Domowe pupile ;d

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
thevill
Posty: 36
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 1:01 am
Lokalizacja: Warszawa

Domowe pupile ;d

Post autor: thevill »

Pająki (13 szt.) Brachypelmy, Chromatusy i Geniculaty

Obrazek

Suczka Abi (2 letnia)

Obrazek

Suczka Ila (pół roku)

Obrazek

Kot Kidler (2 letni)

Obrazek

Szynszyl Roman (5 miesięczny)

Obrazek

Jeszcze jest pare innych kotów mieszkających piętro wyżej u babci, nie było w domu więc nie zrobiłem zdjęć ;p jak zrobie to dorzuce zdjęcia pozostałych kotów najwyżej ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Domowe pupile ;d

Post autor: unipaks »

Interesujący, bardzo różnorodny zwierzyniec :) Może napisz coś więcej o każdym z nich, przybliż charakterki oraz upodobania. Bardzo podoba mi się pyszczek Abi :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
thevill
Posty: 36
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 1:01 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Domowe pupile ;d

Post autor: thevill »

Co do pająków to zaczęło się że siostra przywiozła jedną brachypelme rok temu, po jakimś czasie dostała kolejne pająki, kolejne i kolejne i jest już 13 ;p Geniculata (największy pająk) leniwy i spokojny, w terrarium praktycznie sie nie rusza, a na reku troche pochodzi a potem zatrzymuje się w miejscu ;p

Ila została przygarnięta przez siostre przy stacji pkp w Warszawie, jeszcze mała i tylko bawić się chce. Czas woli spędzać w domu niż na podwórku. Spi cała pod kołdrą (zawsze).

Abi urodziła się w pracy ojca, gdzie była suczka (mama Abi) która była pupilkiem pracowników. Urodziło się 6 piesków i pracownicy wzieli po jednym. W czerwcu skończy 3 lata, nie potrafi sama spędzać czasu, jak ktoś wychodzi to szczeka i piszczy, a jak jest sama to stoi w oknie i czeka ;p Jak ktoś wróci skacze bardzo wysoko próbując zdejmować czapkę dotąd ąz sie nie schylimy tak żeby mogla ja swobodnie zdjąc i zanieść do pokoju ;p Uwielbia biegać bardzo szybko i bardzo wysoko skakać, od małego kocha piłki, lubi spać z kotami, lub przy klatce szczurka, a w nocy tylko ze mną lub z rodzicami ;p nie wyobrażam sobie żeby miała spać sama ;D Nie nawidzi psa sąsiada (owczarka niemieckiego), jak tylko się powie "przyszedł max" leci na dwór i skacze na płot szczekając ;p
Rozumie bardzo dużo poza słowami "idziemy, przyszedl, spacer, dworek, samochód"
Rozróznia imiona wszystkich domowników, lubi chodzić na spacery, do sklepu, jeździć samochodem.
W mieście poza domem jak czeka przed sklepem, kasjerki do niej wychodzą ponieważ bardzo ją lubią ;d
Jest porywnywana do psów myśliwskich bo ma długie łapy, wysoko skacze i własnie potrafi godzinami biegac wokół domu xd (wiosna,lato,jesień,zima)

Kidler - byłem u sąsiada i gdy wychodziłem zobaczyliśmy u niego pod schodami małego białego kotka ;p sasiad powiedzial ze nie moze, to ja od razu zanioslem go do domu xd 3/4 dnia spi a w nocy chodzi na dwor i tak cale zycie ;p lubi sie lasic itp.

Sznszyl jest od 2 dni, przygarnela go siostra od jakiejś pani więc duzo o nim napisac nie moge ;d tylko tyle ze bardzo lubi biegac po calym domu a potem nie daje sie zlapac ;p a w nocy zdarza sie ze popiskuje dopoki ktos do niego nie wstanie ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Domowe pupile ;d

Post autor: Kluska123 »

Pająki - podziwiam Cię, naprawdę :) Nie spałabym po nocach mając pająki u siebie w domu, choć to naprawdę piękne stworzenia.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
thevill
Posty: 36
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 1:01 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Domowe pupile ;d

Post autor: thevill »

nie jest zbyt strasznie, u siostry stoja w pokoju u mnie jeden nhandu chromatus. Jeden duzy czyli ta Geniculata (gieńka)jest bardzo łagodna, przy sprzątaniu jak się weźmie na ręke to połazi, połazi i wkońcu zatrzymuje się i czeka aż wróci do terrarrium ;p uciec nie mają jak więc raczej nie ma czego się bać ;p zresztą nawet jak by ugryzł to nie są bardzo jadowite i nie ma zbyt dużych konsekwencji chyba że ktoś jest uczulony a tak to zaczerwienienie i szczypanie no i puchnie troche (narazie żaden nie ugryzł żadnego z domowników ;p)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Domowe pupile ;d

Post autor: Kluska123 »

Jak długo żyje taki pajączek? O0
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
thevill
Posty: 36
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 1:01 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Domowe pupile ;d

Post autor: thevill »

Zależy od gatunku, Nam jeszcze żaden nie zdechł ale żyją podobno około 12-13 wylinek np geniculaty.
Co do czasu wylinki to różnie mamy pare małych pająków to 4 juz dawno wylniały a piąty dalej nie lnieje juz długo ;p a tak samo jest karmiony, tyle samo światła, nawilżania itp ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Domowe pupile ;d

Post autor: Kluska123 »

Wow :) No to nieźle.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”