UWAGA - TERRARYSCI WYLUDZAJA GRYZONIE!

Ogłoszenia dotyczące oddania/sprzedaży/kupna zwierzaków (nie tylko szczurów).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: kulek »

Tak się wypowiada na temat gó***, a sam się zachowuje jak... :-\
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Paul_Julian »

unipaks pisze:Uwaga na terrarystę o nicku <przypadek> ze Starego Sącza (Małopolskie) GG 16291644
Na innym forum starał się już o myszki , ale mu ich odmówiono
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=5 ... &start=135
{ u dołu strony pod fotkami bidul z siechnickiej interwencji użytkownicy cytują jego wypowiedzi o „małej hodowli karmowej”, rozmnażaniu myszek itp. , są tam też jego przeczące sobie wzajemnie wyjaśnienia)
Istnieje możliwość , że może chcieć szczurki , myszki lub chomiczki z forum
Na giełdzie terrarystycznej dał ogłoszenie z ofertą kupna 20 żywych myszy z wysyłką:

„20 sztuk żywych myszy z wysyłką” – wysłano 06.02.2010

I jeszcze jedno – Kupię karmówkę ( mastomyszy , chomiki):

„mastomyszy 3 tygodniowe 20sztuk , chomiki miesięczne 10 sztuk
w rozsądnej cenie z wysyłką”

Zainteresowanym mogę przesłać linki na PW .
Kolega 'przypadek" już sie u nas wypowiada ....

http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=24951
http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t= ... 97#p652697
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Tili »

Raczej z kazdym sie kloci.
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: sssouzie »

a tak, też się zdziwiłam owemu przypadkowi znalezienia się i u nas na forum.
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Mucha321 »

Wypowiadał się na temat zasad i klasy terrarystów, i oskarżał innych o gó*** a sam reprezentuje niewiele większy poziom. :]
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Awatar użytkownika
misiamw
Posty: 55
Rejestracja: wt sty 05, 2010 12:53 pm
Lokalizacja: Tychy/Żarki

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: misiamw »

przypadek pisze:Mam małą hodowlę królików i z doświadczenia wynika że każdego królika można oswoić tylko różny jest czas potrzebny w zależność od charakteru króla.Co prawda chodzi mi bardziej o przyzwyczajenie królików do swojej obecności( nie uciekania podczas karmienia itp) bo przy kilkuset sztukach trudno było by wszystkie oswoić

pan przypadek hoduje też króliki bo wypowiedział sie dziś u nas na forum O_o
hayha
Posty: 9
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 7:19 am

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: hayha »

A co złego jest w hodowaniu królików? Jeśli by Przypadek chciał dostąć gryzonia za darmo to napewno nie przyznał by się do posiadania gadów
bloomside
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 11:48 am

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: bloomside »

A ja wam powiem że histeryzujecie o szczurach że idą na karmę,a sami mięso jecie i z tym problemów nie macie.Krowa,świnia,kura czy szczur co za różnica i tak pójdzie na karmę i niezależnie czy zje to człowiek czy wąż.Chyba że wszyscy jesteście wegetarianami.
Sam ma szczury,myszy na karmę i do hodowli.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: smeg »

Nikt z nas nie zjada krów, świń i kur żywcem. Gdybyś przeczytał temat dokładnie, to wiedziałbyś, że uznajemy humanitarne uśmiercanie karmówki przed spożyciem przez węża. A temat jest nie tyle o tym, że 'ojej, okropni terraryści karmią węża szczurkami', tylko o tym, że niektórzy adoptują szczura za darmo, udając że będzie ich domowym pupilem, a w rzeczywistości go skarmiają.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Tili »

