Apel do Użytkowników.

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: alken »

alez oczywiście, że tak, miałam jednego szczura w chomikówce, na trocinach i karmiłam go kolbami zamiast karmą. ale nie jestem tępa i jak się dowiaduje nowych rzeczy to przetwarzam i przyswajam tę wiedzę a nie "wiem lepiej niż wy, dajcie mi spokój".
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Magamaga »

Ja również przyszłam na forum mająć szczurkę z zoologa, w klatce chomikowej i karmiłam ją Animalsem - z drugiej strony mam wrażenie, że uwaga którą mi wówczas zwrócono była w łagodniejszym tonie, niż to bywa obecnie.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Ogoniasta »

Magamaga pisze: - z drugiej strony mam wrażenie, że uwaga którą mi wówczas zwrócono była w łagodniejszym tonie, niż to bywa obecnie.
Też tak uważam. ;)
Jak trafiłam na to forum, również miałam jednego szczura, w chomikówce, karmionego meganem...ale zjawiłam się tu po informacje na temat ogoniastych, więc szybciutko dotarło do mnie czego moja Fibi potrzebuje do pełni szczęścia. :)

Wtedy była jedna osoba, która nie miała cierpliwości do uparciuchów :P ;D ( zalbi, pozdrawiam serdecznie :D teraz już mnie nie dziwi dlaczego ostro niektórych traktowałaś :P )

Obecnie jest za dużo tych krzykaczy ;) Reagujących nazbyt impulsywnie. A jak wiadomo agresja rodzi agresję, więc zazwyczaj więcej szkody taka "krzykaczka" narobi niż pożytku ::)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: valhalla »

Ja się staram wcielać w życie to "łagodne" przekonywanie, szczególnie że nie mam się co mądrzyć - na forum jestem od grudnia :) Też z początku miałam jednego szczura, w akwarium, karmionego Vitapolem. Ale trwało to tydzień. Dziś Froduś jest szczęśliwy, dostaje dobre jedzenie, mieszka w odpowiedniej klatce a co najważniejsze ma przyjaciela, którego kocha. Informacje z forum potwierdziła pani weterynarz, więc czemu nie zaufać, skoro mówi to tyle osób kochających szczury + lekarz? Tyle, że pani weterynarz bardzo łagodnie przekonywała do tego wszystkiego, mimo że przecież mogłaby się podeprzeć autorytetem, bo jest nie tylko weterynarzem, ale zna się także na szczurach. Na forum zdecydowałam się zarejestrować dopiero, gdy wszystko u mnie było w porządku, bo bałam się zjechania, widziałam osoby, które wyławiały negatywne informacje, nie zauważając tych pozytywnych ("mam małą klatkę, ale za dwa tygodnie będę mieć nową" - były osoby, które zauważały treść tylko do przecinka i nie dalej). Coś w tym jest, że niektórzy krzyczą za bardzo. Na niektóre uparte osoby pewnie trzeba użyć mocniejszych argumentów... ale jeśli ktoś jest nowy, wystarcza zupełnie zwyczajny, neutralny, informacyjny post. I wszyscy będą zadowoleni :)

Ten temat przyda się wszystkim, którzy za bardzo się zapędzają jako "rachunek sumienia". Nie każdego można głaskać po głowie, jeśli świadomie robi coś przeciw szczurowi, ale jeśli to tylko niewiedza, to miejmy na uwadze szczurki, które dzięki łagodniejszym słowom mogą dostać lepsze życie :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Landrynka »

a ja weszłam na forum ZANIM miałam szczury. ba, pierwsze kilka dni tylko czytałam. można? można.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: szczuruleczka »

