UWAGA - TERRARYSCI WYLUDZAJA GRYZONIE!

Ogłoszenia dotyczące oddania/sprzedaży/kupna zwierzaków (nie tylko szczurów).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Erka
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 27, 2009 7:33 pm
Kontakt:

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Erka »

Prawdę mówiąc, wątpię, żeby studentowi medycyny przydało się na coś zrobienie sekcji szczura. Bądź co bądź, to zupełnie inne stworzenia niż ludzie, a to ludźmi się w końcu ten student będzie zajmować. Zresztą, jakby naprawdę potrzebował szczura do jakichś niecnych celów to przedstawiłby się np jako student informatyki - bo co mu szkodzi? ;)
"Hands are a medic's tools for healing, just like your wings are your tools for flight..."
Awatar użytkownika
renutka90
Posty: 128
Rejestracja: wt paź 28, 2008 9:14 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz/Nowy sacz

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: renutka90 »

Przepraszam za ten razacy blad-mysle jedno robie drugie ze zmeczenia :(
jakos nie przekonuje mnie sprawdzanie ludzi przez neta, a wizyta przedadopcyjna tez do konca pewnosci nie da bo jak pisalam warunki moze stworzyc zeby rozmnarzac i miec na czym sie uczyc :-[ do tego wciaz mam w pamieci historie kiedy do adopcji zostaly oddane szczurasy a wrocily z dziurami w glowie
„gdy ktoś krzywdzi psa anioł traci pióro,
pomagając skrzywdzonym i okaleczonym przez ludzi zwierzakom
-ratujemy anioły!” Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: zalbi »

Erka pisze:Prawdę mówiąc, wątpię, żeby studentowi medycyny przydało się na coś zrobienie sekcji szczura.
a myślisz na czym uczą się przyszli lekarze?

...



renutka - wątpię, by taki student robil takie sekcje na wlasną rekę - to dana uczelnia "zaopatruje" sie w materiały do badań itd. poza tym który student ma wszystkie te paści w domu?
i jeszcze jedno: na niektórych uczelniach medycznych, na wydziałach biologii itd pomalu wchodzą zakazy używania zwierząt do badań.

a ten student chce jednego szczura?


moim zdaniem wizyta przed adopcyjna powinna wszystko wyjaśnic. wątpię, by jednorazowo rozmnażacz czy jakis medyk zaopatrywał się w klatkę, ściółkę, drogą karme itd po to, by Cię przekonac.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: merch »

pomysl , ze student medycyny bierze szczurka , zeby zrobic mu sekcje niedorzeczny
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: dusiaczek »

zalbi pisze:wątpię, by taki student robil takie sekcje na wlasną rekę - to dana uczelnia "zaopatruje" sie w materiały do badań itd. poza tym który student ma wszystkie te paści w domu?
Oooj zdziwiłabyś się Zalbi. Studenci medycyny mają różne dziwne pomysły i ich studenckie "zabawy" jak przyszywanie ptakom głów królika czy rozkopywanie grobów w celu zdobycia kolekcji kości (2 z wielu przykładów "zabaw" o których opowiadał współlokator brata na drugim roku medycyny, kiedy właśnie wyżej wymienione kości przynieśli późnym wieczorem do domu żeby umyć i wygotować)

Sorry za offtop, po prostu chciałam uświadomić że szczury też mogą być dla nich eksperymentem, aczkolwiek wydaje mi się że do takiego czegoś raczej kupiliby sobie po prostu szczura w zoologu zamiast czekać na adopcję.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Erka
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 27, 2009 7:33 pm
Kontakt:

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Erka »

Po prostu według mnie, każdemu może głupi pomysł strzelić do glowy i to, że ktoś studiuje akurat to a nie coś innego wcale nie zmniejsza ani nie zwiększa ryzyka, że coś się stanie szczurom :p
"Hands are a medic's tools for healing, just like your wings are your tools for flight..."
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Licho »

