Strona 1 z 1

Poprawianie artyku?ów... o co w?a?ciwie chodzi?

: ndz lut 27, 2005 9:52 pm
autor: Marcin
-------- WSTĘP --------
Ano, jak widzicie, na stronie (nazwijmy ja dla uproszczenia Artykułami :)) nie ma możliwości komentowania tekstu który się tam znajduje. Taką możliwość macie natomiast tutaj. Jest też jeden powód, opracowanie tego samemu zajęło by mi dużo czasu, mając pomoc Ani WildMoon i Banshee (may0nes już walczy z technikaliami :)) zajmie to czasu o wiele mniej. Jeśli natomiast każdy dorzuci do tej pracy swój wkład, całość powstanie błyskawicznie, i co ważne zostanie przedyskutowana, i skorygowana 'na gorąco'
Skąd pomysł na ten dział? Jak sami pewnie zdjecie sobie sprawę, część ww. artykułów mocno się rózni od tego co możecie przeczytać na forum, część z nich jest niepełna, inne są zbyt obszerne.
Poprawianie które widzicie w temacie ma być niczym innym jak tylko przeredagowaniem w mniejszym lub większym stopniu istniejących tekstów.
Nic nie stoi również na przeszkodzie aby powstały nowe podstrony i nowe działy.

-------- JAK TO MA WYGLĄDAĆ? --------

W założeniu, chodzi o to, żebyście pokazali jak widzicie dany fragment tekstu. Jak?

------------------------------------------------------------------------------------

Swoje kroki kierujemy w stronę sklepów zoologicznych, placówek naukowych lub ogrodów zoologicznych. Są to miejsca, gdzie zazwyczaj zwierzęta pochodzą ze zdrowych hodowli, więc nie powinny być chore. Jednak nie w każdym sklepie zoologicznym znajdziemy szczury. Powodem może być małe zainteresowanie kupujących albo po prostu wstręt właściciela sklepu do szczurów (znam taki sklep we Wrocławiu!).


Proponuję zamienić na:

Swoje pierwsze kroki kierujemy do prywatnych hodowców, kilka ogłoszeń znajdziemy również tutaj. Sklepy w ostatnich czasach nie są niestety najlepszym miejscem jeśli chodzi o zakup zwierzaka, przeważnie podejście sprzedawców pozostawia wiele do życzenia, a trafiają się również tacy, którzy o tych zwierzętach nie mają bladego pojęcia traktując je jak zwykły towar.


------------------------------------------------------------------------------------

Powyższy przykład pokazuje już chyba o co chodzi.

-------- ORGANIZACJA --------

Napiszę to tak, aby było to absolutnie jasne:

To nie jest dział 'luźnych rozmów', chodzi nam o konkrety, trzeba przebudować stronę, sami nie damy rady, a jeśli nawet, zajmie to o wiele więcej czasu.
Temat będzie 'moderowany agresywnie' co krótko mówiąc będzie oznaczać cięcie postów tak, aby mieściły się w tematyce działu, posty będące całkowitym OT będą usuwane.
Niewiele też przyjdzie nam z postów które w 80% będą błdami ortograficznymi, gramatycznymi itd. Jeśli chcesz żeby Twój tekst został zamieszczony na stronie, postaraj się, użyj słownika (Word ma całkiem niezły :))

-------- NO DOBRA, NAPISZĘ COŚ, CO JA Z TEGO BĘDĘ MIAŁ/A? --------

Krótko mowiąc... niewiele. Chociaż zależy to od tego jak dużą wartość będą miały dla Ciebie podziękowania zamieszczone pod tekstem, z informacją że przyczyniłaś/eś się do powstania tekstu który właśnie ktoś skonczył czytać.


-------- SŁÓW KILKA NA DOBRY POCZĄTEK --------

Jeśli macie jakieś pytania, zadajcie je tutaj, postaram się na nie odpowiedzieć. Mam również nadzieję, że pomożecie nam w rozwoju tak forum, jak i strony.


