Nutrie

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
crev
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:04 am

Nutrie

Post autor: crev »

Witam wszystkich.

Chciałbym, pochwalić się i zwrócić uwagę, na "nowe" zwierzęta - dołączające do tych często hodowanych. Mianowicie nutrie.
Dawniej (jak i teraz) hodowało się je na mięso i futra, jednak dzięki kilku maniakom ;) okazało się, że to świetne zwierzęta hodowlane (choć wymagające). Wyglądają jak ogromne szczury i są inteligentne (choć jak bardzo to kwestia dyskusyjna bo zbyt mała osób je hoduje aby coś potwierdzić w 100% - wiemy na pewno, że można nauczyć je reagować na słowa itp.)
Jeśli kogoś takie zwierzątko zainteresuje zapraszam na forum z nimi związane: http://www.nutriolandia.pun.pl/
Tam też, odnajdziecie mnie (crev) i moją stronę www (crev.eu/nutrie).
Zachęcam do odwiedzin :)
Na zachętę mała fota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nutrie

Post autor: unipaks »

Mieliśmy swego czasu ( lata temu) nutrię; młode zostało odrzucone przez matkę i dostałam je do odchowania. Cudowne stworzenie, reagowała na imię bodajże po tygodniu, nie brudziła w mieszkaniu korzystając z własnej miski z wodą. Warzywka do jedzenia „prała” przedtem w wodzie, a jeść miała zwyczaj to wszystko, co opiekunowie. W każdym razie zawsze bezpardonowo się tego domagała. ;D
Delikatna w stosunku do nas, bezceremonialna w zabawach z dużym psem, niezwykle inteligentna.
Wypuszczona na wolność terroryzowała na wsi pod Wrocławiem terroryzowała miejscowe baby, furcząc na nie znad buraka pogryzanego w ich własnym ogródku za stawem. ;D
Długo mnie pamiętała i rozpoznawała, budząc sensację wśród chłopów, gdy – dorosła już, ogromna - mokra od wody gramoliła mi się na kolana wydając pełne szczęścia odgłosy. :) Chyba najbardziej niezwykłe ze wszystkich zwierząt, z jakim zdarzyło mi się mieszkać wspólnie w domu.
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Nutrie

Post autor: marts »

Wyglądają jak ogromne szczury
Bardziej mi to przypomina ogromną świnkę morską :P
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Angi1999
Posty: 15
Rejestracja: pn paź 24, 2011 10:09 pm

Re: Nutrie

Post autor: Angi1999 »

Nutria... Piękna zwierzęta ; D U nas nie ma zbytnio nutrii, lecz jakiś rok temu widzieliśmy jedną w bobrze... to była na pewno nutria ponieważ wyszła z wodyy :D
Już wkrótce :D
Awatar użytkownika
s@kur@
Posty: 330
Rejestracja: wt mar 30, 2010 5:36 pm
Lokalizacja: StW

Re: Nutrie

Post autor: s@kur@ »

marts pisze:
Wyglądają jak ogromne szczury
Bardziej mi to przypomina ogromną świnkę morską :P
A mi kapibarę ;D

Ależ one mają ogromne siekacze. Bałabym się mieć coś takiego w domu :P
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”