Co do ludzkich kości się zgodzę (chodzi głównie o czaszkę, bo te sprzedawane zrobione z odlewu nie są tak dokładne jak ta prawdziwa; na egzaminie wymagana jest doskonała znajomość nazwy i umiejscowienia każdego fragmentu czaszki; wiec rzeczywiście zdarzają sie przypadki, kiedy student takową posiada i przez pierwszy rok studiów sypia z nią pod pachą powtarzając przez sen anatomię; najczęściej posiada ją od kolegi z roku wyżej i jak zda anatomię, to przekazuje ją koledze z roku niżej), ale jest to tylko i wyłącznie na użytek nauki i nie robi to krzywdy żywej istocie.
Studenci medycyny nie robią (przynajmniej Ci z Wrocławia), ani nie jest im pokazywane żadne doświadczenie na żywych zwierzętach. Było by to niezgodne z prawem unijnym. Wszystkie doświadczenia puszczane są im na video.

Niestety trzeba pamiętać, że każdy człowiek jest inny i każdego należy traktować indywidualnie. Nie zależnie od wykonywanego lub wyuczonego zawodu.
Obrazek
snajper414
Posty: 15
Rejestracja: pn sty 04, 2010 11:34 pm

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: snajper414 »

Echh co za ludzie... najgorsze jest to że własnie szukam szczurków do adopcji najlepiej młodych i chyba będzie ciężko przez tych kretynów jakiegoś zaadoptować :/

Jak mój kolega miał węża to karmił go skrzydełkami z kurczaka ale tym zależy na żywych szczuraskach i żeby były za darmo, chyba trzeba być odpowiedzialnym jeżeli kupuje się zwierze jeżeli stać mnie aby kupić terrarium i wszystkie inne duperele włączając do tego węża to chyba powinno być mnie również na jedzenie dla tego węża.
Awatar użytkownika
kashira
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:04 pm

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: kashira »

ja jestem terrarystkom, (troche za duzo powiedziane, mam 2 jaszczurki) jestem przeciwna karmieniu gadow zywymi stwozonkami, moje jaszczury jedza specjalne karmy, surowa wolowine i warzywa.
posiadam tez szczurka ktoreko udalo mi sie wyrwac z rak wlasnie terrarysty ktory chcial nim nakarmic swojego pupila, teraz greta mieszka u mnie w klateczce i jest ulubiencem calej rodziny.

Nie wszyscy terrarysci sa zli pozdrawiam.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: unipaks »

kashira , postarajcie się o jeszcze jednego ogoniastego ulubieńca - szczurki to stadne stworzenia i potrzeba szczurzego towarzystwa jest jedną z najważniejszych potrzeb w ich życiu :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
liczon
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 11, 2010 11:27 am

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: liczon »

kashira pisze:Nie wszyscy terrarysci sa zli pozdrawiam.

Zgadzam się 100%, aczkolwiek słowo "źli" jest tutaj pojęciem względnym. Jeżeli oszukują ludzi, by mieć za darmo dać coś jeść wężowi, no to rzeczywiście przymiotnik źli , jest bardzo delikatnym stwierdzeniem :P A jeżeli po prostu karmią szczurami czy innymi stworzeniami to nie oszukujmy się, ale wąż też musi coś jeść...jest to naturalna kolej rzeczy :) Sam jestem terrarystą, aczkolwiek węży nigdy nie miałem, zajmowałem się głównie jaszczurkami ;)
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Licho »

Niby muszą, ale znam przypadki karmienia węży skrzydełkami kurczaka, pająka, czy gekona szarańczami. Należy zdać sobie sprawę z tego, że ssak (mały czy duży) odczuwa ból tak samo jak człowiek, a bycie na żywca wciągniętym przez pytona, czy ukąszonym przez pająka, który nie ma wystarczającej ilości jadu, żeby zabić szczurka od razu jest zwyczajnie okrutne.
Obrazek
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: dusiaczek »

Nasze pająki jedzą szarańcze, larwy etc dlatego że jeszcze są za małe na gryzonia, i dużo o tym z lubym dyskutowaliśmy i oboje stwierdziliśmy że raz-dwa razy do roku myszka tak dla urozmaicenia nie jest zła (tylko dla tych dużych panów), w końcu 20 cm pająk musi zjeść coś większego niż owad, a tez wiadomo, że im lepiej żywiony tym dłużej pożyje, no cóż, taka jest kolej rzeczy - gryzonie żywią się ziarenkami, zwierzęta terrarystyczne gryzoniami.

