To do nich należy moje serce <3 Do kogo?! Jak to się stało!?

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

To do nich należy moje serce <3 Do kogo?! Jak to się stało!?

Post autor: szczuruleczka »

Cześć, tu i teraz napiszę o mojej życiowej miłości, pomijając szczurki, bo moje maluchy mają już swój własny, prywatny wątek.
Otóż tą moją miłością są KOTY. Nie potrafiłabym żyć bez tych wspaniałych udomowionych drapieżników. A stało się to tak...
Miałam 6 lat gdy poszłam do I klasy szkoły podstawowej. Nie chodziłam do zerówki, mówiono mi że nie miałoby to sensu, bo opanowałam dużo więcej niż taki 7-latek. Na początku wydawało mi się to fajne. Teraz jest ianczej, ale to już inna sprawa. Rodzice w nagrodę zgodzili się na zakup pierwszego w moim życiu zwierzaka - kota. A wszystko przez to że moja mama kocha, wielbi i nei wiem co jeszcze wielkie koty. Zresztą ja też. No i tak się zdarzyło, że mojej przyszywanej Cioci przyjaciółka, której syn pobrał się z kobitą która miała przepiękną kocicę, niedługo zaszła w ciążę (kociczka) i urodziła (eh, to była cesarka,
ale nie ważne...) 5 kociaków. Jeden nie przeżył (no cuż, takie życie :( ) ale pozostałe 4 były całe i zdrowe. Moja mama ma fioła na punkcie cętek, a mama kotów była przepiękną, burą cętkowaną kocicą. Kociaki były śliczne, jeden biały, drugi lekko szary, trzeci taki dziwny (wcale nie brzydki!) jasny w cętki, a czwarty? Czwarty był niczym młody lamparcik. Buras, lecz jakże piękny!
Kupiliśmy go za 400 zł (no wiecie, za weta płacili, za cesarkę, trzeba był to odkuć...). Zaklepaliśmy sobie go. Mały dorastał, Kika (ta kocia mama) wychowywała wzorowo młode, a ja - jedynaczka - z rodzicami zastanawaliśmy się jak GO nazwać. Kombinowaliśmy, ale każde piękne imię było za długie, no bo jak można na kota wołac AAAALLOOOOOJJJJZZZYYYY , to stanowczo za długie imię. No to ja zaczęłam myślec. Pipi - nie, Popo - nie Pepu - nie Pepi - O TAK! To było odpowiednie imię.
Któregoś pięknego dnia, Pani Natalia właścicielka Kiki przywiozła do naszego domu młodego Pepiego. Byłam zachwycona. Kocurek szczuplutki, biegał po domu z niepokojem wąchając każdy przedmiot. P. Natalia powiedziała o opiece nad kotem i pojechała do swojego domu. Wtedy przejęłam sprawy w swoje ręce.
No i tak właśnie otrzymałam pierwszego kota. Pepi jest wyjątkowy. nie z wyglądu, lecz z charakteru.
WSZYSTKO! rozume co się do neigo mówi. Ma taki charakterek ze nie zawsze się słucha i udaje że nie kapuje, ale wiem że skubany rozumie. Zawsze mogę się mu zwierzyć, on wysłucha. Gdy płaczę (mam trudną sytaucję w rodzinie, ciocia jest alkoholiczką, i wiele innych problemów, ale to już moje prywatne sprawy. Nie będę Was mieszać w moje głupoty...) przyjdzie do mnei 'zmartwiony' zaczyna się ocierać pocieszając mnie. To jest wspanialy kot. Może nie da się przytualć, miziać, i męczyć za bardzo, ale ejst jak pies. Nie odałabym go za żadne skarby. To, ze jest wyjatkowo rozumny odkryłam bardzo niedawno, rok temu. A mam go już prawie 7 lat. Na początku myslałam że roumie tylko garstkę słów jak:
-piłeczka
-miseczka
-wody -< kąpiel, lub woda do picia
-Gabrysia -< tzn. ja :D
-pani
-pan
-brum brum -< tu chodzi o auto
-spacerek, spacer -< wyjazd, podróż,
-nie wolno
-dobry kotek
-nie dobry kotek
-ZOBACZ -< no to to już wogóle ;D
-mucha! -< na to słowo bystrzył się, oczy miał jak to mójh tata mówi ' Pepi oczy ma jak koła od roweru!' i zaczynałs szukać muchy, robaków i innych insektów, bo czym znajdował i zjadał, ble!
-Hera -, tak miał na imię mój chomiczek ['], i gdy teraz widzi mysz, szczura czy inne mniejsze od neigo stworzenie typu gryzoń, to dla neigo ejst HERA.
-daj -< gdy miał szelki, i przy zdejmowaniu się wyrywał to wystarczyło powiedzieć daj to się uspakajał i czekał ::)
-nie bój się -< też się uspakajał
-piłeczka
-spać
-ptaki -< gołębie np.
Od niedawna też zaczęłam stosować do neigo zwrot 'przeproś!' gdy mnie podrapał,a lbo zdenerwował. Gdy to usłyszał (albo samemu mu coś przyszło do głwy) to przychodzi i się ociera i czeka aż go pogłaszczę i pocałuję w łepek.
Teraz wiem, że każde słowo przy nim należy wypowiadać myśląc, ianczej weźmie sobie coś kotek do serca :P
KOCHAM go <3
A to właśnie Pepi, zwany Puniem:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
teraz już wiemy, w jakich okolicznościach
z domu znika 'towar' :D