Ok z tym, ze jemy zwierzeta hodowlane czyli krowy,swinie itp, ale wiesz, jak masz pupila w domu to jakos gorzej jest wyobrazic sobie go jako karme. Tak samo jak pojedziesz do Chin, Tajwanu czy innych azjatyckich miast i tam na twoich oczach wloza do "frytownicy" psa. Nie wiem jakim jestes czlowiekiem, ale ja na taki widok wpadlam w histerie i ryczalam jak glupia. Wiec w tym momencie wyobraz sobie jak sie czuja szczuromaniacy kiedy pomysla o piskach, czy walce szczura pozeranego przez weza. Ja osobiscie jestem przeciwna zabijaniu zwierzat, ale, zeby tak sie stalo minie jeszcze duuuuzo czasu
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Paul_Julian »

Popieram smeg. Uzytkownikowi bloomside po prostu sie nei chciało czytać całego tematu. Po co, jesli można napisac cokolwiek i zatrollować .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Lwica
Posty: 19
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 11:01 am
Lokalizacja: Kraków

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!

Post autor: Lwica »

Przeczytałam wątek od deski do deski, i to moje przemyślenia:

Po 1 to ten fascynat węży przegiął, bo na forum sczurzym, gryzoniowym itp ludzie chca oddać do adopcji zwierzaka żeby dożył swoich dni w kochającym domu a na karmę można szczura czy mysza z zoologa kupić (wiem wiem jestem okrutna ale taka jest prawda), w końcu z tymi zwierzakami w zoologach też coś musza robić, a mówmy co chcemy wąż z racji bycia wężem z dnia na dzień nie zacznie pożerac marchewki!

Po 2, Ci od wężów mają problem bo nawet pseudo hodowle nie chcą oddawać za darmo szczurów na karmę. Więc powstaje problem bo trzeba zapłacić bo nic na tym świecie nie ma za darmo. Stąd pewne zainteresowanie darmowymi szczurami "naszymi do adopcji" bo te sa za darmo, no a po co Oni mają płacić za utrzymanie egzotycznego pupila. Nie to że my dla szczurasów i myszasów kupujemy karmę i inne ważne rzeczy za grubą kasę nawet jak są u nas na DT. Dla Nich szczur jest szczur nie ważne czy hodowlany czy z zoologa czy uliczny.

Po 3 Chłopak od którego mam szczurzyce sam przyznał, że sa one wynikiem wpadki ( no cóż zdarza się) ale jak je odbierałam to jego 1 pytanie brzmiało ( a wiedział że moja siostra ma zarejestrowaną hodowlę fretoli) : "Ale to nie będą szczury na karmę?". Ja jako fascynatka szczurów nie dałabym ich pożreć zadnemu zwierzakowi. Ale jak taki człowiek ma wyczuć czy miły człowiek chętny do adopcji szczurasków nie ma węzowego pożeracza gryzoni wszelakich w domu? Jedynie może zaufać a jak widać w dzisiejszych czasach można ufać wyłącznie sobie (ewentualnie ludziom których się zna na wylot)!

Po 4 Juz ktoś poruszył ten temat, istnieją fermy zwierząt, gdzie hoduje się zwierzęta do określonych celów. Fermy frecie i chomicze - na futra (chore czyż nie?) ale skoro jest popyt to jest i podaż, fermy gryzoni gdzie w miare ludzkich warunkach hoduje się gryzonie ( głównie szczury) i za pomocą CO lub CO2 (tego do końca nie wiem) w miare po ludzku się je usypia (podobno nie boli, odpływasz i tyle) pakuje hermetycznie w opakowania i sprzedaje. NO ALE TAKIE ŻARCIE KOSZTUJE, bo trzeba za "działalność" takową zapłacić a nasze adopcyjne szczurki są za darmo!

Z wszystkich moich przemyślen przychodzi mi do głowy jedno podsumowanie:

Kłamstwo stało się popularnym środkiem zyskiwania tego co się chce, gdy jest sie zbyt wielkim ignorantem potrzeb własnego zwierzaka, bo czy to jest boa czy inny wąż to zasługuje na najlepsze żarełko a te z frem są odpowiednio przygotowane, i zabezpieczone np. przed rozkładem ( przecież to mięcho) a taki z adopcji może mieć utajone jakieś choroby ( przecież się zdarza) no i na koniec cos co już tu kiedyś na forum przeczytałam tyle że odnośnie szczurów : " Jak sobie wziąłeś / wzięłaś zwierzątko to musi byc Cie na nie stać". Bo do holery jak się przygarnęło zwierze nie ważne freta, szczur, wąż, mysz czy pies to TRZEBA BYĆ ZA NIEGO ODPOWIEDZIALNYM.
____________________________________
Ze mną: Kropka i Kreska
Za TM: Kłopotek, Szajba i Bajzel
[*][/color][/size]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!

