pajaczek :)

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: sachma »

hymmm wiem ze na forum sa osoby posiadajace pajaczki... bardzo mnie intryguja te zwierze.... chcialabym sobie takiego malucha sprawic... ale tak naprawde nie wiem co one potrzebuja :? w sumie wszystko co znajduje to jak dla mnie czarna magia.... jak utrzymac ta wilgotnosc... jak temperature.... ile kasy potrzeba na start?

interesuje mnie brachypelma albopilosum, jest dosyc lagodny (z tego co czytalam :P ) i wydaje mi sie ze na poczatek bedzie akurat :wink:

a to cudo, dla nie zorientowanych, wyglada tak :
Obrazek
Obrazek
Lilo
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 13, 2004 2:30 pm

pajaczek :)

Post autor: Lilo »

Zależy jakiego dużego chcesz sobie kupić.Na początek potrzebujesz pojemnik (jaki to już zależy od wielkości pająka), podłoże (ja stosuję głównie włókno kokosowe ok.3zł krążek) i karmówkę (na początek polecam mączniaka ok.3zł opakowanie).
Opisy poszczególnych gatunków:
http://www.terrarium.com.pl
http://www.terrarystyka.pl
Wilgotność utrzymujesz spryskując terra w zależności od potrzeb, a temperaturę podgrzewając terra odpowiednio dobraną żarówką.
To tak w skrócie i bardzo ogólnie. :D
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: sachma »

dziekuje :) co do opisow to juz wczesniej szukalam.... chce ptasznika kedzierawego 1L.... w sumie malenstwo.... chce patrzec jak rosnie :)

w jakim tempie one rosna? wiem ze to zalezy od karmienia... ale powiedzmy ze moje wszystki zwierzatka sa okraglutkie :wink:
Obrazek
Lilo
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 13, 2004 2:30 pm

pajaczek :)

Post autor: Lilo »

To nie tylko od karmienia zależy, ale też od osobnika na jakiego trafisz. Miałam swego czasu 3 kędziory i jeden z nich był dużo mniejszy od pozostałych, mimo takiego samego karmienia, a wszystkie pochodziły z tego samego kokonu. Mój kędzior, kupiony po pierwszej wylince 27 maja, przeszedł u mnie 3 wylinki. Jego ciałko ma obecnie 2cm. Oczywiście wiesz,że takiego malucha trzyma się w pojemniku po kliszy? No i że to nie są zwierzątka do brania na ręce? Powinnaś też wiedzieć, że ptaszniki bardzo wciągają. :D Niestety nie udało mi się temu oprzeć i pomimo lęku przed pająkami nasza kolekcja stale się powiększa.
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: sauatka »

ekhm ja mam glupie pytanie :P ... co to znaczy np. 1L ? :> hehe
Lilo
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 13, 2004 2:30 pm

pajaczek :)

Post autor: Lilo »

To znaczy,że pająk jest po pierwszej wylince.
Pająk przechodzi przez stadia nimfa I-> nimfa II-> L1-> L2 itd.
Po każdej wylince jest większy.
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: sauatka »

yyy i tak nie rozumiem :P ... a jak np. jest po pierwsej wylince to jakiego jest rozmiaru? i ile wylinek musi przejsc zeby byl juz takich rozmiarow jak powinien? ile wylinek przechodzi w zyciu? i co ile?
Lilo
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 13, 2004 2:30 pm

pajaczek :)

Post autor: Lilo »

Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: sauatka »

dzieki :))
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: sachma »

wiem ze nie przytule sie do niego... od tego mam szczurka :P ale ptaszniki mnie fascynuja...
wiem ze 1L trzyma sie w pojemniczkach po kliszy... ale jakos sobie tego nie moge wyobrazic... skad one maja powietrze tam?... jak sie zostawi otwarta gore to przeciesz moga uciec.... slyszalam tez o pojemniczkach na mocz... podobno sa lepsze bo przezroczyste.. ale sa wieksze...

jak karmic takiego malca? i po ktorej wylince przelozyc go do wiekszego pojemniczka? a po ktorej do terrarium?

kurcze widze ze rozmawiam ze znawca tematu.... wybacz ze troche ciebie pomecze :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

pajaczek :)

Post autor: lajla »

http://www.ptasznik.pl/terrarium.php3 <-- odp. na twoje pytanie ;)

tu masz o Brachypelma albopilosum http://terrarium.com.pl/ptasznikkedzierzawy.php
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: sachma »

wiesz lajla... to ja juz dawno widzialam... i to wcale nie jest odpowiedz na moje pytanie.... wiec nic nie pomoglas :wink:

pytanie brzmi... jakim cudem w takim malym pojemniczku trzymamy pajaka? i jakim cudem on z tamtad nie zwiewa ? :lol:
Obrazek
Lilo
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 13, 2004 2:30 pm

pajaczek :)

Post autor: Lilo »

Pajączek po pierwszej wylince ma ok. 1cm licząc z odnóżami. Jak widać pojemnik po kliszy jest wystarczający, bo ma duzo większą średnicę niż wymiary pająka. Nie zwiewa, bo pojemniczek jest zamknięty. A powietrze pajaczek ma, bo w pojemniczku robimy dziurki.Proste!

Jak pajączek jest większy to przenosimy go do pojemnika na mocz, potem do pojemnika po sałatce, potem możemy go włożyć do terra. :D
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: krwiopij »

tylko takie mlautkie dziurki, bo pajaczek moze wykazac zaskakujaca umiejetnosc przeciskania sie na zewnatrz... ;) a to niestety byloby dla takiego malucha wyrokiem smierci...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
sechmet
Posty: 555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 11:32 am
Lokalizacja: Warszawa

pajaczek :)

Post autor: sechmet »

no ale jak pająk jest w pudełku po kliszy to jak mu dawać jedzenie? i czy nie ucieknie jak sie otworzy zeby mu dać jesc ?
she's got the devil in her heart ...
moje szczurki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”