Zna może ktośtaką hodowlę psów? (Shih-Tzu)

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zna może ktośtaką hodowlę psów? (Shih-Tzu)

Post autor: smeg »

Szczurzynka;* pisze:Nie potrzebuję rodowodu lecz dobrze byłoby wiedzieć ,że pies jest w 100% rasowy ,a nie typu rasy.
W takim razie tylko z rodowodem ;) Pies bez rodowodu to pies w typie rasy.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Szczurzynka;*
Posty: 20
Rejestracja: śr lip 27, 2011 12:32 pm

Re: Zna może ktośtaką hodowlę psów? (Shih-Tzu)

Post autor: Szczurzynka;* »

Niech będzie w typie rasy. ;)
Ale jest hodowla która ma tego typu piesku które są zdrowe?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zna może ktośtaką hodowlę psów? (Shih-Tzu)

Post autor: smeg »

A jak możesz mieć pewność, że będą zdrowe, skoro nie mają rodowodów i nie wiesz, kto był ich dziadkami, pradziadkami, a czasem nawet ojcem? Szczeniaki mogą wydawać się zdrowe, ale wady genetyczne ujawniają się po pewnym czasie. Chcesz płacić za zdrowego i rasowego psa - poszukaj dobrej hodowli rodowodowej. Pieska bez rodowodu "do kochania" można przygarnąć za darmo w schronisku :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zna może ktośtaką hodowlę psów? (Shih-Tzu)

Post autor: Paul_Julian »

O ile pamiętam, mozna nabyć pieska bez rodowodu (bo to płatne) , ale placi sie jak za rodowodowego. Jest to np. ostatni szczeniak z miotu. I wtedy pozostale mają papiery, a jeden nie. Ale pewności nie mam jak to sie dokładnie odbywa.

Tutaj jest forum Shi-tzu http://shih-tzu.pl/forum/viewforum.php?forum_id=9
Najlepiej jesli tam zapytasz.

Scaliłem te dwa Twoje tematy- nie zaśmiecaj, są przeciez o tym samym.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zna może ktośtaką hodowlę psów? (Shih-Tzu)

Post autor: Flaumel »

Wszystkie szczeniaki w miocie dostają metryczkę będącą podstawą do wydania rodowodu :) Gdzie rodowód samemu się już "wyrabia" i jest to płatne. Niezależnie czy urodzi się 2 czy 10 ( http://artykuly.animalia.pl/artykuly.php?id=453 )
Obrazek
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Zna może ktośtaką hodowlę psów? (Shih-Tzu)

Post autor: Niamey »

wszystkie szczeniaki z miotu dostają rodowód. Nie należy wierzyć "hodowcom", którzy twierdzą, że jest inaczej.
Nikt nie może dać 100% gwarancji zdrowia psa, ale na pewno nie może ich dać ktoś, kto rozmnaża niezarejestrowane psy. Nie ma czegoś takiego jak "tania hodowla, która może dać gwarancje na zdrowie". Lepiej zgłosić się do fundacji zajmującej się adopcjami piesków w typie danej rasy i poszukać pieska, który jest na tyle duży, by było widać, jak wygląda.
400zł to absolutnie za mało, jak za szczeniaka jakiejkolwiek rasy, a już na pewno shih tsu.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zna może ktośtaką hodowlę psów? (Shih-Tzu)

Post autor: klauduska »

wystawienie rodowodu kosztuje 22zł, więc kompletną bzdurą jest, że rodowodowe są drogie przez TEN papier. drogie są przez mnóstwo innych ważnych czynników (dbałość o linię, opieka, wystawy itd itp).
nie popieram kupna w typie rasy. od tego są adopcje. i dla mnie tyczy się to absolutnie wszystkich zwierząt, które mogą być rodowodowe.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zna może ktośtaką hodowlę psów? (Shih-Tzu)

Post autor: Paul_Julian »

Ceny są różne http://www.pieskiswiat.fora.pl/stop-pse ... ,4514.html
Pisza też, że na metryczke trzeba poczekać, no i caly czas opłacasz składkę, więc to nabija koszty. Jak sie kupi szczeniaka z rodowodem , to on już ma te metryczkę i nic sie nie robi. Chyba.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zna może ktośtaką hodowlę psów? (Shih-Tzu)

Post autor: klauduska »

no metryczka = rodowód przecież.
każdy szczeniak z miotu rodowodowego, rodowód dostaje. nie ważne czy rokuje wystawowo czy absolutnie nie, bo ma np tyłozgryz czy cośtam. przy wydawaniu rodowodu, psy są także tatuowane.

[tę cenę walnęłam taką, jaką znam z for kocich. myślałam, że u psów kosztuje tyle samo]
tak czy inaczej 34zł to NIE są jakieś niestoworzone pieniądze. nawet jeśli doliczyć wpisowe i składkę członkowską. pseudo plotą bzdury, że to rodowód jest taki drogi, bo ludzie sobie kompletnie nie zdają sprawy ile to tak naprawdę kosztuje.
jakby przyszło co do czego i zobaczyli ile kosztuje utrzymanie renomy hodowli, to by się za głowę złapali i nie chrzanili, że w typie rasy są lepsze, bo to tylko kotki na kolanka/pieski do kochania.

mnie przedwczoraj szlag totalny trafił jak jechałam oddać swoje kocie DTciaki do adopcji. wiózł nas kolega przyszłego właściciela i zaczął się ze mną wykłócać jakie to rodowodowe psy sa beznadziejne, bo źle i bezmyślnie się je rozmnaża [chce kupić ONa w pseudo (a raczej wg niego: "w domowej drobnej hodowli po rodowodowych rodzicach")]. jeszcze dodał, że hodowlę poleciła mu sędzina związkowa. masakra jak dla mnie jeśli to prawda. jeśli osoby, które zajmują się ocenianiem z pasją [?] psy na wystawach itd itp, polecają pseudohodowle domowe, bo "ich psy nie mają tak ściętego tyłu", to dla mnie to jest totalnie nienormalne i ta sędzina powinna przemyśleć po cholerę ona jest w ogóle w związku kynologicznym, jeśli nie chce propagować r=r :/.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zna może ktośtaką hodowlę psów? (Shih-Tzu)

Post autor: Paul_Julian »

No własnie nie wiem jak to jest z tą metryczką, rodowodem.
Rodowodu nie wydaje się z faktu narodzenia zwierzaka- tak się robi z metryką (jeśli oczywiscie spelnione są warunki- hodowlany samiec i samica, karta krycia, rejestracja w Związku). Rodowód wyrabia właściciel malucha na podstawie metryki, ale nie jest to obowiązek. Ja na przykład mam sukę z metryką, ale niewyrobionym rodowodem.
Nie znam sie na rodowodach i wystawach , ale sędzina pewnie dostaje niezłą kasę :/
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zna może ktośtaką hodowlę psów? (Shih-Tzu)

Post autor: Flaumel »

Klauduska, jeśli chodzi o ONy, to niestety moda doprowadziła do "ściętego tyłu". I psy za to płacą. Na przykład dysplazją.
Nie rozumiem czemu sędzina popiera pseudohodowlę, ja nie popieram, ale w tym wypadku rozumiem o co chodzi z mniej ściętym tyłem :)
Obrazek
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zna może ktośtaką hodowlę psów? (Shih-Tzu)

Post autor: klauduska »

to nie ma nic do rzeczy, że moda jest/była taka, a nie inna. durni sędziowie, że na coś takiego pozwalali. standard rasy, to standard rasy. obecnie się obcina pkt tym z za bardzo ściętym tyłkiem. sami do tego doprowadzili, a teraz polecają pseudo, bo tam tak nie ma. kompletna głupota.
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zna może ktośtaką hodowlę psów? (Shih-Tzu)

Post autor: Ivcia »

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze - stare, mądre i jakże prawdziwe powiedzenie.
<:3 )~ Bahama Mama
za TM Rubi ['] Vanilla ['] Arma ['] Gaja ['] Faramuszka ['] Pina Colada [']

Obrazek
Awatar użytkownika
monisss
Posty: 262
Rejestracja: pt maja 27, 2011 9:27 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zna może ktośtaką hodowlę psów? (Shih-Tzu)

Post autor: monisss »

Jeśli chodzi o Owczarki Niemieckie to czy pseudo czy zarejestrowana hodowla nie ma znaczenia. Głupi ludzie okaleczyli te psy, pozbawili ich normalnej możliwości poruszania. Obcinają punkty za zbyt mocno ścięty tył? Po co? Przecież wszystkie psy tak mają. Jest to ogólny problem polskich hodowli, niemieckich też. Przez wiele lat o to walczyli. Teraz ciężko o zdrowego psa hodowlanego więc skąd mają brać dobre geny i właściwą postawę. Zakup ON w tej chwili to jedna wielka loteria. Jak dla mnie zbyt ryzykowna. Musi minąć kilka dobrych lat zanim wyprowadzą na nowo właściwą postawę.
Moja koleżanka ulegając namowom rodzicielki postanowiła swoją shih tzu rozmnożyć. Moje tłumaczenia nic nie dały. Znaleźli psa, były dwa zapoznania, później krycie. W trakcie ciąży kontrole u weta, przed porodem fryzjer, małe karmione royalem, wizyty kontrolne z całą gromadą, odrobaczanie i szczepienie odpowiednie do wieku. Od szczeniaka brali 600 zł., jeden poszedł do właścicieli reproduktora. Zarobili więc 2400zł. co ledwie starczyło na pokrycie wszystkich kosztów. Do tego suczka dostała zapalenia macicy. To ostudziło ich entuzjazm i mała ma już termin na sterylkę. "Hodowcy" sprzedający swoje szczenięta za 400-800 zł. nie są w stanie zapewnić im wszystkiego co potrzebują i jednocześnie zarobić. Nie trudno się domyślić z czego zrezygnują. Powtórzę raz jeszcze jeśli masz kupować psa to tylko rodowodowego. Nie masz gwarancji, że będzie zdrowy ale wiesz czego możesz się spodziewać. Masz też pewność, że labrador będzie labradorem, a shih tzu będzie shih tzu. Podsumowując posty moje i przedmówców nie znajdziesz taniej i dobrej hodowli. Z tego co widziałam na shih tzu musisz wydać ok. 1500zł.
"Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek." — William Ralph Inge
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”