Chomiki

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
lola900
Posty: 235
Rejestracja: wt sty 19, 2010 6:21 pm

Re: Chomiki

Post autor: lola900 »

Sory za wcześnie mi się wysłało
Ma być:

Tak, chomiki lubią takie rury, nieraz w nich śpią. Choć syryjskie jakoś zafascynowane zbytnio nimi nie są :)
Zara, Roxi, Maja, -czyli moje maleństwa ♥♥♥
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Chomiki

Post autor: zalbi »

pomijam już fakt, że sama klatka jak i rury, wyposażenie czyli domek, kołowrotek itd są dla syryjka za małe.. roborek albo dzungarski mogłyby sobie w tym mieszkac.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Szczurmen
Posty: 43
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 1:26 pm
Lokalizacja: Knurów

Re: Chomiki

Post autor: Szczurmen »

Ja miałem w życiu swoim 2 chomiki : Felka i MIsię. Zmarły ze starości i każdy miał około 2,5 latka na karku.

Felek był moim pierwszym chomiczkiem. Piszczał okropnie, jak go przyniesiono, ale był kochany. Uwielbiał sałatę ;D oraz kręcenie się w kołowrotku. Jak na chomika był dosyć spokojny, ale uciekł mi 3 razy :) Dwa razy znalazł się w moim pokoju, a raz zawędrowałaż do pudełka, gdzie trymaem dla niego słonecznik, który sobie chrupał. Pewnwgo dnia jednak zauważyłem u niego jedno powiększone oko. Na następny dzień je stracił. I to było początkiem jego choroby, która po dwóch miesiącach zakończyła się śmiercią. Pod koniec jego życia był nazywany przeze mnie Jednookim.

Misia była zaś zwariowanym chomikiem. Zanim ją oswoiłem ugryzła mnie okropnie 4 razy do krwi. Szalała za chrupkami kukurydzianymi i serkiem Danio 8) . Miała zaawansowane ADHD, non stop się wierciła, ale w życiu by mnie nie ugryzła.
Całe życie była chomikiem wesołym i potrafiącym zjeść dosłownie wszystko, co mógł zjesć człowiek. Jej choroba zaczęła się niespodziewanie. Fakt, była już staruszką, ale dwa tygodnie przed śmiercią całkowicie osowiała nIe jadła prawie nic i prawie nic nie piła. Zmarło jej siędwa miesiące temu :-(

Teraz zamierzam nabyć 2 szczurki z forum z okolic Katowic. Naczytałem się o nich na forum i w końcu postanowiłem: chcę szczura!
Awatar użytkownika
Vena
Posty: 248
Rejestracja: czw wrz 23, 2010 8:26 am

Re: Chomiki

Post autor: Vena »

Ja miałam chomiki przed szczurami, łącznie chyba 7. Pierwszego przyniosłam w drugiej klasie podstawówki i tak się zaczęło ;)


Za kilka dni znowu trafi do mnie chomik, bo jakaś tępa laska rozmnożyła swoje a teraz nie ma co z nimi zrobić. Wystawiałam ogłoszenie na lokalnym portalu dotyczące sprzedarzy klatki i tak mnie znalazła.. Zgodziłam się, bo co zrobić? Zawsze w sklepie jeden mniej...
Misterius
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 10:20 pm
Kontakt:

Re: Chomiki

Post autor: Misterius »

Ja kilka dni temu miałem dwa chomiki, niestety Dyzio popełnił samobójstwo, zaklinował główkę pomiędzy drabinką a ścianą klatki, nie wiem jak to zrobił, jak był mniejszy i miał problemy że przecisnąć się przez to miejsce. Teraz mam Tofika, syryjski. Dyzio był dżungarkiem.

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Vena
Posty: 248
Rejestracja: czw wrz 23, 2010 8:26 am

Re: Chomiki

Post autor: Vena »

Ja też mam chomika znów.. Mały ma sześć tygodni i nieukrywam że niebardzo jest "mi na rękę" zwłaszcza że mam Venę , Adę i 10 szczurów..
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Chomiki

Post autor: `naatka »

ja miałam chomika i żył ponad 4 lata(syryjski).
chciałam znowu, ale zdecydowałam się na szczurki i nie żałuje.
Chociaż koszt utrzymania jest o wiele mniejszy
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
sheila.
Posty: 366
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 9:49 am
Lokalizacja: Kęty.

