Dlaczego akurat szczurki :)

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
bartekszklarz13
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 07, 2015 5:35 pm

Dlaczego akurat szczurki :)

Post autor: bartekszklarz13 »

Witam. Skąd wzieła się u was sympatia do ogonów ? Dlaczego akurat one :) ?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dlaczego akurat szczurki :)

Post autor: smeg »

Bo nie są tak wymagające, jak pies czy kot, a jednocześnie najbardziej "interaktywne" spośród gryzoni i innych "mniej wymagających" zwierząt - okazują sympatię, interesują się kontaktami z człowiekiem :) Dla mnie okazały się dobrym wyborem, kiedy zaczęłam studiować i wyprowadziłam się od rodziców, a wiedziałam, że nie mogę sobie pozwolić na psa ani kota przy częstej zmianie mieszkania i moim trybie życia. Teraz już trochę się o ustabilizowało, oprócz szczurów od niedawna mam też dwa koty, ale zakochałam się w ogonkach i tak już są ze mną od 6 lat ;) Największa ich wada - krótkie życie.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Roksa123
Posty: 37
Rejestracja: pt sty 02, 2015 1:27 pm

Re: Dlaczego akurat szczurki :)

Post autor: Roksa123 »

Mnie namówiła koleżanka. Jakoś tak 4 lata temu. Miałam dwa szczurki żyły 2 lata a potem dłuższa przerwa. Ale ostatnio postanowiłam znów zacząć opiekować się szczurkami, z tąd mam Freda, mój brat Moma. Powiem szczeże że najbardziej w szczurkach kocham ten ich ogon i że są inteligentne.
Nadzeja umiera ostatnia
WSMK
Posty: 30
Rejestracja: sob lut 07, 2015 6:58 pm

Re: Dlaczego akurat szczurki :)

Post autor: WSMK »

Moje dziewczynki dostałam w prezencie urodzinowym od chłopaka. O szczurach dużo mówiła moja przyjaciółka, że aż się zainteresowałam. Zaczęłam czytać o nich, przeszukiwać fora, aż pomyślałam, ze ja też chcę miec takie maleństwa. I wtedy wyskoczył mój facet, że chciał mi kupić chomika, więc naklonilam go na szczury. moi rodzice nie byli zadowoleni, ale cóż zrobić, reszta rodziny uwielbia je tak jak i ja.
Szczęśliwa z Coco Chanel & Minni.
kubono
Posty: 3
Rejestracja: sob kwie 11, 2015 9:25 am

Re: Dlaczego akurat szczurki :)

Post autor: kubono »

Ja od zawsze chciałem mieć jakiegoś gryzonia, no a jak poszedłem do sklepu i zobaczyłem moją cudowną szczurkę to nie mogłem się jej oprzeć :)
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Dlaczego akurat szczurki :)

Post autor: Osna »

Akurat szczurki, bo...od zawsze chciałam mieć zwierzę przy sobie, a żadne inne nie spełniły wymagań. Potrzebowałam przede wszystkim istoty komunikatywnej, a w związku z tym również inteligentnej, poza tym taką, którą mogłabym trzymać w mieszkaniu. I żeby nie był to kot, dlatego że kot wszędzie włazi, co sprawia zbyt dużo problemu. Szczur wejdzie prawie wszędzie, a "prawie" jest wystarczającą różnicą. ;)
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Shali
Posty: 27
Rejestracja: pn maja 04, 2015 8:05 am

Re: Dlaczego akurat szczurki :)

Post autor: Shali »

Bo sa w sam raz na jeden gryz dla owczarka :D Nie no zartuje, podobaja mi sie ich ogony :D
janasz
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 24, 2015 11:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dlaczego akurat szczurki :)

Post autor: janasz »

Za energię. I za to, że po prostu nie można się z nimi nudzić.
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Dlaczego akurat szczurki :)

Post autor: cane »

Bo zajmuje mniej miejsca od psa i mają taaaakie wspaniałe łapki :-* . Uwielbiam szczurze łapki ;D
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego akurat szczurki :)

Post autor: Newbie8 »

Dlaczego? Bo są piekielnie inteligentne i komunikatywne. No i mają cudowne ogony <3
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
serek
Posty: 3
Rejestracja: sob cze 27, 2015 1:06 pm

Re: Dlaczego akurat szczurki :)

Post autor: serek »

Bo są takie słodkie :) od zawsze lubiłam szczury :)
Avariela
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 12, 2015 8:42 am

Re: Dlaczego akurat szczurki :)

Post autor: Avariela »

Ja wcześniej nie byłam jakąś miłośniczką szczurów. Wolałam króliki i świnki morskie. Ale jak już do mnie dwa ogonki trafiły to... Uznałam, że mądre stworzenia. I sympatyczne.
Emiliana
Posty: 39
Rejestracja: czw sty 05, 2012 3:43 pm

Re: Dlaczego akurat szczurki :)

Post autor: Emiliana »

Niesamowicie inteligentne, przywiązują się, widać jak bardzo pragną kontaktu i przyjaźni, śliczne, puchate, te ich niuchające noski i śmieszne odgłosy, nawet kichanie jest urocze i to jak się myją, jak wyglądają zaciekawione z ukrycia, jak ziewają, jak wariują, biegają jak szalone, skaczą jak sarenki, chodzą jak czołgi, te ich wdrapywanie się po nogach i wskakiwanie na barki... wszystko jest takie urocze, że nie wyobrażam sobie innego zwierzaka ;)
Kuna_898
Posty: 3
Rejestracja: pt sie 28, 2015 11:49 am

Re: Dlaczego akurat szczurki :)

Post autor: Kuna_898 »

Dlaczego szczurki? Hmm... Bo są słodkie. I tak bardzo inteligentne, że inne zwierzęta się przy nich umywają. Cudowne stworzonka.
tami
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 14, 2016 10:24 pm

Re: Dlaczego akurat szczurki :)

Post autor: tami »

Bo tak :)

Wolę szczurka, który żyje 2 lata (jak mu Bóg da) niż szynszylę, żyjącą 20! Nie ma drugiego takiego gryzonia, zarówno biorąc pod uwagę inteligencję, przywiązanie, kontakt, czy nawet wygląd. Tylko szczurki, EVER! Współczuję ludziom, którzy mają do nich awersję, nie wiedzą co tracą. A połowa z nich nawet na sekundę nie miała ze szczurem do czynienia. Niestety stereotypy o szczurach kanałowych szerzą powszechną opinię, że to brudne, niebezpieczne, przenoszące choroby szkodniki. Niektórych osób nie da się przekonać że hodowlane nie mają z nimi nic wspólnego. Niektórzy są niereformowalni i trzeba z tym żyć :) Ale cieszę się że coraz więcej ludzi przekonuje się do tych gryzoni. Staje się to min dzięki forum, fb czy nas samych. Świadomość ludzka jest coraz większa. Miejmy nadzieję, że szczuro-lubów będzie przybywać z każdym dniem :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”