Bullterier.

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Hanyou
Posty: 57
Rejestracja: pt sie 29, 2008 9:13 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska / Wrocław
Kontakt:

Bullterier.

Post autor: Hanyou »

Heja :D
Za rok wyprowadzam się do Wrocławia. Chcemy z moim chłopakiem Bullterierka ( dokładnie ja chcę :D ale już go namówiłam ;x ). W swoim domu mam jamnika i kundelka, a mama na trzeciego psa się już nie zgodzi xD
Znacie jakieś godne polecenia i sprawdzone hodowle gdzie mogłabym nabyć takiej rasy pieska?
Hyden, Zeiram, Lestor, Piorun, Hanyou
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Bullterier.

Post autor: Agata »

Temat przeniesiony do odpowiedniego działu.
Offtop wycięty. /Agata
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
Justka1
Posty: 636
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 3:18 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Bullterier.

Post autor: Justka1 »

A po co kupowac jak mozna zaadoptowac ;).Jakbys chciala pieska za darmo(ostatnio dosc czesto sa to nawet szczyle) daj znac na pw.Podam linka w odpowiednie miejsce ;).
Z hodowli nie polece zadnej,bo sama nie mam suki z hodowli.Zalezy takze do czego jest ci pies potrzebny,bo jezeli do kochania,mysle,ze nie wazna jest nazwa hodowli gdyz w kazdej mozna znalezc bullka z rodowodem.
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Bullterier.

Post autor: pin3ska »

Hanyou, z tego co wiem, to na psa tej rasy wymagane jest pozwolenie. Ponadto nie wiem czy to juz weszlo w zycie czy nie, ale wlasciciel musi albo bedzie musial przejsc badania psychologiczne, a dla psa wykupic OC :D Za utrzymywanie takiego psa bez niezbednych pozwolen moze grozic kara grzywny lub aresztu oraz co najwazniejsze odebranie psa...

"Jeśli masz psa z listy niebezpiecznych ras, postaraj się o opinię psychologa i komendanta policji. - To kompletna bzdura! – komentują kynolodzy. To posłowie przegłosowali nowelizację ustawy o ochronie zwie-rząt, która zaostrzyła przepisy związane z hodowlą psów z tzw. czarnej listy (nowelizację musi jeszcze zatwierdzić senat).
Właściciel psa z tej listy będzie musiał przejść badania lekarskie i psychiatryczne, takie same jak przy zdobywaniu pozwolenia na broń. Wymagane będzie od niego świadectwo niekaralności i nienaganna opinia komendanta lokalnej policji. Trzeba będzie również wykupić ubezpieczenie OC na psa"

(źródło: wp.pl)

Mi tez sie te pieski podobają :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Hanyou
Posty: 57
Rejestracja: pt sie 29, 2008 9:13 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska / Wrocław
Kontakt:

Re: Bullterier.

Post autor: Hanyou »

Słyszałam ze takie cos w W.Brytanii obowiazuje, a ze w polce na szczescie jeszcze nie. Chyba ze juz sie zmieniło; / wtedy to lipa.
Ale i tak pieska chce miec ;]
Hyden, Zeiram, Lestor, Piorun, Hanyou
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Bullterier.

Post autor: Nina »

Hanyou pisze:Chyba ze juz sie zmieniło; / wtedy to lipa.
Lipa? Najwyższa pora. Na każdego psa powinny obowiązywać zezwolenia, a na bulle, ast'y itp, tym bardziej. Zbyt wielu nieodpowiedzialnych idiotów ma takie psy. A później słyszy się tylko, że pies morderca zagryzł dziecko, pogryzł kogoś. Pójdź do schroniska i zobaczy ile takich psów tam jest. A jak skończą? Zostaną uśpione bo są agresywne.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Hanyou
Posty: 57
Rejestracja: pt sie 29, 2008 9:13 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska / Wrocław
Kontakt:

Re: Bullterier.

Post autor: Hanyou »

No też ubolewam nad nieodpowiedzialnością ludzi, ale ja miałam już i Rottweilera i dobermanka i kaukaza i każdy był łagodny jak baranek ;) i wiem, że ten też byłby tak wychowany.
Co do takich ludzi jak wspomniałaś - nieodpowiedzialni, to często są małolaci ( oczywiście nie tylko, może być też młodzież i dorośli ludzie ) którzy kupują takie psy dla szpanu - -'
A co do agresywności to w każdym psie można ją wzbudzić. Nawet w ratlerku i takie małe niepozorne psisko też nieźle może pogryźć.
A ja nie mam zamiaru kupić psa by potem zrobić z niego zabójcę, tak jak pisałam wyżej chcę psa do kochania i wiem, że mogę mu to zapewnić.
A że akurat taką rasę to tylko ze względu ich oryginalnego wyglądu, którym mnie urzekł jak jeszcze żadna inna rasa ^^ Choć gdybym dostała kundelka to pewnie bym go kochała jak każdego innego ;]
Hyden, Zeiram, Lestor, Piorun, Hanyou
Awatar użytkownika
Justka1
Posty: 636
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 3:18 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Bullterier.

Post autor: Justka1 »

Bullterrier nie jest na zadnej "czarnej liscie" ;).I cale szczescie.
Nina pisze:
Hanyou pisze:Chyba ze juz sie zmieniło; / wtedy to lipa.
Lipa? Najwyższa pora. Na każdego psa powinny obowiązywać zezwolenia, a na bulle, ast'y itp, tym bardziej. Zbyt wielu nieodpowiedzialnych idiotów ma takie psy. A później słyszy się tylko, że pies morderca zagryzł dziecko, pogryzł kogoś. Pójdź do schroniska i zobaczy ile takich psów tam jest. A jak skończą? Zostaną uśpione bo są agresywne.
Oczywiscie,jestem za tym,ze nie kazdy czlowiek powinien miec wogole jakie kolwiek zwierze,bo wystarczy wejsc na obojetnie jakie osiedle i zobaczyc ile psow jest puszczanych bez opieki wlasciciela,a potem ktos sie dziwi,ze np moj bullterrier czy czyis ast pogryzl takiego "bezpanskiego" psa.
Psy bezpanskie powinny byc szybko wyłapywane.Jestem takze za obowiazkiem czipowania psow,co by ich wlasciciele placili srogie kary za "zgubienie" psa.
Co do nieodpowiedzialnych idiotow jakimi okreslasz wlascicieli ttb.Okreslanie takich ludzi jest krzywdzace,nie uwazasz?WIekszy % nieodpowiedzialnych wlascicieli to wlasnie starsze babcie i ludzie z rodzin mniej zamoznych,czesciowy % ludzie na srednim poziomie.Jak pisalam wyzej,wystarczy wejsc na osiedle i sobie popatrzec.
Dziwne,ze w gazetach pisza tylko o wypadkach z udzialem ttb ale nie raz sluchy poza gazetami dochodza,jak to pies w typie ONa pogryzl dziecko.
Czemu wszyscy widza tylko te "złe" ttb?
Przykre jest to,ze w wiekszosci przypadkow pogryzien dzieci czy ludzi przez ttb,to sami pogryzieni czesto bywaja winni.Dziecko,ktore uderzy pieska gdy rodzice nie widza,a potem ataki na psa.WIna dziecka,ze uderzylo...no ale trzeba na kogos zgonic,nie?Najlepiej na zwierze,ktore nie ma prawa głosu,ba nie umie mowic,jak ludzie.
Karze sie psom ttb zakladac kagance,jasne ale ile ttb jest pogryziona przez inne kundle puszczane luzem,gdzie ich wlasciciele nie reaguja na nasze prosby?Pozniej to my wlasciciele ttb musimy wlasne psy leczyc z ran.Psy ttb nie sa maszynami niezniszczalnymi.A co sie dzieje z ich psychika po takim ugryzieniu przez np yorka?To sobie wyobrazcie,bedac skrepowanym i nie mogac sie bronic przed np podrosnietym dzieckiem.Dziecko moze wziac młotek i nas nawet zabic...
Takie sa realia ale wiekszosc widzi tylko zło w wlascicielach ttb i co najgorsza,samych ttb.
Nina pisze: A jak skończą? Zostaną uśpione bo są agresywne
Nie zawsze tak koncza.I zalezy o jakiej agresji piszesz(do ludzi czy do innych zwierzat).