Post autor: Blanny »

Lwica, w pełni się zgadzam.

Dodam od siebie, że nie mam nic przeciwko karmieniu wężów szczurami POD WARUNKIEM, że wcześniej humanitarnie się tego szczura zabiło i podało już martwego oraz, że kupiło się tego szczurka w zoologu (w niektórych są oddzielnie sprzedawane szczury na pokarm, oddzielnie te do towarzystwa) czy już zamrożone i przygotowane dla węża do podania.
Najbardziej oburza mnie to, że terraryści wymuszają te biedne szczurki od ludzi, którzy szukają im dobrego domu i oddają za darmo. Przecież to jest 10 czy 13 zł w zoologu! Ile razy na miesiąc je taki wąż? Na pewno nie codziennie, bo długo trawią.. Ze 2 razy? 4 razy? 4 x 13 zł = 52 zł. Ja na wykarmienie dwóch szczurów wydaję miesięcznie ponad 100 zł. Gdyby nie było mnie na to stać, NIE BRAŁABYM zwierzaka, jak każdy ROZSĄDNY człowiek, któremu zależy na dobru zwierzaka i dbaniu o niego, a nie na kolejnej zabawce.
Oczywiście i terrarysta i właściciel szczurów może iść na łatwiznę: terrarysta zdobywa darmowe szczurki, udając miłego, jednakże nie ma pewności, czy przyszłe 'żarcie' nie ma jakiś chorób, nie jest czymś zarażone. Tak samo właściciel szczurów może nie kupować witamin, żarcia droższej i lepszej firmy, paluchów, etc.. Może przecież rzucić szczurowi kawałek jabłka i garść pszenicy, jednakże taki zwierzak może zacząć szybko chorować z braku witamin, być osowiały, etc..
Jeśli KOCHASZ swoje zwierzę i ZALEŻY CI NA JEGO DOBRU, sprawisz wszystko, by mieć pewność, że jest zdrowe, szczęśliwe i zadbane. Terrarysta, który naprawdę kocha swoje węże, kupi gotowe, zamrożone szczury dla wężów, przebadane przez weterynarzy, a właściciel szczurów kupi lepszą karmę, do tego palucha i gerberka. A jeśli ktoś trzyma w domu zwierzaka, bo tak jest 'super' i 'cool' i może się pochwalić znajomym w pracy/szkole, no to cóż.. Żal i zwierzaka, i właściciela.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Mal
Posty: 478
Rejestracja: sob maja 01, 2010 5:31 pm
Kontakt:

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!

Post autor: Mal »

koszt szczura karmowego jest nawet niższy... U nas na uczelni jest sporo gadzin zatem na zwierzętarni hodowane są szczury specjalnie przeznaczone na karmówkę. Takiego szczura dorosłego można zakupić prywatnie za 6 zł. wąż większy typu boa bedzie zjadał ok, 1 szczura na tydzień więć w miesiącu koszt karmienia to ok 24 -30 zł.
Poza tym jest jakaś taka niepisana zasada, że nie podaje się, żywych szczurów, myszy czy kurcząt. wcześniej uśmierca się je przez dyslokacje kręgów szyjnych. to dość humanitarne, zwierzak nie przeżywa całego procesu duszenia przez węża.
franko
Posty: 26
Rejestracja: pt maja 14, 2010 2:12 pm

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!

Post autor: franko »

Żywych gryzoni sie nie podaje bo moga pokaleczyć węża. Dorosłe mrożone szczury można nabyć nawet za 4-5 zł. A jak się samemu choduje to wychodzi jeszcze taniej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzaki”