o fotografii, fotografowaniu i fotouciechach wszelakich ;)

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

o fotografii, fotografowaniu i fotouciechach wszelakich ;)

Post autor: jokada »

http://www.plfoto.com

jest ktos zarejestrowany tam ?
wstawia ktoś swoje zdjęcia ?

jeste ktos na forum zajmujący sie fotografią?
lubicie robić zdjęcia?
jeżeli robicie to jakim sprzętem?

tu jest moja najnowsza fotka ;)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

fotografia - PLFOTO

Post autor: Ania »

Uwielbiam robić zdjęcia ale nie mam sprzętu i prawdopodobnie mieć nie będę. 4 świetne aparaty poszły... dwa mi ukradziono, jeden ciapa - zostawiłam w klubie, trzeci na plaży zakochał się w piasku i raczej czyszczenie kosztowało więcej niż on sam i nie była to kwestia kilkudziesięciu złotych (a szkoda, mniej byłoby żal) :(
Teraz mam aparat w telefonie (bez komentarza jeśli chodzi o jakość...), tego strzegę jak oka w głowie a i tak mało kiedy wiem gdzie jest :/
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

fotografia - PLFOTO

Post autor: lajla »

ja tez bardzo lubie robic zdjecia... chyba mam to potacie... moj tata jest z zawodu fotografem, ale niestety swoje wszystkie aparaty sprzedal, zostal tylko stary stojak ;) ale planujemy kupic dobry aparat cyfrowy, bo zgubilam ostatni zwykly :roll: i teraz tez jak ania mamy tylko z komorki, jakos do dupy! a Floyd przegryzl kabel wiec nawet wgrac do kompa sie nie da...
-____-"
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

fotografia - PLFOTO

Post autor: martwa »

..nawet nie wiedzialam o istnieniu takiego plfoto : > zawsze podobalo mi sie fotografowanie, z tym, ze nigdy nie mialam wlasnego aparatu. kiedys mielismy taki wielki ruski zlom, ktorego nie potrafilam poprawnie uzywac i niejedna klisza poszla na grzyby, potem mieliśmy dosc dlugo taki zwykly aparat, nie pamietam jakiej firmy, ale matka komus pozyczyla, a po zwroceniu juz nie dzialal; w tej chwili, kiedy tylko moge, podkradam tacie cyfrowke pentagramu, podarowana tacie przez sponsorow mojego bracholka, zeby robil relacje z turniejow, ale tak naprawde nie znam sie na tym, raczej robie na ilosc, niz jakosc :D choc czasem wyjda jakies perelki ^_^
czasami po prostu brakuje kamieni
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

fotografia - PLFOTO

Post autor: sauatka »

moja siostra ma zajecia z fotografii w szkole... zdjecia robimy Lustrzanka Jednoobiektywowa (Zenitem) ale wychodza suuuper
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

fotografia - PLFOTO

Post autor: myszka »

Ja uwoelboam robić zdjęcia :d startowałam w fotomaratonach a przez ostatnie dwa lata chodziłam na kółko fotograficzne.. niestety nie mam cyfrówki tylko zwykłego kanona...ja się da to spróbuje zamieścić tam jakieś zdjęcia :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

fotografia - PLFOTO

Post autor: Mycha »

Ja też bardzo lubię robić zdjęcia, ale raczej dla przyjemności a nie jakoś wyczynowo :) Chodziłam z Jową na kółko.
Kilka moich zdjęć, ale uwaga- były robione małą, automatyczną cegiełką i zrobić TYM aparetem jakieś artystyczne zdjęcie to ho ho :P
http://mycha101.w.interia.pl/zachod.JPG
http://mycha101.w.interia.pl/dol.JPG
http://mycha101.w.interia.pl/nadrodzeladne.JPG
http://ratteria.w.interia.pl/miloscart.jpg [a to skan. zdjęcie z zenitu]
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

fotografia - PLFOTO

Post autor: OlaA »

Ja bardzo lubie robić zdjęcia, niestety nie mam poważnego sprzętu. Marzy mi się canon z teleobiektywem, zoomem co najmniej 3x, lustrzanka ma sie rozumiec, ale to troche drogie jest i mnie nie stać :? Ale minoltą czy zenitem bym nie pogardziła. I nie uważam że aparat cyfrowy jest lepszy od takiegi na klisze. U nas w szkole byly robiony zdjecia przez fotografa i wlasnie on mial cyfrowke. Mogloby sie wydawac ze sokoro jest fotografem to sprzet powinien miec dobry, ale tutaj jest kompletna kicha. Zdjecia wyszly beznadziejnie. Juz drugi rok robi takie kawchy, dokladnie widac bitmape. A zdjecie z 1. klasy robione na kliszy jest po prostu super. Mozna to wytlumaczyc tak. Aparat na klisze za 3000zl jest super, a cyfrowy za taka samą cene...na powiedzmy ujdzie w tloku, ale nie jest najlepszy.
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
Monia

fotografia - PLFOTO

Post autor: Monia »

