Ryby akwariowe-moje hobby

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Lil Jon
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 27, 2007 3:43 pm

Fish

Post autor: Lil Jon »

Witam!
Mam akwa 53l a w nim:
8x Danio pręgowane
4x Kirysek Panda
2x Zmienniak Plamisty
3x Gupik
Akwa dojrzewało 2 tygodnie
Fotki na razie nie dam booo mi się jeszcze roślinki nie rozrosły ;)
Akwarystyka- świetna sprawa!!!







-------
Polaczone z tematem istniejacym.
Post pouczajacy wyciety ;)
limba mod
Ostatnio zmieniony czw gru 27, 2007 4:22 pm przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Odp: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Pamelka666 »

a ja mam akwarium morskie, 500litrów... heh. mam je od kilku lat, cos okolo 5... mieszka w nim około 15 ryb, każda piękna :D jak znajde aparat to dam fotki ;D
U mnie: Mafia, Cappuccino, oraz Blues ;) Oraz tymczasowo: Kler i Tiru :)
(*)Chilli, maleństwo, które zbyt wcześnie odeszło na drugą stronę...
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Landrynka »

pamelka: wow!!! ja też tak chcę! Ale jest 'całkowicie twoje', czy np twojego taty?
Zaczęłaś od razu od morskiego?
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Re: RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Pamelka666 »

hm, nie do końca moje. współne z tatą. przed morskim mój tata miał wzykłe 750litrow. hm, jak bym musiala sama morskie utrymac to bym nie wyobiła bo z czego? :P nawet saej roboty, wymienianie wody to horror! xD
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Landrynka »

pamelka: wyobrażam sobie. ja mam problem ze sprzątaniem moich 63l, więc co dopiero z takim wielkim... :o ale jaki musi być efekt ;)
czekam na fotki.

Ps tu jest moje jakby co
http://landrynka-.fotosik.pl/albumy/339437.html#e
Aktualnie jest duzo mniej roślin i ogólnie jest lepiej.
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Re: RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Pamelka666 »

efekt jest cudowny, jak aqwa dobrze oswietlone i czyste... heh.
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Landrynka »

No skąd ja to znam. Jak brudne to az strach patrzeć.

A jakie masz gatunki rybek? I czy masz jakieś inne zwierzęta? krewetki? slimaki?
Awatar użytkownika
Polna :)
Posty: 45
Rejestracja: wt cze 26, 2007 5:25 pm
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Polna :) »

Krewetki można trzymac w akwarium słodkowodnym. :)

Strasznie mnie urzekły bałzenki. Może za jakiś czas...

Aktualnie mam 40l akwarium, a w nim raki i molinezje.
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Landrynka »

Polna: są tez krewetki słonowodne ;)
takie słodkowodne to ja mam u siebie.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Re: RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Pamelka666 »

mam sporo rybek... zebrasoma xanthurum, zebrasoma flavensis, 2 amphiprion...? (napeno nie ocellaris, podobny troche do sebae0, centropyga bicolor, centropyga (no włąśnie nie wiem jaka, bo dostałam od wójka... ;/), koralowiec (nazwy łać. nie znam), babka,... i sporo innych. właśnie sie swiatło wylaczylo, wiec nie mam jak zrobic zdjec. mam sporo krewetek, krabow, slimakow (najfajniejsze to trombollusy, czy jak to sie tam pisze)... jest jakiś jeżowzierz, korali sporo... a także rozgwiazdy i wężowidła... no, sporo tego jest.
pochwale się ;) niedługo bedzie remon w pokoju, gdzie stoi aqwa, i trzeba przenieść akwarium. a ze to ciezkie (baaardzo) to nowe bedzie i wieksze. coś około 1000litrów ;0
zdjęcia obiecuje na jjutro moze pojutrze... ;D
Ewasz
Posty: 116
Rejestracja: śr cze 06, 2007 12:19 pm

Re: RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Ewasz »

A ja opowiem makabryczną historię w stylu " szczęki 7".
Kilka lat temu kupiłam gibicepsa (to taki glonojad z tych większych). Urósł (prawie 30 cm)i przerzuciłam go do 116 litrowego akwarium, dwa miesiące temu. Nagle kilka dni temu zaczął miotać się , a ponieważ ma ostre kawałki w skórze (czy ryba ma skórę?) poharatał dwa, też spore(około30 cm), łagodne i strachliwe sumiki rekinie, które mam od 6 lat. Głupio pomyślałam, ze to przypadek i nie usunęłam go z akwarium. Za dwa dni, jak rano zapaliłam światło, o mało nie padłam. Jeden z sumików został dosłownie zmasakrowany. Wisi mu oko, drugie jest oślepione , ma olbrzymią ranę i mniejszą, krwawiąca, płetwy poorane. Drugi ucierpiał trochę mniej. Gibiceps wrócił do 60 lirów z molinezjami.
Wlałam witaminy, środek antygrzybiczny i odmawiam zdrowaśki, podobno bez oka , bez płetwy ale nadal ryba.
Co się okazało...gibicepsy w pewnym momencie mają tendencję do mordowania ryb, usłyszałam w sklepie akwaryst. opowieść jak wieczorem zauważono, ze zaczął sie miotać, ale towarzystwo było w trakcie piwka i ewakuację postanowiono zrobić rano. Rano ewakuowano zwłoki paletek!
Gibicepsy są popularne, warto wiedzieć, ze mogą być niebezpieczne, głównie dla dużych gładkich ryb.
KEN-KON
Posty: 386
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Zawichost

Re: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: KEN-KON »

A ja mam akwarium około 60 litrów.A znajdują się w nim:10 glonojadów w tym 4 duże i 6 małych,1 sumik,2 molinezje,8 gupików,1 gurami.Jeszcze mam oprócz nich 4 tylko nie pamiętam nazw. :)
Akwarium powoli się rozwija. :P
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Landrynka »

kenkon: molinezje chyba są stadne. gurami chyba trzyma sie parami, ale nie jestem pewna, gdyz do mojego akwa 63l i tak sa zbyt dużymi rybami.
nazwa sumik nic nie mówi. jest wiele sumików. tak samo glonojad. glonojadem jest zarówno otocinkulus jak i plecostomus (hypostomus species). uściślij dane
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
KEN-KON
Posty: 386
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Zawichost

Re: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: KEN-KON »

Landrynka wiem,że gurami trzyma się razem problem jest taki,że jej towarzysz lub towarzyszka zdechła jakiś czas temu i jeszcze nie dokupiłem.Molinezje wydaje mi się,że dwie w zupełności wystarczą. :) Wiesz przecież jakie są płodne więc lada chwila będzie ich więcej. ;D A co do sumika i glonojada niestety nie znam ich dokładnej nazwy.Pozdrawiam. :P
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Landrynka »

ja tam nie kupiłabym ryby, której nie znam. ale co kto lubi. moze wstaw fotki nieznanych rybek?
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”