Chomiki

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Chomiki

Post autor: kao »

Miałam syryjskiego pana, który był moim pierwszy gryzoniem i bardzo, bardzo dobrze go wspominam <3 Potem trzy dżungarki i trzy roborowskiego, gdzie w stadku jednopłciowym przytrafiła się ciąża.
Lubię chomiki, ale wolę bardziej konkretne zwierzęta ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chomiki

Post autor: Ivcia »

Ja nigdy nie miała chomika. Moja mama, jak była jeszcze niezamężna miała dwóch czarnuchów, ale strasznie podobno gryzły, więc później jak mama mi tak nawciskała, że jakieś wściekłe, to nie chciałam chomika...
Jednak jak tak czytam wasze posty to... Kurcze, ja chcę chomika ::)
One tak naprawdę nie są agresywne... bo ktoś pisze, że zagryzły się nawzajem ???

A duże rosną chomiki? Buni dziewuszka na zdjęciu wydaje się małą świnką morską :)
<:3 )~ Bahama Mama
za TM Rubi ['] Vanilla ['] Arma ['] Gaja ['] Faramuszka ['] Pina Colada [']

Obrazek
the_dark
Posty: 56
Rejestracja: pt lip 20, 2007 11:08 am

Re: Chomiki

Post autor: the_dark »

Ivcia pisze: One tak naprawdę nie są agresywne... bo ktoś pisze, że zagryzły się nawzajem ???
Zależy jaki się trafi, ale ogólnie to są spokojne jak się je oswoi :) Są agresywne wobec siebie, bo w zasadzie to samotniki :)
Ivcia pisze:A duże rosną chomiki? Buni dziewuszka na zdjęciu wydaje się małą świnką morską :)
Nie są duże, chyba, że Syryjskie rasowe są dość wielkie, a na pewno nie takie jak świnki morskie :D
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chomiki

Post autor: Ivcia »

the_dark, dzięki za odpowiedzi :)
Ja jak już pisałam nigdy chomika nie miałam, także przepraszam za totalny brak wiedzy na ten temat, no ale niestety...
A kto pyta nie błądzi ;)

A teraz podzielcie się jeszcze jakimiś fotami lub historiami na chomikowy temat...
Bo mnie baardzo interesuję, jakie te chomiki są.
Zanim kupiłam pierwsze szczury, zastanawiałam się nad kupnem chomika ::)
<:3 )~ Bahama Mama
za TM Rubi ['] Vanilla ['] Arma ['] Gaja ['] Faramuszka ['] Pina Colada [']

Obrazek
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Chomiki

Post autor: xMsMartax »

No to może trochę z innej beczki. Mam chomika. Ma już koło 3 lat, może nawet ponad, ile dokladnie- ie wiem, ponieważ go adoptowałam. Ale do rzeczy. Przed chwilą zauważyłam u niego guza, pokrytego krwią, wygląda ti tak, jakby ten guz pęknął i wydzielała się z niego krew. Chomik zachowuje się normalnie, tak jak to staruszek, mało chodzi, nie biega, ale normalnie pije, je.Nie wiem czy to p[o prostu tak ze starości czy faktycznie jest to jakiś nowotwór.
Obrazek
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Chomiki

Post autor: kao »

Moim nigdy się żaden guzek nie zrobił, więc obawiam się, że to może być nowotwór. A że zachowuje się normalnie... człowiek przecież też.
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Chomiki

Post autor: pin3ska »

A ja ostatnio zauwazylam, ze chomiki maja takie smieszne gruczoły zapachowe. Mialam okazję miętolić ostatnio chomika i wyczułam u niego coś smiesznego na brzuszku. Najpierw myslalam, ze to jakas rana, co nie chce mu sie goic, ale jak przejechałam po tym palcem raz i drugi to został mi na palcu mocny "mysi" zapaszek :) domysliłam sie co o takiego i byłam bardzo zdziwiona ze one cos takiego mają :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Chomiki

Post autor: xMsMartax »

Ooo to może temu mojemu chomikowi coś z tym gruczołem właśnie się stało... ostatnio nie widziałam już żeby coś zlego się działo
Obrazek
Awatar użytkownika
Shirley
Posty: 63
Rejestracja: śr sie 19, 2009 3:14 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chomiki

Post autor: Shirley »