Nina,na posiadanie dziecka takze powinny byc zezwolenia.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Bullterier.

Post autor: Nina »

Justka, we mnie akurat nie znajdziesz przeciwnika ttb, ani żadnych innych 'groźnych' ras. Moim marzeniem jest posiadanie bulla.
Justka1 pisze:
Nina pisze:
Hanyou pisze:Chyba ze juz sie zmieniło; / wtedy to lipa.
Lipa? Najwyższa pora. Na każdego psa powinny obowiązywać zezwolenia, a na bulle, ast'y itp, tym bardziej. Zbyt wielu nieodpowiedzialnych idiotów ma takie psy. A później słyszy się tylko, że pies morderca zagryzł dziecko, pogryzł kogoś. Pójdź do schroniska i zobaczy ile takich psów tam jest. A jak skończą? Zostaną uśpione bo są agresywne.
Oczywiscie,jestem za tym,ze nie kazdy czlowiek powinien miec wogole jakie kolwiek zwierze,bo wystarczy wejsc na obojetnie jakie osiedle i zobaczyc ile psow jest puszczanych bez opieki wlasciciela,a potem ktos sie dziwi,ze np moj bullterrier czy czyis ast pogryzl takiego "bezpanskiego" psa.
Psy bezpanskie powinny byc szybko wyłapywane.Jestem takze za obowiazkiem czipowania psow,co by ich wlasciciele placili srogie kary za "zgubienie" psa.
Całkowicie sie z tym zgadzam. Co nie zmienia faktu, że pies będący na smyczy również nie powinien być agresywny. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że mój pies rzuca sie na innego bo tamten do niego podszedł.

Justka1 pisze: Co do nieodpowiedzialnych idiotow jakimi okreslasz wlascicieli ttb.Okreslanie takich ludzi jest krzywdzace,nie uwazasz?WIekszy % nieodpowiedzialnych wlascicieli to wlasnie starsze babcie i ludzie z rodzin mniej zamoznych,czesciowy % ludzie na srednim poziomie.Jak pisalam wyzej,wystarczy wejsc na osiedle i sobie popatrzec.
Dziwne,ze w gazetach pisza tylko o wypadkach z udzialem ttb ale nie raz sluchy poza gazetami dochodza,jak to pies w typie ONa pogryzl dziecko.
Czemu wszyscy widza tylko te "złe" ttb?
Podaj mi cytat, gdzie napisałam, że właściciele ttb to idioci? Ktoś tu chyba jest przewrażliwiony ::)
Napisałam, że zbyt wieli nieodpowiedzialnych idiotów posiada takie psy, bo są fajne, modne, łatwo zrobić z nich agresora rzucającego sie do każdego innego zwierzęcia. A później wiele z tych psów trafia do schronisk, bo albo kogoś pogryzą, albo właściciel przestaje sobie radzić, czy pies mu sie znudzi. Dla wielu z tych psów jest już za późno, wiele ma tak spaczoną psychike, że nie znajdzie sie chętny do wyprowadzenia ich na prostą.
Przykład. Ostatnio byłam świadkiem sceny, gdy facet droczył sie z własnym ast'em, pies nabuzowany, wściekły, rzucał sie do kija, znajomi kolesia zachwyceni. Wracając znowu obok tej grupki byłam już świadkiem sceny dużo gorszej. Wyżej wymieniony ast rzucił sie na suke ast'a, oba były na smyczy. 7 osób nie mogło ich rozdzielić, pies trzymał suke za pysk.
Dziwisz sie, że ludzie mają takie mniemanie o tych psach? Ja nie, choć sama nie mam ich za morderców. Winni są ludzie.
Justka1 pisze:
Nina pisze: A jak skończą? Zostaną uśpione bo są agresywne
Nie zawsze tak koncza.I zalezy o jakiej agresji piszesz(do ludzi czy do innych zwierzat).
Głównie tej w stosunku do ludzi. W samym wrocławskim schronisku są 'groźne' rasy, do których nawet osoba zajmująca się agresywnymi osobnikami, wchodzi z łopatą żeby im posprzątać czy dać jeść. Psy czeka uśpienie...
Ale agresywności w stosunku do innych psów również nie toleruje...
Justka1 pisze:Nina,na posiadanie dziecka takze powinny byc zezwolenia.
Jestem tego samego zdania.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Bullterier.