A ja miałam z zoologa i jednego. Jadł od razu Versele Laga więc tego :)
Przynajmniej tyle. Ja osobiście nie przepadam za zalbi, bo poprostu działa mi na narwy, jak wiele rzeczy i osób bom wyjątkowo nerwowa >:D Ale różni ludzi żyją, trza się przyzwyczaić
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: glucjan »

szczuruleczka pisze:A ja miałam z zoologa i jednego. Jadł od razu Versele Laga więc tego :)
Przynajmniej tyle. Ja osobiście nie przepadam za zalbi, bo poprostu działa mi na narwy, jak wiele rzeczy i osób bom wyjątkowo nerwowa >:D Ale różni ludzi żyją, trza się przyzwyczaić
podzielam zdanie w calej rozciąglosci:) tez zaczynalam z versela laga i jednym szczurem, oraz...i tez jestem nerwowa:)
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: UprzejmaCegła »

szczuruleczka pisze:Ja osobiście nie przepadam za Zalbi, bo po prostu działa mi na nerwy
Działa czy nie działa - takie słowa powinniśmy zachować dla siebie. Rozumiem, że czasami jęzor aż się pcha na zewnątrz, że ludzie młodzi lubią pocwaniaczyć odwagą przed monitorem, lecz... czy to coś zmieni? Czy warto sprawiać komuś przykrość? Jakbyś się poczuła czytając, że ktoś Cię nie lubi? Może i powiedziałabyś "Wisi mi to", ale w głębi serca byłoby Ci przykro, jak każdemu kto znajdowałby w takiej sytuacji.
Zalbi jaka jest - taka jest i nikt bądź nic tego nie zmieni. Na przestrzeni czasu zdałam sobie sprawę z tego, że dobra z niej dziewczyna, która ma ogromne, ciepłe serducho. Może i używała ostrych słów, lecz czy w złej mierze? Odpowiadam - NIE.


Każdy człowiek żyjący na tym świecie jest wyjątkowy. Nie ma ludzi lepszych czy gorszych, ponieważ, jak wszystkim wiadomo, zło czy dobro to pojęcia względne. Wszyscy jesteśmy równi, choć czasami wydaje się inaczej.

Czy pracodawca jest lepszy? Może i jest na najwyższym szczeblu w firmie, lecz czy potrafi władać pędzlem tak jak Yss?
Czy polityk jest lepszy? Może i zarabia krocie, lecz czy ma taką wiedzę nt. weterynarii co Cyklo?
Czy aktor jest lepszy? Może i jest sławny, lecz czy kocha jazdę konną tak bardzo jak Szczuruleczka?
Czy Cegła jest dziwna? Może i czasami gada jak cygan z rozdartą Upą, lecz czy chce dla kogoś źle?

Jutro dokończę wywód i poskładam go tak by każdy zrozumiał co mam na myśli. Uciekam, bo brat mnie wygania od kompa.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Paul_Julian »

Zalbi juz długo nie wypowiadała sie na forum- nie obrabiajmy jej tyłka, szczególnie za plecami...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: szczuruleczka »

Macie rację co do zalbi, ale poprostu takich ludzi co się odrazu "rzucają" zamiast spokojnie obgadać - nie trawię.
No taki charakter.
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Nakasha »

Niektórzy po prostu mają taki sposób bycia. Dawno temu były na tym forum osoby, które potrafiły się rzucać o wiele gorzej, ale jako że już od kilku lat się tu nie udzielają, to nikt nie powinien ich obgadywać za ich plecami. Tak samo jak zalbi...

Wydaje mi się, że większość "ostrych" słów jest rzucana pod wpływem emocji, szczególnie gniewu i oburzenia gdy ktoś źle zajmuje się zwierzętami. Czasami ciężko jest zachować spokój, gdy czyta się niektóre opryskliwe i zadziorne wypowiedzi. Z drugiej strony, nam może się wydawać, że powtarzamy to samo po kilkadziesiąt razy i tracimy cierpliwość, ale dla wielu nowych osób na forum - to są nowe rzeczy. ;) Z trzeciej strony ( :P ) odbiór wypowiedzi zależy od osobistej wrażliwości każdego użytkownika forum, więc czasami ciężko jest generalizować.


Mnie tez kiedyś zjechano na tym forum, przez kilka miesięcy się tu nie pojawiałam, ale potem mi przeszło. :P
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: szczuruleczka »

Naksho, masz rację.
Po mnie nadal jeżdżą niektórzy, bywało, że się tak wkurzyłam, że... [lepiej nie gadać...].
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: szczuruleczka »

/Sorka za literówę w nicku :) /
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Lulu »

Długo mnie na forum nie było, teraz po dłuższej przerwie planuję się ponownie zaszczurzyć, dlatego często zaglądam do działu 'Oddam / Sprzedam / Kupię' i czasami przeraża mnie co się tam dzieje. Zapewne też kamieniem rzucić nie mogę, ale wydaje mi się, że dłuższa nieobecność na forum pozwoliła mi spojrzeć na niektóre kwestie z innej perspektywy. I dlatego chcę się podzielić swoimi przemyśleniami, może ktoś jeszcze zechce się nad tym zastanowić.

Zacznę od wspomnień :P
Jak pojawiłam się na forum to nie było tu aż tak dużo użytkowników i wydaje mi się, że większość przyjmowała, że każdy kto jest na forum jest tu, bo ma mega bzika na punkcie szczurzastych. Adopcje odbywały się w przyjaznych warunkach, nie było jeszcze umów czy "wizyt przed-adopcyjnych". Co oczywiście nie znaczy, że ludzie się nie odwiedzali. Jak adoptowałam pierwszego szczura z forum to dziewczyna, od której go brałam, przyjechała i pomagała mi w łączeniu :D W ogóle przez te lata, które spędziłam na forum, trochę ludzi forumowych nas odwiedzało w celach szczurzych i towarzyskich.

Niestety okazało się, że szczury do adopcji nie zawsze trafiały do dobrych domów. Życie pokazało, że nie można być zbyt naiwnym. I dlatego rozumiem potrzebę umów, prośby o opisanie warunków w jakich żyją szczury, czy też wizyty przed-adopcyjne. Jednak jak teraz chodzę po tematach adopcyjnych to nie zawsze jestem przekonana co do formy, w jakiej te wszystkie pytania i uwagi padają.

Zacznę od tego, że uważam, że warto promować adopcję... jednak nie zapominając, że każdy ma prawo do wyboru i każdego powinno się szanować.
Wiem, że pewnie część z Was się ze mną nie zgodzi, ale ja osobiście uważam, że ważniejsze jest to jak się o szczura dba na co dzień, niż to skąd się go ma.
Adopcję z całego serca popierałam, popieram i popierać będę, uważam, że nie powinno się wspierać sklepów/rozmnażalni, myślę też, że warto też uświadamiać osoby bez doświadczenia ze szczurami, że te ze sklepu często są chore, zaciążone i trudniejsze w oswojeniu.
Jednak nie ma co piętnować osób, które wiedząc to wszystko i tak kupią w sklepie. Ostatnio w jednym z tematów w 'Zaadoptuję / Kupię' dziewczyna została wyzwana od żałosnych, bo w końcu kupiła szczura w sklepie. Takie zachowanie nikomu nie pomoże, wręcz przeciwnie może jedynie spowodować, że adopcja będzie się kojarzyć przede wszystkim z bandą ludzi, którzy obrażają innych, jeżeli ci postanowią wybrać coś innego. Po co? Żeby zastraszyć innych userów, którzy myślą nad zakupem szczura w sklepie? To naprawdę jest najlepszy sposób?

Promowanie adopcji nie jest proste. Kupienie szczura w sklepie ma jeden plus - możesz iść, wybrać sobie jakiego chcesz i kupić. Nie trzeba nikomu opisywać warunków, nie trzeba czekać, nie trzeba załatwiać transportu, nie trzeba podpisywać umów. Żeby adopcja była bardziej atrakcyjna warto zadbać o to, by wszystkim odbyło się w przyjaznej atmosferze. Przecież to nie kosztuje dużo wysiłku.

Tak jak pisałam - sama mam bardzo dobre doświadczenia z adopcją (i z forumowych wpadek, i z SPS-u, i z rasowcami, i jak my byliśmy DT i szukaliśmy właścicieli dla bid szczurzastych), jednak jak teraz patrzę na niektóre ociekające jadem wypowiedzi to myślę sobie: "tych ludzi bym nie chciała zaprosić do domu". I nie dziwię się, że nowi userzy mogą z tego powodu rezygnować z adopcji. Dlatego myślę, że czasami warto się w język ugryźć (czy też zdzielić po rękach nad klawiaturą ;) ), ochłonąć i mimo wszystko starać się innych traktować z szacunkiem. Inaczej można skutecznie odstraszyć od adopcji.
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: pariscope »

Podpisuję się obiema rękami.
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”