Teraz o drugim kocurku...
Po wakacjach 2009 znalazłam na allegro.pl ciekawą ofertę. Ja i moja mama kochamy koty rasy orientalnej. Na allegro własnei był rudy orientalny 4-latek za darmo. Namawiałam mamę. W końcu się zgodziła. Pojechałyśmy obejrzeć kota. Nie zastanawiałyśmy się. Wzięłyśmy rudego orienta. Jest głupiutki ale słodki, taki przytaulaczek :-* Każdego lubi, do każdego przyjdzie ;) Jest bardzo żarłoczny. Nazywa się Leo. Ma już prawie 6 lat.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Jak egipska figurka w kolorze <3

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Przy cieplutkim kaloryferze :)

Zdjęcia są beznadziejnej jakości, ale nie mam aktualnie dobrego aparatu, a pozatym nei jestem dobra w tych klockach :)
To chyba na tyle :)
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
moniskua
Posty: 47
Rejestracja: pt lis 12, 2010 5:26 pm
Lokalizacja: Głogów

Re: To do nich należy moje serce <3 Do kogo?! Jak to się sta

Post autor: moniskua »

śliczne kotki :) to cudowne, kiedy zwierzak rozumie człowieka, potrafi go pocieszyć samą obecnością i wyczuwa nasz humor. jak mój pies :)
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: To do nich należy moje serce <3 Do kogo?! Jak to się sta

Post autor: Sheeruun »

Leo! Uwielbiam orienty! Są przepiękne <3
Domagam sie więcej zdjęć obu kotowatych.. :D

Ach, jak ja bym chciał mieć kota... ::)
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: To do nich należy moje serce <3 Do kogo?! Jak to się sta

Post autor: szczuruleczka »

Ino dziękujemy bardzo :D
Jak będę miała trochę więcej czasu wstawię fotki, może jutro lub pojutrze? Kto wie, a może nowe fotki wstawię :)
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: To do nich należy moje serce <3 Do kogo?! Jak to się sta

Post autor: szczuruleczka »

Sheeruun pisze:Leo! Uwielbiam orienty! Są przepiękne <3
Domagam sie więcej zdjęć obu kotowatych.. :D

Ach, jak ja bym chciał mieć kota... ::)
To sobie kiedyś spraw ;D
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: To do nich należy moje serce <3 Do kogo?! Jak to się sta