Jeśli macie chomiki, uważajcie bardzo nie tylko na nie, ale również... na swoich domowników. Szczury zaczęłam hodować dopiero jak wyprowadziłam się od rodziców. Tuż przedtem miałam chomika dżungarskiego, który z uwagi na swoje wymiary i groźne spojrzenie otrzymał przewrotnie imię Behemot. Cóż można powiedzieć o Behemocie... hym, był uroczym małym chomiczkiem, który uwielbiał godzinami kręcić się w kołowrotku, chętnie po mnie chodził i jadł jogurt z łyżeczki. Kiedyś spaceroał po stole w kuchni, a na stole był wełniany obrus z frędzlami. Kilka godzin później, kiedy spał już w klatce, zauważyłam, że pod głową ma poduszeczkę z jednego z tych frędzli. Czyż to nie rozczulające? Z Behemotem żyło nam się dobrze, jedynym epizodem zdrowotnym, jaki sobie przypominam, był epizod z nadymaniem. Przez tydzień chodził z workami wypełnionymi powietrzem i nawet weterynarz nie był w stanie stwierdzić, o co mu chodzi. A że był to przypadkowy weterynarz, raczej od psów i kotów, nie umiał też powiedzieć, czy Behemot to chłopiec, czy dziewczynka. "Raczej dziewczynka" - dowiedziałam się.

I tak sobie trwało nasze wspólne życie, aż którejś niedzieli wróciłam z weekendu z ukochanym, weszłam do pokoju i krzyknęłam do mamy: - Gdzie jest Behemot?!?! Mama na to: - O matko!

...

Drzwi od klatki były otwarte, w środku ani śladu Behemota, a mama tłumaczy mi, że gdy mnie nie było, wyjęła go, żeby sobie pobiegał, a potem odłożyła do klatki i najwyraźniej zapomniała zamknąć. Intensywne poszukiwania nie przyniosły rezultatów. Behemot zapadł się pod ziemię, nie było w całym mieszkaniu ani jednej kupy, ani sika, a w zakurzonych szparach nic nie wskazywało na to, że tamtędy przechodził. Mój drogi tato orzekł, że najwidoczniej chomik wcisnął się w ręcznie robioną ścianę działową, która - jak się dowiedziałam - była wypełniona watą i że nie ma możliwości, żeby go stamtąd wyciągnąć. W domu panowała więc kilkudniowa żałoba, przeplatana okrzykami litości nad strasznym losem chomika i niemożnością pomocy. Może dodam tylko, że klatka stała na komodzie metrowej wysokości, więc spadanie było z wysoka (tato orzekł, żeby się nie martwić, bo z uwagi na niewielką wagę miał mały pęd i upadek nie był groźny...).

Potem się wyprowadziłam, a pół roku później dowiedziałam, że mój tato zaadaptował mój dawny pokój do swoich potrzeb i kiedy przestawiał regał, znalazł się mój kochany, zmumifikowany Behemot. Trafił za najcięższy mebel w całym pokoju, który tata musiał rozebrać na kawałki, żeby dało się go odsunąć. Szpara była minimalna i trudno stwierdzić, jakim cudem to małe stworzenie zdołało się tam wcisnąć - oraz - PO CO? Na pocieszenie powiem tylko, że chomik miał prawie dwa lata na karku, więc można uznać, że odszedł w podeszłym wieku. Niemniej pamiętajcie: należy pilnować nie tylko chomików, ale też rodziców...
Tu: Groszek, Kubek. Tam: Niebieski, Cudak, Łaciaty, Jeżyk, Gruby (znany kiedyś jako Pinky), Artur, Buba
kub4
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 17, 2010 6:52 pm

Pytania dotyczące chomików.

Post autor: kub4 »

Witam serdecznie!!!!

Po wakacjach zamierzałem zakupić sobię szczurki rasowe lecz stwierdziłem że jest to za duży wydatek.Mam do was następujące pytania dotyczące chomików:

1) Jaka klatka dla 1 lub 2 chomików syryjskich,chińskich,dżungarskich? O0
2) Czy w sklepie zoologicznym gdzie chomiki można nabyc poprzez zamówienie będą zdrowe i dożyją swojego normalnego wieku? O0
3) Czym różnią się hodowle chomików rasowych od zwykłych? O0

Proszę o konkretne odpowiedzi.Pytania kierowane do znawców. ;D
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące chomików.

Post autor: klimejszyn »

bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
kub4
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 17, 2010 6:52 pm

Re: Pytania dotyczące chomików.

Post autor: kub4 »

Ok dzięki serdeczne ^-^
kub4
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 17, 2010 6:52 pm

Re: Pytania dotyczące chomików.

Post autor: kub4 »

Zobaczyłem tą strone co mi podałeś,przeczytałem o klatkach lecz nie wiem właśnie jaką kupic czy taka klatka w zupełności wystarczy dla 2 chomików syryjskich lub dżungarskich???

http://www.jusmar.eu/Inter_zoo_klatka_P ... e-902.html
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące chomików.

Post autor: klimejszyn »

nie jestem znawcą chomików, więc nie wiem, ale wg mnie jest za mała, nawet dla chomika.
poczytaj, ew zapytaj na forum chomikowym ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
kub4
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 17, 2010 6:52 pm

Re: Pytania dotyczące chomików.

Post autor: kub4 »

Ok napewno zapytam.Wielkie dzięki. 8)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”