Nutrie

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
ButterFlyNeko
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 11:54 am
Lokalizacja: Kraków/ Mysłowice

Nutrie

Post autor: ButterFlyNeko »

Uwaga!!!

Malenka nutria szuka domu! Malenstwo ma w tej chwili 2 tygodnie i niedawno stracilo matke, wiec jest pod moja opieka wraz ze swoim bartem. Brat zostaje u mnie w domu na dozywocie, natomiast juz na 2 nutrie nie mam warunkow. Maluch szybko sie oswoi, bo pierwsze kontaky z ludzmi bedzie mial juz za soba. Potencjalnym wlascicielom i chetnym chetnie udziele pomocy jakie warunki trzeba stworzyc takiemu zwierzakowi i jakie rozwiazania mozna zastosowac by ulatwic zycie sobie, a jemu zapewnic wygode!

Nutrie to wspaniale zwierzeta laczace w sobie cechy szczura i psa. Zwierzaka oddam w dobre, kochajace rece. Ona i jej 2 braci przezyly naprawde ciezkie czasy. Nie zmarnujmy takiej woli walki i zycia!
" The Closer You Get To The Light, The Greater Your Shadow Becomes"
Kingdom Hearts
szczurasek
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 30, 2010 2:33 pm

Re: UWAGA!!! MALA NUTRIA SZUKA DOMU!

Post autor: szczurasek »

jeżeli możesz to pokazuj zdjęcia .a to samiec czy samica? i czym się różni szczur od nutri?
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: UWAGA!!! MALA NUTRIA SZUKA DOMU!

Post autor: Magamaga »

Myślę, że przede wszystkim rozmiarem - nutria może ważyc ok.6 kg.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Marcysia.
Posty: 229
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 3:26 pm
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Re: UWAGA!!! MALA NUTRIA SZUKA DOMU!

Post autor: Marcysia. »

nutria wygląda trochę jak duża świnka morska z ogonem, piękne są, choć nie tak jak szczury (;
nie ma w google ładnych zdjęc. szkoda ze już nie mogę tyle zwierzaków mieć. warunki może by i były, ale czasu na zajmowanie się brak. :(
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: UWAGA!!! MALA NUTRIA SZUKA DOMU!

Post autor: Licho »

Wrzuć jakieś zdjęcia. Mam znajomych mieszkających na wsi, zapytam czy by sienią nie zaopiekowali.
Obrazek
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA!!! MALA NUTRIA SZUKA DOMU!

Post autor: susurrement »

ja spytałam jedną osobę, która byłaby wymarzonym domem dla takiego zwierzątka, ale nie wiem czy się zdecyduje; ciężko mi powiedzieć. w razie czego ButterFlyNeko mogłabyś mi wysłać swój numer telefonu na pw, żebym mogła przekazać jakiś kontakt, gdyby ta osoba się zastanawiała? :)
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: UWAGA!!! MALA NUTRIA SZUKA DOMU!

Post autor: pin3ska »

Dla chcących wiedziec jak wygląda nutria - fotka z netu:

Obrazek
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: UWAGA!!! MALA NUTRIA SZUKA DOMU!

Post autor: Nakasha »

A czy mogłabyś napisać coś więcej o zachowaniu nutrii, wymaganiach żywieniowych, ich stadności i wymaganiach co do klatki ;)?
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Roth
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 27, 2008 9:48 am
Lokalizacja: Poznań

Re: UWAGA!!! MALA NUTRIA SZUKA DOMU!

Post autor: Roth »

Nie znam się dobrze na tych zwierzętach, ale moi znajomi mają 2 nutrie i z tego co się dowiedziałam trzeba im zapewnić bardzo wymagające warunki. Po pierwsze one potrzebują WODY i jeśli nie ma się żadnego zbiornika z wodą w ogrodzie to nie powinno się takiego zwierzątka trzymać.
Awatar użytkownika
ButterFlyNeko
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 11:54 am
Lokalizacja: Kraków/ Mysłowice

Re: UWAGA!!! MALA NUTRIA SZUKA DOMU!

Post autor: ButterFlyNeko »

Juz udzielam odpowiedzi na pytania. Wybaczcie, ze tak dlugo, ale nie mialam neta jakis czas.

Nutrie wygladaja podobnie do szczurow. To cos w sumie jak bobr ze szczurzym ogonem. Od dawna marzylam o takim zwierzaku i wreszczie jestem wlascicielka Abyss'a. Domu szuka jego siostra Atena. To samica, wiec w wieku doroslym osiagnelaby maxymalnie 8 - 10 kg. Jej brat osiagnie wage miedzy 16 a 20 kilo. Sa u mnie od 10 dnia ich zycia, gdyz ich matka padla.

Nutrie sa jak swinki morskie. Rodza sie gotowe do w miare samodzielnego zycia i pobierania pokarmu innego niz mleko matki. Maja pelna okrywe wlosowa, otwarte oczy itd.. Mala ma prawie miesiac, wiec jest juz gotowa do zabrania do domu. Jak narazie jedza bardo dobrej jakosci siano, marchew, platki owsiane mieszane z miesanka pelnoporcjowa dla loch prosnych (bez problemu zapewnie tyle mieszanki ile bedzie dla niej trzeba) i bulke moczona w peparacie mlekozastepczym dla kociat. Utrzymanie samo w sobie nie jest jakies extremanle jesli chodzi o koszty, ale jesli chodzi o kupienie np. klatki juz sa spore, nie bede ukrywac, to nie to samo co utrzymanie szczurow (sama mialam juz ich sporo i nadal mam 2).

