O szczurze -> Historia szczura

Czyli jak możesz zyskać sławę i uznanie pomagając nam w tworzeniu Artykułów.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 690
Rejestracja: śr gru 12, 2001 12:28 am
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

O szczurze -> Historia szczura

Post autor: Marcin »

Link do artykułu

Historia szczura... czyli skąd się nasze zwierzaki wzięły...
- http://szczury.org -

Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w środku i tłumaczył się że masz problemy z myciem...
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

O szczurze -> Historia szczura

Post autor: jutka »

W zasadzie dział nie mówi o historii szczura - może raczej "Cechy ogólne" albo "Biologia"?

W tabelce z rodzinami gryzoni są chyba błędy, ale mogę nie mieć racji, bo nie jestem biologiem, piszę co mi się wydaje i co znalazłam w Encyklopedii PWN: chomik nie należy do myszowatych tylko do chomikowatych (Cricetidae), a nornik do nornikowatych (Arvicolidae), smużka należy do smużkowatych (Zapodidae), natomiast do skoczkowatych (Dipodidae) należy skoczek pustynny.

Poza tym niejasne jest, dlaczego wybrane zostały te a nie inne rodziny - jakie było kryterium wyboru?

Może warto podać rodziny zwierząt hodowanych i sprzedawanych w sklepach zoologicznych, czyli:
chomikowate (Cricetidae) - chomik, myszoskoczek
marowate (Caviidae) - świnka morska
(?) (Octodontidae) - koszatniczka
szynszylowate (Chinchillidae) - szynszyla

A czy więcej - może administratorzy się wypowiedzą, bo nie chce mi się tych wszystkich rodzin wypisywać.

Edit: ciąg dalszy

Pierwszy akapit pod tabelką - na wyrazie "diastema" jest link do szczury.w.interia.pl, trzeba usunąć.

Piąty akapit - "młode licznie rodzą się do kilku razy w roku" - styl.
Lepiej "młode rodzą się zwykle w dużych miotach do kilku razy w roku".

Tabela "Zmysły", pole "Dotyk":
"bardzo dobry, zarówno za pomocą dłoni jak i włosków czuciowych"
Zamiast "dłoni" - "łapek". "Włoski czuciowe" - dla kogoś, kto nie wie o co chodzi to bardzo nieprecyzyjne określenie - gdzie niby znajdują się te włoski? Może lepiej "wąsów - wibrysów".

Tabela "Budowa ciała"
Znowu "dłonie" i "stopy". Może nie mam racji, ale wydaje mi się, że o dłoniach można mówić u naczelnych, szczury mają łapki przednie i tylne.

"Sierść" - "z wyglądu nieco skołtunion"a" ? - jakoś nie zauważyłam...

W tej tabeli można też dopisać te cechy, które często budzą niepokój u właścicieli (jak ja panikowałam z tymi pomarańczowymi zębami :)):
Ogon - zdarza się, że na końcu ogona spod skóry wystaje niewielki fragment kości ogonowej (1-2 mm)
Uzębienie - zęby zdrowego szczura są intensywnie żółte a nawet pomarańczowe.

Tytuł "Kilka ciekawostek", akapit trzeci - buuu, musiałabym go przepisać w całości... Wiem skąd to jest przepisane i niestety ktokolwiek to przepisywał powycinał części zdań w taki sposób, że całość stała się niejasna.

Ostatni rozdział "Szczur w religiach świata" nie bardzo tu pasuje, może przenieść do "Inne", "Ciekawostki"?
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 690
Rejestracja: śr gru 12, 2001 12:28 am
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

O szczurze -> Historia szczura

Post autor: Marcin »

Wyglada na to, ze trzeba by przeorganizowac cale menu... zapraszam do tego posta
Ostatnio zmieniony pn sty 29, 2007 9:54 am przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
- http://szczury.org -

Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w środku i tłumaczył się że masz problemy z myciem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poprawiamy artykuły”