Re: Chomiki

Post autor: sheila. »

Ja również miałam dwa syryjki .
Maja była kapturkiem beżowym , niestety po 2 miesięca życie u mnie umarła :'(
Była strasznie mądra [*] :-*
Po Maji była Łatka była kapturkiem czarno-białym ;)
Również była mądra i kochana .
Nigdy mnie nie ugryzła i kochała dawac buziaki :-*
Dożyła u mnie wieku około 3 latek , umarła ze starości :)
A teraz ma dżungarka na `DT` bo moji kuzyni przyjechali z rodzicami , ale ciocia z wujkiem pojechali do Egiptu i chomiczek został pod moją opieką (chłopaki mają po 8 i 4 lata więc bawią się z nim a ja pilnuję jeśli chodzi o jedzienie i wodę itp.)
Jest strasznie malutka i kochaniutka , nie gryzie można z nią robic co się chcę .
Nawet dostałam buuziaczka :-* Ma na imię Alvin, chociaż jest dziewczynką .
W swoim domku czasami ucieka z akwarium , lecz jak się ją zawoła to od razu przychodzi .
A no i mieszka w Niemczech bo rodzina tam mieszka (nie wszyscy) .
I tyle o chomiczkach :-*
sheila&mysia <3
agata_jones
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 17, 2010 11:37 am
Lokalizacja: Chełm/Lublin

Re: Chomiki

Post autor: agata_jones »

U chomików nie ma czegoś takiego jak 'kapturek'.Chodziło Ci o coś takiego http://media.petster.com/photos/25719/1 ... 0-m575.jpg ? Ten biały pas to znaczenie banded, każda odmiana chomika ma swoją nazwę,tak samo jak rasa [nie mylić z gatunkiem!] ;)

Wobec tego moja rasowa panienka w wersji świątecznej
Obrazek
Obrazek
Diamond's NONNA yellow umbrous short hair satin

I dżungarki ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Chomiki

Post autor: lovekrove »

Genialne zdjęcia :D
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
Lupushia
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 02, 2011 3:36 pm

Re: Chomiki

Post autor: Lupushia »

W takim razie i ja pochwalę się moim chomikiem, a właściwie zwierzakiem mojej siostry :) Jest to mały, szary dżungarek o imieniu Mika (Niestety nie udało nam się ustalić płci, nie jestem w tym ekspertem).
Mieszka sam w klatce i świetnie się tam bawi :D Zwyczajna chomicza klatka, ale ustawiona w dogodnym miejscu - z górnego pięterka może obserwować domowników, jednocześnie nie jest zmuszony nas znosić, jeśli nie musi :D
Gdyby tylko tak nie tłukł się w kółku w nocy, byloby super xD
Jeszcze niedoświadczona, ale pełna zapału i entuzjastycznie nastawiona do posiadania ogonka forumowiczka
Bardzo dziękuję za wszelkie porady i sugestie :)
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Chomiki

Post autor: mietła »

Ja miałam kilka chomiczków ale zdecydowanie bardziej przytulaśne są szczuraski.Chomik gryzie z byle powodu i to nie tylko moje takie były więc to nie to że jakies dzikie były.Ale trzeba im przyznać,że ładne są zwłaszcza dżungalskie :)
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Chomiki

Post autor: mietła »

sory!chyba mi się pomyliło.chodzi mi o takiego dużego misiowatego.to chyba syryjski jest ;)
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
Lupushia
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 02, 2011 3:36 pm

Re: Chomiki

Post autor: Lupushia »

Dżungarek jest bardziej pokojowy chyba, (może tylko mój taki jest), nigdy nie ukąsił mnie jeszcze tak, żeby zabolało, nie gryzł też złośliwie. Ogólnie to ciekawski jest i wsuwa słonecznik jak nic innego :)
Czy wasze chomiki też nie zjadają skórki z jabłek? Mój wyczyścił ostatnio jabłko do samej skórki, do czysta, ale łupy nie tknął.
Jeszcze niedoświadczona, ale pełna zapału i entuzjastycznie nastawiona do posiadania ogonka forumowiczka
Bardzo dziękuję za wszelkie porady i sugestie :)
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Chomiki

Post autor: mietła »

z tego co wiem to nawet nie powiny jesc skórek wię masz mądrego chomiczka :) a jaki to ten duży misiowaty?
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”