Papużki

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

Papużki

Post autor: ania85 »

prześliczne :D
miałam kiedys taką niebieską - ale była prawdziwą zołzą - nie lubiłyśmy się zbytnio ;)
...ale podzielam zdanie Lajli [quote="lajla"]jak bym sobie kidys papuzke falista kupowala to napewno szukalam bym albinoski [/quote] :D
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Papużki

Post autor: krwiopij »

tez mi male... ;) :lol: sliczne sa obydwie - choc przyznam, ze albinoska berdziej chwycila mnie za serce... zawsze mialam slabosc do bialych zwierzat... ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Raffy
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 02, 2004 11:21 am

Papużki

Post autor: Raffy »

no i jak się papugi teraz miewają :?: i jak nimfy :?:

a co do albinoasek to mam jedną ;) fotki :

Obrazek
Obrazek

a to całe stado moje :
Obrazek
wielkie stado, 11 papug, 5-6 akwarii, zabka, slimaki, ryby, krewetki :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Papużki

Post autor: Mycha »

Nimfom znalazłam odpowiedni dom.
Dałam ogłoszenie z całą historią na jakimś forum o papużkach...
... Zadzwonił do mnie pan z... Koszalina! :wink: [dodam, że Świdnica leży na podnóżu Sudeckim :wink: ].
Owy pan przyjechał- widać, że był doświadczony. Przyjechał z "dziećmi". Mieli już kiedyś nimfy. Teraz mają papugę kozią którą kupili od jakiegoś hodowcy psychopaty, królika z wadą łapek- kupili w zoologicznym bo nie mógł chodzić... generalnie także są przeciwni sprzedaży zwierząt w sklepach, jamnika którego ktoś zostawił na kilka godzin przed sklepem to go przygarnęli no i dokarmiają kota :) Dobry domek znalazłam... Podziwiam- przejechali całą Polskę po dwie papugi. Teraz dostaję zdjęcia "moich" nimfek na e-mail.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Papużki

Post autor: krwiopij »

super... :D strasznie sie ciesze, ze na swiecie sa jeszcze tacy ludzie... :) dzieciaki wychowuja sie w domu, w ktorym zwierzaki kocha sie i szanuje i jest szansa, ze beda walczyc o dobro zwierzat w swoim doroslym zyciu...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Raffy
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 02, 2004 11:21 am

Papużki

Post autor: Raffy »

Witam, jednak mam już 11 papużek falistych :!: :D Nowe zostały przygarnięte, zielony samczyk-Niuniek i szara samiczka-Niunia. Niuniek trafił do mnie w fatalnym stanie, ale już jest ok :) Bardzo dużo jada. Pozdrawiam :D
wielkie stado, 11 papug, 5-6 akwarii, zabka, slimaki, ryby, krewetki :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Papużki

Post autor: Mycha »

Brawo!
Ty to masz z tymi papugami :lol:


Prawie jak ja [i zresztą inni też] ze ściulami :lol:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Ash
Posty: 129
Rejestracja: pt gru 03, 2004 10:40 pm

Papużki

Post autor: Ash »

Też mam papużkę falistą :) Zielono-żółtą (czyli naturalny kolor tych małych skrzeczydeł) miałam jeszcze niebieską, ale moja mama dawała im kolbę i zapomniała zamknąć klatki a otworzyła okno... Julia wyleciała. A Romeo został mianowany Stefanem (bo sam Romeo to tak no wała nie pasuję nie?:P)No i mam Stefanka. Pzdr cya

Podpisano: Ash

P.S. postaram się wrzucić jakieś zdjęcie
Moje małe ZOO:
- Stefan (papug)
- Ganja (ogoniasta)
- Bati (jak wyżej)
- Shaki (york)
- Michał (brat)
- no i od dzisiaj Szekla (szczurek)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Papużki

Post autor: Mycha »

Raffy... orientujesz się może w jaki sposób zdjagnozować płeć u albinoski? :lol:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Raffy
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 02, 2004 11:21 am

Papużki

Post autor: Raffy »

a jaką ma woskówkę ? ;)
wielkie stado, 11 papug, 5-6 akwarii, zabka, slimaki, ryby, krewetki :)
~*vintersorg*
Posty: 21
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 8:50 pm

Papużki

Post autor: ~*vintersorg* »

