Łączenie szczura i...

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
khazwindnafuto
Posty: 5
Rejestracja: pn maja 14, 2012 7:53 pm

Łączenie szczura i...

Post autor: khazwindnafuto »

Witam.
Jestem nowa na tym forum, ale zaglądałam tutaj od jakiegoś czasu w poszukiwaniu informacji w razie gdy miałam jakieś wątpliwości w sprawie szczurków. Przejdźmy jednak do rzeczy.
Zastanawiałam się jakiś czas temu czy można połączyć szczury z jakimś innym gryzoniem o podobnych rozmiarach? Np. z koszatniczką? Pytam czysto teoretycznie.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łączenie szczura i...

Post autor: alken »

nie, szczura nie można połączyć z żadnym innym gryzoniem, ponieważ szczur może go zabić. i zeżreć. tu masz całkiem świeży wątek użytkowniczki, której szczurki zabiły szynszylę http://szczury.org/viewtopic.php?f=10&t=36182.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Łączenie szczura i...

Post autor: Rajuna »

Znam przypadki, gdzie szczury żyły w zgodzie z innymi zwierzakami, bo były wychowywane razem od malutkiego, przesiąkły nawzajem swoim zapachem i stworzyły stado. Ale to zawsze wiąże się z ryzykiem, że któremuś zwierzakowi może w pewnej chwili odwalić - samiec może przechodzić burzę hormonalną, szczurek może mieć guza przysadki - i wtedy zachowanie jest nieprzewidywalne, a co za tym idzie - może doprowadzić do tragedii. Moje szczury i koszatniczki siedzą w osobnych pokojach, bo przez pręty odchodziło ostre fukanie i stroszenie.. ::)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
khazwindnafuto
Posty: 5
Rejestracja: pn maja 14, 2012 7:53 pm

Re: Łączenie szczura i...

Post autor: khazwindnafuto »

Moje nie chcą się przekonać nawet do psa, mimo, że mają z nim ciągły kontakt. U koleżanki nie ma żadnego problemu - szczury łażą po psie, a ten nic. Poprzedni szczur też akceptował psa. No nic. Zostaną na razie we dwóch :)
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: Łączenie szczura i...

Post autor: ^Yuuhi^ »

nie na razie, tylko mają zostać we dwóch, ewentualnie możesz sobie wziąć jeszcze jakieś szczury dla nich, ale nie łącz ich z innymi zwierzakami. No chyba że chcesz doprowadzić do tragedii...
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
khazwindnafuto
Posty: 5
Rejestracja: pn maja 14, 2012 7:53 pm

Re: Łączenie szczura i...

Post autor: khazwindnafuto »

Pytałam wcześniej z ciekawości. Szczurów więcej nie planuję, przynajmniej w najbliższym czasie. Nad psem się zastanawiałam, bo poprzedni szczur się go nie bał. Ani kota. Miałam nadzieję, że te też się zaprzyjaźnią, ale raczej nie ma na to szans :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”