Powodzenia

Poprawianie artykułów... o co właściwie chodzi?

: ndz lut 27, 2005 10:05 pm
autor: moni
To ja mam takie pytanko, bo od dłuzszego czasu czekam na wklejenie dawek leków i nie wiem czy zrobić to tutaj na forum czy bardziej nadawołoby sie to właśnie do artykułów?

Poprawianie artykułów... o co właściwie chodzi?

: ndz lut 27, 2005 10:08 pm
autor: Marcin
Co i jak -> Choroby

Są już dwie podstrony, leki jako takie, kwalifikowały by się jako trzecia, zapraszam więc do odpowiedniego działu

Poprawianie artykułów... o co właściwie chodzi?

: pn lut 28, 2005 9:02 am
autor: jutka
1. Czy dozwolone jest proponowanie artykułów innych autorów, które są zamieszczone na forum? (rzecz jasna do uzgodnienia z autorem)

Przykład: W dziale Co i jak => Choroby nie ma mykoplazmozy. Mogłabym dopisać ten fragment, ale na forum jest już gotowy artykuł o mykoplazmozie zamieszczony przez Anię (która zna się na tym lepiej ode mnie), więc moim zdaniem sensowniejsze byłoby skorzystać z gotowego tekstu.

2. Z jakiegoś powodu nic nie widzę na tych stronach - i tekst i tło jest białe. Widzę dopiero, kiedy podświetlę cały tekst (Ctrl + A). Do tego zamiast polskich liter są krzaki. Pewnie to moja wina - proszę o uświadomienie, co mam ustawione nie tak.

Poprawianie artykułów... o co właściwie chodzi?

: pn lut 28, 2005 9:54 am
autor: Marcin
[quote="jutka"]1. Czy dozwolone jest proponowanie artykułów innych autorów, które są zamieszczone na forum? (rzecz jasna do uzgodnienia z autorem)

Przykład: W dziale Co i jak => Choroby nie ma mykoplazmozy. Mogłabym dopisać ten fragment, ale na forum jest już gotowy artykuł o mykoplazmozie zamieszczony przez Anię (która zna się na tym lepiej ode mnie), więc moim zdaniem sensowniejsze byłoby skorzystać z gotowego tekstu. [/quote]

Tak, między innymi o to chodzi, aly tylko jeśli podasz autora tekstu, tak, aby można było potwierdzić to, że zgadza się na przeniesienie jego artykułu.


[quote="jutka"]2. Z jakiegoś powodu nic nie widzę na tych stronach - i tekst i tło jest białe. Widzę dopiero, kiedy podświetlę cały tekst (Ctrl + A). Do tego zamiast polskich liter są krzaki. Pewnie to moja wina - proszę o uświadomienie, co mam ustawione nie tak.[/quote]

O tym, że tekst jest biały, nie miałem pojęcia... U mnie pod Mozillą (1.7.5) Forefoxem (1.1) i IE (6.0 SP2) wszystko wygląda tak, jak miało wyglądać...

Krzaki.... Te są zasługą tego, że strona jest przenoszona z kodoewania ISO-8859-2 na UTF-8 (chce sprawdzic jak się to sprawdzi) powinny zniknąć w ciągu dnia dwóch od daty wysłania tego posta.

Poprawianie artykułów... o co właściwie chodzi?

: wt mar 15, 2005 5:22 am
autor: jutka
Jeszcze jedna rzecz, która przeszkadza mi w poprawianiu - nie mogę zaznaczyć i skopiować kawałka tekstu ze strony. Zaznacza się albo wszystko, albo nic.

Poprawianie artykułów... o co właściwie chodzi?

: wt mar 15, 2005 3:50 pm
autor: Marcin
Niestety... wychodzą błędy techniczne popełnione w czasie pisania artykułów...

Po poprawkach beąsukcesywnie eliminowane, narazie... niestety musi zostać jak jest...

Poprawianie artykułów... o co właściwie chodzi?

: ndz gru 04, 2005 10:51 pm
autor: ESTI
I jak stoi sprawa z artykulami?