Nasza twórczość - hand-made, przeróbki, pomysły, inspiracje

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Nasza twórczość - hand-made, przeróbki, pomysły, inspiracje

Post autor: Malachit »

Zastanawiałam się ostatnio, czy ktoś na naszym forum tworzy coś ciekawego i chciałby się tym pochwalić? ;) ja bardzo lubię wszelkiego rodzaju przeróbki, recycling rozumiany jako "robienie czegoś z niczego". Często jednak niektóre rozwiązania nigdy nie przyszłyby mi do głowy i kiedy znajduję coś w necie myślę "genialne, też chcę spróbować". Dlatego warto dzielić się pomysłami - nawet tymi jeszcze nie przetestowanymi ;)
Przykładowo - niedawno natknęłam się gdzieś na koszyki plecione... z gazet. "Papierowa wiklina" jest fajnym materiałem, a rurki do niej świetnie się kręci oglądając jakiś film (do tego można zużyć te tony gazetek reklamowych znajdowanych w skrzynce!).
Jak dokładnie to zrobić znalazłam tutaj: http://www.urwiskowo.com.pl/2012/11/pap ... kroku.html
A moje pierwsze dzieło to nieduży koszyczek (okazało się, że miałam za krótkie rurki do zrobienia dużego, kolejnym razem połączę po dwie na długość)
Mój wyrób:
Obrazek pomalowany dziś zwykłym akrylem do ścian - chciałam sprawdzić, czy te rurki nie rozmiękną przy malowaniu i mogę powiedzieć, że działa ;)

Fajnie też przerabia się meble - czasami wystarczy wymienić uchwyty, czasami maznąć farbą:
Przed: Obrazek i po: Obrazek

Wiem, że u nas na forum jest sporo kreatywnych ludzi - więc podzielcie się twórczością, może innych natchnie? ;D
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Pani Strzyga
Posty: 27
Rejestracja: sob cze 14, 2014 8:02 pm
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Nasza twórczość - hand-made, przeróbki, pomysły, inspira

Post autor: Pani Strzyga »

Ja zajmuję się sutaszem i szyciem. Robię biżuterię, szyje ubranka dla swoich dzieci (ale na razie bez szału - proste fasony), zaczynam się bawić z mebelkami do klatek. Im więcej zajęć, tym więcej radości ;)

Sutasz:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasza twórczość - hand-made, przeróbki, pomysły, inspira

Post autor: Malachit »

Faaajne, to wszystko twoje prace? Długo się robi taką np. zawieszkę? Już kilka razy przymierzałam się, żeby też spróbować z sutaszem, ale brak mi materiałów, a u mnie jak czegoś nie ma pod ręką to zaraz wylatuje z głowy ::)
Dużo tych tasiemek schodzi na taką szeroką bransoletkę? Piękne te rzeczy.
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Pani Strzyga
Posty: 27
Rejestracja: sob cze 14, 2014 8:02 pm
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Nasza twórczość - hand-made, przeróbki, pomysły, inspira

Post autor: Pani Strzyga »

Tak, wszystko moje :)

Zawieszkę 2-3 godziny cięgiem mniej więcej. Acz ja zawsze rozkładam na raty, bo mnie dzieciarnia obłazi jak próbuję sutaszować :)

Na te szerokie bransoletki schodziło mi 60-70 cm sznurka.
todarek12
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 07, 2021 10:03 am

Re: Nasza twórczość - hand-made, przeróbki, pomysły, inspiracje

Post autor: todarek12 »

Wypróbuj taśmy poliestrowe. Powinny nadawać się idealnie w takim przypadku. Są bardzo tanie i łatwo dostępne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”