Post autor: Telimenka »

Mnie bullki tez urzekly. Chce kiedys miec rotka a moj chlop bulka. I uwazam ze dobor hodowli ma wlasnie duze znaczenie. I nie zgodze sie z Justka ze jak chcemy z rodowodem do kochania to kazda jest dobra. Trzeba spojrzec na wiele rzeczy. Jak hodowca socjalizuje, jakie male maja warunki. Hodowca to tez czlowiek i tez moze chciec sie tylko dorobic, tak jak pseudo.

Najlepiej pojechac i sprawdzic. Sa strony gdzie zamieszczone sa porady jak "sprawdzac" hodowce. I jeszcze jedno co do tych agresywnych zwierzow. Nie wiem czy zauwazyliscie ale nie zdarzylo sie jeszcze zeby pogryzl pies z rodowodem..wiec to nie wina w rasie tylko w ludziach i nie koniecznie wychowaniu ale dobrym doborze nieagresywnych przodkow. I to od pseudohodowli powinno zaczac sie walke z agresja, bo przykladowo we Francji najgrozniejsza rasa sa labradory. A zaszkodzil im wlasnie ich milutki charakter, kazdy chcial miec przytulaka wiec zostaly masowo rozmnozone, bez kontroli..
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Justka1
Posty: 636
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 3:18 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Bullterier.

Post autor: Justka1 »

Nina pisze: Całkowicie sie z tym zgadzam. Co nie zmienia faktu, że pies będący na smyczy również nie powinien być agresywny. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że mój pies rzuca sie na innego bo tamten do niego podszedł.
WIdac,nie znasz natury zwierzat.Pies agresywnie zachowywac sie ma prawo,chociazby wiedz o tym,ze sa psy,ktore maja bardzo silny instynkt terytorialny(co jest naturalna rzecza) i moga chciec przegonic badz nawet wyeliminowac rywala wkraczajacego na jego teren.Terenem i obszarem psa moze byc dlugosc smyczy,moze byc to metr od nas,moze byc to takze i 20 metrow od nas.Wszystko zalezy od samego psa i jego rewiru.Psa mozna w jakis sposob wyhamowac ale wiedz o tym,ze nie wyelimonujesz w 100% instynktow.Instynkty psy zawsze beda posiadac,czy to macierzynski,czy to woli przetrwania badz takze woli walki(gamenes).Nie tolerujac agresji nie powinnas miec zadnego zwierzecia moim zdaniem,bo co jak kupisz sobie ttb i wierzac hodowcy oraz majac nadzieje,ze piesek nie bedzie posiadal silnego instynktu terytorialnego,nagle sie okaze,ze pies go posiada?Oddasz spowrotem hodwcy?A moze skarzesz psa na cale zycie w "klatce" jaka jest kaganiec?
Piszac o psie,ktory przypadkiem moze podbiec do naszego agresywnego ttb(i nie tylko ttb,bo i inne psy potrafia byc agresywne) nie jest takze w porzadku.Psy maja swoje instynkty samozachowawcze i potrafia odczytywac sygnaly od drugiego psa.Czemu zatem pieski mimo warczenia naszego psa podbiegaja w "paszcze lwa" ?Jak widac to nasze psy sa bardziej naturalne od innych,nie wychowanych psow.

