akwarium

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

akwarium

Post autor: jokada »

stwierdziłam że sie pochwale ;)

ja mam 40 l.
a w nim dwa glonojady, 3 kiryski pstre, 5 otocitusów i stadko platek (i inwazje ślimaków)
całe akwa - zdjęcie
platka - zdjęcie
kisyski - zdjęcie

mam też 14 l. (robiło za kotnik dla małych rybek)
mieszka w nim bojownik Mietek II :mrgreen:
Mietek - zdjęcie
akwa - zdjęcie

ma ktos z Was akwa?
jeżeli tak, to jakie
i co w nim ciekawego pływa ?
bronka
Posty: 77
Rejestracja: pn wrz 22, 2003 5:47 pm

akwarium

Post autor: bronka »

ślicznego masz Mietka!
obecnie mam tylko gryzaczki, ale kiedyś miałam rybki i miałam też inwazje ślimaków! grrr prawdziwa inwazja.. pozbyłam się tych niechcianych mieszkańców dopiero po wyparzeniu wszystkiego w akwarium. nawet roślinki umyłam gorącą wodą.
are u szczur?
noski swoje w sprawy Waszych szczurasków wściubiają Efiks, Tymek i Smerfek
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

akwarium

Post autor: lajla »

ja mam mala kule gdzie mieszkaja 4 rybki
bojownik -leabgott
monolezja 2- pawel i piotrek brozek
i webstrer (noname)nie wiem czym on jets
ale maze sobie o wiekszym akwarium :)
ze stadkiem pielegnic :P
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

akwarium

Post autor: Mycha »

Ja mam 100 litrów. Chwilowo mam także inwazję ślimaków, ale mój labeo je powoli zjada :wink: Mam tak:
- Tilapię- Francuza
- Trzy kirysy
- Suma- Edka
- Brzanki różane
- Guraminy
- Neony
- Brzanki sumatrzańskie
- Molinezje
- Skalary
- Glonojada- Gwidona
No i bojowinka, nadzwyczj spokojnego- Grypsika- który mieszka razem z tamtyki rybami i jego żoną :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

akwarium

Post autor: kwitak »

Ja ma 30l. Aktualniepływają w nim 2 neonki, 2 żałobniczki, 2 mieczyki, 1 danio i 2 brzanki.
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

akwarium

Post autor: Czarna20 »

miałam kulę z ślicznym bojownikiem, Eustachy się nazywał, niestety zdechł w zeszłym miesiącu....
bardzo bym chciała mieć duuuże akwarium ale nie mam go gdzie postawić(małe mieszkanko i brak wolnej powierzchni płaskiej).
może po remoncie (za jakieś pół roku) zafunduję sobie akwa...chciałabym mieć rybki morskie.
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

akwarium

Post autor: Mycha »

Ohh... akwarium morskie. Bardzo bym chciała, ale potrzebne są do niego specjalne sprzęty, a samo akwa nie moze mieć 30 litrów :wink: Do tego jeszcze dwie żarówki z jakimiś tam właściwościami [jedna 300zł druga 200zł], specjalne kamienie, rośliny i pokarm- a jeszcze do tego filtr [700zł] i ryby których ceny sa... hmm... kosmiczne? Mój znajomy za 6tys założył takie akwarium, ale jest ono narazie prowizoryczne [mało rybek]. Do tego nie zapomnijmy że ryby są odławiane z ich naturalnego środowiska i często są to gatunki zagrożone na które trzeba mieć specjalną zgodę cites. Ostatnia premiera filmu "Gdzie jest nemo" sprawiła niemalże całkowite zniknięcie odmiany "nema" w naturalnym środowisku, bo ludzie kupują nielegalnie- taniej i bez umiaru.
Nie mówię tu, że jestem przeciwna tego typu akwariom! One są piękne ale chodzi mi tu o wielką odpowiedzialność :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

akwarium

Post autor: lajla »

ja z malej kuli przenisolam rybki:) kupilam roslinki jeszcze chce korzen okupic :) i inne roslinkji bo i tak mam ich malo ale duzo rybek doszlo :) az mi sie ich juz nazywac nie chce ale mam glonojada i slimaka duzego ajsnego z pomaranczowe odblaskowe male plamki na skorze i taka ladna czarna z czerwonym ogonkiem i jeszcze tam ajkies ale nazw nie pamietam :D
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

akwarium

Post autor: IVA »