Kocham fotografie!!! choc jestem amatorka zrezygnowalam z wyjazdu nad morze w te wakacje zeby miec kase na aparat LUSTRZANKA OLYMPUSA
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

fotografia - PLFOTO

Post autor: lajla »

aaah ludzie jaka jestem szecsliwa, moj tata kupil lustrzanke :D hehe, czekamy az wsrescie dostarcza nam lustrzanke-cyfrowa... aaah ciesze sie bo bede mogla Floydowi teraz pstrykac zdjecia i pstrykac :D ale najbardzjes ie ciesze z tego podowdu ze lustrzanka (codac) bedzie moja ha :D b. sie ciesze :D :twisted:
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

fotografia - PLFOTO

Post autor: Masterton »

ja mam pentagrama i jestem bardzo zadowolona, dla takiej amatorki wystarczy :wink:
wcześniej miałam trust'a, ale to był niewypał, co 10 zdjęcie nadawało się do oglądania
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

fotografia - PLFOTO

Post autor: Eruntale »

ja mam mojego kochanego zenicika..który niedługo wyląduje w sklepie z antykami, ale to detal;)
niedługo dostanę nowiutką minoltę..mrrau...
ale cyfrówek, z całym szacunkiem nienawidzę i myślę że psują to co w fotografii jest najważniejsze.
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

fotografia - PLFOTO

Post autor: lajla »

ja lubie cyfrowki... ale oczywiscie sa rozne... np. moja kolezanka ma taka ktora wedlug mnie robi zdjecia bez zycia, ale cyfrowka krwiopijki robi bardzo ladne zdjecia...

tak to jest, jesli ktos nie umie zrobic zdjecia, dupa mu wyjdzie nawet jak bedzie robil przewspanialym aparatem (tu mowa o mnie :lol: bo mam niby dobry aparat --> lustrzanka canona <--- a niekazde moje zdjecie jest dobre, takie ktore pochwalil moj tata to chyba 2-3 byly ;) ) a w rescie, tu przeswietlone, tu za ciemno... ale tez zauwazylamz e duzo zalezy od filmu... bo kiedys tata kupil taki gorszy i zdjecia dziwne byly...



dlatego chyba najlepsze sa lustrzankocyfrowki - lustrzanka w ktorej mozesz zapisowac zdjecia tak jak w cyfrowce :D hehe czyli najwiekszy plus cyfrowki i same plusy lustrzanki :wink:
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

fotografia - PLFOTO

Post autor: Eruntale »

no niby tak..ale jest to zabawa bardzo droga.
nie lubię cyfrówek bo:
1.wywołanie zdjęcia nic nie kosztuje
moze to się wydawać abstrakcyjne, ale to dla mnie wielka wada.człowiek jak chora małpa ciągle cyka zdjęcia, nawet się nie zastanowi bo przecież "a tam, mam jeszcze miejsce na 123436 zdjęć".
2.zdjęcia cyfrówkowe wychodzą...martwe...tak nie widać w nich tego co powinno być widać...nie umiem tego wytłumaczyć
3.nikt się nigdty nie nauczy robić zdjęć jeśli będzie używał "głupiego jasia" albo właśnie cyfrówki.za to operująć w lustrzance przesłoną, wyostrzeniem, można uzyskać b.ciekawe efekty.
4.przy robieniu zdjęć cyfrówką nie wykonuje się żadnej pracy...nie przykłada do zdjęcia tak, jak tego wymagają cyfrówki.i jest to taki..brak związku ze zdjęciem...po prostu cyk i już...a ileż ja razy się nagimnastykowałam żeby zrobić zdjęcia...ile filmów zerwałam...po prostu niektóre sytuacje przy robieniu zdjęć zapamiętam na zawsze.
a cyfrówkom mówię NIE ;)
od najnowszej wypaśnej cyfrówki wolę już poczciwego zenita 12xp
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

fotografia - PLFOTO

Post autor: Angua »