Nina pisze:Podaj mi cytat, gdzie napisałam, że właściciele ttb to idioci? Ktoś tu chyba jest przewrażliwiony ::)
Napisałam, że zbyt wieli nieodpowiedzialnych idiotów posiada takie psy, bo są fajne, modne, łatwo zrobić z nich agresora rzucającego sie do każdego innego zwierzęcia. A później wiele z tych psów trafia do schronisk, bo albo kogoś pogryzą, albo właściciel przestaje sobie radzić, czy pies mu sie znudzi. Dla wielu z tych psów jest już za późno, wiele ma tak spaczoną psychike, że nie znajdzie sie chętny do wyprowadzenia ich na prostą.
Mozliwe,ze napisalas to w taki sposob w jaki wlasnie to odebralam,a moze jestem przewrazliwiona.
Bynajmniej,czy uwazasz mnie za idiote,bo moj pies jest agresywny do psow?A mimo tego startuje w zawodach miedzy innymi ttb i ja rozumiem ta agresje?
Tak samo agresora mozesz zrobic z yorka,wiec to zly przyklad,dla ktorego powodu ludzie kupuja ttb(sama bylam swiadkiem jak to dzieci szczuly owszarka szkockiego collie na koty).
Oczywiscie,duzo ttb trafia do schronisk ale jakos nie zauwazylam,zeby to byly psy ze spaczona psychika w stosunku do ludzi :? .Jezeli juz cos ,zdarzaja sie psy z objawami zespolu agresji domowej(CDA),taki objaw ma takze moja suka ale z takim psem trzeba odpowiednio postepowac i przede wszystkim pracowac.Nieodpowiedzialnoscia jest oddawac takiego psa do schroniska,bo mala szansa na znalezienie domu,w ktorym ktos z tym psem bedzie pracowal przez cale zycie.Pozostaje tylko zastrzyk smierci.Przykra prawda ale uwazam,ze jedyne i rozsadne rozwiazanie...
Dodam,ze z CDA zdarzaja sie takze psy z hodowli rodowodowych(moja suka jest czescia przykladu,bo jest po po 1 inbreedem,po 2 po ojcu z rodowodem).
Nina pisze:Przykład. Ostatnio byłam świadkiem sceny, gdy facet droczył sie z własnym ast'em, pies nabuzowany, wściekły, rzucał sie do kija, znajomi kolesia zachwyceni. Wracając znowu obok tej grupki byłam już świadkiem sceny dużo gorszej. Wyżej wymieniony ast rzucił sie na suke ast'a, oba były na smyczy. 7 osób nie mogło ich rozdzielić, pies trzymał suke za pysk.
Dziwisz sie, że ludzie mają takie mniemanie o tych psach? Ja nie, choć sama nie mam ich za morderców. Winni są ludzie.
Dziwne ale ja z moja suka tez sie drocze nawet na torze pullingowym i jakos moja suka nigdy sie na mnie nie rzucila.Ona wie,ze droczenie sie jest,a za chwila jest zabawa.Znam swojego psa i wiem,ze moge robic z nia cos takiego,tym bardziej wiedzac o tym ,ze ttb to psy nie na ludzi.
Rzucanie sie na psa to inna sprawa,moja suka do swojej kolezanki pitbullki tez nie zawsze jest kochana.Mialam takze druga suke ttb w domu i obecna moja suka tez czasem sie spiela z tamta ale nie mialam tego szczescia ze strony pomocy w rozdzielaniu.
CI mezczyzni,o ktorych piszesz najwidoczniej nie potrafia rozdzielic ttb.I tu niestety naklada sie prawda z tymi idiotami.Najwyrazniej to byli jedni z takich ;).Rozdzielajac psy trzeba byc opanowanym i myslec.Bo nie myslac mozna zrobic krzywde psom,a psy niechcacy ludziom rozdzielajacym.
Ano mimo tego dziwie sie,ze ludzie maja takie mniemanie o ttb,bo na ulicy czesciej sie spotyka agresywne yorki czy pudle i ratlerki,badz zwykle kundelki,ktore rzucaja sie na ludzkie łydki...
Telimenka pisze: Nie wiem czy zauwazyliscie ale nie zdarzylo sie jeszcze zeby pogryzl pies z rodowodem..wiec to nie wina w rasie tylko w ludziach i nie koniecznie wychowaniu ale dobrym doborze nieagresywnych przodkow.
No tak,dziwne ale o mnie tez nie pisano w gazecie(a konkretniej o mojej suce) bo pogryzla juz niejednego psa :?.Na ludzi tez czasem sie rzuca i tez o nas nie pisano :) .
Najwyrazniej zalezy to nie od tego jakiego ma sie psa,czy to lagodnego czy agresywnego lecz od tego jak sie my wlasciciele nim "poslugujemy".Ja nie doprowadzam do sytuacji,w ktorej moj pies mial by szanse zlapac czlowieka.Co najwazniejsze mam kontrole nad psem,ze nie jest to pies,rzucajacy sie w ogromnym szale na czlowieka,bo sobie to wypracowalysmy.Nie o kazdym agresywnym psie bedzie sie pisalo w gazetach :).
Telimenka pisze: I to od pseudohodowli powinno zaczac sie walke z agresja, bo przykladowo we Francji najgrozniejsza rasa sa labradory. A zaszkodzil im wlasnie ich milutki charakter, kazdy chcial miec przytulaka wiec zostaly masowo rozmnozone, bez kontroli..
No dziwne ale znam psy z pseudohodowli i sa łagodne jak baranki :).Kwestia przypadku,a nie genow.W hodowlach rodowodowych takze zdarzaja sie szczeniaki,pozniej dorosle psy agresywne.Jak pisalam wczesniej,kwestia instynktu.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Bullterier.