Z tego co wiem to samiczki maja zarozowione noski :D a chlopczyki niebiesdkie...Sama tez mialam ta przyjemnosc mialam parke papauzek falistych...Kuki byl bardzo podobny do Dina ale bardziej turkusowy i umial mowic!!!!byl bardzo zdolny!!strasznie go kochalam:*:*potrafil nasladowac odglosy wydawane przez swinke morska ,byl bardzo zafascynowany i odglosami jak i samym dlugowlosym druchem ktory sluzyl mu za rumaka(swietej pamieci Gogus) :P mowil dziendobry,kasia,oczywiscie kuki kuki,dobranoc.Jego zoneczka byla przesliczna Wiki byla o umaszceniu bialo szafirowym ...bardzo sliczna ale nieokrzesana i nigdy nie udalo sie nam jej tak do konca oswoic.Dochowaly sie 4 pisklaczkow ale bylo 12 jajeczej + te co sie zbilly...gdy dorosly okazalo sie za sa 3 samczyki barwy jak kukiś i 1 samiczka prawie ze czarno biala bo maiala bruszek tak fioletowy i miala sliczne nakrapiane czano-biale skrzydelka...ale niestety wyrosla na strasznie wredna papuzke,dalismy ja sasiadom z pientra nizej ktora zadziobala na smierc samczyka przygarnietego ktory byl jakims zaguboionym uciekinierem :cry: :cry: Mysle ze glowna przyczyna tego ze nie wyklulo sie wiecej pisklat bylo to ze moja wowczas bardzo mdra siostrunia numerowala wczesniej jajeczka i przez co zapewne papuzki czuly sie zestresowane...niesty kiedy zamieszkal u nas pies musielismy je wydac bo Pirat ich nie znosil.... :cry: :cry: wiec odeszly wraz z Gogusiem..ktory pozniej zdechl na raka :cry: :cry: poszly do jednego wlasciciela.Ale w zeszlym rpoku moja mum,usia przyszla z niespodzianka do domu,.....z paputkiem w reklamowce :roll: okazalo sie ze byla to jakas uciekinierka ktora trzymala sie wrobli i prtobowala cos niecos znalesc do jedzenia bo zaczynala sie juz zima wiec nie bylo zbytniej obfitosci..mam zlapala ja na trawniku kolo centrum handlowego..mial szczescie bo byl to chlo[piec ze mama go wziela bo na nastepny dzien cala polske wziely mrozy...Papuzka bla w mizernym stanie brudna,nosek miala obstrupialy tak ze nie moglysmy rozpoznac na poczatku plci,bala sie ludzi strasznie i ogolnie wszystkiego..byla bardzo cicha odzywala sie tylko jak puszczalismy muzyke al;bo jak jakies wroble przylecialy na parapet za oknem.W koncu jakos wydobrzala ale stwierzdzilysmy ze nie powinna byc sama tak wiec siostra zalatwila jej dom u kolegi z klasy ktory mial samiczke samotna od ktorej noe dawno uciekla [partner..tak wiec wszystko skonczylo sie dobrze :D :D :D :D A papuzki masz poprostu sliczneee!!!!!
To the world,you are a one person.
To a RAT, you are a world. -Charlie S.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Papużki

Post autor: Mycha »

No woskówkę ma niby żółtą, ale czy u albinoska zrobiłaby się niebieska?

Papużki dostarczają dużo radości, choć szczerze przyznam, że moi znajomi za nimi nie przepadają. Strasznie przekrzykują wszystkich i kiedy ktoś przychodzi to zasłaniam je. Mi ich śpiew nie przeszkadza. Uwielbiam słuchać ich kłutni, tego jak się godzą. Zamiast telewizora mam papużki :lol:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Raffy
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 02, 2004 11:21 am

Papużki

Post autor: Raffy »

żółta woskówka ? nie ma takiej absolutnie :roll:

Ale pleć też możesz stwierdzić po zachowaniu papużki, samce świegroczą, stukają dzióbkiem i "tanczą" :lol: , a samiczki są cichsze, wydają głosny dzwiek i nie stukaja dzióbkiem gdzie popadnie jak samce.
wielkie stado, 11 papug, 5-6 akwarii, zabka, slimaki, ryby, krewetki :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Papużki

Post autor: Mycha »

Żółtą, żółtą- ciemny odcień, ale nie pomarańczowa :wink:
Papużka jest raczej wesoła, lubi krzyczeć, ale nigdy śpiewać. Poza tym jest najgłośniejsza z całego stadka :)
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
~*vintersorg*
Posty: 21
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 8:50 pm

Papużki

Post autor: ~*vintersorg* »

Zgadzam sie :lol: moj Kukiś zawsze tancowal i kiwal glowka,samiczki nie maja czegos takiego raczej we nawyku..Chcialabym wiedziec jak sie nazywa ta turkusowa bardziej papuzka co na jednym zdjeciu wychodzi z budki...bardzo podobna do kukiego.. :roll:
Raffy bardzo podoba mi sie papuzka ta na zdjeciu pierwsza po lewej,zolto zielona tylko tak naciapana bardzo ciekawe umaszczenie pior .Nie chodzi mi o kolor ale o to ze jest inna niz przewaznie zoltozielone papuzki.. :roll:
To the world,you are a one person.
To a RAT, you are a world. -Charlie S.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”