[quote="Eruntale"]
nie lubię cyfrówek bo:
1.wywołanie zdjęcia nic nie kosztuje
moze to się wydawać abstrakcyjne, ale to dla mnie wielka wada.człowiek jak chora małpa ciągle cyka zdjęcia, nawet się nie zastanowi bo przecież "a tam, mam jeszcze miejsce na 123436 zdjęć".[/quote]
Niekoniecznie kazdy tak robi ;) ja np. w cyfrówkach bardzo cenie to,z e od razu po zrobieniu zdjecia moge zobaczyc na podgladzie, co mi wyszło - jezeli sa tam błedy kompozycyjne, co od razu da sie wyłapac, moge skasować i sproóbować innego ujecia. Poza tym to, ze zdjecie cyfrowe samo w sobie nic nie kosztuje, to dla mnie duzy plus - mozna eksperymentowac. próbowac roznych ustawien i uczyc sie na własnych bledach. Oczywiscie ze zwykłym aparatem tez tak mozna, ale... no własnie koszty. Poza tym wydaje mi sie, ze tutaj duzo zalezy od nastawienia fotografujacego - jezeli ktos ma nawyk cykania zdjec bezmyslnie, to bedzie to robił i na zwykłych filmach; za to ludzie, którzy maja zwyczaj zastanawiania sie, jaki efekt chcą osiagnac, nie wyzbeda sie tego nawyku tylko dlatego, ze to nic nie kosztuje.
[quote="Eruntale"]
2.zdjęcia cyfrówkowe wychodzą...martwe...tak nie widać w nich tego co powinno być widać...nie umiem tego wytłumaczyć [/quote]
Hmm. No to ja też nie wiem, o co chodzi ;) Dobry sprzęt zawsze daje techniczne mozliwosci zrobienia dobrego zdjęcia, czy to jest cyfrówka, czy tradycyjny aparat. Tzw "żywosć" zdjecia to dla mnie kwestia kompozycji, przede wszystkim pomysłu. Oczywiscie jest mnóstwo pięknych zdjec, którym charakter nadaje np. odpowiednia gra swiatła, rozne wyrafinowane efekty, których nie da sie osiagnac byle jakim sprzetem i bez umiejetnosci. ale zdarzało mi sie też ogladac naprawdę swietne zdjecia zrobione idiotkamerą albo własnie cyfrówką - cały ich urok to bylo własnie dobre ujecie w odpowiedniej chwili. Oczywiscie jest kilka regul, których nalezy przestrzegac, zeby miec dobre zdjecie, ale podstawowa zasada brzmi: "przesłona 8 i byc we właściwym miejscu w odpowiedniej chwili" ;)
[quote="Eruntale"]
3.nikt się nigdty nie nauczy robić zdjęć jeśli będzie używał "głupiego jasia" albo właśnie cyfrówki.za to operująć w lustrzance przesłoną, wyostrzeniem, można uzyskać b.ciekawe efekty.[/quote]
To samo mozna robic i w cyfrówce - mozna wybrac tryb automatyczny, albo ręczny, przy którym sama ustawiasz otwór przesłony i inne parametry. Zgadzam sie, ze tradycyjny aparat daje wiecej mozliwosci manipulacji,ale nie jest tak, ze cyfrówka to całkowita idiotkamera.
[quote="Eruntale"]
4.przy robieniu zdjęć cyfrówką nie wykonuje się żadnej pracy...nie przykłada do zdjęcia tak, jak tego wymagają cyfrówki.i jest to taki..brak związku ze zdjęciem...po prostu cyk i już...a ileż ja razy się nagimnastykowałam żeby zrobić zdjęcia...ile filmów zerwałam...po prostu niektóre sytuacje przy robieniu zdjęć zapamiętam na zawsze.
a cyfrówkom mówię NIE ;)
od najnowszej wypaśnej cyfrówki wolę już poczciwego zenita 12xp[/quote]
Ja przez długie lata bylam dumna włascicielka Zenita, który miał to do siebie, ze rwał filmy; trzeba było naciagac migawke i zwijac filmy "z wyczuciem". Mialam tez do czynienia z FED-em i wymiennymi obiektywami do tegoż; kazdy, kto musial zmieniac obiektywy w Fedzie wie, jakie to fajne :P Dlatego na razie z lubością pławie sie w luksusach posiadania Olympusa 3.6 megapx, który wcale nie jest juz taki wypasiony, a i tak wykorzystuje moze 1/3 jego mozliwosci ;)
Jak dla mnie, aparaty cyfrowe maja jedna bardzo powazną wadę - zarejestrowanie obrazu trwa dosc długo - przy fotografowaniu np. ptaków wystarczajaco długo, zeby obiekt zdazyl sobie zwiać, co sie czasem zdarza.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”