Post autor: Telimenka »

sraty taty dupa w kraty, to po co dobierasz samcow najlagodniejszych do krycia swoich samic itp? ::)
To ze nie pisali nie znaczy ze nie zaczna..i co gadasz ze z psem wypracowalas jak sie na ludzi rzuca i pogryzla psy. Jest sie czym chwalic..Jakby to byl moj pies a Twoja suka gryzla by notorycznie osiedlowe pieski to uwierz ze zadbalabym zeby napisali...

I akurat ktos kto nie zna tu natury zwierzat to nie Nina...pies nie ma prawa rzucac sie ot tak. To nie jest naturalne bynajmniej..w stadzie zwierzeta nawet o silnym instynkcie terytorialnym daja sygnaly a dopiero pozniej sie rzucaja. A to ze znajomi maja lagodne pieski z pseudo nie swiadczy o niczym.,.
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Justka1
Posty: 636
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 3:18 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Bullterier.

Post autor: Justka1 »

Telimenka pisze:sraty taty dupa w kraty, to po co dobierasz samcow najlagodniejszych do krycia swoich samic itp? ::)
Nie porownuj psa do szczura i hodowli psow do hodowli szczurow. Poza tym,mimo iz dobieram lagodne osobniki DO CZLOWIEKA to zdarza sie,ze i czlowieka ugryza.Nie dobieram lagodnych osobnikow do wszystkiego,bo nie zawsze wszystko razem idzie w parze. Nawet dobierajac lagodne do szczurow,zdarza sie tez,ze i te najlagodniejsze tłuką sie ze szczurami oraz takze ugryza czlowieka.
Telimenka pisze:To ze nie pisali nie znaczy ze nie zaczna..i co gadasz ze z psem wypracowalas jak sie na ludzi rzuca i pogryzla psy. Jest sie czym chwalic..Jakby to byl moj pies a Twoja suka gryzla by notorycznie osiedlowe pieski to uwierz ze zadbalabym zeby napisali...
Alez prosze,zapraszam.Przyjedz ,pusc swojego psa i zobaczymy kto sie bardziej postara,zeby dostac mandat za puszczanie psa luzem(jak jest obowiazek prowadzania psa na smyczy) .
Widzisz,moj pies zawsze chodzi na smyczy i ja nie dopuszczam do pogryzien ale jezeli czyis pies napada na mojego,to wybacz ale czy ma sie nawet nie bronic?
Poza tym,jezeli twoj piesek jest maly,predzej najpierw dostanie ode mnie kopa na rozped,wtedy w gazetach takiej bzdury ci nie napisza :) .
Telimenka pisze:I akurat ktos kto nie zna tu natury zwierzat to nie Nina...pies nie ma prawa rzucac sie ot tak. To nie jest naturalne bynajmniej..w stadzie zwierzeta nawet o silnym instynkcie terytorialnym daja sygnaly a dopiero pozniej sie rzucaja. A to ze znajomi maja lagodne pieski z pseudo nie swiadczy o niczym.,.
