Dzika mysz i decyzja o zwróceniu jej wolności

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Anashar
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 15, 2007 1:48 pm

Re: Dzika mysz i decyzja o zwróceniu jej wolności

Post autor: Anashar »

Mysiak już w nowym "domku". Dziś odebrałem klatkę, podsypałem na dole żwirkiem, którego używam dla swoich ogonów a na górze naturalną ściółką z łókien kokosowych do terariów (tylko taką mieli w sklepie, ale na początek wystarczy). Do tego dostała w prezencie domek wycięty z gałęzi brzozy. Przekładałem ją przez szmatkę i nawet nie protestowała, później schowała się w tunelu. Ale już powoli zaczyna zwiedzać, choć przy każdym hałasie się chowa. Będzie jej dobrze ;)

Co do adopcji to szczerze mówiąc nie wiem jak zachowała by się taka dzika mysz z taką hodowlaną, domową. I na ile ich zwyczaje są podobne. Nie chciałbym jednak żadnego rozlewu krwi. No i to chyba samiec, ale 100% pewności jeszcze nie mam bo nie chcę malca stresować. Niech najpierw się przekona, że już nic mu nie grozi.
Awatar użytkownika
PiM
Posty: 145
Rejestracja: śr sie 17, 2011 3:56 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Dzika mysz i decyzja o zwróceniu jej wolności

Post autor: PiM »

Fakt, najpierw się musi na swój sposób oswoić. Jednak jak już się to uda, to proponuję mu zaadoptować kolegę, wiadomo, będzie trzeba je do siebie najpierw przyzwyczaić, ale nie powinno się to skończyć tragicznie ;).
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dzika mysz i decyzja o zwróceniu jej wolności

Post autor: Flaumel »

Myszy typu męskiego nie są stadne i nie należy im kolegi adoptować :D Więc nawet nie dawać takich pomysłów :P
Obrazek
Anashar
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 15, 2007 1:48 pm

Re: Dzika mysz i decyzja o zwróceniu jej wolności

Post autor: Anashar »

Czyli jednym słowem lepiej jak będzie jednak sam ;)
Awatar użytkownika
PiM
Posty: 145
Rejestracja: śr sie 17, 2011 3:56 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Dzika mysz i decyzja o zwróceniu jej wolności

Post autor: PiM »

Eh, no tak. Tego akurat nie wiedziałam, sorry xD.
To niech będzie sam ;>.
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Dzika mysz i decyzja o zwróceniu jej wolności

Post autor: zyberka »

Anashar pisze:Czyli jednym słowem lepiej jak będzie jednak sam ;)
pod warunkiem, że to jest samiec. Dla samiczek towarzystwo to konieczność. Sprawdziłeś płeć? :) (nie doczytałam się nigdzie takiej informacji)
Nie ukrywam, że chętnie zobaczyła bym jakieś zdjęcie tej myszki ;)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dzika mysz i decyzja o zwróceniu jej wolności

Post autor: smeg »

To prawda, myszy płci męskiej tolerują tylko ojca lub braci, z którymi wychowywali się od urodzenia. A i tak czasem im odwala i braci trzeba rozdzielić, bo zaczynają walczyć o terytorium. Próby łączenia z obcymi samcami kończą się śmiercią jednego z osobników. Samiczki z kolei chętnie przebywają w stadach :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Anashar
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 15, 2007 1:48 pm

Re: Dzika mysz i decyzja o zwróceniu jej wolności

Post autor: Anashar »

Zdjęć nie mam jak jej zrobić bo póki co cały czas się cowa jak podchodzi się do klatki, i w zasadzie tylko w nocy rozrabia. A wyciągać jej nie będę bo raz to dodatkowy stres, a dwa możliwość, że mi ucieknie bo widziałem u weterynarza jak wysoko potrafi skakać. Z tego samego powodu do płci nie mam 100% pewności, ale jak ją trochę obserwowałem wydawało mi się, że to jednak samiec ;)
Awatar użytkownika
PiM
Posty: 145
Rejestracja: śr sie 17, 2011 3:56 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Dzika mysz i decyzja o zwróceniu jej wolności

Post autor: PiM »

Może, w razie czego pójdź z "nim" -> bodajże ;> do weta :D. Bo jeśli jednak się okaże dziewczynką, niewątpliwie przydałoby się zaadoptować jej jak najszybciej koleżankę ;).
Ja również będę czekać na zdjęcia, gdy już się troszkę oswoi :).
Awatar użytkownika
rattulia
Posty: 190
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:11 am
Lokalizacja: Płock

Re: Dzika mysz i decyzja o zwróceniu jej wolności

Post autor: rattulia »

Minęło trochę czasu... Jak sytuacja z myszką? Wszystko ok? ;)
Awatar użytkownika
Seweryn1134
Posty: 16
Rejestracja: śr paź 19, 2011 8:22 pm

Re: Dzika mysz i decyzja o zwróceniu jej wolności

Post autor: Seweryn1134 »

zafunduj myszce dużo ruchu lub zrób jej nawet wybieg na dworze jak masz duże podwórko chyba że mieszkasz w bloku to mówi się trudno przy odpowiednich warunkach miejscu w którym mogłaby się wylatać czyli pobiegać nie sądzę by myszy latały chyba że popielcie lecz to nie myszy bardziej podobne są do wiewiórek więc powodzenia ;)
zuzalek10
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 08, 2011 6:21 pm

Re: Dzika mysz i decyzja o zwróceniu jej wolności

Post autor: zuzalek10 »

jesli tą przygarnelas z ulicy to nie radze brac drugiej ze sklepu :-\ po prostu sie zagryzą :'(
kjaja2001
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 7:17 am
Lokalizacja: POLSKA Ustrzyki Dolne

Re: Dzika mysz i decyzja o zwróceniu jej wolności

Post autor: kjaja2001 »

Ale ja bym tej myszce zwrocila wolnosc mialam ten sam przypadek ale mysz uciekla z klatki.

Ale wcale mi nie oto chodzi.

Sam mowisz ze jak jej zwrocisz wolnosc to nie przezyje i taka jest kolej rzeczy:to się nazywa równowaga w przyrodzie jedno zabiija drugie aby przezyc np jakis ptak zje mysz i przezyj a ten ptak kiedys moze zostanie zabity przez innego drapieznika:zjadasz albo zostajesz zjedzony ja bym jej wolnosc zwrocila...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”