Ptaszniki

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
con3x
Posty: 210
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 11:48 pm

Re: Ptaszniki

Post autor: con3x »

1. Młoda parachybana. Wydaje mi się, że jeszcze może żyć, chociaż poza faktycznie dwuznaczna.
2. Geniculata.
3. Avicularia jakaś.. na pewno nie versicolor. Reszta jest tak do siebie podobna, że nie sposób odróżnić.
bless ya.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Ptaszniki

Post autor: dusiaczek »

Co do jedynki też mnie się tak zda aczkolwiek różne pogłosy chodzą na 2 forach różnych ale niektórzy też na to stawiają, chociaż przyznam że nieliczni.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Ptaszniki

Post autor: dusiaczek »

pariscope - poszło PW ;]
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Ptaszniki

Post autor: Licho »

Avicularie rzeczywiście ciężko jest między sobą odróżnić, szczególnie młode osobniki. Sama mam siedem różnych potrafiłabym jedynie określić których kilka mogło by to być. Przy dorosłym osobniku odróżnienie jest dużo łatwiejsze.
Swoją drogą jak to się stało, że weszli w ich posiadanie??

Jakby chcieli oddać małą avi, to chętnie powiększę swoje stado i z ciekawością będę starała sie rozwikłać zagadkę.
Btw Avicularie są obecnie pieruńsko tanie, więc podejrzewam, ze więcej jak 20zł za niespodziankę w tym wieku nie dostaną ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Ptaszniki

Post autor: nausicaa »

czy ktoś z krakusów może pomóc w przełożeniu ptasznika Chroamtopelma do nowego opakowania? bo kurde, dziś chciałam ją przekładać, żeby terra wyparzyć, bo od świerszczy sie roztocza pojawiły, ale takiego szału dostała, że nie umiem, a nie chcę żeby mi zwiała, kiedy mam ją w pokoju ze szczurami (no i w ogóle)...więc gdyby mi ktos pokazał jak toto złapać, bo ja sie boje, że dziabnie i przełożyć bez stresu, będę wdzięczna...:D
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Ptaszniki

Post autor: dusiaczek »

ja zawsze otwieram terra i cierpliwie czekam az wyjdzie, ew. poganiam pędzelkiem, i nakierowuję na nowy pojemnik, ew. jeśli pojemnik zmieści się w terra to nakladam na pająka i podkładam przykrywką. Ot takie rady "przez internet" ;)
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
sheila.
Posty: 366
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 9:49 am
Lokalizacja: Kęty.

Re: Ptaszniki

Post autor: sheila. »

A ja mam takie pytanie jakiej wielkości musi byc terrarium dla pająka ?.
sheila&mysia <3
CookieMonster
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 08, 2011 2:15 pm

Re: Ptaszniki

Post autor: CookieMonster »

PRzepraszam ale.. fuj fuj fuj fuj fuj fuj FUUUJ :-X :-X O dżizas myślałam że zaraz stracę powietrze . Ja mam ewulowaną arachnofobie na poziom czerwony , duszności itp. nie iwem poco weszłam w ten temat :'( Jak to paskudstwo można dodykaać :o :-X :-[ Bez urazy.A tak poza tym wszystkie moje fobie :D
klaustrofobia - chyba każdy ma :P
arachnofobia - przed pająkami
Lepidopterofobia- przed motylami
Coulrofobia - klauny ,mimy :'( :'( Nie potrafię nad tym zapanować :'(
No i lęk wysokości :-*
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Ptaszniki

Post autor: Kameliowa »

CookieMonster pisze: mam ewulowaną arachnofobie
że co ?
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ptaszniki

Post autor: klauduska »

karmeliowa, czytaj uważniej..
CookieMonster pisze:ewulowaną arachnofobie na poziom czerwony
takie porównanie tylko, a nie jakąś nową chorobę sobie stworzyła..
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Ptaszniki

Post autor: Kameliowa »

nie wiem kto ma problemy z czytaniem, bo ja nigdzie nie napisałam, że Cookie wymyśliła chorobę.

pytam się co to znaczy, że arachnofobia jest ewulowana (?)
wyewoluowana?
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Ptaszniki

Post autor: dusiaczek »

sheila. pisze:A ja mam takie pytanie jakiej wielkości musi byc terrarium dla pająka ?.
To zależy od pająka.

A jak już piszę, to się pochwalę, że kolekcja moja liczy już sztuk i gatunków 5, a w sumie z TŻ - sztuk - 13, gatunków - 11 ^^
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Ptaszniki

Post autor: Licho »

Dla pajaków nadrzewnych terrarium powinno byc wyższe niż szersze, a dla na/podziemnych odwrotnie. Zazwyczaj wystarczy terrarium ok 25x30x25. Wielkość terrarium zależy również od stadium pająka.
Obrazek
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Ptaszniki

Post autor: dusiaczek »

30x30x30 myślę, że to minimum jeśli chodzi o 'wystarczy dla każdego', choć fakt - jedne muszą być 50 wysokie, inne wystarczą 15 szerokie. Poza tym przy każdym gatunku pająka w opisach pisze jakie winien mieć terrarium, więc problem ze znalezieniem ten informacji praktycznie nie istnieje.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
KABUMBA
Posty: 23
Rejestracja: wt lut 22, 2011 12:37 pm

Re: Ptaszniki

Post autor: KABUMBA »

czesc tez hoduje ptaszniki i inne zwierzeta
z pajakow mam
H.gigas L3
C.fasiatum L3
L.hasselti (czrne wdowy) x4
A.genikulata L3

hodowalem duzo ptasznikow to profil na stronie poswieconej terrarystyce http://www.terrarium.com.pl/forum/profi ... ue&u=39865
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”