UWAGA - TERRARYSCI WYLUDZAJA GRYZONIE!

Ogłoszenia dotyczące oddania/sprzedaży/kupna zwierzaków (nie tylko szczurów).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: krwiopij »

Obawiam się, że Lulu już od dawna nie zagląda na to forum... :(
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
liczon
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 11, 2010 11:27 am

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: liczon »

krwiopij pisze:Zabijanie zwierząt dla własnej przyjemności (bo to bezpośrednia konsekwencja hodowania np. węży - a taka hodowla to wybór dla przyjemności, nie przymus) nie ma nic wspólnego z "koleją rzeczy". To jest czyjeś widzimisię, nie "prawo natury" czy inna siła wyższa.

Pajęczaki w żadnym razie nie muszą jeść kręgowców, do niczego nie jest im to potrzebne.
Owszem pajęczaki w żadnym wypadku nie muszą jeść kręgowców. Wszystkie składniki niezbędne do życia są w świerszczach, szarańczach, karaczanach, mącznikach itd.. oczywiście te też powinny być karmione jak najlepiej, aby były jak najbardziej odżywcze.

Nie zgadzam się jednak z Twoją opinią odnośnie "zabijania zwierząt dla własnych przyjemności". Wąż tak jak i każde zwierze, potrzebuje pokarmu najlepszej jakości, więc to nie jest widzimisię, ani żadna siła wyższa, tylko NATURA:). Hodujesz szczury dla przyjemności, tak samo terraryści hodują węże i nie jest to uwarunkowane rodzajem karmy jaki jest im podawany, tylko zainteresowaniami samych właścicieli.

Generalnie temat rzeka. Dla kogoś kto jest wielkim obrońcom i miłośnikiem szczurów itp..nie wytłumaczy się tego "prawa natury", zawsze będą twierdzić, że terraryści to "zło".
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: matrix360 »

liczon mój brat miał kiedyś pająki i powiem, że uwielbiałam te stworzenia i sama może kiedyś sobie jednego sprawię, ale na pewno nie będę go karmić myszkami czy też szczurkami, bo jak mowisz jest to "prawo natury".
Jeżeli pająk/wąż żyje na wolności, jest dziki to wtedy można powiedzieć, że obowiązuje prawo natury. Dzikie węze zjedzą dziką mysz albo dzikiego szczura, ale kiedy asz pajączka hodowanego u siebie w domu to nei możesz już pwoedzieć o "prawach natury", ponieważ sama podajesz mu jedzienie, uzależnia się od Ciebie, sam nie poluje.
Więc następnym razem używając zwrotu "prawa natury" przemyśl dokłądnie co piszesz.
Jak już mówiłam, lubię pająki i tego typu zwierzęta, nie kieruje się w wypowiedzi niczym poza rozumowaniem.
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Licho »

liczon, w naturze głównym pożywieniem pająków nadrzewnych są ogromne ćmy, a jakoś nigdy im się tego nie podaje (nigdzie na rynku nie dostaniesz ciem-larw czy kokonów). Jakoś nie wydaje mi się, żeby ptaszniki zakradały się do mysiego/szczurzego gniazda i wybierały młode. Częstym pokarmem ptaszników naziemnych są żaby, a też się nimi nie karmi.
Karmisz zwierze i tak nie tym, czym się żywi w NATURZE. Karmisz je tym co uważasz za stosowne i właściwe (Ty a nie natura). Możesz urozmaicić dietę pupila omijając ssaki, których cierpienie jest wręcz nieludzkie (swoją drogą nie zauważyłam, żeby tygrysom, rekinom, w zoo podrzucano niemowlęta "od czasu do czasu", bo to w NATURZE się przecież zdarza - zwykła ludzka hipokryzja).
Obrazek
liczon
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 11, 2010 11:27 am

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: liczon »

Zauważyłem, że na tym forum, dużo osób nie umie czytać ze zrozumieniem :/ Napisałem wyraźnie "owszem, pajęczeki w żadnym wypadku nie muszą jeść kręgowców", przetłumaczę to- kręgowce nie są głównym pożywieniem pajęczaków i nie trzeba ich im podawać. Zamiennikiem ćmy mogą być mole woskowe, a po drugie można je zastąpić świerszczami, mącznikami czy innymi owadami, które są łatwe w hodowli, przede wszystkim dostępne, tanie i spełniają doskonale warunki żywieniowe pajęczaków ;) I tak na marginesie nietoperze i ptaki również wpadają w pajęcze sieci ;)

Co do węży, chodziło mi o to, że naturalnym uwarunkowaniem węży jest jedzenie gryzoni, ptaków czy innych kręgowców, sałatą go raczej na pewno nie nakarmisz ;)

Temat rzeka.
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Nue »

naturalnym uwarunkowaniem węży jest jedzenie gryzoni, ptaków czy innych kręgowców, sałatą go raczej na pewno nie nakarmisz ;)
Podobnie jak naturalnym uwarunkowaniem węży jest życie i polowanie na wolności, a nie wegetacja w domu terrarysty.
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
liczon
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 11, 2010 11:27 am

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: liczon »

Nue pisze:
naturalnym uwarunkowaniem węży jest jedzenie gryzoni, ptaków czy innych kręgowców, sałatą go raczej na pewno nie nakarmisz ;)
Podobnie jak naturalnym uwarunkowaniem węży jest życie i polowanie na wolności, a nie wegetacja w domu terrarysty.

Hmm o szczurach można powiedzieć to samo ;)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: dusiaczek »

Jedzenie jedzeniem, ale to jest szczyt...
Skopiowane z forum terrarystycznego:

"oddam pare dorosłych szczurow , ktora to dała mi liczne potomstwo jak na moj gust "napracowali" sie juz wystarczajaco
dlatego zasługuja na "odpoczynek"
proponuje wykorzystac je jako karmowke poniewaz sa dosc agresywne zwłaszcza samica!!!!
odbior tylko i wyłacznie osobisty

chetnie przyjme w zamian parke myszek lub dwie samiczki ale nie jest to oczywiscie warunkiem potrzebujesz szczury pisz!! "
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: klimejszyn »

może dałoby się zabrać te szczury i spróbować je "okiełznać" jeżeli są agresywne... ? :-\
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: pariscope »

W NATURZE gryzoń ma szansę ucieczki przed polującym nań wężem. Wrzucony do terrarium nie ma żadnych szans.
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Jessica »

klimejszyn pisze:może dałoby się zabrać te szczury i spróbować je "okiełznać" jeżeli są agresywne... ? :-\
?? biedne szczurki
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: dusiaczek »

Niestety post pewnie jest już nieaktualny bo sprzed paru miesięcy, teraz zauważyłam.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Juhmenik
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 09, 2010 2:40 pm

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Juhmenik »

ciach!
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: kao »

:'( :'( :'(
"Przy zakupie większej ilości" znaczy, że ma ich więcej niż 6, biedne :(
Może weźmie je ktoś z okolic Rybnika?!
Awatar użytkownika
Dulcissima
Posty: 906
Rejestracja: sob mar 28, 2009 12:04 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Dulcissima »

ech.. gdybym mogła, to bym przygarnęła choć jednego.. ale rodzice by mnie chyba przeklęli za kolejnego ogona w domu, mimo, że to ja je utrzymuję :-\


A na zdjęciu widać, w jakich warunkach są trzymane.. ciaśniutkie akwarium, tak, że ogonki nawet nie mogą się swobodnie wyciągnąć :'(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzaki”