Psy rasowe i kundelki.

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Nakasha »

* odszczekiwanie się Shiry ładnie widać od 3:00.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
EratoTiaTuatha
Posty: 98
Rejestracja: wt mar 05, 2013 1:41 pm
Lokalizacja: Skępe/Toruń
Kontakt:

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: EratoTiaTuatha »

W Polsce - nie. Hodowle trzymające się tego typu są w zasadzie tylko w Stanach, a i to tylko kilka. Za to znam osobiście sukę mieszańca nieznanego pochodzenia (ze schronu), która wygląda dokładnie tak, za wyjątkiem tego że ma ten ciemnobury wariant starego, wilczastego umaszczenia które aktualnie już chyba tylko w liniach pracujących się uświadczy... Nawet z charakteru dokładnie taki pies ;)

Oho, ładnie się bawią. Widać po małej że jak chce to potrafi się odszczekać ;)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Nakasha »

Jak ktoś jest w miarę zorientowany w tym, czego szuka, to łatwiej mu znaleźć odpowiedniego psiego towarzysza, nawet jeśli nie będzie rasowy. ;)

I jeszcze filmiki:

Nala i Shira się zagryzają

http://www.youtube.com/watch?v=oxGpIH_1 ... e=youtu.be


Nemo gryza gałązkę a Shira usiłuje mu przeszkadzać

http://www.youtube.com/watch?v=lICiNahe ... e=youtu.be
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Afera »

Nakasha pisze:Nemo i Nala są chudzi, ale ja się już po prostu poddałam i nie próbuję ich utuczyć. Dostają dużo karmy, dodatkowo polewam im olejem z oliwek i ryb na zmianę. NN mimo tego jedzą... średnio. Za to Shira wsuwa wszystko co widzi, jak odkurzacz. :P więc uznałam, że dopóki NN są zdrowi, nie muszą mieć tłuszczu, skoro nie chcą.

A tak oprócz wagi, oboje mają lekką budowę. Mi też nie podobają się ciężkie, szerokie ONki, wolę lżejsze typy. Chociaż mój to wygląda jak szkielet z sierścią. ;) to wspaniałe psy, tylko trzeba wybrać dobrą hodowlę lub adoptować odpowiedniego psa. Ja już wiem, że zawsze jakiś ONek z nami będzie. :) Tylko na pewno NIE z linii użytkowej.. owszem, te psy są często mniejsze i mają proste zady, ale mają też ogromny pęd do pracy, a ja wiem, że nie byłabym w stanie tego zapewnić w takiej ilości, jakiej użytek potrzebuje.

Za to są w Polsce hodowle ONków typu staroniemieckiego, zdecydowanie są warte uwagi. ;)
Co do wagi - to wiadomo różne psy mają różną przemianę materii. Przykładowo moja Afera ma bardzo dużą tendencję do tycia i nawet na karmie light, poza sezonem zaprzęgowym potrafi przytyć.
A czym karmisz swoje psy? Może spróbuj BARF-ować. Psy po mięsie zazwyczaj nabierają masy.

Co to ON-ków z linii użytkowej - mam ten sam problem co Ty. Podobają mi się one niesamowicie, ale nie wiem czy podołałabym z pracą nad takim psem. Ja po prostu chciałabym mieć ON-ka lekkiego, z normalnym zadem, spokojnego, zrównoważonego i posłusznego, tak by bez problemu dogadał się z moimi hasiakami i nie sprawiał problemów w wychowaniu, czy z "nic nie robienia". Chcę ON-ka, bo chcę mieć choć jednego psa, który mi nie wpuści obcego na działkę, a takich typów na naszej wiosce jest dużo co się pchają na cudze podwórka... wejdzie mi taki puści hasiaki i co? Mało tego chcę psa, od którego hasiaki mogłyby się wiele nauczyć. Z doświadczenia wiem, że husky wychowywany przy owczarku przejmuje wiele jego zachowań. Przykładowo Mistrz nauczył się aportować i ma fioła na tym punkcie. ;)
EratoTiaTuatha pisze:Znamy takie psy ;) Jak im tak dobrze, to niech robią co chcą, zawsze powtarzam że pies jak będzie głodny, to zje ;)

Fakt, to mnie właśnie powstrzymuje przed liniami użytkowymi. Szczególnie że sama nie jestem typem jakoś niezwykle aktywnym. Jeśli już będę na pewno szukała psa ze starszych linii, ale owczarki staroniemieckie zupełnie do mnie nie przemawiają. Było nie było to jednak inna rasa. Ale w jednym się z Wami nie zgodzę, osobiście najbardziej uwielbiam ONy o grubych, mocnych kościach. Może dlatego że mam już lekką paranoję na tle tego, że co widzę ONa gdzieś na mieście to dysplazja, często poważna (jak widać gołym okiem z drugiego końca ulicy, co jest z psem nie tak to już dla mnie przechodzi ludzkie pojęcie) i uparcie szukam psów które oprócz "ładnie" wyglądają też "zdrowo" ;) I żeby nie było, dopóki nie jest to etap na którym zwierz trze dupką o ziemię to mi się te opadające zady bardzo podobają, ale pod warunkiem że pies jest zdrowy. Jak powiedziałaś - ważne żeby wybrać dobrą hodowlę ;)
A do mnie właśnie przemawiają ON-ki starego typu, szczególnie z hodowli Napór. Wizualnie rzecz jasna, bo tych psów nie znam, jeszcze aż tak się nie zagłębiałam w ON-kach, dopiero zacznę się zagłębiać.
Nakasha pisze:Dysplazja nie zależy od grubości kości, szerokości klatki piersiowej, itp. ;) Tak samo jak silne kątowanie nie przekłada się jednoznacznie na dysplazję. Co się przekłada to na pewno nadwaga, która obciąża stawy. ONek moich rodziców, pies szeroki, silny, niski, krępy, ma bardzo mocne kątowanie i dysplazję. A mój jest średniej wysokości, smukły, lekki, ma słabe kątowanie i dysplazji nie ma. Kątowanie to kwestia gustu - ale moim zdaniem pies, który sadzi zadem po ziemi i nie daje rady normalnie biegać zdrowy nie jest. Wolę psy o słabym kątowaniu, dlatego wybrałam Nemo. :) Lubię psy wysokie, silne, mogą mieć masę mięśni i trochę tłuszczyku, ale nie lubię niskich, przysadzistych, szerokich i z nisko osadzonym tyłkiem. :)
Dysplazja to choroba genetyczna, więc bardzo ważne jest, by wybierać szczeniaka po badanych rodzicach, dziadkach, którzy są zdrowi.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Afera »

Mnie się podobają takie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
9 duszyczek za TM [*]
EratoTiaTuatha
Posty: 98
Rejestracja: wt mar 05, 2013 1:41 pm
Lokalizacja: Skępe/Toruń
Kontakt:

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: EratoTiaTuatha »

ooooooooo Afera, CUDNE psy, dokładnie w moim typie *.* I widzę że masz podobne "oczekiwania" wobec ONa jak ja ;) Spokojny, zrównoważony, inteligentny, nie jakoś przesadnie narwany na pracę (swoje psy szkolę domowo w zakresie podstawowym + paru sztuczek, więc nie chodzi mi o jakiegoś totalnego kanapowca, ale właśnie psa który nie będzie mi wariował jak nie będzie pracował po 5 godzin dziennie) W Twoim wypadku całkowicie zrozumiałe że niepotrzebny ci typowy ON z linii pracującej, w końcu haszczaki, jakie cudowne by nie były (a są! Mordki kochane <3) urlopu od siebie i swoich wymagań nie dają ;)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Nakasha »

Jeśli chodzi o zapotrzebowanie na pracę, to ja mam kanapowca. ;D Nemo lubi i potrzebuje zajęcia, ale lubi także wylegiwać się na kanapie. :)


Trochę zdjęć z dzisiaj:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


ObrazekObrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Afera »

Ale rośnie szybko ten Twój australijski owczar. ;) Piękna pannica. ;)
9 duszyczek za TM [*]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Nakasha »

Dzięki. :) rośnie jak na drożdżach. :D



Zaczęliśmy dziś trenować dogtrekking. :) Tuż za moją wioską są kilometry pól i lasów, więc możemy chodzić i chodzić. :D Początkowo Nemo i Shira biegali luzem, ale po półgodzinie zapięłam Nemo obok Nali (odkąd Nala nawiała nam w lesie nie puszczam jej luzem na nieznanym terenie). Psy szły bardzo ładnie i w miarę równo. Spuściłam je tylko na chwilę - jak znalazłam w lesie śnieg. :P Psiaki kochają tarzać się w śniegu i na trochę im pozwoliłam. :) Zrobiliśmy 15 km.

Shira jest cudowna: nie odbiegała dalej niż na 5 metrów i odwołała się od zająca. Ubóstwiam ją. ;D Dopiero pod koniec zapięłam ją obok Nemo i Nali i szła w miarę ładnie ok kilometra. Ale generalnie ma tendencję do biegania dookoła nas, a nie chodzenia prosto, więc będę musiała to z nią wytrenować. Chodzi prosto tylko jak jest na krótkiej smyczy przy moim boku, nie ciągnie, tylko ładnie idzie, no ale wolę jak wszystkie psy idą przede mną. I tak nie zabiorę jej na zawody przez najbliższe 5 miesięcy, więc mamy czas.

I filmiki:

spacer:
http://www.youtube.com/watch?v=NkDNeep2 ... e=youtu.be

bardziej typowy dogtrekking:
http://www.youtube.com/watch?v=M0Ng8jiq ... e=youtu.be

śnieg:
http://www.youtube.com/watch?v=uRrE6GBH ... e=youtu.be
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
marmurek
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 04, 2013 2:42 pm

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: marmurek »

Afera pisze:Ale rośnie szybko ten Twój australijski owczar. ;) Piękna pannica. ;)
potwierdzam, urocza jest i do tego tempo wzrostu ma zawrotne :)
Robb1
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 13, 2013 11:24 am

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Robb1 »

Czy rasowy, czy kundelek i tak trzeba kochać
Pozycjonowanie Warszawa msweb.pl może być dobrym pomysłem na założenia własnej działalności gospodarczej. Generalnie do tego celu nie potrzebujemy specjalistycznych narzędzi pracy oraz biura. Najważniejsze są umiejętności. 
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Afera »

Pochwalę się. ;)
W zeszłym miesiącu zadebiutowałam razem ze swoimi husky na Wyścigach Psich Zaprzęgów Młociny 2013. Zajęliśmy 2 miejsce w klasie D0 (zaprzęg dwóch psów + wózek lub hulajnoga). Dodam, że byłam jedyną kobietą w klasie i przegrani Panowie nie byli zadowoleni. :P
Obrazek
9 duszyczek za TM [*]
EratoTiaTuatha
Posty: 98
Rejestracja: wt mar 05, 2013 1:41 pm
Lokalizacja: Skępe/Toruń
Kontakt:

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: EratoTiaTuatha »

Brawo!! :3

Piękne te Twoje haszczaki, i w ogóle fotka wymiata :3

U mnie za to ADHD młodszej ustąpiło (w wieku trzech lat równo! namęczyłam się z nią... :P) wreszcie na tyle, że nauczenie nowej komendy to góra dwa dni a nie, tak jak do tej pory, pół roku i nadrabiamy stracony czas intensywnie! Kto wie, może za jakiś czas wrzucę filmik z naszymi poczynaniami. Obiektywnie oceniając na pewno nie będzie szczególnie imponujący, ale jak na sukę "specjalnej troski" - ja osobiście pękam z dumy :D I nieważne, że wiele razy obce psy które widziałam pierwszy raz na oczy w godzinę uczyłam tego, co ją przez te pierwsze trzy lata!
Budziik_52
Posty: 5
Rejestracja: czw lut 27, 2014 2:20 pm

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Budziik_52 »

ja bym bardzo chcial miec buldoga angielskiego !!
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: sciurus vulgaris »

Afera pisze:Pochwalę się. ;)
W zeszłym miesiącu zadebiutowałam razem ze swoimi husky na Wyścigach Psich Zaprzęgów Młociny 2013. Zajęliśmy 2 miejsce w klasie D0 (zaprzęg dwóch psów + wózek lub hulajnoga). Dodam, że byłam jedyną kobietą w klasie i przegrani Panowie nie byli zadowoleni. :P
Obrazek
AFERA! <3 zazdrość mnie pożera, psi zaprzęg to takie moje marzenie od dzieciństwa, prawie jak bycie strażakiem ;D cudownie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”