Jest naturalne rzucanie sie wg ciebie "od tak".Psy wysylaja tyle sygnalow,ze wg ciebie od tak moze znaczyc dla psa wiele...
To ,ze znajomi maja lagodne pieski z pseudo znaczy wiele.Bo znaczy to,ze nie zawsze piesek za 2 tys z hodowli jest wart wiecej ze wzgl na jego lagodnosc od tego pseudo.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Bullterier.

Post autor: Telimenka »

To ale z Ciebie milosniczka zwierzat jak kopiesz psy ;D . Tymbardziej pozazdroscic. Jezeli jest na smyczy to spoko, ale jezeli pies nic nie robi a ona sie rzuca to to i tak normalne nie jest.


A to ze pies raz dziabnie tez nie oznacza ze jest agresywny..to trzeba umiec rozroznic. Oby Cie kiedys taki kopniety psiak nie dziabnal. Ciekawe jak wtyedy bedziesz spiewac o psiej agresji i obronie.


Ze wzgledu na charakter powinien byc i tu wlasnie zaczyna sie prawidlowy dobor hodowli, ale wg Ciebie to bez znaczenia co napisalas wyzej. A psy z pseudo moga byc agresywne a nie musza. I co z tego moga byc za to chore. Moze tez im nic nie byc ale to raczej nie gruntowna wiedza pseudohodowcy tylko fart.
A wyzszosci hodowli nad pseudo w ogole nie bede sie wypowiadac bo to dla mnie oczywiste
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Bullterier.

Post autor: pin3ska »

Moim zdaniem wszystkie psy powinny byc wyprowadzane przynajmniej na smyczy, a agresywne w kagancach dodatkowo. Jestem na tym punkcie troche wyczulona, bo gdy bylam jeszcze w podstawowce pogryzł mnie pies mysliwski wujka mojej przyjaciółki. Wyszlysmy z nim na spacer, pies szedl, merdal sobie ogonem i nagle zrobił w tył zwrot i na mnie. Bez zadnego ostrzezenia, wiec to ze pies daje mnostwo ostrzezen to są dla mnie pierdoły. Moze mu cos po prostu odbic i tyle.
I troche nieswojo sie czuje, gdy ide przez park, a tam jakies durne, bezmyslne babsko spuszcza dobermana, ktory siega mi powyzej pasa - pies był BEZ smyczy i BEZ kaganca. Gdybym miala przy sobie aparat to zrobilabym zdjecie, poczekała na babsko, zobaczyla gdzie mieszka i poszla z tym na policje. Noz w kieszeni mi sie otwiera gdy widze takich bezmozgowcow jak ta baba... >:( >:( >:(

A co co ras niebezpiecznych, to czytalam, ze mieszance tych ras mogą byc o wiele bardziej agresywne i trudne do ułozenia.
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”