Lubuję się w szczurach jak i w pająkach i wiem, że dla wszystkich zwierząt chcę aby żyło się im jak najlepiej. Zajmuję się szczurami jak każdy tutaj - jak najlepiej się tylko da, najlepsze jedzenie, ściółka, klatka, smakołyki, wybiegi, pieszczoty, weterynarz etc etc. chcę, aby żyły jak najdłużej i były jak najzdrowsze. Ale tego samego terraryści chcą dla ich zwierząt ( w tym przypadku moim mówię o pająkach). Chcę, aby ich krótki (samców) żywot był jak najdłuższy i najmilszy. Wiadomo, że z pająkiem się nie pobawisz, nie pogłaskasz, że może cię ugryźć boleśnie i że nie jest takim sweetaśnym tulasem, ale jest zwierzęciem i zasługuje na jak najlepsze życie

Też wolałabym karmić węża/jaszczurkę "martwym pokarmem" i czego najbardziej nie popieram, to dawania takim zwierzętom żywych gryzoni tylko dlatego żeby popatrzeć sobie jak ich pupilek na nie poluje i zżera, nakręcić film i wrzucić na youtube (tak jak caaała masa ludzi). Ja nie widzę w tym nic "ciekawego", raczej bardziej obrzydliwego.

A co do jadu, owszem nie wszystkie pająki mają na tyle silny jad aby od razu zabić malucha i potem na tych wszystkich filmach można zobaczyć jak myszka/szczurek wije się jescze przez 5 minut, na szczęście w razie gdyby nasze miały dostać cos takiego, gwarantuję że myszka nie będzie cierpieć.

A że wątek jest o wyłudzaniu, to żeby nie robić OT dodam tylko, że takie zachowanie terrarystów czy ludzie chcących zarobić na sprzedaży maluchów na karmówkę jest infantylne i głupie, potem cierpią wszyscy terraryści, bo wiadomo, że jak przypnie się metkę jednemu, to przypina się ją wszystkim (widać to już po samej nazwie tematu "terraryści wyłudzają" a nie "są terraryści, którzy wyłudzają" czy "niektórzy...")

I zlinczujecie mnie pewnie za tą wypowiedź, ale cóż, powtórzę się po raz kolejny - taka już jest kolej rzeczy.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: krwiopij »

Zabijanie zwierząt dla własnej przyjemności (bo to bezpośrednia konsekwencja hodowania np. węży - a taka hodowla to wybór dla przyjemności, nie przymus) nie ma nic wspólnego z "koleją rzeczy". To jest czyjeś widzimisię, nie "prawo natury" czy inna siła wyższa.

Pajęczaki w żadnym razie nie muszą jeść kręgowców, do niczego nie jest im to potrzebne. Na tej samej zasadzie psa można poczęstować kociakiem - nie zaszkodzi przecież, a "w naturze" to się zdarza... Proponuję zawsze, niezależnie od hodowanych zwierząt, wybierać program minimum - zabijać jak najmniej, jak najbardziej humanitarnie i jak najbardziej prymitywne (chociaż nawet byle owada ciężko prymitywnym nazwać) formy życia.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
look2009
Posty: 13
Rejestracja: sob sty 09, 2010 4:51 pm

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: look2009 »

Lulu czy mogła byś jeszcze raz wkleić link który dałaś na 1 stronie albo powiedzieć co tam jest bo ten link sie nie otwiera :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzaki”