Chętni do poprawy w tabeli leków :)

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Chętni do poprawy w tabeli leków :)

Post autor: Ania »

Tutaj wpisujcie kto ma czas i chęci. Zgłaszamy tylko siebie, oczywiście ;)
Szczegóły w ogłoszeniu globalnym >> KLIK <<
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Chętni do poprawy w tabeli leków :)

Post autor: Asmena »

Ania pisze: - nie ma problemów z ortografią i stylistyką
Ja mogę zrobić korektę tekstów.
Jestem korektorką grupy fansuberskiej Jinja Temple i nie mam problemów z poprawą przeróżnych tekstów :)
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Chętni do poprawy w tabeli leków :)

Post autor: Cyklotymia »

Jako że studiuję medycynę, mogę coś pomóc. Ale dopiero po 14stym września (koniec sesji poprawkowej).
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Chętni do poprawy w tabeli leków :)

Post autor: Ania »

Asmena - Super :) Z chęcią skorzystam z Twojej pomocy gdy tylko przedrę się przez te tłumy chętnych, którzy wpisali się w temacie ;)

Cyklotymia - przerobienie tabeli leków zajmie kupę czasu i nawet, gdybym teraz zaczęła sama to nie ma szans na zakończenie do 14 września. Prawdę mówiąc cieszyłabym się, gdyby prace zostały zakończone w 2-3 tygodnie od ich rozpoczęcia.. Dobrze wiedzieć, że możesz pomóc, zgłoszę się do Ciebie przez PW po zredagowaniu cześci (jeśli uda mi się zebrać grupę).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Chętni do poprawy w tabeli leków :)

Post autor: Ania »

Podnoszę. Wielu z Was korzystało z mojej pomocy na gg, wielu z Was tabela przydała się u weta, być może dzięki temu wasze szczury przeżyły. To taki łańcuszek dobrych uczynków... jesli nie Wy, to kto może przyczynić się do ulepszenia tabeli i tym samym do zwiększenia szans na przeżycie kolejnym szczurom?
Zgłoście się proszę - posiadacze wolnej chwili ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Chętni do poprawy w tabeli leków :)

Post autor: zalbi »

aktualnie mam wolnego czasu troche, tak do poczatku października mysle.. jak cos bedzie trzeba to mogę i poprawic, i dopisac bo na co poniektórych lekach sie znam.. chyba=] ..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chętni do poprawy w tabeli leków :)

Post autor: susurrement »

z czasem wolnym co prawda kiepsko, ale chęci mam wiele. tyle, że u mnie z angielskim cienko. bardzo cienko.
niemniej zgłaszam chęć jakiejkolwiek pomocy. jeśli mogę się jakoś przydać to jestem do dyspozycji.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Chętni do poprawy w tabeli leków :)

Post autor: Ania »

Sus, a czy znasz jakikolwiek inny język, z którego możesz skorzystać? Jeśli nie, to chyba początkowa faza pracy u Ciebie odpada, bo chodzi głównie o wyszukanie, czy dane o lekach są aktualne i tym samym znalezienie info o większej ilości nowszych leków bezpiecznych dla szczura, na popularne i dotychczas "nie leczone" dolegliwości.

Zalbi, a jak u Ciebie z jakimś językiem? Jak pisałam już do Sus, trzeba zacząć od skontrolowania, czy dane dot. leków (dawki i opis działania) są zgodne z tabelą. Ew. można zacząć od ściągnięcia informacji ze źródeł medycznych. jeśli nie masz czasu ich tłumaczyć, to je po prostu zbierz do kupy i wyślesz mi zbiorczo w dokumencie na maila. Najpierw wszystkie te, które sa w tabeli. Potem wszystkie nowe, które znajdziesz odnośnie leczenia (żeby je jakoś pogupować) - dawki i działanie.
Piszesz się?
Nie ma ram czasowych odnośnie tego zadania ale jeśli nagle Ci czasu zabraknie, to proszę o info.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chętni do poprawy w tabeli leków :)

Post autor: susurrement »

na bardzo podstawowym poziomie znam język angielski i francuski. ale generalnie wolałabym nie musieć się powoływać na swoje rozumienie tekstu. szczególnie w tak ważnej kwestii.
mogę później zająć się stroną edytorską tego, co znajdziecie. albo pokazać obecną tabelę w Oazie, do skontrolowania w wolnej chwili. oni mają na pewno aktualne wzory na obliczanie dawek, sami z nich korzystają.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Chętni do poprawy w tabeli leków :)

Post autor: Ania »

Sus, możesz w takim razie poszukać info o lekach z tabeli, ja potem porwnam Twoje wyniki z Zalbi i zobaczę co tam ciekawego w tej treści macie. Znaczy co faknego do zmiany. Albo pozukam kogoś kto zobaczy bo u mnie ostatni dobra za krótka.
Myślę, że jeśli ang. masz na poziomie podstawowym, to mimo wszystko dasz sobie radę. Rozpoznasz która strona profesjonalna (ze źródłami medycznymi) a która hobbystyczna i niekoniecznie wiedzą wieje).

Proponuję zacząć od wpisania w google hasla "rat drug" :)
Swoją drogą tabela była wstępnie tworzona na wzór: http://www.rmca.org/Articles/dchart.htm
Sprawdźcie proszę, czy nie ma tam zmian w nazwach, nie doszły jakieś, nie zniknęły? cjoć wątpię bo przeraa mnie data roku 2000 na wstępie...
Mamy zgodę autora tej tabeli na tłumaczenie i publikację, więc o to już sie nie musicie martwić.\

Dobrym i szybkim sposobem szukania jest także wpisywanie nazw leków, przed chwilą wrzuciłam "rat drug baytril" i się posypało. od nitki do kłębka pojawią się i inne nazwy leków.

WAŻNE: interesują nas informacje najlepiej z min. 2007 roku. Poniżej tylko, jesli nie znajdziecie nowszych.Poniżej 2003 roku już nie bierzcie pod uwagę.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Chętni do poprawy w tabeli leków :)

Post autor: zalbi »

to jak sie wezme za siebie to zaczne

angielski mój myslę, ze jest ok
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Chętni do poprawy w tabeli leków :)

Post autor: Ania »

Godne polecenia 9skarbnica wiedzy, większośc aktualizowana niedawno): http://ratguide.com/meds/
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Chętni do poprawy w tabeli leków :)

Post autor: merch »

Jesli ratsguide wystarczy jako zrodlo to chetnie pomoge, jednak zrozumialam ze powinny byc do zrodla pisane wydawane - i niestety do takich nie mam dostepu albo mam w formie szczatkowej - zeszyt Debbie Ducamoon.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Chętni do poprawy w tabeli leków :)

Post autor: Ania »

To może być jakiekolwiek źródło medyczne lub coś, co zostało stworzone w pełni na bazie źródła medycznego (także opracowania, czy np takie właśnie tabele).
Ratsguide jak najbardziej wystarczy, tam są przepiękne przypisy, o lepsze ciężko. Kiedyś nocami siedziałam u nich i tłumaczyłam. Tygodniami. Na ten wzór powstało bardzo długoe opracowanie ktre wisiało na wiki. wiki zniknęła ale naleźc można w necie. Możecie poczytać jak Wam się zachce. Tyle, że opracowane to było jakoś w 2004 roku. Albo w 2005. Nie bardzo pamiętam.

Na tym blogu ktoś umieścił pisane przeze mnie szczurze vademecum: http://gryzonie.blog.pl/archiwum/index.php?nid=9149211
Pamiętajncie tylko, by przy każdej kopiowanej treścio kopiować także link - skąd pochodzi.


STWORZYŁAM DZIAŁ dla tabeli leków. Dodaję Sus, Zalbi i Merch do grupy Szperaczy. grupa widoczna w legendzie i nie jest domyslną. Służy tylko nadaniu uprawnień dla działu. Zaraz dam Wam dostęp do działu. Bedziecie mogły w nim tworzyć posty. Na dniach dodam mozliwość edycji wszystkich postów w tym dziale. Macie mozliwość (prócz standardowych) - edycji i kaswania własnych postów, przeyklejania i zamykania tematów. Potraktujcie ten dział jak brudnopis.
Kik: http://szczury.org/viewforum.php?f=159
Sprawdźcie proszę swoje uprawnienia, stwórzcie temat, spróbujcie edytować własne posty, zarówno ostatnio napisany jak i ten, po którym padła odpowiedź. Itp.

Każde nowe ręce do roboty mile widziane.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Chętni do poprawy w tabeli leków :)

Post autor: Ania »

susurrement pisze:pokazać obecną tabelę w Oazie, do skontrolowania w wolnej chwili. oni mają na pewno aktualne wzory na obliczanie dawek, sami z nich korzystają.
Jasne, z chęcią skorzystamy, tak sądzę ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Zablokowany

Wróć do „Pogaduchy”