego króliczka bo już kiedyś miała i tak dalej, tak samo jak do mnie pisała.

nie wiem co ona robi z tymi biednymi zwierzątkami.

piszę to ponieważ jestem zszokowana że ludzie wyglądający na miłych i w porządku czasami tacy nie są a także chciałabym apelować o ostrożność, bo chyba nikt kto chce zapewnic maluchom dobry dom, nie chciałby żeby spotkało je coś złego.

pozdrawiam gorąco
oh noes!
Posty: 56
Rejestracja: śr kwie 16, 2008 7:03 pm
Kontakt:

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: oh noes! »

ja wiem co ona robi ;)
sama chciałam oddać szczurzyczkę i Ola napisała do mnie pisząc jaka jest wzruszona jej historią.
myślałam, że wszystko jest okej, ale piszę to każdemu kto zwracał się do mnie w sprawie adopcji, że mała była leczona antybiotykami podskórnie wstrzykiwanymi i w związku z tym nie nadaje się do zjedzenia przez węża - chodzi mi o to, że uważam, że jeśli już miałabym komuś oddać to napewno nie w pyszczysko gada - oczywiście, uważam, że gad też coś jeść musi, ale nie takie kochane szczurzyczki ;) - poza tym uważam, że ludzie którzy decydują się na gada to decydują się także na wydatki związane z nim - czyli stać ich na kupno pokarmu w sklepie, a nie żerują na ludzkich dobrych sercach i uczuciach. [choć ostatnio życie pokazuje, że lepiej było ją wtedy oddać, bo niestety, przyspozyłam sobie wielu kłopotów ze strony fanatyków z sps'u]

Po tym mailu Ola nagle zamilkła, więc uważam, że sprawa tego co Ola robi z gryzoniami jest już rozwiązana.

ku przestrodze pokazuję naszą wymianę maili, wraz z adresami:
od dO-Ob <bziuuum000@tlen.pl> ukryj szczegóły 17.05
do relishy@gmail.com
data 17-05-2008 09:12
temat Szczurek
wysłane przez tlen.pl

Witaj :) Piszę do Ciebie w sprawie adopcji szczurka... Chętnie się nim zaopiekuje i zapewnię odpowiednią opiekę. Miałam już szczurki, które dożyły u mnie sędziwego wieku 6 lat, wiem jak się nimi zajmować i jak zapewnić ciepły domek. Bardzo mnie wzruszył Twoj post na szczury.org i chętnie zaoferuje swoją pomoc. Pozdrawiam, Ola
odp:
Witaj Olu! ;)
Szczurek będzie u mnie pierwszego czerwca - tyle potrwa jego leczenie weterynaryjne z wszołów więc uważam, że nie ma sensu go wcześniej zabierać do domu ;)
Maluch jest super, przekochany, choć narazie nie wygląda pięknie - ma słabiutkie futerko, jest malutki, trochę słaby i słaniający się na nóżkach - więc na początku pewnie trzeba go będzie żywić jakoś super żeby troszkę doszedł do siebie. Nie wiem ile to może trwać bo zupełnie od strony praktycznej nie znam się na szczurkach. Są więc dwa wyjścia, jak wyleczy się ze wszołów, zabieram go do siebie i odkarmiam i czekam aż możliwie przybierze na siłach, bądź daję go Tobie odrazu. generalnie w sklepie też go dobrze karmimy, ma witaminy rozpuszczane w wodzie, super psią karmę Nutro z największą zaw mięsa, karmę Versele Laga - czyli teoretycznie żywieniowo ma raj na ziemi, a mimo to te wszoły strasznie go osłabiły.
Także wybór należy już do Ciebie ;)
W niedzielę napiszę Ci jakiej jest płci, zdjęcie niestety będę mogła zrobić dopiero jak szczurek będzie u mnie.
Pozdrawiam.
od dO-Ob <bziuuum000@tlen.pl> ukryj szczegóły 18.05
do relishy~ <relishy@gmail.com>
data 18-05-2008 12:24
temat Re: Szczurek
wysłane przez tlen.pl


Czesc :)

A można wiedzieć w jakiej lecznicy jest prowadzony szczurek?
Dietę rzeczywiście ma nic dodać nic ująć,, to bardzo dobrze :)
Powinien szybko dojść do siebie. Proszę informuj mnie o postępach w leczeniu, ja u siebie przygotuje wszystko żeby było gotowe na przyjęcie nowego lokatora. :)

Pozdrawiam
odp:
Więc szczurek powoli nabiera sił, choć jeszcze jest słabiutki. ostatnio wyleczyłam go z biegunki, narazie nie wygląda jakby miał wszole, ale jeszcze profilaktycznie go z nich leczymy zeby się nie okazało, że je gdzies się jakuś uchował.
dalej jest słabiutki...ale powoli chyba nabiera siły co pewnie wiąże się z tym, że pozbył sie wszoli ;)
szczurek nie jest prowadzony w żadnej lecznicy - mamy prywatnego zakładowego weterynarza który dogląda naszych zwierząt.

