A Lemingi???

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nika_One
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 18, 2006 12:34 am
Kontakt:

A Lemingi???

Post autor: Nika_One »

Zbieram wszelkie info na temat tych "przedziwnych" zwierzaków:)
Jesli znacie jakieś interesujące strony lub macie jakieś ciekawe informacje na ich temat prosze o kontakt.

Pozdrawiam Nika
Awatar użytkownika
Niuniak
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 10:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

A Lemingi???

Post autor: Niuniak »

ja wiem tyle, że raz do roku skaczą do wody i topią się (ciężko żeby to powtórzyły :P ) . ale robią to stadnie. prawdopodobnie, żeby zmniejszyć zbyt dużą liczebność.
No i jeszcze kiedyś byla gra Lemmings (na amige :P ) . trzeba było doprowadzić je do wyjścia tak żeby nie wpadły do wody i nie utopiły się :P
Bo szczuraki tak jak i dzieci dzielą się na : czyste i ...... szczęśliwe ;)
Awatar użytkownika
Filip11
Posty: 166
Rejestracja: czw sie 31, 2006 9:28 pm
Lokalizacja: Złocieniec

A Lemingi???

Post autor: Filip11 »

Wikipedia twoim przyjacielem!

Leming
zwierzak
Posty: 67
Rejestracja: wt sie 15, 2006 10:27 am
Kontakt:

A Lemingi???

Post autor: zwierzak »

O lemingach wiem tyle co z lekcji geografii, ale wiem, że są małymi gryzoniami i rozmnażają się bardzo szybko. Ich populacja jest jednak w ryzach bo są ekhm... zbyt ambitne...
Ostatnio zmieniony ndz sty 07, 2007 7:41 pm przez zwierzak, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemoc jest przemocą. Nie ma znaczenia, czy ma ona miejsce w obozach koncentracyjnych czy w rzeźni.
- Charles Patterson
Pituophis
Posty: 221
Rejestracja: pn lis 21, 2005 8:49 pm

A Lemingi???

Post autor: Pituophis »

http://www.rodent-info.net. Parę gatunków jest w hodowli, najczęstsza jest piestruszka (Lagurus lagurus).
rav
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 10:58 pm

RE: A Lemingi???

Post autor: rav »

[quote="Nika_One"]
Zbieram wszelkie info na temat tych "przedziwnych" zwierzaków:)
Jesli znacie jakieś interesujące strony lub macie jakieś ciekawe informacje na ich temat prosze o kontakt.

Pozdrawiam Nika
[/quote]

Witam serdecznie,
od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem parki maleńkich lemingów. Z mojej strony mogę opowiedzieć o ich zachowaniu, natomiast ja chętnie posłuchałbym jakichś rad co do ich hodowli, bo w Internecie prawie nic nie ma...
Pituophis
Posty: 221
Rejestracja: pn lis 21, 2005 8:49 pm

RE: A Lemingi???

Post autor: Pituophis »

Skąd masz!? :) Masz Lagurus lagurus?
Daj maila na PW, coś mi się tam pętało o nich to wyślę :) Generalnie trzeba pamiętać o tym, że to gryzonie nie tolerujące cukru w diecie, wrażliwe też na wysoki poziom tłuszczu. Dieta złożona z granulatu dla królików, siana i niesłodkich warzyw oraz ziarna zbóż jest odpowiednia. Jako dodatek stosuje ię suchą karmę dla psów oraz owady.
Najlepiej czują się w grupach złożonych z 4-7 osobników, z przewagą samic.
rav
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 10:58 pm

RE: A Lemingi???

Post autor: rav »

Tak, sądząc ze zdjęć w Internecie jest to Lagurus lagurus, po polsku zaś Leming Śnieżny. Otóż dowiedziaem się, że w jednym ze sklepów zoologicznych na Ursynowie w Wawie jest hodowla lemingów. Pojechałem, obejrzałem, porozmawiałem, i po godzince zastanowienia zdecydowałem się na parkę. Strasznie pocieszne zwierzaki, raczej nie będę miał stadka 4-6, ale już ta parka którą mam dokazuje niesamowicie :)

Zwierzaki są bardzo żywe, sprytne, nie potrafią usiedzieć spokojnie nawet 10 sekund :) jedyne co mnie martwi to to, że jeden z nich jest bardzo zadziorny i próbuje dominować nad drugim, a nawet gryzie mnie w palce kiedy wkładam rękę do klatki :) a mimo że jest malutki, ząbki ma ostre jak szpileczki...

Dzięki za informacje, jeżeli chodzi o żywienie to dowiedziałem się wszystkiego w sklepie. Adres mailowy wyślę na priv . Dzięki.
Ostatnio zmieniony pn lut 05, 2007 12:24 am przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.
Pituophis
Posty: 221
Rejestracja: pn lis 21, 2005 8:49 pm

RE: A Lemingi???

Post autor: Pituophis »

Lagurus lagurus to po polsku piestruszka.
Nika_One
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 18, 2006 12:34 am
Kontakt:

RE: A Lemingi???

Post autor: Nika_One »

rav pisze: Tak, sądząc ze zdjęć w Internecie jest to Lagurus lagurus, po polsku zaś Leming Śnieżny. Otóż dowiedziaem się, że w jednym ze sklepów zoologicznych na Ursynowie w Wawie jest hodowla lemingów. Pojechałem, obejrzałem, porozmawiałem, i po godzince zastanowienia zdecydowałem się na parkę. Strasznie pocieszne zwierzaki, raczej nie będę miał stadka 4-6, ale już ta parka którą mam dokazuje niesamowicie :)

Zwierzaki są bardzo żywe, sprytne, nie potrafią usiedzieć spokojnie nawet 10 sekund :) jedyne co mnie martwi to to, że jeden z nich jest bardzo zadziorny i próbuje dominować nad drugim, a nawet gryzie mnie w palce kiedy wkładam rękę do klatki :) a mimo że jest malutki, ząbki ma ostre jak szpileczki...

Dzięki za informacje, jeżeli chodzi o żywienie to dowiedziałem się wszystkiego w sklepie. Adres mailowy wyślę na priv . Dzięki.
hej, to u nas kupiłes te lemingi...;d
własnie dlatego napisałam tutaj posta, bo ciagle mało info...za mało!!!!

Napisane przez Filip11 - 07-01-2007 11:24 AM
Wikipedia twoim przyjacielem!

Leming  
ale nie o podstawy mi chodziło..tyle to ja potrafie znaleźć na necie ;]
Hachi
Posty: 9
Rejestracja: śr sty 24, 2007 7:10 pm

RE: A Lemingi???

Post autor: Hachi »

Przeciez parka sie bedzie rozmazac! Wykastrowales samca? Czy jak... Bo wiesz ciezko sobie potem poradizc z rosnacym geometrycznie stadem..
Pituophis
Posty: 221
Rejestracja: pn lis 21, 2005 8:49 pm

RE: A Lemingi???

Post autor: Pituophis »

Przeciez parka sie bedzie rozmazac
Oby! W Polsce prawie nie ma tych zwierzaków:) Gwarantuję że nadmiaru nie będzie przez następnych 10 lat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”