Nazwy miast.

zwierzak
Posty: 67
Rejestracja: wt sie 15, 2006 10:27 am
Kontakt:

Nazwy miast.

Post autor: zwierzak »

Nie wiem jak to zorganizować, ale fajnie by było gdyby każdy, kto zamieszcza w dziale oddam temat napisał w temacie nazwę miejscowości lub okolicy, której dotyczy ogłoszenie. Wtedy szukanie byłoby łatwiejsze. Wiem, że większość tak robi, ale nie wszyscy...
Przemoc jest przemocą. Nie ma znaczenia, czy ma ona miejsce w obozach koncentracyjnych czy w rzeźni.
- Charles Patterson
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Nazwy miast.

Post autor: limba »

Tak powinno byc tylko nie wszyscy sie tego trzymaja. jest to jedna z zasad umieszczania ogloszen. Na biezaco jest to zmieniane przez adminow i modow.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Blue
Posty: 96
Rejestracja: sob lip 22, 2006 12:37 pm

Nazwy miast.

Post autor: Blue »

najleprze byloby nowe okienko w tym dziale obok tematu - obowiazkowo do wpisania kod pocztowy (przynajmniej 2 pierwsze cyfry)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Nazwy miast.

Post autor: limba »

[quote="Blue"]wpisania kod pocztowy [/quote]
a w jakim celu? :drap:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Nazwy miast.

Post autor: Vella »

Aha, a ja będę siedziała z książką kodów pod reką i zerkała sobie w nią czytając posty w tym dziale.
Ot tak, żeby wiedzieć jakiego miasta dotyczy treść posta.
No genialne po prostu.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Nazwy miast.

Post autor: mazoq »

ale sam pomysł nie jest zły - w czasie pisania nowego tematu nie byłoby możliwości wysłania go jeśli się nie zaznaczy (odfajkuje) krótkiej klauzuli że się zapoznało z regulaminem danego działu. np. "oświadczam że zapoznałem/łam się z zasadami pisania tematów w tym dziale oraz skorzystałem/łam przed założeniem nowego tematu ze spisu treści i opcji "szukaj"."
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Nazwy miast.

Post autor: ESTI »

[quote="mazoq"]ale sam pomysł nie jest zły - w czasie pisania nowego tematu nie byłoby możliwości wysłania go jeśli się nie zaznaczy (odfajkuje) krótkiej klauzuli że się zapoznało z regulaminem danego działu. np. "oświadczam że zapoznałem/łam się z zasadami pisania tematów w tym dziale oraz skorzystałem/łam przed założeniem nowego tematu ze spisu treści i opcji "szukaj"."[/quote]
Kiedys bylo to przerabiane i nie zdalo rezultatu, bo nikt tego nie czytal...
Obrazek
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Nazwy miast.

Post autor: mazoq »

ale przynajmniej wyeliminowalibyśmy procent osób które z gapiostwa nie zauważyły "szukaj" i regulaminu - za pierwszym razem myślę że każdy by to przeczytał (np. gdyby był napisane czerwoną czcionką, jakiś bardzo krótki tekst, którego nie-odfajkowanie uniemożliwiałoby wysłanie tematu) i byłby świadomy tego że nie szukał, bo mu się nie chciało. myślę że łatwiej można by było wtedy wyłapywać trolle, zakładające po kilka razy powtarzające się tematy, bo byłaby to wtedy ewidentnie robione naumyślnie, a nie przez ślepotę.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nazwy miast.

Post autor: Ania »

Nie wyeliminowałoby. Taki pomysł był już wprowadzony w życie i statystyki wyraźnie pokazały, że zupełnie nic to nie dało. To właśnie jak wyważanie otwrtych drzwi.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Blue
Posty: 96
Rejestracja: sob lip 22, 2006 12:37 pm

Nazwy miast.

Post autor: Blue »

a okienko do wpisania miasta???
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nazwy miast.

Post autor: Ania »

Ale co - okienko do wpisania miasta? Chodzi o to by było obowiązkowe przy rejestracji, tak?
Musisz pamiętać, że nie wszyscy rejestrują się tu by oddać zwierzaka. Jak komuś będzie spieszno to wpisze "abcd" żeby tylko się za\rejestrować.
Poza tym w tym wypadku gó*** należy myśleć o dobru szczurów - niektórzy rejestrują się bo coś się dzieje z Ich zwierzaczkiem i nie w głowie im szukać przy którym z kilkudziesięciu pól widnieje jeszcze czerwona gwiazdka i ktre pole jest obowiązkowe dodatkowo.

Btw. to też już było :)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Nazwy miast.

Post autor: ESTI »

Dodam, ze jak tylko czas na to pozwala, to dodaje nazwe miasta do tytulu ogloszenia, zeby wszyscy wiedzieli od razu. Jak widac wiekszosc ogloszen je posiada - mysle, ze nie ma co wymyslac, a w dodatku tak jak pisze Ania, kazdy moze wpisac cokolwiek.

BTW
Przy rejestracji uzytkownik musi uzupelnic pole "skad:. ;)
Ale czasami nie pokrywa sie to z miejscowosciami, z ktorych pochodza szczurki do adopcji...
Obrazek
Blue
Posty: 96
Rejestracja: sob lip 22, 2006 12:37 pm

Nazwy miast.

Post autor: Blue »

niezupenie o to mi chodzilo, myslalam ze przy zamieszczaniu ogloszenia bedzie pojawiac sie okienko do obowiazkowego wpisania miasta.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nazwy miast.

Post autor: Ania »

Niestety jest to nie do zrobienia w tym skrypcie który mamy na forum. Takie okienko wyświetlałoby się we wszystkich działach.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Nazwy miast.

Post autor: Nisia »

[quote="ESTI"]Przy rejestracji uzytkownik musi uzupelnic pole "skad[/quote]
Ale dużo osób pisze "skądinąd" i inne takie. A potem czasem pojawia sie problem - bo proszą o kontakt do lekarza, ale nie wiadomo skąd są. Poza tym - jesli ktoś pisze ogłoszenie o adopcji zwierzaka, to chyba jasne, że najczęściej on się tym zajmuje.

Czy można by, żeby zapobiec masie "skądinąd", zrobic pole wyboru? Takie, jak przy dacie urodzin. Wypisac przy polu "skąd" nazwy miast najcześciej pojawiających się na forum + "zagranica". Dla tych, co nie łapią się pod żadne z miast zostawić "inne" - łatwiej byłoby takich wyłapać i spytać skąd są (na pw). A potem podane przez nich miejscowości dodać.
Przeszukanie takiej listy to zawsze troszke więcej pracy niż wpisanie "abcd". Nawet dojechanie do tego "inne" wymaga odrobinę więcej zaangażowania.
O, a jakby ktoś z zagranicy chciał miec wpisane miasto i państwo to musiałby zwrócić się do admina o dodanie.
A jesliby ktos chciał dwa miasta to może dwa pola wyboru: miasto 1 i miasto 2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”