Nutrie sa wylacznie roslinozercami i zjedza z roslin prawie wszystko. Siano, sloma owsiana, pszenica i raz na czas burak i marchew wystarcza zupelnie. Co do tego, ze musi miec wode. Fajnie by bylo gdyby byla, ale absolutnie nie jest to konieczne. Moje maluchy raz na czas maja wstawiana kocia kuwete z woda i tyle im wystarczy. Jak podrosna beda plywac w wannie, a potem idziemy nad jezioro. Najdrozsze jak narazie jest t mleko dla kociat (30 zl za 200g).

Najwiecej zachodu i pieniedzy wymaga klatka. Moja to klatka dla psow (kennel, kenelowka) o rozmiarach 91x63. Z tym, ze ja szykuje sie na doroslego samca, zas Atena bedzie zdecydowanie mniejsza. Moja kosztowala mnie 180 zl. Kuweta stoi pod klatka a wszastkie nieczystosci spadaja do niej. Kolejne 200 zloty kosztowac mnie bedzie transporter, ale to juz moje fanaberie. Mozna je przyzwyczaic do podrozy np. w plecaku.

Co do charakteru jest jak pso-koto-szczur. Trzeba to zwierze troche wyczuc. Atena jest bardzo strachliwa i ma silny charakter wbrew temu. Trzeba jej osoby spokojnej i cierpliwej. Z dnia na dzien idze jej co raz lepiej. Da sie zdobyc ich zaufanie, bo jej brat juz po paru dniach sie ze mne bawil i spal mi na rekach. Przydalaby sie jej wlasciciel, ktory ma juz troche doswaidczenia szczegolnie ze szczurami i psami, bo ze tego co widze oba doswiadczenia bardzo sie przydaja.

Zainteresowani niech pisza na numer gg: 3801252

Pare zdjec delikwentki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jej brat Abyss

Obrazek

Obrazek

Cale rodzenstwo od lewej: Atena, Abyss, Absynt

Obrazek

Dorosle nutrie (samice)

Obrazek
" The Closer You Get To The Light, The Greater Your Shadow Becomes"
Kingdom Hearts
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: UWAGA!!! MALA NUTRIA SZUKA DOMU!

Post autor: Nakasha »

Taka mała klatka?... Ja myślałam, że niezbędna jest co najmniej 150 x 150 x 100. O_o

Dziękuję za udzielenie odpowiedzi. :) I jeszcze pytanie, jak te zwierzęta żyją z innymi zwierzętami? Czy ta samiczka nutrii jest agresywna, czy tylko płochliwa? Czy daje się brać na ręce, czy ucieka? Jest przyzwyczajona do klatki? Jakie podłoże powinna mieć w klatce? Pije z miski czy poidła?

I jeszcze, jak pachnie :D?
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: UWAGA!!! MALA NUTRIA SZUKA DOMU!

Post autor: Venefico »

A słyszałam że dla nutrii nie trzeba klatki, że można ją trzymać normalnie w domu jak psa czy kota.
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
ButterFlyNeko
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 11:54 am
Lokalizacja: Kraków/ Mysłowice

Re: UWAGA!!! MALA NUTRIA SZUKA DOMU!

Post autor: ButterFlyNeko »

Tych wymiarow sa kojce hodowlane, w ktorych nutrie spedzaja cale swoje zycie, a ja biore pod uwage fakt, ze nutria bedzie wypuszczana i wyciagana.

Nutrie maja bardzo subtelny zapach. Sama sobie nutria nie smierdzi, jej odchody - wiadomo. Jesli dlugo sie nie dba o kuwete, owszem smierdzi. Ale i tak odchody roslinozercow to perfuma przy odchodach np. fretek.

Mala nie jest agresywna. Fuka, kiedy sie irytuje lub cos jej nie pasuje. Co do samego gryzienia, powiem tak, gdyby to byla szczurzyca juz dawno bylabym pokasana. Nutria bardzo dlugo sie zastanawia nad ugryzieniem i daje tyle sygnalow zeby dac jej spokoj, ze nie sposob ich przeoczyc.

Maluchy mialy kontakt z 2 psami. Fukaja i ostatecznie daja z liscia w pysk jesli pies zaczyna grac jej na nerwach. Szczury ignoruja.

Do klatki juz przywykla i jest w niej spokojna. Boi sie brania na rece. Jest jak krolik, boi sie momentu kiedy traci grunt pod nogami.

Moje nutrie zyja na tak zwanym ruszcie. Kiedy z kenelowki usunie sie kuwete i wstawi ja pod spod nutrie siedza na samej kratce. Zeby bylo im wygodniej siedza dodatkowo na pieterkach ze starej klatki. Maja tez legowisko ze starego swetra.

Maja duze poidlo dla krolikow hodowlanych.

Nie polecam trzymac nutrii bez klatki. To jednak gryzon i moze sporo naszkudzic:)
" The Closer You Get To The Light, The Greater Your Shadow Becomes"
Kingdom Hearts
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: UWAGA!!! MALA NUTRIA SZUKA DOMU!

Post autor: Nakasha »

Nie chcę zapeszać, ale mam nadzieję, że nutria już znalazła u nad domek. :D :D :D I zmieni imię na Achaja. :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: UWAGA!!! MALA NUTRIA SZUKA DOMU!

Post autor: Nakasha »

* u nas, uprzejmie prosiłabym modów o poprawienie. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”