Post autor: Sheeruun »

Niestety, mam uczulenie na sierść kota.. ::)
A poza tym moja mama nienawidzi wszelkich kotowatych :-X
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: To do nich należy moje serce <3 Do kogo?! Jak to się sta

Post autor: szczuruleczka »

Sheeruun pisze:Niestety, mam uczulenie na sierść kota.. ::)
A poza tym moja mama nienawidzi wszelkich kotowatych :-X

Aaaaa... No to kiepsko... Ale naprawdę nie wiem jak można nienawidzieć, nie lubić, nie przepadać kotków?
No cuż, każdy ma inne poglądy :)
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: To do nich należy moje serce <3 Do kogo?! Jak to się sta

Post autor: szczuruleczka »

Haha,to leciutko przerobiłam, ale jak to zobaczyłam to myślałam że padnę! ;D
http://img51.imageshack.us/i/fuckyeahx.jpg/
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: To do nich należy moje serce <3 Do kogo?! Jak to się sta

Post autor: Sheeruun »

Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
zuuma
Posty: 76
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 6:20 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: To do nich należy moje serce <3 Do kogo?! Jak to się sta

Post autor: zuuma »

Są bardzo śliczne! Moja mama też ma szał na punkcie kotów, i gdyby mieszkała ze mną zapewne miała bym jakiegoś kocurka.
Mi bardzo podobają się Devon Rexy i koty Sfinksy. Ale Twoi chłopcy są naprawdę bardzo ale to bardzo przystojni! Tylko pozazdrościć!
By być kochanym, trzeba kochać nie za coś, ale mimo wszystko.
Moje perełeczki: Franciszka/Frania, Pestka/Pestunia
borówka
Posty: 341
Rejestracja: pt paź 29, 2010 6:22 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: To do nich należy moje serce <3 Do kogo?! Jak to się sta

Post autor: borówka »

Leo!<3 Cudownyyyyy, zawsze chciałam mieć kota :c
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: To do nich należy moje serce <3 Do kogo?! Jak to się sta

Post autor: szczuruleczka »

borówka pisze:Leo!<3 Cudownyyyyy, zawsze chciałam mieć kota :c
Wielu osobom nie podoba się rasa orientalna. Nie wiem czemu ^^ Moze Leoś jest brzydki z tymi swoimi piegami na nosie, ale i tak go kocham <3
Może dziś wstawię tu nowe fotki ;)
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: To do nich należy moje serce <3 Do kogo?! Jak to się sta

Post autor: szczuruleczka »

A tu Pepi ->
http://img196.imageshack.us/img196/808/fuckyeahg.jpg

Podobny?
Mój kot luuubi komixxy ;D
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: To do nich należy moje serce <3 Do kogo?! Jak to się sta

Post autor: szczuruleczka »

Dobra, ogarnęłam nowe fotki ;>
Ostatnio mnie coś zebrało na "negatywową" sesję ;p
Tutaj Pepi <3
~http://img826.imageshack.us/i/sdc11370.jpg/
A tutaj też Pepi, przebrany w sukienkę która ma ponad 10 lat <jak byłam maleńka chdziłam w niej>
~http://img801.imageshack.us/i/sdc11410r.jpg/
~http://img338.imageshack.us/i/sdc11415v.jpg/ <-baletniczka, musiałam go przytrzymac bo sam by nie utrzymał równowagi
~http://img140.imageshack.us/i/sdc11416j.jpg/
~http://img529.imageshack.us/i/sdc11417r.jpg/

Nie myślcie sobie że maltretuję zwierzęta, ale kocham przebierać moje koty a potem robić im foty :D
Nie martwcie się, jak tylko zrobię zdjecie zdejmuję ten 'skafander' ^^
PS. Jak miałam fazę na Baby Born to przebierałam go w koszulki dla tych lalek ;p Teraz jest za ciasny xD
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”