Niezgoda jednego z rodziców.

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Patryk1999
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 06, 2015 7:15 pm

Niezgoda jednego z rodziców.

Post autor: Patryk1999 »

Witam bardzo chciałbym mieć ogona. Mama się zgodziła brat też jednak jest problem z ojcem (powiedział ze nie i koniec). Jednak był zbyt pewien siebie i powiedział że jak kupie sobie szczura a on będzie młody i nie oswojony z moją osoba to go bede musiał oddac, ale jeśli szczur bedzie do mnie "przywiązany" to bede go mugł zatrzymac. Akurat tak sie złożyło iż tata za miesiac wyjedża na delegacje do Fracnji (na póltorej miesiąc) i mam plan aby zakupić ogona gdy on będzie na delegacji. I teraz tu jest pytanie odnosnie was czy dam rade oswoic szczura w ten okre półtorej miesiąca?
Dodam ze chce wyciągac ogona z klatk na minimum 3 godz dziennie.


PS. nie wiem jaką płeć wybrać pomocy!
Czy samiczki mozna oduczyc gryzienia pościeli?

Z góry dzięki :D
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Niezgoda jednego z rodziców.

Post autor: Snajperka »

OgonY. Bo minimum dwa. ;)
Jak dla mnie wszystko zależy od szczura. Niektóre w ogóle nie dają się oswoić inne lgna do człowieka. Po czytaj trochę więcej o tych gryzoniach na początku, bo pościel to najmniejszy problem z nimi...
Awatar użytkownika
Nezumia
Posty: 50
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 11:02 pm
Numer GG: 24052102

Re: Niezgoda jednego z rodziców.

Post autor: Nezumia »

Moje dziewuchy już dwie kołdry podziurawiły. Najlepiej jest oczyścić wybieg z kabli(ew. je dobrze schować)ubrań i wszystkiego do czego mogą się dorwać.
Ze mną: Stefa,Rika,Edek,Mary.
+Abigail,Oskar,Alex,Pestka,Filip.
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Niezgoda jednego z rodziców.

Post autor: Wilczek777 »

Szczury są stadne i w grę wchodząc dwa nie mniej - weź to pod uwagę i porozmawiaj z mamą bo może się okazać, że nie tylko ojciec jest na nie. Posiadanie szczurów łączy się z sporymi kosztami - zakup klatki, wyposażenia a przede wszystkim zapewnienie im opieki weterynaryjnej i odpowiedniej karmy.

Poza tym - nie kupuj - adoptuj. Nie popieramy kupowania zwierząt w sklepach zoologicznych.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Niezgoda jednego z rodziców.

Post autor: yss »

Z pościelą można tak rozwiązać, żeby ją kupić za własne oszczędności - i powiedzieć o tym mamie - wtedy pogryzienia twojej pościeli będą twoją prywatną sprawą. Pościel kosztuje i rodzice słusznie mogą się o to gniewać, zwłaszcza jak się dla dziecka wykosztowali na jakąś fajną :P

Pilnuj też na wybiegach. Albo chowaj pościel, jeśli masz taką możliwość. I ubrania. I domykaj szafki z ubraniami. I tak dalej. :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Dorothy89
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 16, 2015 11:52 am

Re: Niezgoda jednego z rodziców.

Post autor: Dorothy89 »

Popieram osobę wyżej. Adoptuj, nie kupuj. ;) Co do sprawy z tatą: już pomijając kwestię oswojenia, bo to zależy od szczura także powodzenia życzę, ale postaraj się aby wszystko co kupisz zwierzakowi było raczej z Twojego kieszonkowego. pokaż obojgu rodzicom, ze jesteś odpowiedzialnym opiekunem, do którego nie można się przyczepić w żadnej kwestii. I najlepiej postawić rodziców przed faktem dokonanym. ;) Moi nie zgadzali się na chomiki, byli na początku źli jak przyniosłam do domu. A dzisiaj? Sami do nich podchodzą, bawią się. ;)
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Niezgoda jednego z rodziców.

Post autor: Snajperka »

Adopcja i postawić przed faktem dokonanym? To ze sobą nie idzie w parze.
"Cześć rodzice, tu są dwa szczury, a teraz podpiszcie umowę adopcyjna"
Świetny pomysł!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”