aha, piszę w rodzaju męskim bo dla mnie szczur to szczur czyli on ;)
ale wczoraj po zaglądnięciu pod ogonek okazało się, że to kochana samiczka.
Sprawiłoby Ci to problem?

aha, nie mam nic przeciwko karmieniu szczurami węży, ale jeśli jesteś terrarystką to muszę Cię uprzedzić, że ten szczur nie nadaje się do zjedzenia przez węże - nasi akwarysci też się na niego ślinili, ale ponoć się nie nadaje dlatego, że był leczony zastrzykami, blablabla - wolę to powiedzieć gdyż czytałam o oszustach przygarniających szczurki poprzez adopcję - nie chcę aby szczurek skonczył w brzuchu gada który po jego zjedzeniu zdechnie.

nie miej żalu, że Ci to piszę, bardzo ciężko jest wyczuć człowieka przez maile, a przyznam się, że troche nastraszył mnie post o oszustach - no a ja generalnie nie chciałabym zeby komuś stała się krzywda [czy szczurkowi czy ewentualnemu wężowi]
z początku myślałam, że uraziłam ją tym wężem, teraz jednak powiązałam fakty...
myślę więc, że pisanie o leczeniu antybiotykowym to dobry odstraszacz na terrarystów - a przy okazji, wcale nie mija się z prawdą. [wiele antybiotyków naprawdę może być dla gadzin śmiertelne, pozostałe napewno nie są zdrowe]

pokazuję maile bo doskonale widać w nich mechanizmy działania takiego terrarysty, zwroccie uwagę na pytania, gdzie jest leczony, prośby o pisanie o postępach w leczeniu, o żerowanie na uczuciach [udawanie wzruszonej] - wcale nie dziwię Ci się, że dałaś się na to nabrać, teraz mam tylko do siebie żal, że wcześniej nie napisalam o Oli.. z tym że jak mówilam, myślałam, że poczuła się dotknięta wzmianką o wężu i dlatego słuch po niej zaginął... gdybym wiedziała, może i Twoje 2 szczurki nie trafiłyby do tej osoby :(((
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: limba »

aziz koniecznie napisz ostrzezenie na innych forach.
Temat przyklejam ku przestrodze.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: Nina »

A ja doradze tak ze swojej strony. Jeśli osoba, której oddajecie zwierzaka nie jest osobą pewną (np. od dawna udzielającą sie na forum) to lepiej sprawdzać warunki w domu tej osoby, jeśli nie osobiście, poprosić kogoś z forum, kto mieszka w tym mieście. To daje najlepsze świadectwo o czym przekonałam sie osobiście, oddając chłopaków z tymczasu u mnie ;) Dopóki nie zobaczyłam gdzie będą mieszkać i nie porozmawiałam oko w oko z nową właścicielką, nie byłam pewna swojej decyzji.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
azizi
Posty: 13
Rejestracja: czw maja 01, 2008 12:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: azizi »

zawsze jak ktokolwiek brał ode mnie szczurka to przyjezdzał do mnie do domu. była szansa rozmowy z taką osobą itd....
Ola wydała mi się bardzo w porządku, licealistka, w moim wieku.... chciałam jej ułatwić i podwieźć szczurki w miejsce które jej bardziej pasuje, ponieważ ona dojeżdza z legionowa tak przynajmniej mówiła...
naprawdę byłam zszokowana jak zobaczyłam że stoi tam z inną dziewczyną i to bez moich maluszków w pudełeczku więc musiała się ich pozbyć dość szybko ! nie zdążyłam zareagować bo zaraz już jej nie było.

jestem wściekła na samą siebie że nie przyjechałam chwilę później, musiałabym się wtedy skonfrontować z nią i tą drugą dziewczyną.... albo że nie weszam drugim wejściem do tego centrum handlowego, tym bliżej nich.... ;(

Ola wysłała mi dokładnie to samo co koleżance która pisała wyżej, zamieszczając maile od Oli. jej szczury dożyły 6 lat jak mi powiedziała też na żywo... to mnie też troche zastanowilo bo mi żaden niestety tak długo nie żył.... a poza tym, odniosłam wrażenie ale dopiero po fakcie że nawet troche ona mogła się bać tych szczurów, nie okazywała zbytniego enuzjazmu na widok maleństw i moich opowieści ale wtedy tłumaczyłam to sobie inaczej, że mieszka daleko, spieszy sie do domu, jest zmeczona po szkole...

chciałabym żeby nikt przez przypadek nie popełnił takiego błędu więc dam informacje też na innych forach.