Aś masz bardzo ładne i barwne akwaria a bojownik jest piękny i okazały. :D
Obecnie nie mam juz akwarium ale jeszcze dwa lata temu miałam 2 - jedno 200 l. i jedno 80 l. Miałam takie rybki jak: pielęgnice papuzie, ramirezje, motylice, sklary, glonojady, wegorzyki, pielęgnice magmasterii, argusa, strzelczyka, kiryski.
Bojownika też próbowałam hodowac ale niestety z jakiś przyczyn nie żyły u mnie długo i po trzech próbach zrezygnowałam
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

akwarium

Post autor: jokada »

a dziekuje :oops:
tylko mały ten baniaczek :roll:
marzy mi sie tak min. 100 l. z pielęgnicami
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

akwarium

Post autor: IVA »

Jak mogę coś poradzić, to może z pielęgnic te łagodniejsze. Jeżeli chodzi np. o pawiookie albo niebieskołuskie to co prawda nieźle wyglądają ale sa naprawdę dosyć agresywne, przy karmieniu moga poranić ręce.
Pielęgnice papuzie o których pisałam są trzech odcieniach : zółtej, pomarańczorej i w plamy żłóto-czarne. Cena za młodą sztuke jakies 4 lata temy wynosiła w sklepie 25 zł. za żółte i żółto-czarne oraz 40 zł. za pomarańczowe. Nie wiem jak w hurtowni. W akwarium pięknie wyglądają a rękę można spokojnie włożyć żeby coś poprawić albo nawet karmić z ręki. I po pewnym czasie zwracaję uwagę na swojego właściciela.
I jeszcze jedno - jak juz kiedyś będziesz miała 100 l to zapragniesz 200 l, sama to przechodziłam :D
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
razbora
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 18, 2004 10:09 pm

akwarium

Post autor: razbora »

Cześć ja mam akwarium 80l
mam w nim:
- tetry żałobniczki
- tetry czerwone
- tetry białe
- neonki inessa
- neonki czerwone
- neonki zielone
- razbory klinowe
- głupiki
- glonojady
- sum szklisty
- żabke
- krewetke
- ślimaki (te duże)
mam jeszcze kule -pływają tam dwa głupiki, pare malutkich glonojadków i dwa Duże ślimaki.
Może chciał by ktoś takiego ślimaka?
Mam zdjęcia jak by ktoś chciał sobie zobaczyć to prześle.
Ostatnio zmieniony czw mar 04, 2004 5:45 pm przez razbora, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrowionka
Sigrid

akwarium

Post autor: Sigrid »

Ja mam kule 15 litrow,z pelnym wyposazeniem:garzalka z termoregulatorem,filtr i napowietrzacz,korzen, i kryjowka dla rybek. Jak kupowalam dla kolezanki parke barwniakow czerwonobrzuchych na urodziny(to bylo zaplanowane,kolezanka ma akwa i wiedziala co dostanie), to te dwie rybcie mieszkaly u mnie kilka dni,i nawet nie spostrzeglam kiedy zlozyly ikre.ZLozyly okolo 20 paru sztuk,wyklulo sie 15,czesc zostala zabita(pierwsze bledy rodzicieli) i ostatecznie zostalo 5.I ksoro im tak dobrze u mnie bylo to zostaly.No bo skoro sie rozmanazja to oznacza to warunki sa odpowiednie. :)
Wiec teraz plywa tam para barwniakow i 5 1,5 cm rybeczek slicznych :)
Sigrid

akwarium

Post autor: Sigrid »

Ja mam kule 15 litrow,z pelnym wyposazeniem:garzalka z termoregulatorem,filtr i napowietrzacz,korzen, i kryjowka dla rybek. Jak kupowalam dla kolezanki parke barwniakow czerwonobrzuchych na urodziny(to bylo zaplanowane,kolezanka ma akwa i wiedziala co dostanie), to te dwie rybcie mieszkaly u mnie kilka dni,i nawet nie spostrzeglam kiedy zlozyly ikre.ZLozyly okolo 20 paru sztuk,wyklulo sie 15,czesc zostala zabita(pierwsze bledy rodzicieli) i ostatecznie zostalo 5.I ksoro im tak dobrze u mnie bylo to zostaly.No bo skoro sie rozmanazja to oznacza to warunki sa odpowiednie. :)
Wiec teraz plywa tam para barwniakow i 5 1,5 cm rybeczek slicznych :)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

akwarium

Post autor: lajla »

a co dostala kolezanka ??? :> :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”