pozdrawiam....
Awatar użytkownika
erasjo
Posty: 64
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 12:06 am

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: erasjo »

Tak mi przykro :((((((( Nawet nie wiem co napisać. Człowiek chce dobrej przyszłości dla swoich maluszków a tu ktoś kosztem zaoszczędzenia 5 zł na karme skazuje na śmierć nasze maleństwa, tak bardzo przez nas kochane :'(

A ja jeszcze domu szukam moim skarbom i teraz zaczynam się bać :(((

Może węże nie są złe po prostu żywią sie małymi zwierzakami, ale koszt utrzymania 1 węża przy życiu to ile poświęconych maleństw ? :-[ Zresztą węże to zwierzęta dzikie i powinny żyć na wolności. >:( Dla dobra zarówno węży jak i szczurków nie powinno sie ich hodować.
To tylko pokazuje jak bardzo ludzie są nie czuli :/
dotka
Posty: 170
Rejestracja: czw lip 05, 2007 5:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: dotka »

szczury to też zwierzęta dzikie. jak każde. I to nie miejsce na kolejną dyskusję w stylu 'terraryści be, węże też, a szczury jedzące martwego kurczaka to aniołki"

wyłudzanie jest złe.
oszustwo jest złe.

swoją drogą to do mnie też pisała jakaś 'Ola" ;/
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: zalbi »

do mnie pisała Ola, Kinga i jeszcze jakaś jedna.. ale maili już nie mam.. Żadna z tych osób nie odebrała ogonka mimo wielu zarzekań na temat doswiadczenia itd.. teraz juz widze, że to, ze nie dałam im ogonka, było plusem.
Awatar użytkownika
atomus
Posty: 54
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 6:45 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: atomus »

Killim za takie zachowanie. Jestem zszokowany widząc, ze takie sliczne malenstwa jakie byly od azizi trafily do jakiejs wyludzaczki. Serce sie kraja, ale coz zrobic. Czasu nie cofniemy, mozemy sie tylko uczyc co robic na przyszlosc...
"Remember, the problem is not that people are stupid; the problem is that modems are cheap."
http://klewandowski.eu
Hwarang
Posty: 13
Rejestracja: pt mar 21, 2008 12:19 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: Hwarang »

Do mnie tez napisala... olku :/ Eh :(
oh noes!
Posty: 56
Rejestracja: śr kwie 16, 2008 7:03 pm
Kontakt:

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: oh noes! »

bez przesady, nie każda Ola to ta Ola - poza tym przypuszczam, że już zmieniła nick i imię... :<

btw ad sprawy z króliczkami: http://gryzonie.info/viewtopic.php?f=50&t=27075
Olciak pisze:Czesc

13 lutego odeszła ode mnie moja Norka w wieku 7 lat. :( [*]
Chciałabym mieć znowu zwierzątko, mam całe oprzyrządowanie niezbędne do przygarnięcia króliczka albo świnki morskiej. Jestem z Warszawy, jeśli ktoś z okolic miałby do oddania bądź sprzedania zwierzątko proszę odezwać się do mnie na gg 9922727 :) Pozdrawiam
nie przypomina wam to czegoś?
Hwarang
Posty: 13
Rejestracja: pt mar 21, 2008 12:19 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: Hwarang »

To ta sama, tez pod arkadia (mi pisala ze jest z tarchomina) Podany ten sam numer gg (zarejestrowany na brata chyba) co w ogloszeniu o swinkach na innym forum o gryzoniach
oh noes!
Posty: 56
Rejestracja: śr kwie 16, 2008 7:03 pm
Kontakt:

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: oh noes! »

ja mieszkam na tarchominie :>
aiis
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 28, 2008 1:28 am

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: aiis »

Ładnie ładnie, panna uderzała też, jak sie własnie okazało, do naszego króliczego stowarzyszenia, ale po przeslaniu jej naszego wysoce skomplikowanego 6 stronnicowego formularza adopcyjnego spasowała i sie wycofała z adopcji.

Mozna scigac ją z Art 286 kodeksu karnego i to spokojnie :) tak więc może zróbmy na nia małe polowanie ?:) Ciekawe jest rowniez to, czy ma faktycznie 16 lat, tak jakby doskonale wiedziala, ze wiek 17 lat jest graniczny przy odpowiedzialnosci karnej, ale istnieje tez ustawa o nieletnich :)
azizi
Posty: 13
Rejestracja: czw maja 01, 2008 12:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA !! WAŻNE !! OSTRZEŻENIE !! ;( ;(

Post autor: azizi »

ma 16 lat, widziałam ją i wyglądała na ten wiek....

ja mieszkam na tarchominie a ona mi mówiła ze jest z legionowa a na tarchominie chodzi do liceum do herberta.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzaki”